Młoty Młotów

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Młoty Młotów

Post autor: Bluu »

Nie znalazłem takiego tematu, chyba, że źle szukałem, to wtedy przepraszam. Otóż zastanowiło mnie ostatnio z czego wykonane są Młoty należące do członków Zakonu Młota. Typuję dwie możliwości: kamień lub żelazo. W niektórych tekstach mowa jest o kamiennych młotach, ale np. na filmiku w TDS jest pokazywane jak młot jest odlewany w kuźni, co sugeruje metal. A wy jak sądzicie?
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Hattori »

Fakt, jest tutaj trochę rozbieżności. Na jednych cutscenach widać kamień, na innych jest odlewane żelazo, i to nie tylko w TDS. To może być zwykła niekonsekwencja (a tych już było trochę w serii...). Jeśli jednak mamy dopuścić oba warianty jednocześnie, to stawiam na hierarchię: Młotodzierżcy mają taki a taki młot w zależności od rangi.
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Młoty Młotów

Post autor: Bluu »

Ja raczej hierarchię odrzucam, bo tylko zwykli strażnicy mają młoty, nowicjusze nie mogą ich mieć, a kapłani władają magią. Może być również tak, że w różnych miejscach z różnych materiałów młoty mogą być wykonywane.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Hadrian »

Kamienne młoty to są te pierwsze - starożytne - chyba, że było to widać na cutscence lub gdzieś napisane. Żelazne młoty to współczesne, z czasów Garretta. Proste?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Idąc na logikę i bronioznastwo, duże kamienne młoty mogą mieć jedynie funkcję paradną. W przeciwnym razie jego waga przekraczałaby dopuszczalne normy. Wyobrażacie sobie machanie 50 kilowym klocem? W dodatku drewniany drzewiec złamałby się od razu... a metalowy dodatkowo podbiłby masę. Oczywiście, całość wykonana z żelaza również byłaby diabelnie ciężka, ale już zrzućmy to na fantasy, gdzie krasnoludy bez trudu wymachują 120 kilowymi młotami xD

Chociaż...

http://images.wikia.com/thief/images/5/ ... trance.jpg

Ten młot wcale nie jest taki wielki. Myślę, ze jego waga nie przekraczałaby 20 kilo. Wszak Hammerici mogą znać jakieś lepsze metale od zwykłego żelaza.
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Młoty Młotów

Post autor: matilon »

Zgadzam się z opinią Spidiego. Młoty kamienne mogły być paradne, tak jak z jedną z teorii, że nasza Husaria miała skrzydła na jakieś pokazówki, parady. A tak ich nie używała, bo krępowały ruchy.
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Młoty Młotów

Post autor: Pablito »

Mnie zaś zastanawia kwestia własności mechanicznych młotów odlewanych - szczególnie odnośnie kruchości.
No chyba że młoty odlewane (jak na w Cragsleft) stanowią półfabrykat - i potem po poddaniu końcowym obróbkom są gotowe do użytkowania.
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Dordien »

Zauważcie także animację ataku. W T1&2 Młotek najpierw podnosił młot jak miecz dla ewentualnego sparowania ataku a potem robił gigantyczny zamach i robił z garcia kotlety schabowe co sugeruję sporą wagę broni. W T3 Młoty wydają się być lżejsze bo animacja ataku wygląda tak samo jak w przypadku miecza. (A jak młotek dostanie granatem świetlnym to wymachuje tą swoja "maczugą" jakby była z plastiku.)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Młoty Młotów

Post autor: matilon »

W T3 jest to pewnie tylko niedoróstwo twórców.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zgadzam się. Weźcie sobie łopatę i nią pomachajcie xD Beznadzieja, nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: karlat11 »

Dordien pisze:(A jak młotek dostanie granatem świetlnym to wymachuje tą swoja "maczugą" jakby była z plastiku.)
Najlepsze jest to, że jeszcze się w tedy łapie za głowę tak jakby chciał se tym młotem w głowę uderzyć. :)) :)) :))
Ale młot się najwidoczniej od jego pustej głowy odbija. :))
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Keeper in Training »

karlat11 pisze:
Dordien pisze:(A jak młotek dostanie granatem świetlnym to wymachuje tą swoja "maczugą" jakby była z plastiku.)
Najlepsze jest to, że jeszcze się w tedy łapie za głowę tak jakby chciał se tym młotem w głowę uderzyć. :)) :)) :))
Ale młot się najwidoczniej od jego pustej głowy odbija. :))
Możliwe, Karlat ;) . Sądzę, że jest to na tyle ciężki materiał, że pozwala na zadawanie dużych obrażeń. Ponadto, gdy Młotek upuści młot na nogę, wrzeszczy, jakby go obdzierali ze skóry, a czasem nawet umiera. Trudno mi powiedzieć, ale Wy myślcie, chętnie posłucham :) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: karlat11 »

Zazwyczaj, gdy Młotodzierżca upuści młot to wrzeszczy, bo nie ma czym się bronić. :)) :)) :))
Chociaż gdy upuści go sobie na nogę, to ma jeszcze większy powód do wrzasku! :D :))
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Keeper in Training »

karlat11 pisze:Zazwyczaj, gdy Młotodzierżca upuści młot to wrzeszczy, bo nie ma czym się bronić. :)) :)) :))
Chociaż gdy upuści go sobie na nogę, to ma jeszcze większy powód do wrzasku! :D :))
Coś w ten deseń :roll: .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: Młoty Młotów

Post autor: racaz »

SPIDIvonMARDER pisze: http://images.wikia.com/thief/images/5/ ... trance.jpg

Ten młot wcale nie jest taki wielki. Myślę, ze jego waga nie przekraczałaby 20 kilo. Wszak Hammerici mogą znać jakieś lepsze metale od zwykłego żelaza.
20 kilo?Ja myślę, że taki młot ma około 10 kg.Albo i mniej.Zresztą weźcie sobie hantle 10 kilo i dajcie wszystkie talerze (obciązenia) na jedną stronę.Teraz wyobraźcie sobie, jak by to było z cztery razy dłuższym drzewcem.I jeszcze w jednej ręce.To by było trudne.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dlatego jak oni robią zamach, to widać, że to spory wysiłek. Może być i 10 kilo, nie miałem takiego w dłoni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Hattori »

SPIDIvonMARDER pisze:Dlatego jak oni robią zamach, to widać, że to spory wysiłek. Może być i 10 kilo, nie miałem takiego w dłoni.
Nie będzie to do końca na temat.
Obejrzałem wczoraj listę płac z TG na YT. Dacie wiarę... że LGS stosowało motion capture?
Tak tam jest napisane. Nawet podali nazwisko aktora.
Nie wiem, od jak dawna istnieje ta technologia, ale wydawało mi się, że jest ona stosunkowo młoda. Czy to możliwe, że tym terminem określają coś innego? Zresztą, jeśli MC faktycznie tu jest, to taki jakiś nieudolny, animacje postaci nie wyglądają super-realistycznie. Gdybym miał młot, nie atakowałbym technikami preferowanymi przez Braci.
Czy ktoś pracujący nad FMkami mógłby nieco rozjaśnić sytuację? Czy faktycznie LGS mogło to stosować przy animacjach?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Motion Capture użyto w Terminatorze I czy II, więc to nie jest wynalazek z wczoraj, lecz był on dość średnio skuteczny. Dlatego twórcy Wiedźmina I się strasznie chwalili, że u nich "nareszcie to wygląda dobrze". Ponadto korzystano z tego przy Władcach Pierścieni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Młoty Młotów

Post autor: Mjodek »

Hattori pisze:Zresztą, jeśli MC faktycznie tu jest, to taki jakiś nieudolny, animacje postaci nie wyglądają super-realistycznie. Gdybym miał młot, nie atakowałbym technikami preferowanymi przez Braci.

Wydaje mi się, że użyto MC przy animacjach ataku mieczem, a w wypadku młotków po prostu zamieniono tekstury i dlatego ataki strażników z mieczami są identyczne jak ataki młotami (różnią się zasięgiem i obrażeniami, ale wyglądają identycznie)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Młoty Młotów

Post autor: BodomChild »

Mjodek pisze:dlatego ataki strażników z mieczami są identyczne jak ataki młotami
Oj nie powiedziałbym, młotodzierżcy/mechaniści i strażnicy z mieczami mają zupełnie inne animacje.



Strażnicy uzbrojeni w miecze w ten sposób nie uderzają.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: karlat11 »

BodomChild pisze:
Czy ja dobrze słyszę?
Rozpoczynając atak, Młotodzierżca wrzeszczy: "Aaa!!!". Natomiast "dobijając" Garretta, wykrzykuje słowa brzmiące jak polskie: "Masz, masz!". :))
Czyli nasz Hammerita podczas ataku wrzeszczy coś w stylu: "Aaa!!! Masz, masz!". (Oczywiście zdaję sobie sprawę, że on krzyczy po angielsku, lecz na upartego można "usłyszeć" to również po polsku.)
Wy też to słyszycie? :D
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Młoty Młotów

Post autor: BodomChild »

Lol rzeczywiście brzmi jak "aaa masz!" :jez .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Młoty Młotów

Post autor: Pablito »

podobieństwo wyrazów - on krzyczy Smash! - co można przy przeoczeniu S usłuszeć jako Masz!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Caer »

Hattori pisze:Obejrzałem wczoraj listę płac z TG na YT. Dacie wiarę... że LGS stosowało motion capture?
O ile dobrze pamiętam, motion capture jest użyte w cut-scenkach. Tam widać, że to aktorzy grają.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Młoty Młotów

Post autor: Hattori »

Caer pisze:
Hattori pisze:Obejrzałem wczoraj listę płac z TG na YT. Dacie wiarę... że LGS stosowało motion capture?
O ile dobrze pamiętam, motion capture jest użyte w cut-scenkach. Tam widać, że to aktorzy grają.
Ja przez mc rozumiem zakładanie kombinezonu z czujnikami, rejestrowanymi w przestrzeni i odbieranymi przez komputer... a wszystko w celu tworzenia animacji w środowisku 3D. Tobie chodzi o sposób tworzenia techniki "żywych cieni" na zwykłym filmie. Robiło się to (jak się domyślam), filmując sylwetki na jednokolorowym tle i potem odpowiednio edytując nagranie. Coś podobnego zastosowano przy tworzeniu "SinCity" i "300".
Raczej nie chodzi o tą samą sztuczkę. No chyba, że nazwy stosuje się do oby przypadków, chociaż nie sądzę.
ODPOWIEDZ