Co Was wkurza w Thiefie?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Kurhhan »

Dla mnie bez sensu są nieużyteczne hełmy na głowach strażników które poddają się każdemu uderzeniu pałki a samo trafienie jest bardzo ciche.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: BodomChild »

To faktycznie jest głupie, ale te hełmy dawały super klimat :) (dla mnie jest on ważniejszy od realizmu). Trochę mi przeszkadzało, że w trójce tak niewielu strażników je nosi.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Marcin.B.Black »

Wkurzają mnie muchoplujki i inne ratmany z pierwszego Thiefa, moim zdaniem trochę psują klimat. Szachraj zasługuje na lepszych sługusów ;).

Poza tym trochę irytuje klaustrofobia lokacji w T:DS, park w Starodalach - żenada...
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Flavia »

Jak tak się bawimy...

Wkurzają mnie Dzieci Karrasa. Żałosne kupy złomu, durne jak buty i umiejące co najwyżej powtórzyć kilka nagranych kwestii. Prędzej umrę, niż pozwolę im odziedziczyć świat >_>
Że nie wspominając o tym, że do "tamtych czasów" pasują jak Poganin do odprawiania mszy. W zasadzie nie miałabym nic przeciwko bardziej "steampunkowym" blaszanym rycerzom czy innym takim, ale kamery to już przesada. Co dalej, loty kosmiczne?

Nie przepadam też za misjami dziejącymi się w dziczy (OM czy FM). W większości wyglądają tak samo: trzy pieńki na krzyż, jakieś prymitywne chaty, może jakiś totem, dookoła "ściana drzew", zamiast prostej podłogi prosta trawa, a w najlepszym razie odrobina mgły, niechybnie po to żeby ukryć zażenowanie. Chyba jedyną tego typu misją, która mi się podobała była pierwsza część Horns of Canzo i nadchodząca misja od Soul Tear (trzy zrzuty, wrzucone kiedyś na forum ttlg, a prezentujące się lepiej, niż wszystkie inne tego typu twory razem wzięte).
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Mixthoor »

A "II misja Better Off Dead" lub "Trail of Blood 2"?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jedno i drugie nie kopało pod względem architektury. Better... miało część pierwszą genialną, cześć drugą straszną pod tym względem. Dużo prostych brył, mało innowacji.
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: bob »

Mnie wkurza to, że czasem drzwi odlatują (najczęściej w misji Powrót do Katedry). To dzieje się, jak je otwieram, nie wiem jak to naprawić. Jest na to jakakolwiek rada? Jakiś patch?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:A "II misja Better Off Dead" lub "Trail of Blood 2"?
To pierwsze łyknęłam bezkrytycznie ze względu na tematykę, ale część leśna była najsłabsza. Jedyny ciekawy element to wydrążone drzewa, które można spenetrować i siedziba Wiktorii. Reszta mocno średnia i o ile mogę przymknąć oko na prosty układ jaskiń, tak z lasem... no nie przejdzie, przykro mi.
Drugie jest na mojej liście "do zrobienia".
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hadrian »

A ja ostatnio bardziej polubiłem T1. Szczuroludzie i muchołaki pasują mi tak samo jak roboty itp. ;) Choć samych misji w typie poganie nie lubię, wolę misje miejskie.

Wkurza mnie przede wszystkim miasto w TDS i otwieranie zamków we wszystkich częściach - w T1/T2 było za łatwe, a w TDS się pod koniec gry nauczamy wszystkich kombinacji.

We wszystkich grach też AI, które z początku wydaje się bardzo mądre, ale gdy już nauczymy się grać, rozgrywka staje się banalna...

Więzienie w TDS, które psuje postać Garretta, który nie jest przez to pokazany jako Mistrz Złodziei.

Gdy mamy dwie walczące ze sobą grupy postaci (które nas też nie lubią) i pokażemy się i tym i tym, to zaprzestają walki i rzucają się na nas walcząc ramię w ramię...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Mixthoor »

adriannn pisze:Więzienie w TDS, które psuje postać Garretta, który nie jest przez to pokazany jako Mistrz Złodziei.
Wyjaśnij, nie rozumiem.

Co do reszty zarzutów do TG/TMA. Gra wyszła prawie 14 lat temu! 14 LAT! Czytałem ówczesne recenzje np. w Secret Service, ludzie narzekali na możliwość wyciągania ciał np. zza drzwi lub ściany, gdy wystawał ich fragment :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hadrian »

Chodzi o to, że jak Garrett jest taki super to czemu daje się zamknąć do paki? ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Daje? Jak grałeś tak, że dałeś się zamknąć, to Twój pech :P Mnie tam nigdy nie zamknęli i póki nie przeczytałem o tym na forum, to w ogóle nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Daweon »

Nawet mistrzom zdarza się wpadka, Napoleon przegrał parę bitew, ale i tak uznawany jest za wielkiego taktyka. Sam poziom jest w sumie bardzo fajnie zrobiony, dlatego to, że można tam trafić zaliczałbym do plusów.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Mixthoor »

@adrian
Z tego co pamiętam, Garrett trafia za kraty, gdy "zginiesz" w walce ze strażnikiem. Zatem taki z niego mistrz, jaki z Ciebie gracz :P
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Zaratul »

No i dodajmy łatwość z jaką Garrett ucieka z więzienia to można pomyśleć że on umyślnie dał się złapać żeby potem uciec dla sportu. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Flavia »

Oj tam, chciał sobie chłopak pozwiedzać, a Wy się czepiacie :)

Ja też przez długi czas nie mogłam tam trafić, bo jak tylko mnie wykończyli wciskałam QuickLoad. Dopiero jak przeczytałam, że gdzieś tam jest więzienie pozwoliłam Garciowi w spokoju "umrzeć".

Przy okazji grania w pewną fanmisję przypomniałam sobie, jak bardzo nienawidzę piwnicy Konstantyna. Niekończący się labirynt, w którym nijak nie idzie się połapać, pełen małposzczurów, pająków i innego łatajstwa, przed którym nie ma się nawet jak bronić. Brrr. W ogóle labirynty są złe.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hattori »

Flavia pisze:Ja też przez długi czas nie mogłam tam trafić, bo jak tylko mnie wykończyli wciskałam QuickLoad. Dopiero jak przeczytałam, że gdzieś tam jest więzienie pozwoliłam Garciowi w spokoju "umrzeć".
Miałem dokładnie to samo.
Flavia pisze:Przy okazji grania w pewną fanmisję przypomniałam sobie, jak bardzo nienawidzę piwnicy Konstantyna. Niekończący się labirynt, w którym nijak nie idzie się połapać, pełen małposzczurów, pająków i innego łatajstwa, przed którym nie ma się nawet jak bronić. Brrr.
Flavia, ty chyba właśnie lubisz takie rzeczy? 8-)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Flavia »

Hattori pisze:Flavia, czy ty przypadkiem nie lubisz właśnie takich rzeczy? 8-)
Eeee? Skąd takie wrażenie?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hattori »

No wiesz, Lovecraft i te sprawy :) Nie znam go, ale z tego co wiem, momentami jego twórczość zahacza o turpizm. Może częściej. Jeśli się mylę - zdziel mnie łopatą przez łeb i zakop, bo mówię to jako laik. ;)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Flavia »

Hattori pisze:No wiesz, Lovecraft i te sprawy :) Nie znam go, ale z tego co wiem, momentami jego twórczość zahacza o turpizm. Może częściej. Jeśli się mylę - zdziel mnie łopatą przez łeb i zakop, bo mówię to jako laik. ;)
Lovecraft to raczej mackowaci obcy udający bogów i fizyka tak zaawansowana, że zahacza o magię. Chociaż w jednym opowiadaniu pisał o labiryncie z niewidzialnych ścian - bodajże jedynej rzeczy bardziej diabolicznej od zwykłego labiryntu (np. tego u Konstantyna).
Niemniej przez większość czasu, o ile się nie mylę, ani słowa o zagubieniu, narastającej frustracji i bieganiu w kółko w poszukiwaniu zgubionego sensu... :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hattori »

Czyli inne zasady, a nawet klimaty. W porządku, koniec :off


Jakby na to nie patrzeć, Thiefy są mało realistyczne również ze wzg. na podstawowy atut... To, że jesteśmy w cieniu, nie oznacza, że przechodzący strażnik nie może nas zobaczyć na tle źródła światła. Gra tego nie uwzględnia.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Marcin.B.Black »

Akurat w T:DS strażnicy mogli zobaczyć Garcia w cieniu.

Apropos irytujących rzeczy: Wkurza mnie (jak pewnie większość) burdel, który powstaje pod koniec Deadly Shadows, walka Pogan z Młotkami i absurdalne reakcje osób postronnych na widok trupów...
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Anda
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 01 sierpnia 2012, 19:23

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Anda »

1 problemy ze strzałami linowymi - Garret często zamiast złapać linę, odbija się od niej przez co wiele razy zdarzyło mi się zginąć (np. w zaginionym mieście)
2 problem ze wspięciem się na murek wysokości 1 metra
3 muchopluje - nie cierpię ich ;)
3 ubogie umeblowanie większości pomieszczeń
4 alarmy, których nie da się wyłączyć
5 w TDS można ogłuszyć kogoś tylko stojąc dokładnie za jego plecami i nie można ogłuszyć przeciwnika oślepionego flash bombą, wolałam rozwiązanie z poprzednich części, strażnicy mogliby być nawet bardziej czujni, ale chciałabym mieć możliwość zaczajenia się za drzwiami i ogłuszenia strażnika w momencie, gdy przez nie przechodzi
6 Garret w TDS nagle zapomniał jak się pływa
7 mapa podzielona na części w TDS, a już najgłupsze jest to że gdy ucieknę przed strażnikiem na inną część mapy i wrócę po 20 minutach to ten strażnik jest dokładnie w tym samym miejscu, gdzie był
8 klony - prawie wszyscy strażnicy wyglądają tak samo, mogliby twórcy przygotować trochę więcej tekstur twarzy ;)
9 ciała z gumy w TDS
10 głupota strażników np. pałuję jakiegoś strażnika, ale widzę, że zbliża się następny, więc chowam się w cieniu. Strażnik oczywiście zauważa ciało i zaczyna mnie szukać. Szuka, szuka, nie znalazł, chowa więc mieczyk i przechodząc po ciele kumpla gada coś w stylu: probably just the wind (chociaż to mnie bardziej śmieszy niż denerwuje ;) )
11 bugi, zdarzało mi się że Garret ginął zupełnie bez powodu, wpadał w teksturę itp
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Hadrian »

Anda pisze: 8 klony - prawie wszyscy strażnicy wyglądają tak samo, mogliby twórcy przygotować trochę więcej tekstur twarzy ;)
Tak, to mnie też baaardzo wkurza. Mam nadzieję, że w T4 dadzą losowanie postaci, w których przeciwnicy będą mieli losowane różne części - twarzy, stroju itp. Przynajmniej w Mieście, takim jak w TDS, o ile będzie.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was wkurza w Thiefie?

Post autor: Daweon »

Anda pisze: 2 problem ze wspięciem się na murek wysokości 1 metra
Przytrzymaj spację ;)
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
ODPOWIEDZ