Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Pulsator
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 22:42

Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Pulsator »

Stało się to nagle i samo z siebie. Thief Gold, Thief 2 The Metal Age i System Shock 2. Można włączać filmiki minimalizując grę i włączając je z katalogu gry ale w grze się nie włączają. Video Restart do Thief'a nie pomaga. Reinstalacja którejkolwiek z tych gier też nie. Reinstalacja Nvidia 5 z pyty SS2 też nie pomaga. Przeczytałem o tym pełno tematów na zagranicznych forach i zmagam się z tym od ładnych paru lat, bezskutecznie. Próbowałem na prawdę wielu sposobów z reinstalacją codec'ów np. Reinstalacja różnych sterowników. Nic nie pomaga choćbym wypruł sobie flaki )-: Jest tu ktoś, kto się na tym zna i może mi pomóc ? O co może chodzić i jak to naprawić ? W końcu musi być jakiś powód i sposób.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Juliusz »

Sam nigdy nie doświadczyłem tego, więc nie znam do końca rozwiązań, ale troubleshooting.txt New Dark'a wspomina o takim przypadku:

Kod: Zaznacz cały

Problem:
    Movies play at first but stop working and log file contains messages
    about ffmpeg.dll failing to load.
Solution:
    * Try enabling "no_unload_ffmpeg".
Zaglądałeś w logi?

Której wersji Thiefa używasz? Najnowszego NewDark 1.27 ?
Pulsator
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 22:42

Re: Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Pulsator »

Thief Gold - 1.37, Thief 2 The Metal Age - 1.18, System Shock 2 - 2.03. Dosyć wczesne wersje bo mam ok. 20 letniego PC-ta z windowsem xp. Jak zajrzeć w te logi ? Plik ffmpeg.dll to ten log ? Jak aktywować "no_unload_ffmpeg" ? Chodzi o zmianę rozszerzenia na txt i postawienie znaku ; tak jak się robi przy safe texture manager w user.cfg w Thief 2 ? I czy trzeba to zrobić w każdej z tych gier czy w którejkolwiek albo może ten plik jest poza katalogami gier ?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Juliusz »

Dosyć wczesne wersje bo mam ok. 20 letniego PC-ta z windowsem xp.
Hmm... Windows XP? Mówisz, że masz ten problem od paru lat? Pewnie ma to związek z porzuceniem supportu tej wersji Windowsa przez Microsoft, ale głowy nie dam sobie uciąć. Może też jakiś update systemu zainstalowany w tle to zmienił.

Plik ffmpeg.dll to biblioteka odpowiedzialna za obsługę video. Logi to pliki tesktowe o rozszerzeniu .log.

Ale widzę, że jedziesz na tzw. Old Dark'u - czyli starej wersji silnika. Zatem porada, o której Tobie pisałem nie ma zastosowania, bo pochodzi z New Dark'a. ffmpeg.dll został dodany do New Dark'a - czyli nieoficjalnego patcha dla całej gry, który ukazał się w 2012 roku. Aktualnie Thief 1/2 jest na wersji 1.27 (jeden silnik dla dwóch gier).

Sugeruję, abyś zainstalował TFix dla Thief 1
https://www.ttlg.com/forums/showthread. ... ost2046644
Wybierz opcję Lite - nie podstawową, bo podstawowa psuje pewne rzeczy.

oraz odpowiednio T2Fix dla Thief 2.
https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=149669
Dla Thiefa możesz brać wersję podstawową.

Dla obydwu sugeruję, abyś nie instalował modów graficznych typu HighRes mod albo EP (Enhancement Pack), bo zmieniają nieco wygląd gry i mogą być ciężkie do ujechania na dwudziestoletnim sprzęcie. W każdym razie powyższe update'y uaktualnią Twoje instalacje gry do najnowszej wersi New Dark. Dzisiaj to standard i Old Dark nie jest wspierany przez społeczność. New Dark poprawił wiele bugów, przystosował silnik do nowszych systemów, dodał parę feature'ów i ogólnie usprawnił silnik gry.

Bardzo prawdopodobne, że sam ten upgrade naprawi problem z filmikami. Jak nie, to masz jakiś głębszy problem ze systemem, ale można się ewentualnie martwić o to później, po instalacji TFix'ów.
Pulsator
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 22:42

Re: Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Pulsator »

Automatyczne aktualizacje mam wyłączone od ponad 10 lat, mimo to mogło coś mi zostać zainstalowane w tle przez co przestało to działać ? A najnowsze wersje Thief'a nie będą ciężkie do pociągnięcia dla mojego sprzętu ?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Filmiki nagle przestały działać w grach Dark Engine - Thief 1&2 i System Shock 2, nie pomaga NIC

Post autor: Juliusz »

Pulsator pisze: 20 stycznia 2022, 16:56 Automatyczne aktualizacje mam wyłączone od ponad 10 lat, mimo to mogło coś mi zostać zainstalowane w tle przez co przestało to działać ?
Hmm... nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - automatyczne update'y to tylko sugestia. W każdym razie Windows XP to trochę przestarzała technologia.

New Dark wprowadza parę rozwiązań, które powinny działać lepiej na nowszych systemach (DirectX9, ffmpeg etc..). Oryginalne gry powstały na Win95 albo 98. W porównaniu do nich jednak, XP to jednak coś do przodu.


Pytanie - zamierzasz grać w misje oryginalne czy chcesz próbować jakichś fanmisji także? Jeśli to drugie, to New Dark jest właściwie obowiązkowy.
Pulsator pisze: 20 stycznia 2022, 16:56 A najnowsze wersje Thief'a nie będą ciężkie do pociągnięcia dla mojego sprzętu ?
Dlatego sugeruję, żebyś nie ciągnął żadnych mod'ów graficznych. Instalator TFix oraz T2Fix mają menu, gdzie możesz odhaczyć co potrzebujesz, co nie. No i istnieje wersja 'Lite' - link na wyżej podlinkowanych stronach. Sam upgrade silnika do wersji v1.27 to to nie jest duże (lub jakiekolwiek) obciążenie dla systemu.
ODPOWIEDZ