Artemus i Orland

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

targog
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 23:26
Lokalizacja: Rybnik

Artemus i Orland

Post autor: targog »

Witam Was!

Chcę porozmawiać o nieco dręczącym mnie temacie. Chodzi o to, że mam spore obawy co do Thiefa 4. Zacznijmy od tego, że w T3 Orland i Artemus giną :cry:
Nie wyobrażam sobie żadnych przygód Garretta bez tych jakże ważnych osób.
Orland zostaje zabity przez Gammal, która prawdopodobnie zabiła Artemusa i przybrała jego postać, tak, jak zrobiła to z Lauryl. Zabicie Orlanda działo się na oczach Garretta, który na szczęście zdążył uciec.

Artemus to ważna postać, bo gdyby Garrett w T1 go nie spotkał, to nie byłby profesjonalnym złodziejem.

Orland, a właściwie Pierwszy Strażnik Orland to przecież przywódca Strażników i lubię go, chodziaż nie wszyscy go lubią.

Nie wiem jak potoczą się lost Garretta w ''Thi4f''.
Piszcie, czy Wy też tak macie i co o tym sądzicie :-D

Z poważaniem, targog :sword:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Artemus i Orland

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Biorąc pod uwagę, że Orland pojawia się dopiero w T3, a poprzednie dwie części radzą sobie bez niego (lub bez jego widocznego udziału... nie ręczę, ze nie pojawia się gdzieś jako detal), to chyba gra może funkcjonować jakoś ;) Artemusa szkoda, ale z drugiej strony również nie był osobą, która jakoś non stop by wpadała pod nogi Garrettowi. Można go zastąpić kimś innym, może nawet ciekawszym.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Artemus i Orland

Post autor: BodomChild »

@targog

Obrazek

Sorki, musiałem :jez .

A tak na poważnie, to uważam, że Thief 4 spokojnie da radę bez Orlanda, Artemusa a nawet samego Garretta (chociaż coś mi mówi, że jednak Garrett się pojawi).
SPIDIvonMARDER pisze:Orland pojawia się dopiero w T3, a poprzednie dwie części radzą sobie bez niego (lub bez jego widocznego udziału... nie ręczę, ze nie pojawia się gdzieś jako detal)
Pojawia się w T2, w tym samym filmiku gdzie pierwszy raz widzimy Caducę i Gammal (jeszcze bez imion). Koleś którego twarzy nie widzimy pyta Garretta czy nie słyszał słów interpretatorki, wtedy chyba Artemus zwraca się do niego "słyszał strażniku Orlandzie" czy coś w tym stylu.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Artemus i Orland

Post autor: SPIDIvonMARDER »

BodomChild pisze:@targog

(...) "słyszał strażniku Orlandzie" czy coś w tym stylu.
No to chyba żadna rola w takim razie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Artemus i Orland

Post autor: Hadrian »

Pojawia się w T2, w tym samym filmiku gdzie pierwszy raz widzimy Caducę i Gammal (jeszcze bez imion). Koleś którego twarzy nie widzimy pyta Garretta czy nie słyszał słów interpretatorki, wtedy chyba Artemus zwraca się do niego "słyszał strażniku Orlandzie" czy coś w tym stylu.
Prawda to. Dokładnie mówi "Tak, strażniku Orlandzie. Słyszał". Wg. mnie Ion Storm robiąc T3 dobrze poznali T1 i T2, pojawia się tam wiele smaczków w poprzedniej części ;)

A co do strażników - to trochę szkoda Artemusa, a Orland zapłacił za swą głupotę. Ten opiekun, który zawsze przychodził do Garretta i przekonywał go, informował itp. to właśnie Artemus, był mostem między Bractwem a Złodziejem. Ale teraz, w T4 nie byłby potrzebny, skoro Garrett już sam się nazwał Strażnikiem :)
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Artemus i Orland

Post autor: Hattori »

Też myślę, że Orland w T2 to ten sam, co w późniejszym T3. Jednak w T3 jest trochę niepodobny, ma jakby inny głos, a "żywy cień" z T2 sugerowałby raczej, że jest zupełnie łysy.
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb2 ... S05_15.jpg
http://thief-darkfate.narod.ru/thief3/i ... es/003.jpg

Co do Artemusa - ostatnią cutscenę można interpretować tak, że niejako Garrett przejmuje jego rolę... :)
targog
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 23:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Artemus i Orland

Post autor: targog »

Hattori pisze:Też myślę, że Orland w T2 to ten sam, co w późniejszym T3. Jednak w T3 jest trochę niepodobny, ma jakby inny głos, a "żywy cień" z T2 sugerowałby raczej, że jest zupełnie łysy.
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb2 ... S05_15.jpg
http://thief-darkfate.narod.ru/thief3/i ... es/003.jpg

Może Orland zapuścił sobie grzywkę tu i tam :))

EDIT. Pojawia się w T2, w tym samym filmiku gdzie pierwszy raz widzimy Caducę i Gammal (jeszcze bez imion). Koleś którego twarzy nie widzimy pyta Garretta czy nie słyszał słów interpretatorki, wtedy chyba Artemus zwraca się do niego "słyszał strażniku Orlandzie" czy coś w tym stylu.

Rzeczywiście :-D Zobaczyłem tan filmik na YouTube i rzeczywiście zobaczyłem i usłyszałem Orlanda w T2! Nie wiedziałem o tym, że Orland był w T2!

Dzięki :hur
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Artemus i Orland

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:No to chyba żadna rola w takim razie ;)
No jak żadna? Nawet coś powiedział :rad !

Pojawia się przez chwilę w T2, w T3 po prostu jego postać znacznie rozwinięto. Albo inaczej, chcieli mieć Pierwszego Strażnika, myśleli jak go nazwać i wymyślili: "w filmiku z T2 był strażnik Orland, weźmy zróbmy, że to ten sam, fani będą się podniecać na forach i takie tam..." :jez . Tyle tylko, że w TDS jego głos podkłada inny aktor.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
targog
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 23:26
Lokalizacja: Rybnik

Re: Artemus i Orland

Post autor: targog »

UWAGA :!:
WIADOMOŚĆ OD TARGOGA :!:

Mam jeszcze jedno pytanko co do tego tematu:
Gdybyście grali w Thief 4 i okazałoby się, że możecie przywrócić do życia albo Orlanda, albo Artemusa, to kogo byście wybrali?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Artemus i Orland

Post autor: Bruce »

Artemusa. Jest z Garrettem od samego początku i mu często pomaga.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Artemus i Orland

Post autor: Hattori »

BodomChild pisze:Albo inaczej, chcieli mieć Pierwszego Strażnika, myśleli jak go nazwać i wymyślili: "w filmiku z T2 był strażnik Orland, weźmy zróbmy, że to ten sam, fani będą się podniecać na forach i takie tam..."
Brzmi zadziwiająco życiowo, z dużą dozą prawdopodobieństwa. :-D
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Artemus i Orland

Post autor: BodomChild »

targog pisze:Gdybyście grali w Thief 4 i okazałoby się, że możecie przywrócić do życia albo Orlanda, albo Artemusa, to kogo byście wybrali?
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to pytanie :wes ale na pewno Artemusa, spoko gość, taka szara eminencja serii Thief, raczej zawsze w cieniu, nie narzuca się zbytnio a bardzo ważny. Orland to palant, nie płakałem po Orlandzie :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Artemus i Orland

Post autor: Flavia »

Nie macie czasem wrażenia, że Garrett już wcześniej miał zatargi z Orlandem? Bodajże już na początku TDS wytyka mu, że "zawsze był żądny władzy", więc ewidentnie musiał go bliżej poznać i delikatnie mówiąc, nie przepadać za nim. Może Orli był jednym z jego nauczycieli? Może to on przyczynił się do tego, że G. opuścił Strażników? Tłumaczenie, że Garrett miał lepsze zastosowanie dla swoich umiejętności zawsze wydawało mi się nieco płytkie - może w rzeczywistości nie mógł znieść zepsucia, które widział w Strażnikach mimo całego ich pieprzenia o Równowadze, najlepiej widocznego właśnie w osobie żądnego władzy, zaślepionego Orlanda?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Artemus i Orland

Post autor: Spidey »

Hmm, mimo wszystko wydaje mi się, że stwierdzenie Garcia ogólnie podsumowuje postawę Orlanda i żadnych osobistych porachunków nie było. ;) Nie chce mi się wierzyć, żeby twórcom chciało się tak zagłębiać. To robota dla nas. Ale coś wydaje mi się, że Tworczość Fanowska czeka na Ciebie. Z recenzjami sobie radzisz, skrobnij jakieś opowiadanko może. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Artemus i Orland

Post autor: Flavia »

Problem w tym, że mam za dużo pomysłów, które razem za nic nie składają się w spójną, prowadzącą do sensownego (i odpowiednio epickiego, a jakże!) zakończenia :)) Ale tak, jest wśród nich mała iskierka, naświetlająca relacje Garretta z Orlandem, tylko że w sposób, w którym niekoniecznie chcielibyśmy poprzeć Garretta :))
Hmm, najpierw jednak chciałabym dokończyć nabijanie postów w tym dziale :))
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Artemus i Orland

Post autor: BodomChild »

Na końcu Dark Project Garrett mówi Artemusowi (jeszcze bezimiennemu) coś takiego "teraz pamiętam dlaczego opuściłem Strażników", na pewno głównym powodem było to, że nie mógł się z nimi dogadać.

To jakie stosunki miał z Orlandem pozostaje w sferze domysłów, ale całkiem prawdopodobne jest, że od początku nie były najlepsze, co sugeruje cutscenka z Deadly Shadows.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ