Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Kim byś chciał być w świecie Thiefa?

Mechanistą
8
13%
Młotodzierżcą
9
15%
Opiekunem
8
13%
Patrycjuszem
4
7%
Poganinem
5
8%
Strażnikiem
2
3%
Złodziejem
17
28%
Kimś innym
8
13%
 
Liczba głosów: 61

matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: matilon »

Najlepiej być biedakiem. Wtedy nikt cię nie okradnie. :kwd
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Daweon »

Ale możesz stać się ofiarą Pogan którzy tylko czekają na samotnych przechodniów.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Hadrian »

Albo wrzucony do Rozpadlin za żebranie na Nowym Rynku ;)
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: ERH+ »

Zapominacie do czego służyli bezdomni u Mechanistów -chyba że pasuje wam los bezwolnego sługi...
Mnie pasuje Haunt. Nie ma to jak dorwać jakąś hienę cmentarną na gorącym uczynku. Czekam na was, do zobaczenia w katakumbach złodzieje :twisted: . Każdy kiedyś trafi do ciemnego, dusznego miejsca, wasz opór nie ma sensu.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Orest Reinn »

Chyba się w końcu zdecydowałem. Zostałbym burrickiem.
Awatar użytkownika
Malkovith1
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 18:31

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Malkovith1 »

W ankiecie nie ma opcji, którą bym wybrał. Według mnie najlepiej by było zostać złotym kielichem, ponieważ wtedy bym dużo znaczył dla innych ludzi i każdy chciałby mnie mieć. :-D
Kto gra z kodami nie może chwalić się, że umie grać.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie wiem która z ostatnich dwóch wypowiedzi jest oryginalniejsza :) Za obie gratuluję :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Artass »

Ja wolałbym być Burrickiem z Lost City. ;) Wszak i tak w Mieście nikt zębów nie mył bo pasty nie było, płynu do czyszczenia jamy ustnej też nie, więc co za różnica. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: BodomChild »

Jak już jest tak hardkorowo, to ja chciałbym być złotym medalikiem na dekolcie jakiejś ładnej pani, najlepiej na dłuuugim łańcuszku :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Hadrian »

A ja berłem Bafforda :-D
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: matilon »

adriannn pisze:A ja berłem Bafforda :-D
Przypomniało mi się to berło Bafforda, z opowiadania Maverala "Thief na wesoło, czyli z pamiętnika Garrett'a".
To ja chciałbym być... ścianą. Taką zwykłą ścianą. :rad
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: ERH+ »

A ja chmurką na niebie. Przynajmniej miałbym dobry widok na wszelkie zadymy -spędzając noce i dnie w jednej pozie jako berło czy kielich, zaczniecie gadać do siebie i skończycie jak Oko. Jeden popaprany bibelot wystarczy, naprawdę ;) .
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Malkovith1
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 18:31

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Malkovith1 »

Mógłbym też zostać swetrem xD Może jakaś ładna pani by mnie założyła na lewą stronę :))
Kto gra z kodami nie może chwalić się, że umie grać.
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Orest Reinn »

matilon pisze:
adriannn pisze:A ja berłem Bafforda :-D
Przypomniało mi się to berło Bafforda, z opowiadania Maverala "Thief na wesoło, czyli z pamiętnika Garrett'a".
To ja chciałbym być... ścianą. Taką zwykłą ścianą. :rad
Błagam, tylko mi nie mów, że chciałbyś zostać tym berłem, bo temat zmierza w tym właśnie kierunku! :))
Chyba swoim burrickiem zapoczątkowałem jakiś łańcuch nonsensu.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: matilon »

Orest Reinn pisze:
matilon pisze:
adriannn pisze:A ja berłem Bafforda :-D
Przypomniało mi się to berło Bafforda, z opowiadania Maverala "Thief na wesoło, czyli z pamiętnika Garrett'a".
To ja chciałbym być... ścianą. Taką zwykłą ścianą. :rad
Błagam, tylko mi nie mów, że chciałbyś zostać tym berłem, bo temat zmierza w tym właśnie kierunku! :))
Chyba swoim burrickiem zapoczątkowałem jakiś łańcuch nonsensu.
Boże, jak tak mówicie o tym berle, to przypomina mi się to berło, z opowiadania Maverala "Thief na wesoło czyli z pamiętnika Garretta. :hyh
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

SPIDIvonMARDER pisze:Bycie patrycjuszem jest fajne, ale byleby nie za bogatym! Taki koleś mający mały dworek, odrobinę zaufanej sluzby, rodzinę... a w ramach hobby w nocy wymykający się na Złodziejski Trakt ;P Hehehehe...


Wartownik też jest ciekawy... u owego patrycjusza, o kórym piszę wyżej.
W ramach sanacji tego tematu chciałbym rozwinąć powyższą myśl.. i tak tego nikt nie przeczyta bo po co? :)

Chciałbym być strażnikiem w domu jakiegoś patrycjusza. Piąć się po szczeblach kariery, marzyć o byciu podoficerem, potem oficerem. Wydawać rozkazy, cieszyć się szacunkiem podwładnych i uznaniem przełożonych. Dostawać porządny żołd. Po służbie grać w karty z druhami. Mieszkać (pracować) w eleganckiem dworze, otoczony przez zabytkowe wnętrza i przedmioty. Zakochać się w córce lorda ;)
W razie możliwości nawiązać bliższą znajomość z samym lordem i z czasem zostać jego prawą ręką.
Są też minusy:
-towarzystwo raczej nie byłoby zbyt... intelektualne.
-można zarobić z pały od jakiegoś złodzieja. A potem... wszystko Twoja wina, bo nie upilnowałeś majątku :)

Albo być samym lordem :) Nie za bogatym, nie bawiącym się w żadne mafijne układy. Mieszkać na małej prowincji w dworze, interesować się sztuką i nauką. Być hojny i dobry dla służby, ot taka wiktoriańska arystokracja... i posidać ogroooomną bibliotekę i kolekcję zabytków :)
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: matilon »

SPIDIvonMARDER pisze:-można zarobić z pały od jakiegoś złodzieja
Mała, jest szansa że dostanie. Przecież tylko jeden złodziej na całe Miasto, da radę włamać się do dobrze chronionego domu. :jez
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Hadrian »

Garrett nie jest jedynym. Po prostu to Mistrz Złodziei ;) Po za tym, gildie (np. Zawietrzników) organizowały większe wypady na dwory i inne gmachy.
Chciałbym być strażnikiem w domu jakiegoś patrycjusza. Piąć się po szczeblach kariery, marzyć o byciu podoficerem, potem oficerem. Wydawać rozkazy, cieszyć się szacunkiem podwładnych i uznaniem przełożonych. Dostawać porządny żołd. Po służbie grać w karty z druhami. Mieszkać (pracować) w eleganckiem dworze, otoczony przez zabytkowe wnętrza i przedmioty. Zakochać się w córce lorda ;)
W razie możliwości nawiązać bliższą znajomość z samym lordem i z czasem zostać jego prawą ręką.
Są też minusy:
-towarzystwo raczej nie byłoby zbyt... intelektualne.
-można zarobić z pały od jakiegoś złodzieja. A potem... wszystko Twoja wina, bo nie upilnowałeś majątku :)
Jak teraz na to patrzę... to ma sens. :)
Albo być samym lordem :) Nie za bogatym, nie bawiącym się w żadne mafijne układy. Mieszkać na małej prowincji w dworze, interesować się sztuką i nauką. Być hojny i dobry dla służby, ot taka wiktoriańska arystokracja... i posidać ogroooomną bibliotekę i kolekcję zabytków :)
To było by trochę nudne. Chyba, że ktoś tak lubi żyć. Wydaje mi się, że w Mieście mało było takich lordów, każdy chciał być tym najwyższym, Baronem. Mieć prosperujący biznes (nie koniecznie legalny) i kochającą kobietę/faceta w łożu ;)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Hadrian »

Wiem już kim chcę być! Ianem Cribsem!

Po obiedzie iść do opery, pisać sztukę operową, komponować muzykę, oglądać swoje przedstawienia, cieszyć się kolejny sukcesem i... oczywiście romansować z lady Valerius :hyh
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Marcin.B.Black »

A chciałby ktoś być puppetem (pulpetem xd) z Przytuliska? :ora Włóczenie sie z kąta w kąt i ta ucieszna zabawa gdy jakiś śmiałek zabłąka się tam (chyba, że to dopiero Garrett je ożywił włączając generator, correct me if im wrong ;) ).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Bluu »

Wypowiem się na ten temat

-Nie chciałbym być Mechanistą, ponieważ chcieli oni w końcu zniszczyć świat, a zresztą ich zakon i tak upadł;
-Nie chciałbym być Młotodzierżcą, ponieważ nie lubię fanatyków i jestem ateistą;
-Nie chciałbym być patrycjuszem, ponieważ mógłbym się stać celem ataków ze strony złodziei;
-Nie chciałbym być Poganinem, ponieważ byłbym obdartuchem oraz również (tak jak w wypadku Młotodzierżców i Mechanistów) fanatykiem;
-Nie chciałbym być strażnikiem, ponieważ zarabia on grosze i też może stać się celem ataków ze strony bandytów;
-Złodziej... cóż... chętnie takim jak Garrett, ale drugiego takiego nie ma, a jest to zawód bardzo niebezpieczny;

Zostałbym Opiekunem, gdyż nie musiałbym brać czynnego udziału w życiu Miasta, mógłbym wszystko obserwować z ukrycia, żeby odpowiednio zareagować w razie niebezpieczeństwa, a jeśli chodzi o studiowanie ksiąg, to przyszłoby mi to z łatwością, gdyż uwielbiam czytać.

Takie jest moje zdanie.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Thrashmetalowiec »

Na początek, kim nie chciał bym być:
- nie chciałbym być strażnikiem w posiadłości szeryfa Gormana Trauta, bo podobno tam strażnicy chodzą "dziwnie szerokim, kowbojskim krokiem" i to chyba sprawka szeryfa.
- nie chciałbym być mechanistą, bo nie przepadam za hałasem maszyn i technologicznym szałem i nie chciałbym mieć za przywódcę takiego obłąkańca jak Karras
- nie chciałbym być hammeritem, bo wśród nich nie ma kobiet, nie wytrzymałbym długo nie mając nawet okazji nacieszyć czasami oka widokiem jakiejś panny, a poza tym nie lubię fanatyków religijnych i jestem agnostykiem i hedonistą, niektórzy mówią też bezbożnik.
- nie chciałbym być więźniem w Cragsleft (nie muszę pisać, dlaczego ?)

Kim chciałbym być:
- mógłbym być poganinem, najlepiej w lesie gdzieś z dala od miasta i mechanistów/hammeritów, byłby spokój i luz
- a w ogóle to i tak najbardziej jednak chciałbym być złodziejem, Garretem, lub takim jak Garret.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: Ezet »

Ja bym chciał być Szachrajem i mówić w ichni pokręcony sposób, nie jak głupoludy i miastoludy. I mieć wyznawców składawszych wierne ofiary z ichnich plonów pracy :P
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: dario »

A ja chciałbym być tym małym brudnym szczurkiem biegającym po piwnicach i innych rożnych wilgotnych miejscach. Z niecierpliwością czekałbym aż mnie Garrett albo pijany Benny butem przygniecie :kwd
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Kim chciałbyś być w świecie Thiefa? (kontynuacja)

Post autor: matilon »

Ja to mógłbym być właśnie Bennym. Byłbym równie sławny jak Garrett.
ODPOWIEDZ