Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Daweon »

To się nazywa mania, w sumie żadna z tych rzeczy nie za bardzo się nadaje. Może to by lepiej wyglądało, gdyby było firmowe.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Artass »

Paris pisze:mały sztylecik Garretta do otwierania listów (nawet już był kiedyś taki prezent w jednej z gier :-D )
King's Bounty jak mniemam? :mru
Obrazek
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Bluu »

Mnie niedawno przyszło do głowy, żeby dali kubek, który miałby wygląd Czary Budowniczego :)
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

Mi się podobają takie opcje (część się będzie powtarzać):
1. Obowiązkowy soundtrack (choć w sumie to zależy od jakości tej nie-brosiusowskiej muzy...)
2. Figurka Garretta, ale musiałaby być wtedy w jakieś niestandardowej, ale wciąż złodziejskiej pozie
3. Losowa figurka postaci z gry (może tez być przeciętny przedstawiciel frakcji)
4. Poskładana porządnie do kupy mapa Miasta (choć trochę to ryzykowne, zważywszy na materiały źródłowe)
5. Limitowana bluza z kapturem :-D
6. Artbook albo kalendarz z mhhocznymi tematami z Thiefa
7. Nożyk do listów, stylizowany na sztylet Garretta
8. Sygnet taki, o jakim już była mowa
9. Jakieś fanfiction w języku urzędowym danego kraju (w zależności od miejsca wydania). U nas mogą być te Kroniki Strażników
10. Dodatkowa misja, będąca konwersją jakiejś misji z TG na nowy silnik (może Konstantyn?) lub zupełnie nowa misja, ale z wyraźnymi nawiązaniami fabularnymi związanymi z konkretną, starą misją.

Do tego możliwość wyboru jednego spośród pakietów, jakie przedstawiłby wydawca.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: SPIDIvonMARDER »

4. Można z jednej strony dać mapę wzorowaną na częściach 1-2, a na drugiej tą z T3.
10. Super pomysł! Można to obrócić w drugą stronę: modyfikacja, aby Thief4 wyglądał jak Thief1 :D To by nawet najwięksi malkontenci byli usatysfakcjonowani ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

10. Super pomysł! Można to obrócić w drugą stronę: modyfikacja, aby Thief4 wyglądał jak Thief1 :D To by nawet najwięksi malkontenci byli usatysfakcjonowani
Modyfikacja? W sensie stylizacja całej gry? No ja byłbym za. Na przykład, zawsze wolałem te menu z TG i TMA niz TDS :-D Ale gdyby było tak tylko w wersji kolekcjonerskiej... Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Mi się podobają takie opcje (część się będzie powtarzać):
(...) 9. Jakieś fanfiction w języku urzędowym danego kraju (w zależności od miejsca wydania). U nas mogą być te Kroniki Strażników
A miałeś okazję przeczytać? Brzmi wspaniale, tylko że zaczęłam się z tym męczyć (wbrew pozorom, zebranie kilkudziesięciu polskich I międzynarodowych fanfików w jednym miejscu, korekta, skład i łamanie oraz rozprowadzenie w stosunkowo przyjaznym formacie) z myślą, że ma cieszyć ludzi, a nie napełniać im kieszenie :o . "Kroniki..." są objęte prawami autorskimi na zasadzie czegoś, co powinien uszanować każdy, to znaczy umowy dżentelmeńskiej. Włożyłam mnóstwo pracy i nadal wkładam, aktualizując je (a propos, niedługo wychodzi kolejna wersja, wzbogacona o najnowsze opowiadania z ostatnich kilku konkursów!). Poszczególne opowiadania objęte są prawami autorskimi, które należą do ich autorów, ale sam projekt jest DARMOWY. Jeżeli chcą brać za to pieniądze, niech zrobią sobie sami. Parafrazując Abrahama Lincolna pod Gettysburgiem, "Kroniki Strażników": "dzieło ludzi stworzone przez ludzi dla ludzi" :roll: . Ale za samą inicjatywę wielkie dzięki, jeżeli tylko naprawdę uważasz, że kompendium stoi na takim poziomie, że dałoby się na tym zarabiać, musiało Ci się podobać :-D .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

Szczerze mówiąc, to nigdy nie mogłem znaleźć czasu dla twórczości forumowiczów, jutro chcę się zabrać za Personifikanty Edversiona. W Każdym razie Kronik nawet nie tknąłem, podałem je jako przykład, bo widziałem wcześniej w wątku, że były propozycje co do nich.
Skoro jest tylu autorów, no to mamy w czym wybierać. Może najłatwiej byłoby to rozwiązać właśnie przez konkurs - na najlepsze opowiadanie do wrzucenia do edycji kolekcjonerskiej :). Oczywiście można by wziąć pod uwagę też nawet bardzo stare dzieła, jeśli byłyby bardzo dobre.

A co do praw autorskich... Zwycięzca po prostu musiałby się zgodzić na ich sprzedanie za odpowiednią sumkę.
Hm. Czy tylko mi się wydaje, że to takie proste? :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Szczerze mówiąc, to nigdy nie mogłem znaleźć czasu dla twórczości forumowiczów, jutro chcę się zabrać za Personifikanty Edversiona. W Każdym razie Kronik nawet nie tknąłem, podałem je jako przykład, bo widziałem wcześniej w wątku, że były propozycje co do nich.
Skoro jest tylu autorów, no to mamy w czym wybierać. Może najłatwiej byłoby to rozwiązać właśnie przez konkurs - na najlepsze opowiadanie do wrzucenia do edycji kolekcjonerskiej :). Oczywiście można by wziąć pod uwagę też nawet bardzo stare dzieła, jeśli byłyby bardzo dobre.
To masz dużo do nadrobienia, sporo fajnych rzeczy się tu dzieje :) . "Personifikanty..." najlepiej czytać po kolei, poproś na PW Edka, żeby Ci posłał całość. To się rozrosło do trylogii, a ponoć szykuje kolejne 8-) .
Hattori pisze:A co do praw autorskich... Zwycięzca po prostu musiałby się zgodzić na ich sprzedanie za odpowiednią sumkę. :)
Musiałby? A co, jeżeli ktoś nie chciałby komercjalizować swojej pracy? Myślę, że jednak są na świecie jacyś idealiści :roll: . "Kroniki..." są dostępne i aktualizowane na mojej stronie internetowej: http://www.wyszczekani.hpu.pl - jakoś nie widać żadnych odnośników do PayPala, prawda :twisted: ?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Caer »

Hattori pisze:A co do praw autorskich... Zwycięzca po prostu musiałby się zgodzić na ich sprzedanie za odpowiednią sumkę. :)
Prawa autorskie zawsze pozostają przy autorze. Chodzi chyba raczej o prawa majątkowe.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

Caer pisze:
Hattori pisze:A co do praw autorskich... Zwycięzca po prostu musiałby się zgodzić na ich sprzedanie za odpowiednią sumkę. :)
Prawa autorskie zawsze pozostają przy autorze. Chodzi chyba raczej o prawa majątkowe.
Zapewne dokładnie o tym myślał Hattori. Chyba, że tak sprzedać się na wieki... :shock: :? :cry: Eee, nie ;) !

Równie dobrze kolega może mówić o kwestiach patentowych. Koneser zawsze odróżni Lego od Kicimencik i Spółka, ale teraz, kiedy patent na ich produkcję wygasł, Chińczycy będą mieć używanie na całego :P .

Nie wyobrażam sobie jednak, żeby jakikolwiek pisarz, nawet amatorski, mógł sprzedać się w ten sposób... Szczególnie, że zaczynał z myślą o DAWANIU, a nie CZERPANIU. Akurat taka kwestia projektów darmowych jest chyba ważna.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

Hm. W takim razie, jeśli w tej całej EK, bo o niej mowa w temacie, miałaby się znaleźć jakaś proza (albo wiersze nawet), to... czym by musiała być, aby nikt nie miał dylematów finansowych i moralnych :-D ? I żeby klient był zadowolony?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ok, od początku.
Załóżmy, że jako wydawcy postanawiamy do Ek dodać tomik z czymś... wiersze, artworki, opowiadania, cokolwiek. Załóżmy, ze od strony producentów gry i właścicieli praw do marki "Thief" mamy na to zgodę, to zresztą wspólny element polityki marketingowej.
-Szukamy odpowiednich materiałów;
-Po znalezieniu ich musimy podpisać umowę z twórcami. W zależności od umowy musimy im coś zapłacić za to lub nie. Zazwyczaj za takie coś (przynajmniej ile ja wiem), podpisuje się umowę na jednorazową wypłatę, czyli autor zamieszczonego opowiadania otrzyma xxx dolarów. Oczywiście może być inna umowa, na procent od sprzedaży. Producent, wydawca, dystrybutor, nie mają prawa zarabiać ani umieszczać jakiejkolwiek Twórczości Fanowskiej bez zgody, pomimo faktu, że bazuje ona na ich produkcie.
Przy podpisywaniu umowy z autorem, dokładnie określa się zakres praw do dzieła. Jeśli jest to 100%, to wtedy wydawca może robić z nim co chce, pod warunkiem, że ciąg;le będzie dzielił się kasą oraz umieszczał nazwisko gdzie trzeba. Jeśli inaczej, to wtedy dogaduje się... inaczej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

W porządku. Czyli będziemy musieli poszukać chętnego do pogadania sobie z Cenegą. :-D

Z wariantów, jakie napisałem wcześniej, najchętniej ułożyłbym zestaw: OST, bonusowa misja i stylizowana bluza. Opcjonalnie sygnet.
Jak myślicie - wyszłoby z tego 200 zł lub mniej?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zależy ile sobie zażyczyłby deweloper. Koszta wyprodukowania takiego zestawu są bardzo niskie, płacimy za markę, logo i szpan.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Mjodek »

SPIDIvonMARDER pisze:, pogo
Na kazdym koncercie na jakim byłem pogo było darmowe, płaciło się tylko za wstęp : P

SPIDI: oczywiście chodziło o logo :) Ale patrzcie jaki Opera ma słownik, nie podkreśliła! Zna to słowo! \m/
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: raven4444 »

Latarka wyglądająca jak flash !!!
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: matilon »

A co powiecie na końcówki strzał, np. zielona z czymś w środku, imitująca gazową, lub mchową. Do każdego egzemplarza, dołączona by była losowo wybrana końcówka. ;)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Spidey »

Jestem jak najbardziej za bluzą.
Czarna opaska na ręke z biało-niebieskimi glifami też by była spoko. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hadrian »

Talia kart z wizerunkami postaci z gry:
Król - kapłan, Wiktoria, Karras, szeryf
Dama - szlachcianka, szamanka, kapłanka mechanistów, strażniczka
Walet - strażnik, młotodzierżca, poganin, mieszczanin

:)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Dama - szlachcianka, szamanka, kapłanka mechanistów, strażniczka
:)
Przepraszam, chodzi Ci o strażniczkę miejską czy o Strażniczkę (Opiekuna kobietę)? Takie karty byłyby śmieszne, ale optowałabym raczej za wytartym, poplamionym wydaniem firmy Benny & Burrick Co. rodem ze strażniczki (tym razem budynku :)) ). Ile razy Garrett grzebał im w kartach?

Co do bluzy, to sądzę, że to najmniejszy problem. Za dychę można znaleźć genialne rzeczy ;) . Jeżeli chcecie, mogę taki "unikalny" produkt sfotografować, jeśli starczy mi czasu. Zwykły czarny polar z głębokim kapturem. Miałam też okazję zobaczyć niedawno buty prosto od łacherskiego szewca :twisted: . No i jak rozwiązalibyście kwestię rozmiaru? Dla przykładu mój roboczy uniform, chociaż brano miarę, z marynarki zmienił się w szlafrok (naprawdę!!!), a i tak muszę podwijać rękawy :-D . Już lepsze byłyby rękawiczki, takie bez palców, typ reumatyczny (ogrzewający).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W kwestii rękawiczek też ważne są rozmiary przecież. Jednak to nie problem, zamawiając EK podajesz swoją literkę i przysyłają Ci zestaw z właśnie taką bluzą.

Mnie talia kart się podoba :) Aż szkoda byłoby jej używać, by nie zużyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

Cieszę się, że Cię to zainteresowało :) . Tak, gadżety z Bennym byłyby najlepsze. Figurka Garretta - nie wyobrażam sobie, kto miałby ją zrobić? Ale figurka Benny'ego, burricka, Młotka i Poganina - najlepiej w satyrycznej wersji, np. podobnej do pracy Xine - dlaczego nie? No i można tutaj bez większych przeszkód pracować. Gdyby zrobili Garretta-mięśniaka, od razu podniosłyby się głosy oburzenia (i słusznie). A strażnik, Młotek czy Poganin, są różni. Wystarczy zachować stroje i nadać postaci odpowiedni rys charakteru i voila.
SPIDIvonMARDER pisze:Producent, wydawca, dystrybutor, nie mają prawa zarabiać ani umieszczać jakiejkolwiek Twórczości Fanowskiej bez zgody, pomimo faktu, że bazuje ona na ich produkcie.
Przy podpisywaniu umowy z autorem, dokładnie określa się zakres praw do dzieła. Jeśli jest to 100%, to wtedy wydawca może robić z nim co chce, pod warunkiem, że ciąg;le będzie dzielił się kasą oraz umieszczał nazwisko gdzie trzeba. Jeśli inaczej, to wtedy dogaduje się... inaczej.
To już zaczyna mieć ręce i nogi... Rozumiesz, Hattori, nie podobałaby mi się opcja, w której nie masz wpływu na coś, co zrobiłeś sam, w co włożyłeś mnóstwo wysiłku i odcisnąłeś piętno. Pisarze zwykle są stawiani w mało przyjaznych sytuacjach (ile razy w historii zdarzało się, że autor na początku sam płacił za publikację, na której wydawca zarabiał krocie), dlatego uważam, że powinno się to zmienić.

A skoro doszliśmy do strzał, to może cały krótki łuk? Nie jest zbyt trudno go zrobić.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Hattori »

Król - kapłan, Wiktoria, Karras, szeryf
Kapłan? A może lepiej... Orland?
Jeżeli chcecie, mogę taki "unikalny" produkt sfotografować, jeśli starczy mi czasu. Zwykły czarny polar z głębokim kapturem. Miałam też okazję zobaczyć niedawno buty prosto od łacherskiego szewca
Jeśli kaptur jest tak głęboki jak w mnisich habitach, to bym bardzo chętnie zobaczył takie połączenie :-D Buciki w sumie też. Mają klamry?
Rozumiesz, Hattori, nie podobałaby mi się opcja, w której nie masz wpływu na coś, co zrobiłeś sam, w co włożyłeś mnóstwo wysiłku i odcisnąłeś piętno.
W pełni Cię rozumiem. Trzeba uważać na oszustów. ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4, edycja kolekcjonerska, co byśmy chcieli

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:
Król - kapłan, Wiktoria, Karras, szeryf
Kapłan? A może lepiej... Orland?
Wybacz, ale uważam osobiście, że Orland to nieszczęśliwy, bo nieszczęśliwy, ale i tak aspołeczny świrus. Ale nadawałby się na Jokera :-D. Ale naprawdę! Muszę pokombinować nad taką talią.
Hattori pisze:
Keeper in Training pisze:Jeżeli chcecie, mogę taki "unikalny" produkt sfotografować, jeśli starczy mi czasu. Zwykły czarny polar z głębokim kapturem. Miałam też okazję zobaczyć niedawno buty prosto od łacherskiego szewca
Jeśli kaptur jest tak głęboki jak w mnisich habitach, to bym bardzo chętnie zobaczył takie połączenie :-D Buciki w sumie też. Mają klamry?
Skąd wiesz, że tak? Przyznaj się, masz taką samą bluzę w domu! :))

Jeśli chodzi o buty, to w sumie mają jakieś takie metalowe sprzączki, ale wiesz... Może jestem dziwna (pokażcie mi kobietę, która nie jest pewna, jak wyglądają jej buty :roll: ), ale właściwie to nie przyglądałam im się z bliska. Ale jeżeli szukacie cosplayowych ubiorów, poszukam :) .

Przyszło mi też do głowy, że może powinnam sfotografować zdjęcia mojej ręcznie robione biżuterii? Typ mokume gane. Kojarzy się pogańsko...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ