Pierwsi Strażnicy

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Pierwsi Strażnicy

Post autor: karlat11 »

Hejka, chciałabym się dowiedzieć ilu było "Pierwszych Strażników"? Czy był ktoś, kto miał tytuł "Pierwszego Strażnika" przed Xavier'em? I co tak właściwie można powiedzieć o Pierwszych Strażnikach? Czy oni byli jakoś specjalnie wybierani?

EDIT:

Aha, i jeszcze jedno... Czy zostało gdzieś może opisane kiedy i jak powstało bractwo?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Pierwsi Strażnicy

Post autor: Keeper in Training »

Oczywiście, że byli wybierani specjalnie. Żeby zostać Pierwszym Strażnikiem, trzeba było najpierw przejść Uświęcone Szkolenie, by zostać Strażnikiem Mistrzem, a potem dostać się do Rady (Keeper Council). Kiedy już zostaniesz Drugim Strażnikiem, a Pierwszy kipnie, odbywa się głosowanie wszystkich Strażników Mistrzów. Jako Drugi masz duże szanse awansować.

Pierwsze informacje o Opiekunach pochodzą z czasów starożytnych Thief'a, poszukaj sobie na Thief-TheCircle.com (piszę esej na ten temat). Polecam "The Keeper" Kyle'a "Keepera" Mallinsona (http://www.thief-thecircle.com/fanworks/keeper/), "Garrett's Exodus" by Aaron Graham (http://www.thief-thecircle.com/fanworks/exodus/)... Przewertuj "Kroniki Strażników" (zarówno z gry, jak i tomik). Tam znajdziesz wiele wskazówek. Do czego jest Ci to potrzebne? Bo może możemy jakoś nakierować :) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Pierwsi Strażnicy

Post autor: karlat11 »

Dzięki :)
Te informacje potrzebne mi do opowiadania. Muszę się dowiedzieć, jak nazywał się Pierwszy z Pierwszych Strażników i skąd pochodził, oraz jak nazywali się Pierwsi Strażnicy, będący przed Xavierem.
Dzięki za strony ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Pierwsi Strażnicy

Post autor: Keeper in Training »

karlat11 pisze:Dzięki :)
Te informacje potrzebne mi do opowiadania. Muszę się dowiedzieć, jak nazywał się Pierwszy z Pierwszych Strażników i skąd pochodził, oraz jak nazywali się Pierwsi Strażnicy, będący przed Xavierem.
Dzięki za strony ;)
Jeśli mogę pomóc, cieszę się. Te angielskie linki są bardzo ważne, bo to jedne z głównych źródeł, abstrahując od "Kronik Strażników" z samej gry. Pochodź sobie po Siedzibie, poczytaj, zagraj w pierwszą i drugą część. Z pewnością wiele się wyjaśni :) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Pierwsi Strażnicy

Post autor: karlat11 »

Spoko, poszukam. Może coś mi się uda znaleźć. ;) :P
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Pierwsi Strażnicy

Post autor: Keeper in Training »

Na pewno. Przejrzyj sobie jeszcze Thief-Portal, dział z fanartami na TheCircle i ewentualnie DeviantArta, chociaż DA ma mniej tekstów ze Złodziejem niż jest na Wyszczekanych, i to bez wliczania w to "Kronik..." (wtedy Wyszczekani są nie do pobicia ;) ). Albo to po prostu wina beznadziejnego systemu wyszukiwania... Trudno powiedzieć. W każdym razie przeszukaj te strony, no i wiecznego Wujcia Google'a, coś Ci powinno podsunąć. A w razie dalszych problemów daj mi znać, pokażę Ci część mojego eseju na temat Bractwa. Pozdrawiam :)) !
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ