Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Hattori »

Złodzieje dzisiaj też działają, i nawet nie mówię tu o bardziej metaforycznych działaniach jak machlojki giełdowe itp. Słychać co jakiś czas o dosyć klasycznych i spektakularnych włamaniach, ew. krótkoterminowych oszustwach polegających na wyciąganiu pokaźnych sum z kont bankowych. Złodziejstwo dalej istnieje, mimo rzadkości występowania i zmienionych, elektronicznych środków.
Zresztą nie oszukujmy się, średniowieczni złodzieje nie używali strzał wodnych. :)
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: karlat11 »

Bluu - To też racja...

Kiedyś było dużo ciekawiej! :rad
W świecie Garretta, goniliby cię najprawdopodobniej strażnicy z mieczami, a w naszym z czym? Z pistoletem.
Wtedy jednym z większych zagrożeń mogła być magia, a teraz? A teraz, ponieważ nie da się chyba tak łatwo tego określić, to posłużę się bardzo ogólnym słowem; wszystko.
Poza tym w świecie Thiefa, prawie wszędzie można spotkać albo ożywieńców, albo Młotodzierżców, albo pogan... (No i oczywiście, czasem, Egzekutorów! :) )
A u nas? U nas niestety można o nich tylko pomarzyć... Ale z drugiej strony, potrafilibyście sobie wyobrazić, że po ulicy zamiast normalnych ludzi biegają Młotodzierżcy i poganie? Albo, że może rzucić się na kogoś Haunt? :D
To by był z pewnością (z boku) ciekawy widok. Może nie dla osoby, którą atakuje śmierdzące i warczące coś z łańcuchami, ale z boku... :roll:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: karlat11 »

Aha, to przepraszam. Oddalę się więc trochę od tamtego tematu i wrócę tu. ;)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: BodomChild »

To w życiu sprawia, że mission failed czy co?! :shock: Muszę wypróbować :jez .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: 3dfx »

Ja się kiedyś wczułem w rolę! :D
Wraz z kumplem wracaliśmy w pewną ciepłą noc do domu. W stanie oczywistym. Skręciłem w krzaki w wiadomym celu pozostając w głośnym i wyraźnym kontakcie z kolegą, który czekał na chodniku. Jako, że była 3 czy 4 nad ranem, obstawiałem, że nadjeżdżający samochód, który usłyszałem to radiowóz. Tak też było. Ja kucałem w półmroku krzaczorów, a kolega grzecznie na mnie czekał - byliśmy bezpieczni. Panowie policjanci przelecieli koło nas z jakąś 100 na liczniku i na szczęście tyle ich widziałem. Za pewne wezwanie.
Wychodzę, patrzę, a ten sam kumpel, który nie poszedł ze mną bo nie czuł potrzeby, teraz lał na środku chodnika, jakieś pół metra od przejeżdżającego radiowozu. Pomyślałem, że panowie policjanci głupi nie są, więc nie zahamowali od razu, żeby nie spłoszyć go w miejscu, w którym było bardzo dużo opcji na ucieczkę. Przeczuwając, że na pewno zawrócą na pobliskim rondzie, długo się nie zastanawiałem. Zgarnąłem te zapijaczone zwłoki i zbunkrowaliśmy się w cieniu za winklem, za trzecim zaparkowanym samochodem, tak na zapas, choć mówił, że za dużo w Thiefa gram ;P
Długo nie czekaliśmy. Po jakichś 25 sekundach - z czego na może 10 stracili nas z oczu - wrócili, zatrzymali się, poświecili latarkami, poobczajali i szybko pojechali szukać nas dalej :D
Właśnie wtedy kolega zdecydował się pożyczyć Antologię :)
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: willy_poodle »

Thief wywarł duży wpływ na moje poczucie estetyki i wywołał obsesję na punkcie organizowania otaczającej przestrzeni w podobnym stylu i z thiefowymi gadżetami. Choć ta obsesja została uruchomiona właściwie dopiero w trakcie pobytu w UK, gdzie miałem dobry dostęp do ciekawych rupieci oraz mogłem nacieszyć oko tamtejszą architekturą.
Teraz już u nas jest z tym lepiej niż było, bo dużo przywożą różnych gratów z zachodu i zawsze się coś ciekawego gdzieś znajdzie, tylko gorzej tutaj z zarobieniem na to wszystko.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Flavia »

Tak. Odkąd gram w "Thiefa" przechodząc koło każdej szafy zastanawiam się, czy na jej szczycie nie ma jakiegoś łupu :))
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ