Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: Ezet »

Pytanie do złodziejskiej braci ;) Która z cutscene wywarła na was największe wrażenie pod względem klimatu/myśli przewodniej. Tak ostatnio oglądam wszystkie po kolei i zastanawiałem się jakie podobają się innym fanom Garcia :)

Na mnie największe wrażenie wywarł przerywnik kiedy Garrett oddawał Oko Konstatynowi (Gwałtowny zwrot akcji) oraz cutscene poprzedzający grobowiec Kwintusów (Ten pogański tekst o domach z ludzkiej skóry i innych okropnościach)

A wam które przerywniki najbardziej przypadły do gustu? :)
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Hadrian »

Właściwie mi wszystkie, ale najbardziej polubiłem: 2 końcowe z T2 (kiedy Wiktoria i Karras ginie) oraz gdy Garrett oddaje Konstantynowi Oko - gdy oglądałem miałem z 8-9 lat i się nieźle przestraszyłem. Potem mi się po nocach śnił :)
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Ezet »

Mi też wszystkie bo wszystkie były epickie, ale te dwie wymienione przeze mnie wywarły na mnie największe wrażenie ;) Przyznam się ze wstydem że jeszcze nie dokończyłem tma :wst nie miałem czasu przed wyjazdem do wawy..a pewnie po powrocie z wakacji też nie bd miał bo szkoła..wutever. wybaczcie offtop :jez

Ale podejrzewam że też te przerywniki przypadną mi bardzo do gustu ;)
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Hadrian »

Dwie ostatnie cutscenki w TMA są naprawdę epickie. Pokazana potęga Wiktorii jako driady, krzyk przerażenia przed śmiercią Karrasa, modlitwa wygłaszana przez ostatniego działającego robota, wypuszczanie gazu przez sługi... Majstersztyk LGSu! Co ja bym dał, aby ujrzeć trzy filmy o przygodach Garretta utrzymanych właśnie w tym klimacie... ;)
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Bluu »

Zgadzam się z adriannnem: te dwie ostatnie cutscenki z TMA były najpiękniejsze. Z T1 najbardziej przypadła mi do gustu scena z oddaniem oka (artefaktu) Konstantynowi i wyrwanie oka (narządu) Garrettowi przez Wiktorię. Z TDS moim zdaniem najciekawsza była cutscenka w której okazuje się, że Caduca została zamordowana oraz przedstawiony został proces nad Garrettem.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Daweon »

Filmik, gdzie Szachraj wyrywa oko to klasyk :) Mi się bardzo podobają cutscenki z końcowych misji.

W Dark project, jest taki spokój, krótka rozmowa i zapowiedź nadchodzącego zła. Robi wrażenie i sprawia, że człowiek nie może się doczekać, na kolejne przygody mistrza złodzei.

Metal age jest zaś inny. Pokazuje ostatni raz w sposób niezwykle klimatyczny katedrę mechanistów. Nareszcie można zobaczyć jak Karras dokonuje swojego dzieła i jak broń którą stworzył obraca się przeciwko niemu. Sama końcówka daje nam na myśli, że w następnej części Garret pokornie będzie słuchał wyroczni Opiekunów.

No i ostatni Deadly Shadows w którym możemy się rozkoszować płaczem Gamall która zrobiła nam tyle złego. Opiekunowie stracili swoje narzędzia, mimo tego udało im się to do czego zawsze dążyli zachować, czyli zachować równowagę. Ostatnia scena daje nam do zrozumienia, że mistrz złodziei potrzebuje potrzebuje następcy.

Aż muszę zobaczyć je wszystkie :D Pod względem klimatycznym zrobione są fenomenalnie i śmiem twierdzić, że są najlepsze w swoim rodzaju (przynajmniej z tego co ja widziałem).
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Artass »

Jestem bardzo ciekawy, jak sprawa z cutscenkami (nie umiem tego odmieniać) będzie wyglądać w T4. Przerywniki z T1/T2 to istne małe arcydzieła!
Moja ulubiona cutscenka to przekazanie Oka Konstantynowi. Geniusz w czystej postaci, wyobrażam sobie minę kogoś, kto ogląda ją pierwszy raz. :prz
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Daweon użył emotki! Koniec świata! :D


Scenka końcowa z TDS i motyw z dziewczynką... absolutne mistzrostwo świata, długo nie mogem wyjść z podziwu.
Cutscenka przed Bonehardem... to moja dość nowa fascynacja wynikająca z muzyki i obrazków tam użytych (zwiażanych z Poganami). Tak wiem... skończę ten obiecany artykuł o tej cutscence...


Poza tym w innej filmiakch też nie brakuje fajnych motywów... motywy muczne przed The Sword i RttHC, opowiadanie Drepta, Sanktuarium Pogan... No i oczywiście wszystkie Intra i Outra!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Mjodek »

No wszystkie są wspaniałe, ale moje ulubione to:
1. Ostatnia cutscenka z TDP. Ten spokój, jakiś menel leżący pod śniegiem, muzyka, która zdaje się mówić "wszystko jest już w porządku, to koniec twoich trudów, zmagań i narażania się na różnorakie niebezpieczeństwa"... A potem złowieszcza zapowiedź ery metalu. Obejrzenie tej cutscenki po oszukaniu Szachraja było bardzo satysfakcjonujące.
2. Pierwsza cutscenka z TDP...
3. ... I ostatnia z TDS jako przykład tego, że historia lubi się powtarzać : D
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Hadrian »

Briefingi wszystkie były tak samo ciekawe i zachęcające do gry. Jeśli ktoś nie rozróżnia to:

Cutscenki - filmiki, gdzie postacie chodzą itp.
(http://images.wikia.com/thief/images/6/ ... S16_09.jpg)

Briefingi - pokaz zmieniających się slajdów, a w tle głos Garretta/i Wiktorii. (http://images.wikia.com/thief/images/8/8b/T2_B09_04.jpg)

W TDS jest lekko inaczej:

Cutscenki - wyglądają podobnie jak w poprzednich częściach. (http://images.wikia.com/thief/images/2/ ... ial_05.jpg)

Briefingi - to są filmiki jakby wyciągnięte z gry i utrzymane w sepii. (http://images.wikia.com/thief/images/2/ ... ale_05.jpg)

Widać różnicę? Mi się myliły kiedyś :) Aha, zapomniałem dodać z TDS, bo wczoraj zapomniałem jakie tam były... :oops: Więc osądzanie Garretta przez Orlanda oraz przemienienie się Gamall w Wiedźmę. :)
Awatar użytkownika
Elendir
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 20 lipca 2010, 22:58
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Elendir »

Poruszacie ciekawy temat, ponieważ cut-scenki to ważny element gry. Często człowiek po prostu czeka na tego rodzaju nagrodę po zakończeniu misji.

Dla mnie wszystkie cut-scenki z T1/T2 są świetne, ponieważ idealnie utrzymują klimat całej gry. Jeśli miałbym jednak jakąś szczególnie wybrać, to mimo iż jest to niezwykle trudny wybór, wybrałbym chyba końcówkę T1 z odchodzącym w dal Garrett'em, który w końcu rzuca: "Tell them I'm through. Tell them it's over. Tell them Garrett is done..." Zmęczony odchodzi w dal zimowej nocy, a towarzyszy mu znany motyw muzyczny. Na koniec pamiętne słowa Keeper'a: "Beware the dawn of the metal age", których Garrett już chyba nie słyszy, ale my wiemy, że to swego rodzaju zapowiedź...



W T2 rewelacyjnie ukazany jest natomiast upadek Karrass'a (ostatnia cut-scenka).
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: Hadrian »

A wie ktoś może, gdzie znajdę wszystkie cutscenki i briefingi z thiefa na YT po polsku? Mam na razie I i II cutscenke z T2 z kanału użytkownika laervan.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: matilon »

No to ja:
1. Outro z TDP
2. Intro z TDP
3. Outro z TDS
4. Outro z TMA
5. TDS - film z sądzeniem Garretta
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

adriannn pisze:A wie ktoś może, gdzie znajdę wszystkie cutscenki i briefingi z thiefa na YT po polsku? Mam na razie I i II cutscenke z T2 z kanału użytkownika laervan.
Musi być na YT? Przecież w plikach gry są wszystkie filmy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (BRAK SPOILERÓW!)

Post autor: Hadrian »

A no tak, co za dureń ze mnie :tar Dzięki :tar
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (BRAK SPOILERÓW!)

Post autor: Artass »

Dlaczego w tytule tematu widnieje "Brak spoilerów", skoro spoilery ewidentnie są?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (BRAK SPOILERÓW!)

Post autor: Hadrian »

Bo jest brak takich: spoilerów ;)
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (BRAK SPOILERÓW!)

Post autor: Mjodek »

Artass ma rację, to trochę mylące. Ja również widząc napis "BRAK SPOILERÓW" myślę "ach, czyli w tym temacie nikt nie zdradza szczegółów fabularnych"... Może lepiej napisać "TU SĄ SPOILERY"?

SPIDI: To ja wstawiłem ten tekst, gdyż w innym temacie tak go zastosowano. Zaraz zmienię...
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: karlat11 »

Moimi ulubionymi cutscene'kami z T3 są:
filmik z sądzenia Garretta i filmik na którym Orland zmienia stanowisko Gamall z tłumaczki na interpretatorkę, a w ostatniej chwili, dzięki Garrettowi, strażnicy poznają jej prawdziwe oblicze. Te dwa filmiki uważam za naprawdę świetne ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: Keeper in Training »

karlat11 pisze:Moimi ulubionymi cutscene'kami z T3 są:
filmik z sądzenia Garretta i filmik na którym Orland zmienia stanowisko Gamall z tłumaczki na interpretatorkę, a w ostatniej chwili, dzięki Garrettowi, strażnicy poznają jej prawdziwe oblicze. Te dwa filmiki uważam za naprawdę świetne ;)
A z poprzednich części? Styl cutscenek zmienia się na przełomie tych trzech oryginalnych gier. Porównaj sobie klimat z T2X czy kampanią Flesheaterów.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: karlat11 »

Na razie nie mam ulubionej cutscenki ani w TDP ani w TMA. Miejsce to nadal jest wolne. :))
Może przyjdzie czas, że znajdę sobie taką, lecz na razie nie.
Faktycznie, styl cutscenek zmienia się z każdą częścią. Ze zwykłych przybliżanych obrazków do filmików. Jest to, przynajmniej jak według mnie, niesamowite, że cutscenki w Thiefie tak się przeobraziły. (Niesamowite nie ma tu oznaczać, że niespodziewane. Jest to, jak najbardziej spodziewane. :P
Gra się rozwijała i przeobrażała. (Piszę to w czasie przeszłym, ponieważ jak na razie Thief - z braku kolejnej części - nie rozwija się już tak otwarcie.) Rozwój od pierwszej części aż do ostatniej bardzo poszedł w przód. Na początku, prócz obrazkowego stylu cutscenek, grafika była... dość pikselowata, jeżeli mogę się tak wyrazić. Z czasem zmieniało się to i przeobraziło w to co dziś widzimy w T3. (co prawda wydaje mi się, że jest tam dużo więcej różnorakich błędów niż w poprzednich częściach... Lecz mimo to nie możemy chyba zaprzeczyć, że Thief dość widocznie wyewoluował.) ).
Tak więc styl T1, T2 i T3 nie jest zbyt trudny do porównania.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: Hattori »

TG
Na mnie też wrażenie wywarło ujawnienie się Konstantyna. Garrett w jednej chwili stał się całkowicie bezradny. A do czasu pojawienia się tej sceny gracz zdołał się już utożsamić ze złodziejem, więc...

Powiem wam jednak, że o ile za pierwszym razem było to zupełne zaskoczenie, o tyle z każdą kolejną rozgrywką człowiek dochodzi do wniosku... że przecież dało się to przewidzieć. Wszystko jest jakieś podejrzane:
- niebotyczna nagroda dla Garretta
- dziwna roślinność w pierwszej cutscence (na którą nie zwraca się jakiejś szczególnej uwagi za pierwszym razem... Na początku w Thiefie wszystko jest dziwne, tajemnicze)
- zlecenie w opuszczonej strefie, które jest siedliskiem zła. W dodatku sam dostęp do Oka został bardzo starannie zabezpieczony. Bez istotnego powodu wejście do Katedry nie zostałoby opieczętowane w taki sposób, a Talizmany ukryte w niedostępnych zakątkach Miasta. Włożono tutaj bardzo dużo fatygi...
- w trakcie zadania znajdujemy różne teksty Młotodzierżców, Opiekunów mówiące o Oku jako o wielkim złu, które spowodowało śmierć mieszkańców oraz ogólny bajzel w Starej Dzielnicy

Więc jakby się zastanowić, Garrett był zwykłym naiwniakiem. (Oczywiście wraz z nim gracz, ale tylko dlatego, pod wpływem klimatu gry doznawał swoistego szoku i nie ogarniał jeszcze, czym tak naprawdę jest Thief.)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Naiwny owszem, ale w tym świecie odrobina magii była wszędzie obecna, więc ta roślinność mogła nie zrobić specjalnego wrażenia na Garrettecie, tak samo dziwna rezydencja.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: BodomChild »

Hattori pisze:Więc jakby się zastanowić, Garrett był zwykłym naiwniakiem.
Raczej był pazerny i wszystko totalnie zlewał: "zło w katedrze? Bzdury i zabobony Młotów i przewrażliwionych Strażników, pożar był, żywe trupy się zalęgły (normalnie, jak w Kościelisku :jez ) i tyle!" :) . Nagroda była wysoka bo i zadanie było wyjątkowo upierdliwe, a może Garrett myślał, że od Wiktorii też będzie "nagroda" (jak od siostry Bazyla Wytrycha) :) ?

Jak zobaczyłem pierwszy raz Konstantyna, któremu wyrastają rogi i to wszystko, to się podnieciłem "to jest ten rogaty z intro!", prawie się posikałem z wrażenia :jez .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Wasze ulubione cutscene'nki (SPOILERY)

Post autor: Mjodek »

SPIDIvonMARDER pisze:Naiwny owszem, ale w tym świecie odrobina magii była wszędzie obecna, więc ta roślinność mogła nie zrobić specjalnego wrażenia na Garrettecie, tak samo dziwna rezydencja.
No nie wiem, nie wiem; z tego co pamiętam, to Garrett wygłaszał jakieś komentarze na temat posiadłości Konstantyna (takie w stylu "jakie dziwne miejsce"), więc wrażenie na nim zrobiła zapewne niemałe
ODPOWIEDZ