THIEF 4 - pożądane zmiany

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

No bo specjalnie pałujesz żeby leżał , no to on wstaje :mru
Awatar użytkownika
Takeo
Miastolud
Posty: 45
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 03:46

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Takeo »

Cały czas zastanawiam się jaką role odegra dziewczynka złapana przez Garretta na próbie kradzieży w filmiku końcowym TDS. Może odegra jakąś role a może było to zwykłe nawiązanie do T1 [ (Garrett za młodu tak samo wpadł :) ]

Czytając poprzednie posty zgodzę się że wprowadzenie nadejścia poranku w grze było by ciekawym rozwiązaniem, zwiększyło by to realizm gry, trzeba by się było sprężać z wykonaniem misji no i na pewno urozmaiciło rozgrywkę.
Obrazek
"Istotą równowagi jest obojętność"
Mayar, Third Keeper
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

No możliwe że będzie miała wpływ na Thiefa no bo po co ją tam umieszczać ,
(chyba że twórcy gry nie przewidzieli kontynuacji)
A czy zauważyliście że ona też ma sztuczne oko?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Daweon »

Gdy napisałeś o tym sztucznym oku ostro się zdziwiłem. Z tego co jest na YouTube nie widzę różnicy. Nie mówię nawet o tym, że zdobycie mechanicznego oka przez ulicznego złodziejaszka jest niemożliwe. Garretowi dali go albo keepersi, albo młotodzierżcy (nie pamiętam), a wątpię, żeby dziewczynka miała kontakty choćby z jednej z tych frakcji.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Też pierwsze słysze, ale zapodaj screena albo tekst z gry, a uwierzę ;]

Oko odzyskał chyba od Młotodzierżców,. Myślę tak gdyż:
1. To technologia do nich podobna
2. Skąd by mieli je wziąć Strażnicy?
3. W końcowej cutscence Garrett mowi: "Myśle, że odzyskałem swoje oko"... to nie brzmi, jakby mówił do przedstawicieli organizacji dzięki ktorej to się stało. Raczej jak "odzyskałem od kogoś oko (które przez was straciłem).
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

Screna nie zapodam bo nie mam
Ale za to mam to http://www.youtube.com/watch?v=Za9kzEN-VWQ
patrzcie na jej prawe oko i proszę o oglądanie w HD
Jeśli to nie sztuczne to chyba palca se w oko wsadziła :nip
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Colin »

Jak dla mnie oko wygląda zwyczajnie, co w nim takiego dziwnego?
A jak już się oczu czepiamy to mam pytanie. Dlaczego Garciu ma takie czerwone oko? Coś mi umknęło czy to z przemęczenia? ;)
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: dario »

matilon pisze:Screna nie zapodam bo nie mam
Ale za to mam to http://www.youtube.com/watch?v=Za9kzEN-VWQ
patrzcie na jej prawe oko i proszę o oglądanie w HD
Jeśli to nie sztuczne to chyba palca se w oko wsadziła :nip
Jest takie same jak jej lewe oko które w danym momencie znajduje się w cieniu. Z resztą to by było kompletnie bez sensu jakby dziewczynka miała mechaniczna oko... :zdw
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

Penie dla tego samego co jego odmienny widok na każdym przerywniku
Oko jest trochę bardziej pomarańczowe?
Nie musi to być odrazu mechaniczne oko może prawdziwe jej wypadło?
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Colin »

matilon pisze: Nie musi to być od razu mechaniczne oko może prawdziwe jej wypadło?
Oczy same z siebie raczej nie wypadają. :))
A wątpię żeby taka dziewczynka była zamieszana w coś gdzie mogła by "zgubić" oko.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

No to mogła stracić oko w jakimś nieszczęśliwym wypadku
np.Jakiś zboczeniec wydłubał nożem
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Colin »

Ja jednak zostanę przy wersji, że to jej oko.
Przecież przy takim wypadku i przy operacji pewnie też zostały by jakieś ślady, tak jak u Garcia, a u niej nie ma nic.
Może jest po prostu chora i dlatego ma takie oko ;)
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Nivellen »

Co wy za teorie chaosu wymyślacie :tar Garrett stracił oko przez Konstantyna, nowe - mechaniczne - zrobili mu Młotkowcy, a dziewczynka ma oko, ale do "fachu" :hyh
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Zaratul »

Ta dyskusja o oku i dziewczynce jest bezcelowa bo nie wiadmomo czy T4 będzie sequelem.Może to być prequel. :hyh
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Keeper Gurgul »

W T4 w ekwipunku Garretta powinna znaleźć się... lampa, dokładnie taka jak w Dark Modzie - dzięki której możemy w razie potrzeby oświetlać zbyt ciemne pomieszczenia, w poszukiwaniu np. monet lub kluczy, kosztem 100% utraty kamuflażu, co wprowadza dodatkowy element kombinowania.
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Zaratul »

Keeper Gurgul pisze:W T4 w ekwipunku Garretta powinna znaleźć się... lampa, dokładnie taka jak w Dark Modzie - dzięki której możemy w razie potrzeby oświetlać zbyt ciemne pomieszczenia, w poszukiwaniu np. monet lub kluczy, kosztem 100% utraty kamuflażu, co wprowadza dodatkowy element kombinowania.
Agreed.Latarnię w Dark Modzie powitałem z otwartymi ramionami.Już nie trzeba było się bawić w zwiększanie\zmniejszanie gammy tylko po prostu wciskałeś klawisz i nastawała jasność. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: ERH+ »

A tam, hardcorowi gracze muszą się śpieszyć patrzeć w świetle flary -i jeszcze zgadywać co jest czym w jednolitym zielonym zabarwieniu (niezła imitacja noktowizji). A na poważnie lampa to był strzał w dziesiątkę, bardziej naturalny wynalazek niż czarno-biały obraz oka w T3. Garrett ma swoją cyborgizację i gadżety typu scouting orb -ale jeśli bohaterem jest kto inny... Ja bym jednak dał w lampie klapkę odsłaniającą pół lub ćwierć obwodu (więcej niż pół i tak nie widać).
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Takeo
Miastolud
Posty: 45
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 03:46

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Takeo »

To prawe oko dziewczynki rzeczywiście wygląda jak martwe ale mała ma niezłego strita :D

Ostatni cytat nawiązuje do T1... może być tak że niektóre misje będziemy wykonywać sterując dziewczynką :ora
Obrazek
"Istotą równowagi jest obojętność"
Mayar, Third Keeper
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Dominik »

Fajnie by było gdyby w T4 były by jakieś nie typowe miejsca np. latarnia morska czy coś w stylu cytadeli kurszoków, a propo kurszuków mam nadzieję że odegrają jakąś większą rolę w T4. I zostają jeszcze Poganie szykujący się do wojny...
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: matilon »

No i będzie "rozpierducha na całego przyłącz się kolego" - tylko do kogo się przyłączymy?
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Dominik »

Ja też liczę na Wielką wojnę Pogan z ..(pewnie Młotami)

W każdym razie trzymam ich stronę, no i Garretta. :chy
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Zaratul »

Raczej w T4 nie powtórzą tej wojny która była w Thiefie 3.Będzie coś zupełnie nowego bo nie ma sensu powtarzać tego co było.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Keeper in Training »

Co Wy tak z tym okiem? Jejku, to się robi zabawne... A tak na poważnie, Garrett dostał oko od Młotków, to proste - ukrócił Szachraja, to mu dali. Czysta fraternizacja :twisted: . Ja myślę, że dziewczynka będzie jako jedna z głównych postaci, ale sterować będziemy w 95 % Garciem.

Zmiany na +:
1. Możliwość przeszukiwania ciał. Chciałabym, by można było, np. używać dzinych broni innych osób po ogłuszeniu, np. młotów bojowych. W większości RPG tak jest. Tak samo, w FM-kach zwykle łucznicy mają kilka strzał do wzięcia. Jeśli zabierzemy im strzały, nie będą mogli nas zaatakować :twisted: !
2. Duże Miasto. Uwielbiam łażenie w środku nocy po ciemnych alejkach. I koniecznie, niech będzie dużo dodatkowych, opcjonalnych zadań.
3. Większe restrykcje z mordowaniem. Thief jest niezwykły ze względu na fakt, że nie ma takiego bezmyślnego walenia się po mordach, jak gdzieniegdzie. Niech choć na wyższych poziomach trudności (od Harda) nie wolno zabijać postronnych, a nawet niezaalarmowanych ludzi. Z potworami mogą się walić, haunty to samo.
4. Powrót strzał linowych. Chcemy, chcemy! Rękawice też można zostawić, przydają się.
5. Lepsze menu. Zgadzam się z przedmówcami, że jest średnie.
6. Brak tych głupich ograniczeń czasowych! Nic tak nie wkurza, jak woda święcona na strzale przez zaledwie 30 sekund.
7. Większa różnorodność postaci - także wieku. Czy w Mieście (w OM-kach) w ogóle nie ma dzieci czy osób starszych?
8. Nowa frakcja. Nawet niech zrobią, dajmy na to, zbuntowanych... Strażników! Po przywróceniu pokoju, Egzekutorzy nie będą mieli ofiar, wściekną się. Wtedy i Poganie, i Młotki muszą się pogodzić, taki miły przerywnik między tym smutkiem.
9. Lampa do noszenia. W Roweny w "The Seven Sisters" masz lampę, którą możesz rzucać, podnosić, znowu rzucać, podnosić itd. Dużo fajniejsza od flar.
10. Brak ograniczeń co do ilości ekwipunku. Skoro Garrett może włożyć do keiszeni wielki obraz, to jakim cudem nie mieści mu się butelka oleju?!
11. Świeża fabuła. Może nawet coś, czego zupełnie się nie spodziewacie :hyh :luk :roll: ...
12. Delikatne zmiany ustawienia słońca. Niech będzie poranek, po ok. 5-6 godzinach gry. Wtedy trudniej przemykać itd. Więcej ludu na ulicach, za to mniej straży w chałupkach.

Zmiany na -:
1. Brak Garretta. Jeśli go nie będzie, organizuję pikietę.
2. Brak Stephena Russella. Wiem, że to otoczka, ale dodaje smaczku grze.
3. Brak strzał linowych i rękawic.
4. Duże ograniczenia czasowe.
5. Od groma i trochę bestii i zombie. To się robi nudne.
6. Powrót do przyszłości. Bezsens!
7. Nie ma już Strażników. Dopóki Świat nie stanie się brylantowo dobry, zawsze będą potrzebni, a Garrett (mimo wszystko) do nich należy.
8. Pozbycie się bogatych profili psychologicznych, jakie mamy od T1. Są niepowtarzalne, niech nie zrobią z nich kolejnych wrogów do wykiwania!

Oczekiwania mam duże, fakt, ale uważam, że Thief to klasa sama w sobie, a zdolniejszym daje się większe wymagania :) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Akurat Egzekutorzy nie wydaje mnie się, by mieli się po co buntować, zresztą takie rozwiązanie groziłoby hack'n'slashem :/ Ale nowa frakcja mile widziana, zwłaszcza że już padło kilka fajnych propozycji. Od siebie dodałbym jeszcze pożądane... poziomy typu Bonehoard czy Zaginione Miasto, których mi nadal brakuje... poza T1 to w pozostałych Thiefach ich nie ma (rozsądnie).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: THIEF 4 - pożądane zmiany

Post autor: Dominik »

dzieci czy osób starszych?
Kto normalny okradał by ( czy nawet zabijał) biedne dzieci, sam Garrett to przyznał w T3. Ale faktycznie po mieście chodzę same bliźniaki. Jak oni się rozpoznają ?)
Powrót do przyszłości. Bezsens!
Chyba raczej przeszłości.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
ODPOWIEDZ