Wynalazki w Thiefie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Hmmmm, ładny gorsecik, i nie tylko z resztą... ale czy o to własnie chodziło? :-D

CSupernova ma bez wątpienia oryginalne podejście do sprawy Złodzieja, posiada też niezłego świra na punkcie postaci z niego. Kilka prac znakomitych, choć raczej nie przepadam za quasi-mangą w stylu "Ben 10".

A wracając do tematu... Nie wszystko trzeba sprowadzać do hybrydy natury i techniki. Osobiście nie widzę przeszkód, by całe oko Garretta było z fabrycznych części. Połączenie go z mózgiem mogłoby być zapewnione dzięki nerwowi wzrokowemu. Nerw przewodziłby dodatkowo impulsy elektryczne stanowiące energię do poruszania całą gałką (ma ona niewielkie rozmiary i mechanizmy, więc taka ilość energii wystarczyłaby do poprawnego funkcjonowania).
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Połączenie go z mózgiem mogłoby być zapewnione dzięki nerwowi wzrokowemu. Nerw przewodziłby dodatkowo impulsy elektryczne stanowiące energię do poruszania całą gałką (ma ona niewielkie rozmiary i mechanizmy, więc taka ilość energii wystarczyłaby do poprawnego funkcjonowania).
A pamiętasz może, jak długo trwał okres rekonwalescencji? Bo to raczej poważniejsza operacja.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Poważna na pewno, ta szrama na twarzy to pewnie jej skutek... Natomiast o czasie do przyzwyczajenia się ciała nie było mowy (chyba :?: ).
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A szrama to nie efekt apetytu Victorii na gałki oczne? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hattori »

Właśnie też się zastanawiam, bo mam kiepską pamięć do takich subtelnych szczegółów... Kobitki są w tym lepsze. :mru
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Keeper in Training »

Dzięki :roll: . Tak, oko to milutki podryw Vikusi. Ktoś tu powinien się leczyć, prawda? Istnieją takie grupy wsparcia.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Flavia »

Wydaje mi się, że kule przesyłają obraz do oka Garretta za pomocą "fal eteru", więc pewnie tą samą drogą obraz przechodzi z oka do mózgu :P Nie podejrzewam Karrassa o na tyle dobrą znajomość "tego odrażającego ciała", by pokusił się o przeprowadzenie operacji neurochirurgicznej xD A ta szrama ma chyba zupełnie inne źródło, bo z tego co pamiętam w TMA jej jeszcze nie było.

Swoją drogą, skoro mamy mechaniczne oko i kule-szpiegule, to co z, na przykład, aparatem fotograficznym? Myślę, że takie urządzenia mogłyby się powoli pojawiać, jako jeden z bocznych projektów Mechanistów (jak gramofony). Tylko jakoś dla złodzieja nie miałyby zastosowania (przynajmniej dopóki by go ktoś nie sfotografował).

Telefon w steampunku jak najbardziej, jednak do "Thiefa" mi jakoś nie pasuje. Ale może jakiś bardziej prymitywny system przesyłania wiadomości na odległość? (jak rury w salach tortur w "Amnezji"?)

Co do pociągów: myślę, że mogła istnieć jakaś linia wybudowana przez Mechanistów lub Młotodzierżców, ale jeśli tak to stanowi raczej niedawny wynalazek i nie może być mowy o jakiejś rozbudowanej sieci czy powszechnym środku transportu. Raczej, tak jak pisałam, jakaś pojedyncza, na poły eksperymentalna linia, łącząca Miasto, powiedzmy, z odległymi kopalniami lub Więzieniem Rozpadlin. To samo się tyczy statków parowych czy powietrznych.

Broń palna nie wyglądałaby źle, gdyby jej zastosowanie było ograniczone. Nie zapominajmy, że sama broń palna nie wyklucza z użycia broni białej i raczej nie przyda się jako złodziejskie narzędzie, więc podstawowe dla niektórych elementy rozgrywki, jak walka wręcz czy łucznictwo, nie musiałyby od razu zaniknąć.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Rury głosowe są bardzo starym wynalazkiem, bodajże starożytnym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Flavia »

Tym bardziej można by je wykorzystać. Pytanie tylko, na ile praktyczne jest to rozwiązanie? W "Amnezji" akurat przenosiły one wrzaski torturowanych więźniów, ale czy dałoby się za ich pośrednictwem poprowadzić normalną rozmowę? Czy dźwięk nie dochodziłby zbyt zniekształcony?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tak, rury głosowe były używane na okrętach wojennych do połowy XX wieku. Jakoś rozmowy była całkiem niezła. Nasze komórki ze swoimi szumami, trzaskami i rozłączeniami lepsze nie są :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Caer »

Flavia pisze:Telefon w steampunku jak najbardziej, jednak do "Thiefa" mi jakoś nie pasuje. Ale może jakiś bardziej prymitywny system przesyłania wiadomości na odległość? (jak rury w salach tortur w "Amnezji"?)
Prostokątna metalowa skrzynka zatrzeszczała, a chwilę potem dobiegł z niej całkiem wyraźny głos:

- Czterdziesty pierwszy posterunek melduje, że w Nowym Targu jest spokojnie. Właśnie wrócił patrol z obchodu i nie zauważył nic niepokojącego.

Mężczyzna delikatnie pokręcił gałką, redukując część szumów w tle i wyostrzając nieco głos. Posterunek czterdziesty pierwszy znajdował się w końcu dobry kawałek od jego mieszkania i nie należało wymagać czystego sygnału.

Mechaniści to jednak sprytni ludzie, po raz nie wiadomo który przeszło mu przez myśl. Nie dość, że wymyślili mechaniczne twarze, detektory ruchu, to teraz jeszcze to. Urządzenie do przesyłania głosu na odległość, do takiego samego urządzenia nadawczo-odbiorczego, jak wyjaśnił to zaprzyjaźniony Mechanista. Straż miejska używała takich do szybkiej komunikacji między posterunkami i mężczyzna musiał przyznać, że znacznie ułatwiało to pracę.
:)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Flavia »

Spidi: dzięki za informacje. Przydadzą mi się, jeśli kiedykolwiek zmobilizuję się do napisania mojego fika. :twisted:

Caer: Ładne :-D Ale ja wciąż nie widzę telefonu w świecie "Thiefa". Choć z drugiej strony roboty i kamery też mi nie pasowały, a kto wie, nad czym jeszcze pracowali "ci stuknięci Mechaniści". Pytanie tylko, czy te wynalazki przetrwałyby ich upadek? TDS wydaje się sugerować, że niekoniecznie.
Swoją drogą, skąd pochodzi rzeczony fragment?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Hadrian »

Myślę, że to ze wspólnej powieści (?) Caer i Mareckiego. Nie czytałem, age zgaduję :)

Mi tam telefon też nie podchodzi, zarówno jako taki na biurku patrycjusza czy w posterunku Straży Miejskiej :) Telefon za bardzo ułatwił życie.

Pociąg widzę tylko jako towarowy między jakąś placówką mechanistów/młotodzierżców po za Miastem, a nim. Albo jako luksusowy środek transportu między głównymi miastami w świecie Thiefa. Pierwsze pociągi były wolne, galopujący koń je mógł prześcignąć, a budowa kolei trochę trwała i kosztowała, więc jako rozprzestrzeniony środek transportu - mówię nie. Jako nowy wynalazek - mówię tak.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Caer »

Flavia pisze:Spidi: dzięki za informacje. Przydadzą mi się, jeśli kiedykolwiek zmobilizuję się do napisania mojego fika. :twisted:

Caer: Ładne :-D Ale ja wciąż nie widzę telefonu w świecie "Thiefa". Choć z drugiej strony roboty i kamery też mi nie pasowały, a kto wie, nad czym jeszcze pracowali "ci stuknięci Mechaniści". Pytanie tylko, czy te wynalazki przetrwałyby ich upadek? TDS wydaje się sugerować, że niekoniecznie.
Swoją drogą, skąd pochodzi rzeczony fragment?

Napisz! Napisz! :)

Dziękuję. Bo to, co tu dużo ukrywać, moje :-D.

Swoją drogą, to nie telefon, ale radiostacja. Mechaniści byli genialni, nie?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Flavia »

Flavia pisze:Swoją drogą, skąd pochodzi rzeczony fragment?
To była zawoalowana prośba o linka :-D
Caer pisze:Swoją drogą, to nie telefon, ale radiostacja. Mechaniści byli genialni, nie?
Zaiste. Ale i tak ich nie znoszę. :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Wynalazki w Thiefie

Post autor: Caer »

Flavia pisze:
Flavia pisze:Swoją drogą, skąd pochodzi rzeczony fragment?[/quote

To była zawoalowana prośba o linka :-D
Och :). Proszę bardzo:

Gry zespołowe

:-D
ODPOWIEDZ