Lalka Pogan

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Lalka Pogan

Post autor: Mixthoor »

W wielu FM spotykam czerwona Lalkę Pogan, której w żaden sposób nie wykorzystuje. Cóż to jest? Jakieś podziękowanie? Jakiś EsterEgg? Jakiś hołd dla kogoś?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Keeper in Training »

Na 99% chodzi o laleczkę pogańską z wioski zmasakrowanej przez Mechanistów ("Dewdrop doll"). W FM-kach albo jest dekoracją, albo można coś z nią zrobić. Ewentualnie nadaje się do rzucania we wrogów w celu wywabienia ich z kryjówek :jez .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bluu »

Ja natomiast nie wiem do czego służy ta laleczka w misji "Trail of Blood". Przechodziłem już kilka razy i wciąż nie wiem co z nią zrobić. Ktoś mi wyjaśni?
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Hadrian »

Do niczego, ja się nigdy na tym nie zastanawiałem. W ogóle dziwne pytanie...
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bluu »

Więc w takim razie po co autorzy ją umieszczali? Równie dobrze można wyrzucić tą lalkę i o niej nie wspominać.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Hadrian »

Jako upiększacz. Gdyby ją wyrzucili równie dobrze mogliby wyrzucić wszystkie inne ozdobniki, np. ta "roślina doniczkowa". I nie rozumiem twojej irytacji :) Czyżby ta lalka cię wnerwiała? xD
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bluu »

Ni wnerwiała, po prostu byłem (wielce) ciekaw do czego może służyć. Chociaż tak jak sobie pomyślę, to Garrett mógł zabrać tą lalkę ze sobą; przypominałaby mu ona zbrodnie Mechanistów i dlaczego ich zakon musiał się rozpaść. Takie to trochę refleksyjne.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Lalka Pogan

Post autor: Spidey »

Z tego co pamiętam z czasów, kiedy pykałem w FMki (eh, kiedy znów będę mógł do tego wrócić? :roz ) to laleczka często była związana z jakimś sekretem; często było też więcej lalek w jednej FM. A nawet jeśli sekretu nie ma to i tak laleczka zatrzymuje sporo graczy na dłużej. :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jest to specyficzny przedmiot, bo doniczek czy butelek nie możemy schować do ekwipunku. A to możemy. Czy przypadkiem nie dało się tym jakoś specjalnie rzucić w Mechanistę i po przestraszyć? Coś takiego kiedyś słyszałem...
Obrazek
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Lalka Pogan

Post autor: Thrashmetalowiec »

Jest sporo takich przedmiotów, które do niczego nie są potrzebne.
Tylko że takie rzeczy jak miseczki, łopaty, kilofy, młotki, butelki, tace, szczotka do włosów (w 1 misji T2) nie można zchować do ekwipunku, a lalkę można. Jedyne co można zrobić w tymi rzeczami to rzucić. Ciekawe dlaczego zawsze takie rzeczy rzuca się chyba z całej siły robiąc hałas.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ależ można je odłożyć po cichu ;) Oczywiście jak spadną na podłogę to jest hałas, ale da się użyć stołu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Lalka Pogan

Post autor: Mjodek »

Nie wiem, może to był jakiś bug, ale u mnie jak się używało lalki w "Trail of Blood", to oślepiałą wrogów (czy coś... nie pamiętam już dokładnie). Ale działała tylko raz
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bruce »

To oślepianie przez lalkę to nie bug. Tak ma być i to tylko 1 raz. Jako ciekawostkę dodam, że w wersji 1.07 tego nie było.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Lalka Pogan

Post autor: matilon »

Może ktoś dokładniej wyjaśnić o co chodzi z tym oślepianiem?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bruce »

Że jak jej użyjesz przy mechanistach to ich oślepiasz. Efekt jest identyczny z granatem błyskowym.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Keeper in Training »

Czyżby słodycz Mattela zwalała Mechanistów z nóg? :twisted: Szczerze się nie dziwię.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Lalka Pogan

Post autor: Mjodek »

Bruce pisze:To oślepianie przez lalkę to nie bug. Tak ma być i to tylko 1 raz. Jako ciekawostkę dodam, że w wersji 1.07 tego nie było.
Hah, więc jednak wszystko ok. Działało to u mnie i w antologii, i w wersji z Clicka
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Mixthoor »

Czy w FM-kach również działa jako bomba błyskowa? Sprawdzę przy okazji...
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Keeper in Training »

Trudno ocenić na 100 %. U Roweny czy ZinkChristine np. chyba działa, ale u Cardii1 już tylko w części (u mnie nie działała tak w "Teddy Bear's Curse"). Aczkolwiek mogę się mylić - naprawdę używam granatów błyskowych tylko na nieumarłych, a lalką w ostateczności rzucałam po głowie, żeby wyszli :)) .
Ostatnio zmieniony 12 marca 2012, 12:33 przez Keeper in Training, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie wiem, u mnie to nigdzie nie działało. Ani u Roweny, ani u Elżbiety, ani nawet w OM.
Obrazek
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Lalka Pogan

Post autor: Thrashmetalowiec »

Myślę, że dla urozmaicenia. Innym przedmiotem nie potrzebnym do niczego, który można wziąć ze sobą jest róg ( instrument ), nie Róg Quintusa, tylko zwykły róg, który znalazłem w którejś misji ( nie pamiętam w której ) w TMA.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Bruce »

Thrashmetalowiec pisze:Myślę, że dla urozmaicenia. Innym przedmiotem nie potrzebnym do niczego, który można wziąć ze sobą jest róg ( instrument ), nie Róg Quintusa, tylko zwykły róg, który znalazłem w którejś misji ( nie pamiętam w której ) w TMA.
Zapewne w drugiej misji w muzycznym pokoju. Gdzieś tam się wala właśnie róg.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Lalka Pogan

Post autor: Flavia »

Thrashmetalowiec pisze:Myślę, że dla urozmaicenia. Innym przedmiotem nie potrzebnym do niczego, który można wziąć ze sobą jest róg ( instrument ), nie Róg Quintusa, tylko zwykły róg, który znalazłem w którejś misji ( nie pamiętam w której ) w TMA.
Wiesz, że już się wypowiadałeś w tym temacie? :))

W FMkach laleczka jest zazwyczaj prezentem dla pewnej użytkowniczki forum TTLG, która ma na ich punkcie obsesję.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Lalka Pogan

Post autor: Keeper in Training »

Flavia pisze:W FMkach laleczka jest zazwyczaj prezentem dla pewnej użytkowniczki forum TTLG, która ma na ich punkcie obsesję.
Ciekawe, o kim mowa? Wiesz?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Lalka Pogan

Post autor: Flavia »

Gloria Creep.
Co ciekawe, ona zawodowo zajmuje się szyciem pluszowych misiów. Tak mi zapadło w pamięć, bo kiedyś pisała, że tworzy też misie, w których można zaszyć prochy swoich zmarłych bliskich :zdw
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ