Muzyka bliska Thiefowi

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
nika-lilacorn
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 11 lutego 2012, 13:30
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: nika-lilacorn »

Witam. Odnosząc się do fanowskich tworów:
+ Child of Endeavour by Xenith

+ Waxy Tune by Xenith
http://www.xfire.com/video/1eccda/
+ Intro by Bentraxx
http://www.xfire.com/video/1ed4c3/
Z tego co wiem to wszystko można było pobrać na jakieś stronie poświęconej "złodziejowi" wraz z wszystkimi soundtrackami z I,II,III.

Co do propozycji czy raczej skojarzeń:
Jak już wcześniej było wspomniane z pewnością wspaniały projekt dark ambientowy Atrium Carceri, Artésia, Arcana, Dahlia's Tear, Lycia , Tres Speculum - Ice night, Rafael Anton Irisarri - Fur Alina, Dark Sanctuary no i ewentualnie norweska awangarda czyli Ulver (Somnam, Eos, What Happened?).
Ten filmik spowodował, że zauroczyłam się jednocześnie w Thief'ie i zespole Clan of Xymox :)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Bluu »



Jak dla mnie ten utwór pasowałby do sytuacji, gdy musimy gdzieś szybko dokonać sabotażu i natychmiastowo się ulotnić...
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hadrian »

Moim zdaniem brakuje tu jakiegoś wyrazu, stylu. Tylko takie stuku-puku i jakby cichy chór w tle. I tak przez cały czas. Każdy soundtrack w grze jest w pewien sposób charakterystyczny - Assassins z tym rytmem, Thieves Guild ze stawką metalową, Opera z trąbami, Eavesdropping z chórem, House of Widow Moira z pianinem czy Time Stopping z dzwonem. To wszystko sprawia, że soundtrack jest tak lubiany i poszczególne kawałki są znane przez fanów na pamięć...
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Clive »

No nuta z fragmentu trailera T4
Rob Dougan - Born Yesterday (Instrumental)
świetnie pasuje do Thief'a moim zdaniem.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hattori »

Nie bardzo, myślę, że po prostu dobrze Ci się kojarzy - tak jak mi :rad Tego typu ścieżki można by ewentualnie przypisać do Nadzorców. Szukałem kiedyś czegoś podobnego (do Assassins i Thieves' Guild), znalazłem to:

Sound from the Ground - Drugstore

Generalnie o muzie Nadzorców można powiedzieć, że to downtempo, chociaż to trochę tak, jakby zaliczyć Smells Like Teens Spirit do muzyki rockowej. :jez
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Clive »

Chodziło mi bardziej o fragment dokładnie ten z trailera, że pasuje do Thief'a.
To co dałeś nie złe, ale w pewnym momencie klimat z Assassin's Creed 3 mi podleciał xD
Btw nie wiem jak, kiedy, gdzie, ale znalazłem takiego gościa, którego nuty mi się kojarzą z Thief'ami wszystkimi. http://www.lastfm.pl/music/Voidshaper

Mirror Mirror najmniej jakoś mi pasuje, chyba że do jakiejś ostro pogiętej misji coś może jak dom Constantina, ale to już raczej za bardzo odbiega od klimatów Thief'a. Za to Fractal i Projection jest dobre do Młotów.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hattori »

Nie znam niestety AC3. Co do Młotków, zgadzam się całkowicie. Reszta kawałków raczej z przymrużeniem oka.

To jest ten ból, że rzadko kiedy da się znaleźć muzykę, którą seria mogłaby z powodzeniem zaadoptować. Znam pełno utworów, z których przedtem należałoby wywalić mniej ambientową elektronikę albo elementy symfoniczne :(
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hattori »

W menu starej, dobrej Twierdzy leci coś takiego:

Czysty feudalizm, rycerstwo czuć na kilometr, więc to trochę niedokładne skojarzenie.


Tutaj sztucznie wydłużona wersja. Sam próbuję stworzyć siedemnastosekundową, taką do zapętlenia, ale za chalierę nie chce wyjść łagodny efekt przejścia. :(
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ciekawe wymieszanie chorału gregoriańskiego i tamburynu, a więc dwóch zupełnie innych klimatów :)

W sumie to byłoby ciekawe, jakby w Thiefie 4 oprócz znanych nam ambientów + czegoś na granicy metalu, technometalu itd (np. muzyka z intra TDP) pojawiła się też stricto średniowieczna nuta dworska.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hadrian »

W TG w operze słychać orkiestrę symfoniczną, jak gra uwerturę (utwór rozpoczynający operę, zwykle służył do uciszania publiczności) ;) Jest tego łącznie sześć. Więc nie widzę na przeszkodzie, aby połączyć średniowieczną muzykę z czym późniejszym, np. sonatą na klawesynie:



Oczywiście w bardziej mrocznym wydaniu, po te utwory są takie bardziej "potulne" ;) Dałbym je jako powtarzający się cicho motyw do muzyki w tle.

W Dishonored jest też klimatyczna muzyka, szczególnie ta:



Tu też słychać klawesyn, który tak uwielbiam.
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Clive »

Taffer song normalnie - w innych klimatach, ale taffer song, takie skradziejowe rytmy XD


+ jeszcze to już może nie skradziejowe, ale to chyba to co lubisz adriannn ;d tylko bardziej złowieszcze
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hattori »

@Spidi - klimat ten sam, tylko gatunki inne :)
SPIDIvonMARDER pisze:W sumie to byłoby ciekawe, jakby w Thiefie 4 oprócz znanych nam ambientów + czegoś na granicy metalu, technometalu itd (np. muzyka z intra TDP) pojawiła się też stricto średniowieczna nuta dworska.
Chyba jestem za, ale musiałaby być odpowiednio "umroczniona" - coś jak ten instrumentalny refren (1:40):

Intra do TG, T2 i TDS określiłbym jako rock industrialny.




Zastanawiam się, czy rock atmosferyczny by pasował do serii




--------------

Aha. Wszystkie kawałki w tym poście wymagałyby umrocznienia, zambiencenia i w gruncie rzeczy wyciszenia. :) Zwróćcie uwagę, że taka symfonia w Song of the Caverns to tylko jakby dodatek do głównej ścieżki, urozmaicenie całego soundtracku. "Bazą" jest zawsze dark ambient. Dlatego z powyższych utworów dałoby się wyciągnąć najwyżej pojedyncze akordy, żeby móc powiedzieć, że coś jest "thiefowe".
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hadrian »

Clive pisze:Taffer song normalnie - w innych klimatach, ale taffer song, takie skradziejowe rytmy XD


+ jeszcze to już może nie skradziejowe, ale to chyba to co lubisz adriannn ;d tylko bardziej złowieszcze
Mi się podoba, oba :P Klawesyn <3 Chociaż to pierwsze jest mniej mroczne, raczej tajemnicze ale w taki sposób, jak wkraczamy do nieznanej metropolii ;)
Hattori pisze:Zastanawiam się, czy rock atmosferyczny by pasował do serii

Mi pasuje jak najbardziej, oba kawałki są ładne :) Ale ten drugi mniej "mhroczny".
Hattori pisze:Aha. Wszystkie kawałki w tym poście wymagałyby umrocznienia, zambiencenia i w gruncie rzeczy wyciszenia. :) Zwróćcie uwagę, że taka symfonia w Song of the Caverns to tylko jakby dodatek do głównej ścieżki, urozmaicenie całego soundtracku. "Bazą" jest zawsze dark ambient. Dlatego z powyższych utworów dałoby się wyciągnąć najwyżej pojedyncze akordy, żeby móc powiedzieć, że coś jest "thiefowe".
I o to chodzi. Moje ulubione utworki mają jeden, powtarzający się motyw. W operze to właśnie ta orkiestra symfoniczna, w wieży zegarowej uderzenia zegara i tykanie, u Moiry to słynne pianino, u Bafforda te złowieszcze nuty, których się nie da bliżej określić niż "dudnienie" na początkach ;) Kiedyś już o tym mówiłem :)

---

To ja teraz dodam coś od siebie, ponownie.

- jak zwykle klawesyn, ale także tamburyn, szumy wiatru i dzwon. Kojarzy mi się z albo czystym średniowieczem, podróż zimą przez plenery, albo z thiefem: odwiedzenie zamku, też w czasie zimy. ;)

- przerażająca tzw. przeze mnie "opera z piekła". Leci w Painkillerze w misji z operą, gdy aktualnie nie zabijamy potworów. :)

- również Painkiller, ale już nie taki straszny. Mroczna, narastająca nuta.
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Clive »

To ja zarzucę tym:
Skyrim Fantasy Music Overhaul - mod
ten kawałek strasznie mi się z Thief'em kojarzy i myślę, że świetnie pasuje do pewnych lokacji z uniwersum Thief'a.

Co do kawałków z Painkillera ten pierwszy jak wyjęty z jakiegoś nawiedzonego miejsca, ale raczej nie katedry prędzej ta dzielnica nawiedzona z pierwszego Thief'a - tam by pasował. W drugiej nucie jeśli miała by pasować do Thief'a to wywaliłbym te skrzypce bo zaczyna mi tu Batmanem zalatywać - mam na myśli gry Arkham Asylum, Arkham City. Bez skrzypiec słyszę coś znajomego co słyszałem w Thief Deadly Shadows, tylko nie mogę skumać co.
Ten soundtrack z Medieval 2 TW cóż mi klawesyn chyba zawsze kojarzył się tylko i wyłącznie z HoM&M'em ciężko mi to wpasować do Thief'a prędzej do Skyrim bo jest tam nuta z klawesynem.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hattori »

Godny ten Painkiller… Gbyby pojawiła się nawiedzona opera, to byłby genialny koncept! HoMM natomiast w ogóle mi nie podchodzi.

Z obu Medievalów dałoby się sporo wstawić, ale skuszę się tylko na dwa
Można by podpiąć pod Młotków, gdyby, no wiecie, zmienić tekst. :)
Tu chyba jest klawesyn, więc pomyślałem sobie, niech się Adi cieszy :P

To ze Skyrima: godne. Jedyną wadą jest tylko to, że nie robił tego Eric Brosius. :(

EDIT
adriannn pisze:u Bafforda te złowieszcze nuty, których się nie da bliżej określić niż "dudnienie" na początkach ;)
To co wyskakuje zaraz po tym, jak się wyjdzie z piwnicy?
Brzmi jak...
Jakby ktoś przepuścił krowę przez syntezator.



Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dla mnie to jedne z najbardziej klimatycznych motywów w Thiefie był jest i będzie :)

Słuchaliście ostatnich ambientów na Thief Official? Mnie one niezbyt podchodzą... jakoś nie kojarzą się z Thiefem i nie słyszę w nich nic interesującego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Hadrian »

Zgadzam się całkowicie co do całego posta. Już lepsze są utworki z działu "CoSaS" ;) Ale za to polecam ten kanał:

http://www.youtube.com/user/cookyspy - gościu tworzy inspirowane thiefem kawałki, bardzo ciekawe.

Oprócz tego jeden kawałek z T2X:

- ciekawe, szczególnie początkowe 1,5 minuty. Saksofon fajnie pasuje do tego "domu o złej reputacji" :)

Hattori, pierwszego kawałka nasłuchałem się w menu i nie pasuje mi on absolutnie do thiefa. W tym drugim nie słyszę klawesynu, a po za tym też takie sobie :?
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Clive »

TO jest
► Pokaż Spoiler


Znam ten kawałek z saksofonem czy tam trąbką czy cokolwiek to jest. Całkiem fajny soundtrack
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief:TDP i Gold/ Thief:TMA/ Thief:DS/ Soundtrack

Post autor: Hadrian »



Co sądzicie o muzyce w tle? Czy jest godna nowego Thiefa 4? Mi się podoba, szczególnie końcówka.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief:TDP i Gold/ Thief:TMA/ Thief:DS/ Soundtrack

Post autor: Hattori »

Za mało brosiusowe :/

Nie lepszy byłby do takich rozważań temat "Muzyka bliska Thiefowi"?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief:TDP i Gold/ Thief:TMA/ Thief:DS/ Soundtrack

Post autor: Flavia »

Taka typowa, epicka muzyka filmowa. Mam nadzieję, że w prawdziwym soundtracku bardziej się postarają :?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief:TDP i Gold/ Thief:TMA/ Thief:DS/ Soundtrack

Post autor: BodomChild »

Mam głupie pytanie, czy istnieją soundtracki z Thiefa w formacie flac? Chyba ambienty z Thiefa były w formacie wav, w DS to już w ogóle był dźwięk wysokiej jakości.

Według mnie przerabianie muzyki na mp3 to jej niszczenie :) , ale też nie wiem jak to z tymi dźwiękami z Thiefa było i czy format bezstratny by tu zrobił jakąś różnicę.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: SPIDIvonMARDER »

http://www.mediafire.com/?3uu18trbatue052 co o tym sądzicie, jako o muzyce do Thiefa lub cutscenki?

Utwór o ile mi wiadomo, jest dziełem Polaka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: Flavia »

Te tandetne "dzwoneczki" to przegięcie :?
Zresztą cały utwór mi się nie podoba, jak już, to jako soundtrack do Deus Ex ;)

"Nicolas Dominique", nie brzmi zbyt polsko...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzyka bliska Thiefowi

Post autor: SPIDIvonMARDER »

SPIDIvonMARDER też nie brzmi polsko ;) Po prostu spotkałem się z tym kolesiem kiedyś na jednym forum.

Chyba, że to jakiś agent o 20 narodowościach.

Mi się ten utwór podoba własnie ze względu na jego ambientową lekkość. Widzę przed oczami to... co właśnie widzę za oknem. Czyli śnieg po pas i spokojne patrzenie na padające płatki.
Obrazek
ODPOWIEDZ