Wynalazki w Thiefie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: vikose »

Ja zawsze byłem ciekawy tych lamp, które można zobaczyć przechadzając się po mieście w T1 i T2...
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Ezet »

Hm... niektóre to pewnie zwykłe gazowe lub naftowe... mnie bardziej ciekawiły te takie "szponiaste" np co była na samym początku misji z hangarami w T2
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Dordien »

Hmmm... Może to łuki plazmy?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dla mnie zawsze były magiczno-techniczne. Posiadały jakiś zbiorniczek z jakaś substancją będącą paliwem, a magia doprowadzała do tego specyficznego wytrysku ów paliwa oraz jego zapłonięcia.
To jeden z bardziej klimatycznych detali TDP, jeden z tych, co zachęciły mnie do zagłębienia się w serię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hadrian »

A co myślicie o... parowcach? Statkach napędzanych parą jako luksusowy środek transportu? Podnoszonych/ruchomych mostach, takich jak w Giżycku? :)

I takie pytanko: Mi się bardziej podoba epoka wiktoriańska z akcentami fantasy i przyszłości, a wam?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ostatnie pytanie to nie ten temat ;)

A co do parowców, to one zbytnio byłyby nowoczesne, zalatywałby klasycznym steam-punkiem, który psułby nieco ten Thiefowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Ezet »

A co powiesz o łodzi podwodnej? :-P Jak dla mnie to ona dość mocno... zburzyła klimat thiefa... sądziłem że projekt "Cetus Amicus" to będzie jakiś mega golem czy coś... a tu takie... hmm... nie wiem czemu ale zaleciało mi Dżejmsem Błondem :-D
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No, też uważam że zburzyło klimat. Wykonanie ekstra, ale mogliby coś innego wymyślić ;) Ogólnie obie misje z Mechanistami były mało klimatyczne... od momentu pojawienia się ich motywów. Poszukiwania w domku kapitany był klimatyczne xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Ezet »

Obie? Którą jeszcze masz na myśli poza łodzią podwodną?

Kapitany? :))

Mi się osobiście bardzo podobały hale fabryczne w katedrze Mechanistów :) Zastanawiam się czy gdzieś na obrzeżach Miasta też istniały jakieś takie fabryki.. czegokolwiek. Na przykład lamp ulicznych, kół zębatych lub całej masy urządzeń do sterowania elektrycznością, przełączników albo tych śmiesznych "transformatorów" które czasami widziało się przy przełącznikach.
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Fabryki istnieć musiały, wszak taki twór urbanizacyjny miał spory popyt.

Chodziło mi o "Kidnap"
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Jeszcze wracając do broni palnej...
Skoro roboty Mechanistów miały działa, to arkebuzy tym bardziej mogli wymyślić. Jednak po T3 wydaje mi się, że wszelkie nowinki techniczne ich produkcji zostały uznane za, hm, "narzędzia heretyków", zakazane i zniszczone. W końcu nic poza minami i arrowami odwracającymi uwagę (petardy) nie pojawia się z tej kategorii w trzeciej części. Podobnie sprawa wygląda z bardziej zaawansowaną industrializacją (chyba tylko Wieża Zegarowa się zachowała. A i tak nie na długo :) )
Jeśli ktoś na nowo zacząłby tworzyć broń palną w takim THI4EFie, to - wg mnie - powinno być to nielegalne, a same produkty bardzo drogie. Nie przychodzi mi jednak do głowy, kto wtedy mógłby być ich nabywcą...
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Jeszcze wracając do broni palnej...
Skoro roboty Mechanistów miały działa, to arkebuzy tym bardziej mogli wymyślić. Jednak po T3 wydaje mi się, że wszelkie nowinki techniczne ich produkcji zostały uznane za, hm, "narzędzia heretyków", zakazane i zniszczone. W końcu nic poza minami i arrowami odwracającymi uwagę (petardy) nie pojawia się z tej kategorii w trzeciej części. Podobnie sprawa wygląda z bardziej zaawansowaną industrializacją (chyba tylko Wieża Zegarowa się zachowała. A i tak nie na długo :) )
Jeśli ktoś na nowo zacząłby tworzyć broń palną w takim THI4EFie, to - wg mnie - powinno być to nielegalne, a same produkty bardzo drogie. Nie przychodzi mi jednak do głowy, kto wtedy mógłby być ich nabywcą...
Eee, jak się wie, gdzie szukać, to się znajdzie :P . No, chyba, że Niańki zdążyły pozamiatać pod dywan :)) .

Kojarzysz RUSZNIC? To taka sama bajka.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Rusznice? Wiem, że Japończycy kopiowali europejskie arkebuzy od 1543 r. Jednak były to konstrukcje uproszczone i z tego względu, w ich przypadku mówi się nie o arkebuzach, a właśnie o rusznicach.

Miło by było, gdyby pojawił się w T4 motyw z jakimś rusznikarzem. Albo dilerem broni palnej :-D
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Mjodek »

Rusznice tak, ale RUSZNIC to inna bajka z innego uniwersum. O ile dobrze pamiętam, RUSZNIC był tak doskonały, że aż potrafił zawładnąć umysłem używającego go osobnika, podsuwając mu różne mordorcze myśli. Można rzec, że miał własną duszę. Ciekawa opcja by to była, gdyby pojawił się w Thiefie
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mjodek pisze:(...) mordorcze myśli. (...)
Mordor to nie ta bajka :P Haha Mjodek, 1:1
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Mjodek »

SPIDIvonMARDER pisze:
Mjodek pisze:(...) mordorcze myśli. (...)
Mordor to nie ta bajka :P Haha Mjodek, 1:1
czyli, że niby istnieje naprawde?
Okay, na razie remis... Na razie : P
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Mjodek pisze:Rusznice tak, ale RUSZNIC to inna bajka z innego uniwersum. O ile dobrze pamiętam, RUSZNIC był tak doskonały, że aż potrafił zawładnąć umysłem używającego go osobnika, podsuwając mu różne mordorcze myśli. Można rzec, że miał własną duszę. Ciekawa opcja by to była, gdyby pojawił się w Thiefie
Strzał w dziesiątkę, Mjodek! Gratulacje :oki ! Właściwie nie byłby to taki zły pomysł, ostatecznie każda frakcja z pierwszych dwóch części starała się w jakiś sposób zawładnąć umysłami. Pasowałoby, no i to dość uniwersalny temat.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Mjodek pisze:O ile dobrze pamiętam, RUSZNIC był tak doskonały, że aż potrafił zawładnąć umysłem używającego go osobnika, podsuwając mu różne mordorcze myśli. Można rzec, że miał własną duszę. Ciekawa opcja by to była, gdyby pojawił się w Thiefie
Byłby kolejnym Personifikantem? ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:
Mjodek pisze:O ile dobrze pamiętam, RUSZNIC był tak doskonały, że aż potrafił zawładnąć umysłem używającego go osobnika, podsuwając mu różne mordorcze myśli. Można rzec, że miał własną duszę. Ciekawa opcja by to była, gdyby pojawił się w Thiefie
Byłby kolejnym Personifikantem? ;)
Coś w ten deseń.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

To ja może zacznę inną kwestię.

Z czego są zrobione oczy Dzieci Budowniczego i Garretta? Na cutscence z T2 widać, jak złodziej napełnia swoje oko jakąś substancją, która je wypełnia. To może być ta sama ciecz, co u combotów - w ich przypadku widać dodatkowo, że ciecz ta bulgocze. Nie jestem za dobrze obeznany w klimatach steampunka, być może ci z LGS wzorowali się na jakimś pomyśle z tego gatunku.

Pytanie więc, co to może być za substancja i do czego służy?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hmm... a pamięta ktoś, co było potrzebne do stworzenia kuli zwiadowczej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Bluu »

Do stworzenia kuli zwiadowczej były potrzebne: zwój sprężyny, łożysko węzłowe i mieszanka kwasowa.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zatem kwas jakiś? No nie wiem... to wszystko co tu pisze, to oczywiście zgadywanki, ale zielony kolor to chyba kolor szkła, nie cieczy.

Zasada działania:
Szkło, to soczewka, kolor ma redukować ilość światła. Ciecz przewodzi wpadające światło i je nieco spowalnia. Z tyłu znajduje się światłoczuła błona, która naświetlana falami odpowiedniej długości elektryzuje się i przesyła informacje do "mózgu maszyny". Całość porusza się za pomocą sprężyn i łożysk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

W sumie możemy założyć, że scout orby działały na tej samej zasadzie, ale że w ich przypadku dochodzi jeszcze kwestia przesyłania obrazu do Garcia. Kabla tam nie było :?

Może Karras zbudował sobie hotspot wi-fi w Kuźni, a G. odczytał skądś hasło do sieci?
:))
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:W sumie możemy założyć, że scout orby działały na tej samej zasadzie, ale że w ich przypadku dochodzi jeszcze kwestia przesyłania obrazu do Garcia. Kabla tam nie było :?

Może Karras zbudował sobie hotspot wi-fi w Kuźni, a G. odczytał skądś hasło do sieci?
:))
Raczej szukajmy systemu połączenia cywilizacji i przyrody. Nie wiem, może twórcy chcieli zasugerować, że tkanka ludzka potrafi w grze jakoś się zespolić... Niby slave to jeszcze dycha. Ale w ogóle jest to temat grząski, wolę nie formułować jakichś bardziej dokładnych opinii.

Nie musiał odczytywać, z wiedzą wyniesioną od Keeperów był w stanie odgadnąć hasło. Zresztą co takiego ciekawego Karras mógł mieć w poczcie? Jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić...

DEAR FATHER, YOU GOTTA MAIL!

http://csupernova.deviantart.com/art/Sa ... 2704&qo=47

Nie, lepiej się nie zastanawiać nad pewnymi rzeczami, biorąc pod uwagę świra posiadanego przez wyżej wymienionego.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ