Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: peter_spy »

Jak wiecie intro i cutscenki z Thiefa powstały dawno temu, gdy większość z nas korzystała z rozdzielczości typu 1024x768. Dziś korzystamy z rozdzielczości Full HD, a nasze monitory mają 22 cale i więcej, stąd filmiki przygotowane w rozdzielczości 640x480 wyglądają dość koszmarnie: http://img26.imageshack.us/img26/5324/c ... d02hbl.jpg

Zastanawiałem się jednak czy nie można by ich trochę odświeżyć, stosując techniki znane przy stopniowym powiększaniu zdjęć, filtry typu mediana, unsharp mask i odrobina ziarna. Na razie szału nie ma, ale przynajmniej udało mi się trochę zamaskować rozmazanie, ukryć artefakty kompresji i rozpikselizowane litery: http://img708.imageshack.us/img708/6424 ... rd03tc.jpg

Nie wiem też jak mógłbym się podzielić owocami swojej pracy, bo to pewnie podpada pod modyfikację cudzego dzieła. Nie wiem też czy kompresja wszystkiego nie zepsuje. Na razie trzymam wszystko w wersji nieskompresowanej, każdy plik ma po kilkanaście, kilkadziesiąt GB :o

Wrzuciłem próbkę na youtuba, ale kompresja zniszczyła dość sporo:

Przypuszczam że w finalnej wersji trzeba będzie zastosować mniejszą, będę musiał poeksperymentować :) Jak będę wiedział coś więcej to chętnie się podzielę wynikami poszukiwań :)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: peter_spy »

Podane przez Ciebie linki to filmiki w tej samej jakości i rozdzielczości co w Thief 2 — 640x480, po prostu skompresowane innym kodekiem niż Indeo, nic poza tym. To co ja robię ma docelową rozdzielczość dwukrotnie większą, 1280x960.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: Mixthoor »

Aha. A czy Twoje pliki beda zintegrowane z polskimi napisami?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: peter_spy »

Mixthoor pisze:Aha. A czy Twoje pliki będą zintegrowane z polskimi napisami?
Mam oryginalne Thiefy w wersji ang. plus jedynkę z Top Secret z polskimi napisami, ale chyba nie będę z niej korzystał :)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: raven4444 »

Mogę zrobić napisy, nie będzie większego problemu.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: Hattori »

Obejrzałem i zdjęcia, i film. I odnoszę wrażenie, że w odbiorze przeróbka jest gorsza... Myślę, że bez efektu ziarna wyglądałoby to nieco lepiej.
Mógłby by też pomóc lekko zwiększone jasność i kontrast, ale raczej w połączeniu z jakimś innym efektem, który ładnie wygładziłby powstałe wtedy niedoskonałości.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 2 - odświeżone przerywniki filmowe

Post autor: peter_spy »

Ziarno musi być dodawane stopniowo i w mniejszym natężeniu. Bez niego nie da się uzyskać takiego efektu wyostrzenia po powiększeniu. Myślę o rozbiciu procesu powiększania na więcej etapów i dodawaniu filtrów o mniejszym natężeniu. Teraz powiększam stopniowo o 25%, efekt wydaje się być nieco lepszy niż poprzednio: http://www.mediafire.com/?noh1ytycieiw08p
ODPOWIEDZ