Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Artass »

Nazwa tematu mówi sama za siebie. W moim życiu nie miało się co zmienić gdyż większość nawyków i cech charakteru nie zdążyła się na dobre ukształtować ponieważ do Thiefa usiadłem w wieku 4 lat. I aby nie było uwag typu "Musiałbyś grać przed premierą" od razu zaznaczam że delikwentom chcącym tak właśnie napisać podaję taki oto link :
http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... dziwy+wiek
P.S - Teraz już 12 lat ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: BodomChild »

Kiedy zacząłem grać w Thiefa miałem jakieś 9-10 lat (nie pamiętam), od tego czasu moje życie zmieniło się, bo życie to ciągłe zmiany. Czasami było lepiej, czasami gorzej, obecnie jest średnio na jeża. Kiedyś przejmowałem się każdym problemem, obecnie mam wszystko gdzieś i kończąc ten wspaniały post, co ma z tym wszystkim wspólnego Thief? :roll:
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja też nie wiem jaki wpływ na me życie miał Thief... no nie, miał:
-bałem się spać po nocach (kiedyś jakby co ;P )
-był źródłem ciekawej historii do zabawy klockami Lego
-rozwijał mi wyobraźnię (poprzez wymyślanie kolejnych przygód Garretta)
-zmotywował do napisania pierwszej książki, co za tym idzie: rozpoczęciu zabawy w grafomana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Artass »

SPIDIvonMARDER pisze:-był źródłem ciekawej historii do zabawy klockami Lego
Zdecydowanie pozytywny efekt ! :ok :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:-zmotywował do napisania pierwszej książki, co za tym idzie: rozpoczęciu zabawy w grafomana.
Aż tak nisko siebie cenisz? ;)
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ze skromnością jest taki problem, że jak się jej nie przejawia (nawet jakby była zbędna), to ludzie się obrażają :P
Obrazek
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: MackaN »

Thief na moje życie miał jedynie tak wpływ, że spodobały mi się gry z pierwszej osoby. Po wcześniej grałem jedynie w strategie turowe albo Tomb Raidera 2 albo jakieś cRPGi, albo Wormsy, albo Carmaggeddon albo Dungeon Keeper :).

Gdyby nie Thief. To pewnie nie zainteresował bym się po jakimś czasie (dużym okresie czasu, bo dopiero teraz), jak właściwie wyglądają klasyczne strzelanki (nie skradanki), bo zacząłem odgrzebywać teraz gry, w stylu Blood, Duke Nukem 3D oraz POSTAL 2 :D.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:Ze skromnością jest taki problem, że jak się jej nie przejawia (nawet jakby była zbędna), to ludzie się obrażają :P
Pieprzyć ludzi :P .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Rick
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:46

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Rick »

Przez granie w thiefa zmieniły sie dwie cechy(jedna chyba na krótko):
-Wole mieć zamknięte drzwi.
-Teraz w inych grach ciężko będzie sie dało przyzwyczajić do szybkich zwrotów akcji 8-) .Ale thief zostanie w pamięci 8-)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Bluu »

Odkąd gram w Thiefa porównuję wiele wydarzeń do sytuacji z gry, przykładowo:
Ksiądz Natanek zaszył się w swojej pustelni jak Karras w Katedrze Mechanistów. Na dodatek ciągle ją rozbudowuje, a Karras swoją Katedrę też rozbudowywał! Tylko klątw nie rzucał :-D
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Ezet »

Jedyne co się zmieniło w moim życiu to to że rzuciła mnie dziewczyna :sre A tak poza tym to zagrałem w jedną z lepszych gier na peceta obok halfa i blade of darkness. :-D No i napisałem pierwsze opowiadanie o garrecie (jedyne jakie dokończyłem bo reszta [nie związana z thiefem] lądowała w koszu)
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dziewczyna Cioebie rzuciła z powodu Thiefa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Ezet »

Ofc że nie. Po prostu w między czasie to się zdarzyło że odbiła jej szajba i tyle :jez
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: matilon »

To od początku:
- Patrze na świat z innej pesrpektywy
- Idąc nocą, próbuję się skradac
- Zmieniłem nastawienie względem złodziei/rabusi
- Ja w przeciwieństwie do Bodoma zaczełem byc dokładny
- Nie lubię grac w strzelanki które dzieją się w przyszlości/teraźniejszości
- Tak jak Ezeta rzuciła mnie dziewczyna(ach ta szczeniacka miłośc :kwd ) - zamiast wyjśc z nią na spacer wolałem grac w nowe fanmisje)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Bluu »

Jak to dobrze, że ja nie miałem i nie mam dziewczyny, która rzuciłaby mnie bo za dużo gram w Thiefa. Samotność ma jednak swoje plusy :mru
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Ezet »

Niedawno odkryłem że gdy gram w cs'a nadużywam shiftu byle tylko skradać się cicho... Wiem że to nie ma sensu w strzelance ale... Siła nawyku :-D
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Thrashmetalowiec »

Poznałem tą grę w 2001 roku, miałem wtedy 13 lat i dostałem takie jakieś czasopismo o grach z demówkami jakieś PC Action czy coś. I tam było niemieckie demo "Dark Project 2", demówka Thiefa 2 z miesją "Life Of The Party" w innej wersji niż w pełnej wersji.
Wcześniej to raczej nikt nie miał komputera. Pierwszą styczność z jakimikolwiek grami komputerowymi miałem w 1994 roku, kiedy na 6 urodziny dostałem Pegasusa. Wiadomo grało się w Contrę, Mario, Czołgi, Pacmana, Złotą Piątkę ( Ultimate Stuntman, Micro MAchines itp. ).
Nie było wtedy komputerów, przynajmniej takich jak teraz. Był tylko czarny ekran i biały tekst i komendy Dosowskie. Nikt nie miał kompa w domu.
O internecie to nikt nawet nie słyszał. Tylko jeden kumpel miał Amigę. Ale PC-ta nikt nie miał.
Pierwszą styczność w PC miałem w 1998 roku u starszego kuzyna, był jednym z pierwszych, którzy mieli PC-ta. Cóż to była za machina - 3 GB na twardzielu, WIndows 95, karta Sound Blaster i graficzna Voodoo 3dfx. Oczywiście nie miał internetu.
I grałem w takie gry typu Monster Truck Madness, JazzJackrabbit, Quake, Wolfenstein itp.
Moi rodzice kupili pierszego kompa w 2000 roku. Mieliśmy aż 10 GB na twardzielu ! Lubiłem FPP i FPS, Turok: Dinosaur Hunter, Quake, Unreal, Doom, Heretic, Hexen, Blood itp. oprócz tego Starcraft, Age Of Empires, Wacki: Kosmiczna Rozgrywka itp.
A potem w 2001 roku trafiłem na wspomniane już niemieckie demo Thiefa i od razu się wciągnąłem. Około 2002 roku kupiłem sobie w pełnych wersjach obydwa Thiefy 1 i 2. Od tego czasu do dzisiaj gram w Thiefy i także w inne wspomniane gry. Łącznie z Pagasusem, którego mam do dzisiaj.
A zmieniło się to, że lubię ciemność i chodzić do lasu po zmroku.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Z tym, że nikt nie miał internetu, PCtów itd i nikt o nich nie słyszał to spokojnie ;) Było ich mało, ale nie zero.

Ładny zestaw gier wymieniłeś, same hity z mojego dzieciństwa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: karlat11 »

:)

Dobrze, zacznę od tego, że chciałabym wypisać się na pytanie zadane w temacie. Raz się wypisywałam, lecz z powodu mój post był krótko pisząc nieinteresujący, to zostało usunięty. (Pisząc to zdanie nie mam żalu, a tym bardziej nie chcę urazić nikogo.) Więc chciałabym jeszcze raz "zapoczątkować" swoją wypowiedź i jeżeli nikomu nie będzie to przeszkadzać, to znów odpisać. Chociaż moja odpowiedź będzie króciutka, to opisze co się zmieniło. ;)


W moim życiu, od kiedy zaczęłam grać w Thiefa, wiele się zmieniło... Poznałam wielu ciekawych ludzi z olbrzymimi talentami, np. malarskim, pisarskimi. Zapoczątkowałam przyjaźń, dokończyłam opowiadanie i pojednałam trójkę ludzi, a wszystko za pomocą Thiefa. :)
Poduczyłam się angielskiego i poznałam nazwę różnych broni (pałka, strzały, sztylet...), pogan, itd. po niemiecku. :)
Pokazałam jednej, dość irytującej osobie (i tu bardzo ważna sprawa; z OBYWATELSTWEM NIEMIECKI), że znam niemiecki lepiej od tej osoby. :)
Co sprawiło, że mam zagwarantowane większe poparcie w przyszłych celach. Już się cieszę! :)
Może od kiedy zaczęłam grać w Thiefa, nie zaczęłam się skradać czy podkradać, ale za to znalazłam ciekawe zajęcie, którym wypełniam wolne chwile. Thief pomógł mi oderwać się od codzienności jaka mnie otacza - od tych wszystkich przyziemnych spraw, którymi przejmują się inni.
(Wiem, że to zdanie, które teraz napiszę, się powtarza, ale jest to ważne, a nawet najważniejsze zdanie, co do odpowiedzi na zadane w temacie pytanie...)
Udało mi się znaleźć naprawdę genialną przyjaciółkę i już wiem, a przynajmniej mam ogromną nadzieję, że ta przyjaźń będzie trwała jak najdłużej. :)
(Przecież dziś jest naprawdę wyjątkowy dzień, więc może to się spełni. :) )
Nauczyłam się dużo nowych rzeczy... Prócz słówek po niemiecku i angielsku, nauczyłam się nowych stylów jeżeli chodzi o pisanie, czy szkicowanie i malowanie.
A Thief daje mi w pewnym stopniu siłę do walki oto, na czym mi zależy... Wiem, brzmi to dziwnie, ale to prawda. :)
Thief właśnie tak zmienił moje życie. I naprawił parę sporów. :)
Pięknie... Możliwe, że to dziwne, bo dzisiejszy dzień jest taki jak inne, a jednak mnie cieszy. :roll: :) :P
Coś jeszcze się dziś zmieniło, nie tylko w moim życiu, ale także w życiu znajomych. :)
Lecz jeszcze nie wiem jaki to powód, ale się cieszę i jest pięknie! :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Naprodukowałaś tyle buziek, że mogłabyś je sprzedawać ;) Całkiem imponujące dokonania!
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: BodomChild »

Ten wątek utwierdził mnie w przekonaniu, że Thief stał się religią :shock: .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Bluu »

Poniekąd tak, dla weteranów, Thief to nie gra - Thief to styl życia.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Hattori »

Bluu - dokładnie. Ja nawet myślę jak złodziej. :cwa
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: karlat11 »

Dzięki SPIDI ;)

Bluu, masz świętą rację! :-D
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Czy odkąd gracie w Thiefa wasze życie zmieniło się ?

Post autor: Bluu »

Tylko szkoda, że teraz nie można być takim Garrettem - wszędzie elektryczność, jak hipotetyczni strażnicy by Cię zauważyli, to strzelali by z broni palnej. Nawet ktoś o zdolnościach Garretta nie pożyłby długo w takim świecie.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
ODPOWIEDZ