Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Czy chciałbys żyć w Thief Universum ?

To moje marzenie
7
13%
Tak, chciałbym
12
21%
Po części tak
16
29%
Jest mi to obojętne w jakim świecie żyje, byleby mi się dobrze wiodło
5
9%
Raczej nie
11
20%
Zdecydowanie nie !
5
9%
 
Liczba głosów: 56

Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: McLusky »

Ja tam bym się wybrał w universum Thiefa, ale tak na dwa miesiące. Spróbowanie życia w Mieście, może wkręcenia się do Młotów, zwiedzania ich katedry w poszukiwaniu tajnych przejść... ;)

Po takich wakacjach być może powróciłbym do mojego obecnego świata. Lecz jeśli bym się w Mieście odnalazł...
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Daweon »

Ogólnie to może by było fajnie, ale jak sobie pomyśle że mogę być taką sierotą z przytuliska to ciesze się że jestem tu. Wybrałem czwartą odpowiedź bo faktycznie to nie ma znaczenia gdzie żyje byle bym był szczęśliwy (co oznacza nie bycie sierotą).
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: helmutt »

McLusky pisze:Ja tam bym się wybrał w universum Thiefa, ale tak na dwa miesiące. Spróbowanie życia w Mieście, może wkręcenia się do Młotów, zwiedzania ich katedry w poszukiwaniu tajnych przejść... ;)
Dokładnie. Fascynuje mnie zakon Młotów, wiadomo, że w grach są pewne umowności, chętnie zobaczyłbym jak to NAPRAWDĘ wyglądało....
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Sapiens
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 23:49
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Sapiens »

Odnośnie czyjegoś komentarza o braku piłki nożnej w świecie Thiefa, zwróćcie uwagę, że skoro jest koszykówka, to i na pewno gała też. W rzeczywistym świecie różne formy kompania piłki były znane od setek lat, a kosz jest dosyć nowy.
"I prefer my pay in cash not liquir, Mr..."
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: willy_poodle »

Jedną z najgorszych rzeczy byłoby to, że dużą część życia trzebaby było przeżyć z ciągle bolącymi zębami i smrodem próchnicy bijącym z ust lub bez zębów w ogóle. Bo nawet, gdyby ktoś wymyślił leczenie dentystyczne, to pewnie i tak mogliby sobie na nie pozwolić tylko bogacze.
Awatar użytkownika
Acolithus
Mechanista
Posty: 424
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Myślenice

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Acolithus »

Zdecydowanie nie, w dzisiejszym świecie, mogę sobie wyskoczyć na imprezkę, napić się piwka ,posłuchać dobrej muzyki, no i zagrać sobie w Thiefa 8-) żyć nie umierać ;)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Daweon »

O ile się ma kasę.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
MTJ
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 23 września 2008, 20:05

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: MTJ »

Daweon pisze:O ile się ma kasę.
Myślę że nawet nasi współcześni bezdomni wiodą o wiele lepszy żywot niż ludzie ze świata Thiefa, nie licząc może arystokracji.

Co do tematu, podobnie jak ktoś powyżej chętnie bym sobie wskoczył do Thiefa w ramach "wakacyjnej przygody" - na jakieś dwa miesiące. Nie sądzę żebym dłużej wytrzymał - jestem zbyt wygodny i przyzwyczajony do naszych standardów.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Caer »

Sapiens pisze:Odnośnie czyjegoś komentarza o braku piłki nożnej w świecie Thiefa, zwróćcie uwagę, że skoro jest koszykówka, to i na pewno gała też. W rzeczywistym świecie różne formy kompania piłki były znane od setek lat, a kosz jest dosyć nowy.
Koszykówka to Easter Egg (i jako taka się nie liczy ;)). A co do piłki nożnej... istnieje jak najbardziej. Pod postacią Miejskiej Ligi Zośki (The City’s Rumpleball League), o której dowiadujemy się podczas Life of the party (plik M11b02) :).
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Artass »

Weźcie też pod uwagę, że wszyscy umiemy czytać i pisać (także po angielsku, w języku gry) co w sumie samo w sobie czyni nas bossami, znamy mnóstwo wynalazków z życia codziennego niedostępnych w świecie Thiefa, moglibyśmy je tam opatentować. ;)
PRZYNAJMNIEJ posadę skryby mamy jak w banku.
Zniechęca fakt, że pewnie nie mają papieru toaletowego i pasty do zębów! :shock:
Brrr...
Obrazek
Kalashnikov
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 20 marca 2012, 22:27

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Kalashnikov »

Zdecydowanie nie. Nie mógłbym spać, wiedząc, że w Mieście grasuje Garrett...
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: BodomChild »

Artass pisze:Weźcie też pod uwagę, że wszyscy umiemy czytać i pisać
No tak, ale tylko w przypadku kiedy w magiczny sposób teleportujemy się do świata thiefa z naszego. Jeśli od początku miałbyś tam żyć to już nie jest takie pewne :) .
Do końca też nie wiadomo jak to jest z tym pisaniem i czytaniem w Mieście. Jak się gra, to po dużej ilości rozrzuconych tekstów można wywnioskować, że sporo ludzi (niekoniecznie bogaczy i kapłanów) nie ma z tym większego problemu :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Keeper in Training »

Kalashnikov pisze:Zdecydowanie nie. Nie mógłbym spać, wiedząc, że w Mieście grasuje Garrett...
...chyba, że byłbyś ślusarzem. To jedyna grupa pracownicza w Thief'ie, której obroty rosną wraz z działalnością Złodzieja :twisted: .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy chciałbyś żyć w świecie Thiefa ?

Post autor: Hadrian »

Zapewne jest tak, że ogół społeczeństwa w Thiefie umie pisać i czytać. Obstawiam, że ludzie uczą się w domach, od rodziców, którzy choć trochę mają czasu dla dzieci. Inaczej jest tylko u szlachty, gdzie zapewne mamy guwernantkę czy coś takiego ;)
ODPOWIEDZ