Thief 4 w produkcji...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Artass »

Niech robią co chcą ale jak coś pójdzie nie tak i zniszczą całą serię ... zatłukę ! :evil: :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

I to takie niebylejakie średniowiecze, bo chyba najbajlepsza wizja alternatywnego średniowiecza jaką widziałem. Te wątki z rewolucji przemysłowej, czasów współczesnych a nawet przyszłości... to by była wielka strata w dorobku kulturowym ludzkości, gdyby zapomniano o świecie Garretta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

Judith pisze:Już kiedyś na forum TTLG lub Eidosu jakiś pracownik się wypowiadał i była taka sugestia, że na pewno akcja gry nie będzie toczyć się w w "średniowieczu"
Denis Talbot ma na ten temat inne zdanie haha... trzymaj linkę ;)
Btw. Spekulacje, jakoby najnowsza część Thiefa miała być kontynuacją
"Thief 4" czyli czwarta w kolejności, niekoniecznie kontynuacja.
Już kiedyś na forum TTLG lub Eidosu jakiś pracownik się wypowiadał i była taka sugestia,
Doskonale pamiętam to była wypowiedź jednego z szefów Eidosu oraz Krypta, który opowiadał o planach ISA, ale to było dobre kilka lat temu - chyba 4. Odnośnie tych spekulacji znalazłem taką wypowiedź:
Eidos Montréal already has plans for two more games. D'Astous said that they aren't sure about the second game yet, but the third one will be an original IP. D'Astous says that Eidos Montréal will only develop "major Triple-A IPs." And that's principle number four.
Wygląda na to, że jeszcze kilka miesięcy temu (tekst ten napisano, gdy powstawała firma Eidos Montreal) nie byli do końca przekonani. Obecnie na ich stronie pisze, że: "the first two games we develop will revive successful franchises".

Btw. Co do wypowiedzi Krypta na forum TTLG z 2006 roku:
Krypt pisze:Well, alright. String up the lynch rope in advance so you can take care of me afterward

Basically Thief 4 was going to be a retelling of the original games, except set in modern times. It would have modern versions of the same characters from the old games, who's roles would have been translated to modern day parallels. Some of the old maps were going to make a reappearance as well. To be clear, it was not going to be anything like Splinter Cell or similar games. Garrett wasn't going to be turned into a James Bond type of guy with a bunch of gadgets or anything like that. He would still be the dark, sarcastic loner who uses his own skills and ingenuity to do his thieving, not gadgets. I don't think we were even going to let the player use a gun, just simple tools and weapons. The art direction would have been similar to the steampunk from the previous games, just translated to modern times, with the same crowded and dilapidated city streets and such. I guess the Silent Hill series is the closest reference I can think of for what we had in mind for looks, but it would have been pretty different from that too. We were going to somewhat modify the "rules" of the modern world to make them more conducive to the Thief-type stealth game also, and not necessarily realistic. There wouldn't be light switches that anyone can just turn on to reveal you, the enemies wouldn't all have machineguns, there wouldn't be lasers, etc. Basically we were going for a very similar type of gameplay to the original series, just in a twisted steampunkish modern setting.

It was only in pre-production for about two months before the Ion Storm "end times" began, so the concept never got much more fleshed out than this, but that's basically what it would have been.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Marzec »

Siedzę właśnie na profilu Facebook kierownika Eidos Montreal i poprostu wierzę, że będzie to Thief 4. Jak się widzi tą grafikę w galerii użytkownika to aż się prosi żeby powiedzieć "Garrett 4", a facet nigdy nie miał z Thiefem do czynienia mam rację? :roll:
Obrazek
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

Rzeczywiście nie był związany z serią Thief. Zadaje się, że wcześniej pracował dla Ubisoftu. Pewnie za kilka dni przekonamy się czy jest to faktycznie kolejny Thief czy coś zupełnie innego. Chyba, że Eidos potrzyma nas dłużej w tej niepewności.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Maveral »

Przynajmniej forum się rozrusza ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

To się zgadza, od premiery do premiery :). I tak się to kula 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Artass »

Aby nabrać apetytu na Thief 4 przejdę całą trylogię od począku (kurde , mam nadzieje że to faktycznie będzie Thief ... chociaż wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. )
Obrazek
Demites
Bełkotliwiec
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 21:16

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Demites »

Ja tam jestem optymistą :-D Nie muszą od razu zrąbać tej serii ;) Może zrobią dobrą, godną nazwania Thiefem kontynuację? Bo jeśli przeczucia pesymistów się sprawdzą i nowi twórcy zepsują serię, po prostu nie zagram i tyle :P
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W nowym Tipsomaniaku, przy opisie Thiefa pojawia się informacja:



"Zamknięcie tego ostatniego wcale nie oznacza zakończenia serii, której część czwarta, jak wieść niesie, powstaje właśnie w którymś ze studiów Eidosa"

Co wy na to? Ja jestem optymistą, zwłaszcza, że CDA to dobrze poinformowane źrodło, nawet w plotkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mr.MaaD »

Um... Jak CDA plotczy... To mamy spore szanse na część 4. Ale cholera jasna... Niepotrzebnie smaku robisz :!: ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: taffer »

Kolejny Thief musi być, bo to zbyt znany tytuł by go nie ciągnąć dalej - tak jak mamy kolejne Tomb Radier, Hitman, Splinter Cel, Deus Ex - nawet jak ktoś gada coś o zakończeniu serii - to i tak wiadomo, że będą kolejne części
;)
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Katharsis13 »

Dziarsky pisze: Po za tym nieszczęśliwie się skończyła cześć trzecia - mogą wymyśleć praktycznie całą historię od nowa. T3 zamykał pewien rozdział w grze a teraz będzie zapewne coś indywidualnego....
I tego właśnie sie obawiam :? Choc nie ma dla mnie lepszej gry od THIEFa i BARDZO chciałabym aby ukazała sie kolejna część...to jednak nie bardzo mogę sobie wyobrazić innej jak "powraca Wybawiciel" albo "Garet uczeń Garretta" ;) A na poważnie myślę, że bardzo trudno będzie stworzyc kontynuację, której fabuła będzie jednocześnie na tyle powiązana z poprzednimi częściami, aby zachowała poprzedni klimat i na tyle nowa , aby stanowiła poczatek nowej historii. Właśnie takiego T4 bym sobie życzyła :-D Oczywiście z Garrettem :ok
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

Jak z każdym tytułem - kontynuacją ostatnio. Będzie to dobra i sama w sobie ciekawa gra ale zostanie jedynie oryginalny tytuł i tym będzie przyciągać odbiorców w szczególności.
Już T3 powodował wiele mieszanych uczuć więc nie dajmy się sprowokować na naiwną wiarę w coś wielkiego i czekajmy zwyczajnie na kolejną odsłonę pomysłu zwanego Thief :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dex »

Ja wierzę, że będzie 4 część. Niecierpiwie na nią czekam i szczerze? Nie pogardziłbym czymś nowatorskim, jakimś nowym, nieznanym jeszcze dla nas rodziałem "Thief'a"..
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

Awatar użytkownika
nottis
Skryba
Posty: 263
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 17:58
Lokalizacja: zewsząd

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: nottis »

Ach... a mnie już serce przyspieszyło na słowa: "zrzuty ekranu" : ]
Byłoby bosko, gdyby wyszedł Thief IV, choć naprawdę mam spore obawy =( Już trójka (w mojej opinii: niesłusznie) zawiodła oczekiwania części starych fanów... Jak będzie z czwórką, przy której możliwe, że cały świat gry będzie wyglądał zupełnie inaczej?
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

Noctis pisze:Ach... a mnie już serce przyspieszyło na słowa: "zrzuty ekranu" : ]
Niestety na DX3 potrafię patrzeć tylko przez pryzmat T4. :) Jeśli potwierdzą się informacje o tym projekcie to tak jak poprzednio obie gry na wielu płaszczyznach będą do siebie bardzo podobne. ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: eLPeeS »

Hmmm... a ja gdzieś czytałem, że chłopaki wzięli sobie ponoć do serca uwagi graczy. Zobaczymy. Zresztą ja jak zwykle czekam po prostu na dobrą grę. Nie jestem jakimś maniakiem który oczekuję, że jakiś tytuł będzie "godnym następcą" czy "chlubnym spadkobiercą" części pierwszej. Jak nie płakałem przy T3, Bioshocku, SCDA (choć tu mnie troszkę wnerwiło bo strasznie skaszanili sprawę) tak i przy DX3, Fallout3, T4 łzy nie uronię ;) Grunt to żebym przy ich nowej produkcji dobrze się bawił. W końcu o to w tym całym giercowaniu chodzi - czyż nie? :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: maeglin »

Ponoć w DX3 nie ma już być żadnych elementów RPG. Najlepsze jest to, że postać z urzędu będzie odzyskiwała zdrowie...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Nivellen »

Wszystko zależy od tzw. klimatu. Nawet jeśli akcja będzie przebiegać we współczesnym świecie, ale scenarzyści ciekawie ją poprowadzą, to czemu nie. Kilka nawiązań do serii. Bohater odkrywa fakty z życia swojego dalekiego przodka (G.). Dawni wrogowie pozostają wciąż aktywni, ale działają i wyglądają zupełnie inaczej. Ciekawe co zaserwuje nam EIDOS?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: peter_spy »

Tak jak nie cierpię tego pomysłu z CoD czyli auto-regeneracji, tak powiedzmy, że w przypadku świata Deusa może mieć to uzasadnienie (biomody). Z drugiej zaś strony jest to prequel, a w następnych częściach są apteczki, więc jest to trochę bez sensu...

Nie, mimo wszystko uważam, że powinni zostawić apteczki, w końcu DX był zawsze hybrydą RPG, strzelanki i ogólnie rozumianej "gry przygodowej". W grach RPG gracz ma możliwość wpływania na swoje statystyki, to i powinien mieć możliwość decydowania kiedy zaaplikuje sobie apteczkę, zastrzyk czy bóg wie co tam jeszcze. A tak twórcy tylko torują sobie furtkę to wypuszczania na nas hord wrogów w koszmarnych ilościach :|
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: _OskaR »

Trzeba pamiętać, że nie wszyscy starzy fani Thiefa jeszcze w niego grają, więc zawiedzionych graczy, w razie czego, będzie mniej. Gry robi się dzisiaj przede wszystkim dla kasy - nie dla satysfakcji, czy zaspokojenia ambicji - mają się dobrze sprzedawać, a co gracze pomyślą po zakupie i instalacji, już nie jest zmartwieniem twórców. Najważniejsza jest grafika - oto, co wszyscy zobaczą na trailerach. Jakaś ciekawa muzyczka i już mamy kilkaset tysięcy potencjalnych nabywców - i to przed premierą. Oczywiście gra ma być łatwa - bo jeszcze ktoś się zniechęci. A kolejną część ludzie i tak kupią - wystarczy parę "usprawnień" i kolejny, wpadający w oko, filmik na E3 itp.
Mi tam osobiście nie robi różnicy, czy twórcy zaburzą chronologię i pozwolą sobie na kłamstewka, czy nie - gra ma wciągać, mieć swój klimat i przede wszystkim być grywalna. Choć z drugiej strony taki CoD4 też był grywalny - no ale co to za gra, którą można przejść w jeden wieczór? Było i ni ma. Co innego, jak grę robią ludzie, którzy chcieliby w nią zagrać i wiedzą, czym naprawdę jest ta gra, a co innego, jak ktoś odkrył, że dana gra kiedyś była dobra, więc jeśli zrobi się kolejną część, to od razu znajdą się na nią nabywcy.
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: taffer »

Judith pisze:A tak twórcy tylko torują sobie furtkę to wypuszczania na nas hord wrogów w koszmarnych ilościach :|
Niech sobie będą te hordy wrogów, ale najważniejsze by było dużo cienia... ;)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

_OskaR pisze:Gry robi się dzisiaj przede wszystkim dla kasy - nie dla satysfakcji, czy zaspokojenia ambicji
Wiesz co... kiedyś też tak było ale wymagania rynku były inne i gracze ciut inni. Więcej akceptowali i skupiali się na całości a teraz na trailerach grafika będzie słaba to mniej ludzi to kupi :).

Wracając do tematu - ja bym poczekał do pierwszych screenów, trailerów i zapowiedzi. Gdybając teraz za dużo tworzymy idealistycznych obrazów przyszłego, wspaniałego Thiefa i człowiek będzie zawiedziony.
Obrazek
Zablokowany