PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Steampunk sie przeplata z gotykiem i romanizmem, a takze z renesansem i barokiem (te dwa sa widoczne zwlaszcza w drugiej czesci, ba! Tam nawet widzialem detale zalatujace secesja!)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Kurak »

panowie, wydaje mi się, że mieszacie klimaty gier ze stylami architektonicznymi -_-
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No bo klimaty gier zostaly stworzone w oparciu o style architektoniczne i trendy w sztuce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Orest Reinn »

Dokładnie, przy czym steampunk raczej nie opiera się na żadnym z dawniejszych styli.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Kurak »

rozumiem, że do obiadu czasem podajecie np. talerz zamiast widelca?
btw: steampunk zazwyczaj umieszczany jest w epoce wiktoriańskiej...
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Dex »

Moja przygoda z Thiefem zaczęła się (dokładnie) 3-go października, 1999 roku (prawie 9 lat temu!). Pamiętam jeszcze, kiedy mój szwagier zakupił The Dark Project – totalnie (sorry za wyrażenie) opiździałem, gdy zobaczyłem, co zawiera ta gra..

Uwielbiam średniowiecze, mistycyzm, czary, stare wierzenia, szamanów, czarownice, opuszczone budynki.. Mógłbym tak wymieniać bez reszty. Początkowo nie grałem, tylko obserwowałem zza pleców szwagra, jak gra. Pamiętam, jak czytałem mu solucje (tą pierwszą, jeszcze z tipsomaniaka), a on szedł wg „moich” słów.. To była magia dla mnie, miałem wtedy 13 lat i nic poza Garrettem do mnie nie dochodziło :)

Co mnie urzekło? To, co wymieniałem powyżej; świetna fabuła, połączona z moją ulubioną epoką, zawierająca elementy mistycznego świata (jestem OGROMNYM fanem horrorów). Architektura, dźwięk kroków strażników, czy samego Garretta. Nastój, budowany z każdą następną misją. Zawiły scenariusz, sam pomysł, jego wykonanie..

Zakochałem się bez reszty w muzyce. Wg mnie to jeden (jak nie najważniejszy) z głównych elementów tej gry. Pamiętam, jak cholernie chciałem mieć każdą muzykę z misji w mp3.. Wspomniany przez kogoś róg Quintusa zrobił na mnie to samo wrażenie. Gdy doszedłem do niego, oczarował mnie.. Mimo masy zombie w tej misji, dźwięk rogu totalnie mnie uspokajał..

Mógłbym wymieniać bez reszty, co urzekło mnie w tej grze, ale to nie ma sensu. Opisać się tego nie da, w to trzeba zagrać a przede wszystkim oddać się klimatowi grze i poczuć go (najlepiej w nocy..).

Marzy mi się pełnometrażowy film – ale zapewne na marzeniach się skończy. Mam jednakże nadzieje, że doczekam się czwartej części <3

Tak w ogóle witam ;)
Kamil vel Dex

ps: SPIDIvonMARDER - o jakiej książce, przez siebie napisanej mówisz? Bardzo mnie to zaciekawiło..
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Mr.MaaD »

Dobry. Zapraszam na wątek, gdzie można się przedstawić. A ten z książką to jakoś zagubiłem... Sorry Spidi!! xD

A! Do tego tematu dorzucę od siebie tak- To, że wszystko jest tak cholernie dobrze skomponowane. Bo gdyby nie umięjętność umiejętnego mieszania stylii [ ;) ] to byśmy buta mieli, a nie piękny świat.
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Watek z ksiazka jest na 1 stronie SWIATA ZLODZIEJA ;)
A z Panem Dexem juz wszystko zalatwilem.


Muzyka w Thiefie jest dobra, choc szczatkowa. Raczej nalezy ja uznac jako tlo, detal dzwiekowy, ktorego znaczna czesc jest faktycznie piekna, choc wiekszosc niezauwazalna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Mr.MaaD »

Wiesz co Ci powiem? Ona służy nam jako bardzo piękny podkład w miejscach, gdzie powinna być. Bo jednak w miejscach pozostałych wyczulamy słuch i sprawdzamy, kto idzie, z kim idzie, i czy nas zauważyli... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Dex »

^ Ja natomiast bez muzyki nie potrafiłbym się skupić na grze - zawsze była dla mnie ogromnym wyznacznikiem. Nie przeszkadza mi ona bowiem w nasłuchiwaniu, wręcz przeciwnie - wspomaga dreszcz :D
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: BodomChild »

Muzyki w Thiefie praktycznie nie ma i całe szczęście, ambientowe tło generuje dużo fajniejszy klimat.

Pamiętam, że mnie najbardziej urzekła nawiedzona katedra w jedynce, ten budynek roztacza pewną upiorną aurę i wygląda świetnie, nawet po tylu latach od premiery Thiefa. Cudo! Ogólnie w Thiefach jest pod dostatkiem takich super-klimatycznych miejsc gdzie się aż łezka w oku kręci :P .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Moira »

Głos Garretta. Taki... pociągający :ser
w ogóle od pierwszego wejrzenia zakochałam się w Garrecie i w całym Thiefie...
chyba brak słów, żeby to opisać. Takie niezwykłe... czasami wolałabym żyć w tamtym świecie...
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Właśnie. Cynizm Garretta też jest na swój sposób piękny :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Mithrandir »

Klimat oczywiście! A przede wszystkim te mhoooczne, psychodeliczne dźwięki, mraaau, to to, co kotki lubią najbardziej ; D

Tak tylko dodam dygesyjnie, że niestety troszkę Thief'y IMO za proste są, za łatwo się je przechodzi. ; D Jeśliby miał powstać Thief 4 to moim zdaniem powinien być zachowany klimat 1 i 2 (3 mi nie podchodzi, jakiś taki nie thiefowy jest no! ;]) w sensie enginowym(oczywiście podrasowany, jednak grafika to tam mi lata) i znaaacznie trudniejszy(chodzi głównie o IQ przeciwników, walki bezpośrednie, znerfowanie imba flashbangów (sorry za żargon gamerski ;])itp. ;D) Nie wiem dlaczego, ale mi największą radochę sprawia przechodzenie czegoś, czego niemal nie da się przejść, trzeba dużo myśleć i próbować ;]. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Dex »

Mithrandir, wiele bym dał za to, aby 4 wróciła do grafiki z 1/2, ale w totalnie zmienionych teksturach, udoskonalonych (np. The Ashes Age, fanmisja!). I to by mi wystarczyło, jeżeli chodzi o grafikę. Na szczęście w Thiefie mamy możliwość doboru poziom trudności. ;)
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2008, 14:33 przez Dex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Mithrandir »

Dex pisze:Na szczęście w Thiefie mamy możliwość doboru poziom trudności ;)
No wiadomo, ale na expercie jest za łatwo jednak, takie mam odczucie.
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Dex »

Mithrandir pisze: No wiadomo, ale na expercie jest za łatwo jednak, takie mam odczucie.
Wszystko zależy od osoby, możliwości, samej woli ;) Mi jest trudno na expercie, oczywiście, nie jest to nieosiągalne dla mnie, ale jeszcze czasem się wstrzymuję. Mam nadzieję, że niedługo będę miał więcej odwagi. ;)

Ok, ok, nie robię już off-topu. ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ahhh... i jeszcze jedna rzecz!

Universum Thiefa jest tak rozbudowane, tak pełne, tak realistyczne...
... że aż samo się prosi o twórczość fanowską! O arty, o literaturę...

i to jest naprawdę wspaniałe!
Obrazek
Domestos_Ace
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2008, 23:15

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Domestos_Ace »

Gra jest cudna, zarejestrowałem się tu aby tylko to napisać.

Naprawdę mało gram ale dawno mnie coś tak nie wciągnęło, jutro kupuje orginał zawsze jak coś mnie wciągnie to kupuje oryginała.

Ostatnia gra która mnie tak wciągneła to Max Payne 1 .

Ona ma swój klimat taki mroczny extra, teraz jestem na misji w psychiatryku i po tych odgłosach przypomniała mi się misja z MP jak na fragach był w swoim śnie.


Wiecie od długiego czasu(ok 2-3 lat) nie grałem w gre single player, gram cały czas w Shadowbane jest to mmo która jest utrzymana w mrocznym klimacie i naprawde ciezko , nie bylo nie mozliwe zebtm zagral w single a tu taka niespodzianka.



A wiem co mnie urzekło Gram w Młota i to właśnie to co widziałem w umyśle ten klimat oddaje to co wyobrażałem sobie. cudne.

To mój 1 post

----------------
Now playing: Zoot Woman - Stevanus (Groove Salad: a nicely chilled plate of ambient beats and grooves. [SomaFM])
via FoxyTunes
Sorrki za takiego posta ale naprawde podziwiam ta gre.... tylko inteligencje przeciwnicy by mogli miec lepsza. ale jest ok ten klimat to wynagradza.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dla mnie wielką galerią sztuki jest... Bonehoard. Jego wspaniała, mroczna i tajemnicza architektura uzupełniana przez niesamowite dźwięki cudowny dźwięk Rogu...

I te motywy na rzeźbach, sarkofagach i ścianach. Oto kilka:
-Avatar Timona :P
-Śpiący rycerz
-Znak Pogan
-Szachraj
-Młot
-Krzyż pruski
-Lilia francuska
-Czaszka
-Krzyż celtycki
-Krzyż rzymski
-Glify


I wiele innych... i to wszystko w jednym miejscu!
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Carnage »

Najlepsze co jest w Thiefie to dzwięk i fabuła. :-D
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Dominik »

najlepsza fabuła jest w T3
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Carnage »

Nie,w Thiefie 1 jest lepsza fabuła :P

Thief1to najlepsza część ze wszystkich części jakie są :!!: :mru :ok

Thief3 ma tylko lepszą grafikę.
:shoot:
mystics
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:38
Lokalizacja: Czeluści piekła

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: mystics »

Co to za posty?
Jeżeli uważacie, że w jakiejś częsci jest lepsze to i to.. to może tak. UDOWODNIJCIE.. opiszcie konkretnie bo 1 głupie zdanie na odwal to każdy potrafi napisać.. a to bez sensu..


btw

Domestos_Ace witaj.

Btw: wyszukany i ciekawy nick. :))
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 18:58 przez mystics, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie ciągle uświadamia nas, jak mało o nim wiemy..
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: PIĘKNO ŚWIATA THIEFA

Post autor: Zaratul »

Thief 1 i 2 mają najlepsze przedstawienie fabuły za pomocą tych świetnych filmów które naprawdę wprowadzają w klimat gry.
Cut scenki trójki już takiego wrażenia nie robią.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
ODPOWIEDZ