Kwestia fabularna nowego Thiefa

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kwestia fabularna nowego Thiefa

Post autor: Flavia »

Dom Kwiatów to miejsce, gdzie Garrett zdobywa medalion Eastwicka, związaną z nim zdolność "skupiania" i zaczyna odkrywać mistyczną stronę intrygi, więc wydaje mi się, że jednak jest to dość ważna lokacja.
Przy okazji znamy ją już z pierwszego dema, więc twórcy mogli się spokojnie pochwalić bez zbytniego spojlerowania.
Marzec pisze:Pierwszy transwestyta w Thiefie? :)
Przecież to było wiadomo od pierwszego dema :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Kontynuacja wątku z tematu "Thief 4 w produkcji..."
adriannn pisze:
Daweon pisze:
adriannn pisze:Ta modernizacja Miasta może wynikać z powrotu do fabuły T2, więc mimo zamiany konfliktu religijnych na politycznych i pozbycia się frakcji, nadal mamy dylematy. I polityczne (konflikt władza-lud) i naukowe (stagnacja-rozwój). Młotodzierżcy reprezentowali nie tylko technologię, ale też władzę uciskajacą lud, a poganie - swobody i wynikający z niej chaos.
Doprawdy nie mam pojęcia gdzie ty tu widzisz podobieństwa T4 do T2. Problemy socjalne w starych Thiefach nie były w ogóle poruszane. Mieliśmy jedynie masową eksterminacje marginesu społecznego, jednak nic się na tym nie skupiało, ot takie rozwiązanie fabularne. Natomiast trzeba przyznać, że tam technologia przynosiła pewne zniewolenie, a stagnacja wolność. Czyli nieco inaczej niż ma to miejsce w trailerze. Tutaj albo z postępem idzie nierwność społeczna, albo lud wraz poprawieniem dobrobytu doświadczy regresu postępu cywilizacyjnego. Mimo tego kwestia samego postępu wydaje się być rzeczą mało ważną. To tylko pretekst dla których ci ważni chcą być dalej na swoich stołkach.
Eksterminacja marginesu chociażby. Gdy obejrzałem trailer z napisami, kwestie Barona od razu skojarzyły mi się z Karrasem (chociaż głos i wygląd Barona to wykapany Lord Regent).

Nie pozwolimy, by to miasto przepadło przez starych i biednych, którzy hamują jego rozwój. To nie miejsce dla słabych, kurczowo trzymających się przeszłości. Nadszedł czas na nową przyszłość, w której przemysł i postęp są najważniejsze!

Na prawdę nie widzisz podobieństwa? Co prawda, konflikt z T1/T2 dotyczył TYLKO religii i postępu, ale można się tam dopatrywać walki uciskanych (Pogan) z uciskającymi (Młotodzierżców).
Młotodzierżcy mieli swoje prawo, ale poza nakazem ich przestrzegania nikogo nie uciskali, a Poganie nie byli grupą społeczną, który wyjątkowo cierpiała. Mechaniści nie eksterminowali by umożliwić sobie progres technologiczny, ale sama produkcja służących było efektem tego progresu. Owe uciskanie i biedota nawet jeśli występował był oczywistym składnikiem świata dotykającym każdego. To w Thiefie 4 nagle zrobiono z tego problem i doczepiono kwestie o postępie, ale dla owych uciskanych nie ma on żadnego znaczenia. Sądzę, że szlachta nie oddałaby swoich bogactw nawet jeśli nie byli by odpowiedzialny za awans cywilizacyjne. W Thiefie 2 rozwój był motywem głównym, który odpowiadał za zło oraz który był celem antagonisty. W trailerze postęp wydaje się być dodatkiem fabularnym, którym pocieszają się bogatsi.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Daweon pisze: Młotodzierżcy mieli swoje prawo, ale poza nakazem ich przestrzegania nikogo nie uciskali
Młotodzierżcy często "przeginali pałę" ze swoimi prawami, a ich kary były niezwykle surowe. Odnosili się też z niechęcią do innych klas społecznych, które odbierały im zarobek. Szczególnie utkwiła mi w pamięci "kara" za "lichwę" - obcięcie nosa...
Służący 1: sv1c0701: Wróciłam dzisiaj rano z targu, było okropnie.
Służący 2: sv2c0702: Widziałam, że przyszłaś późno.
Służący 1: sv1c0703: Była tam wielka banda Młotów, okrążali jakiegoś biedaka jak stado wilków.
Służący 2: sv2c0704: Więc zostałaś, żeby popatrzeć?
Służący 1: sv1c0705: Nie, uciekłam! Nie chciałam, żeby mnie zauważyli. Ale zajęło im całą wieczność, żeby go okrążyć.
Strażnik 2: Sg2c2001: Więc, jak mówiłem ci wczoraj, chcesz dowalić gościowi, nie powalić czy poklepać po głowie.
Strażnik 3: Sg3c2002: Czego nie robię?
Strażnik 2: Sg2c2003: Jak walniesz go w ramię, tylko go spowolnisz. Walnij w żołądek albo niżej. Tam Młot nie jest tak dobrze chroniony.
Strażnik 3: Sg3c2004: Młot dostał za swoje. Wystarczy roztłuc ich na płask tymi rzeczami
Młotodzierżca 3: hm3c1201: Były czasy, gdy grzesznicy, których mamy, nie zasługiwali byli na "drugą szansę"... byliż natychmiast wyprawiani na tamten świat, by przed Budowniczym ze swych uczynków tłumaczyć się.
Młotodzierżca 2: hm2c1202: Nasza siła i sposób, nie jestże teraz jako było.
Młotodzierżca 3: hm3c1203: I obacz, do czego nasza niemoc nas zawiodła. Występki i grzech do samych wyżyn Miasta sięgają!
Kapłan: hm1c1301: Słyszałżeś? Tarius, złota skąpiąc, nóż od Shemenova kupił, nie zaś od kowali naszych.
Nowicjusz: hm2c1302: Jak śmiał on! Wstydu nie czuje?
Kapłan: hm1c1303: Wstyd niewątpliwie poczuł, gdy jegoż nowe ostrze przy kolacji pękło.
Nowicjusz: hm2c1304: Ha. Kiepscy rzemieślnicy z tych Shemenovów, a Tarius się o tym przekonał.
Blok więzienny nr 1. Cele: 1

1: Wrendal, rzezimieszek. Chłosta, praca w Fabryce.
4: Dellin, gwałciciel. Przypiekanie rozgrzanym olejem.
7: Fagot, zabójca. Odcięto palec. Biczowanie, praca w Fabryce.
9: Issyt, żebrak. Biczowanie i solidne obicie. Zmarł w trakcie wymierzania Sprawiedliwej Kary.
Blok więzienny nr 2. Cele: 2

2: Potsol, chuligan. Zmiażdżono palce.
5: Gelland, złodziej. Złamano nadgarstek.
8: Nammon, rzezimieszek. Chłosta. Zmarł w trakcie wymierzania Sprawiedliwej Kary.
Blok więzienny nr 3. Cele: 3

2: Dikket, heretyk. Solidne obicie. Wyparł się herezji, poddał się
indoktrynacji i został zwolniony.
3: Latton, oszust. Przekłucie języka, praca w Fabryce.
4: Bazyl, podpalacz. Wypalenie piętna.
7: Deirne, dziwka. Ogolono i wypalono piętno. Wkrótce zostanie zwolniona.
10: Tarkwis, lichwiarz. Obcięcie nosa, praca w Fabryce.
Blok więzienny nr 4. Cele: 4

1: Possum, gwałciciel. Wykastrowanie.
4: Misa, chuliganka. Tortury, praca w Fabryce.
5: Wills, heretyk. Medytacja, praca w Fabryce.
6: Kusy, paser. Codzienne parzenie dłoni wrzątkiem.
8: Tybal, stręczyciel. Zmarł z powodu biegunki.
Milordzie Bafford,

Rozmówiłech sie był z Ginnym, jako Jaśnie Pan kazali. Młoty w Dziupli byli, czatowali i węszyli. Wiela ludzi capnęli do zimnych ciemnic z kamienia, kędy kute łańcuchy szczękają. Kupca Tarkwisa, któren z Jaśnie Panem handlował,
ostatniej nocy też zabrali w kajdany. Jednakoż dwie klientki, Lisalle i Ryen, zdybali, kiedyć wychodziły. Ginny biadoli, coć to nie pierwszy raz.

Nie dziwota, że ostatnio w Dziupli interes nie idzie. Niejedna ręka, ma się rozumieć, do tego się przyłożyła, wszakoś dałem Ginny'emu jasno do zrozumienia, że jak cosik na Młotów nie wynajdzie, będą go grabiami zbierać ze ścierniska, przeta nie bójta się, Jaśnie Panie. Co się zaś tyczy Wiktorii, niczego żech się na razie nie wywiedział. Chyba jędza cal nad ziemią chodzi, bo śladu po niej nie widać.

- Dominik
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Widząc podobieństwo do T2 zasugerowałeś wspólne cechy z młotodzierżcami. Jednak w samym The metal age nie ma za wiele o młotodzierżcach, ale jest więcej o mechanistach, których nie przedstawia się już w tak złym świetle.

Uciskanie ludu w mojej opinii jest wtedy kiedy dotyczny większości społeczeństwa: rzezimieszki, gwałciciele, oszuści czy prostytutki. To na pewno nie odnosi się do większości, a raczej jest małym ułamkiem ogółu. Kary były surowe, ale oprócz żebractwa nie widziałem nic za co wydałbym kary. W średniowieczu również lichwa była zabroniona, tylko, że przez Kościół (więc zajmowali się tym żydzi) i nie było mowy o jakimś wyjątkowym ucisku.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

adriannn pisze:Epicko-podniosła muzyka.
Od kiedy muzyka jest "epicka"?
--
Daweon pisze:Jednak w samym The metal age (...) jest więcej o mechanistach, których nie przedstawia się już w tak złym świetle.
Dzięki fanom, mamy ich właściwy obraz chociażby w FM "Shadows In Our Blood"
--
Leming pisze:Po tym co zobaczyłem, osobiście przychylam się do zdań co niektórych, iż wygląda mi to na Thief Ex: Bunt Biedoty.
A czy to źle? Jeśli jakiś łacher stworzyłby darmową kampanię w formie FM, w której zmieszałby Deus Ex'a z Thiefem, to byłby wielbiony. Jeśli tworzy to firma, która chce sprzedać swój produkt, to oczywiście jest coś nie tak i należy ją karcić. O co Wam kurwa chodzi ludzie?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

No można sobie po narzekać ale też uważam, że z tego może być dobra fabuła i ogólnie klimat.

Szykujmy żale na gameplay bo tam widziałem dużo dramatu :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Mixthoor pisze:
adriannn pisze:Epicko-podniosła muzyka.
Od kiedy muzyka jest "epicka"?
Pojęcie epickiej muzyki jest w dzisiejszych czasach szeroko stosowane (jak chociażby epic metal). Jest to określenie muzyki właśnie podniosłej, poniekąd monumentalnej.
Mixthoor pisze:
Daweon pisze:Jednak w samym The metal age (...) jest więcej o mechanistach, których nie przedstawia się już w tak złym świetle.
Dzięki fanom, mamy ich właściwy obraz chociażby w FM "Shadows In Our Blood"
W tym przypadku słowo "fani" i "właściwy obraz" to oksymoron. Wszystko co nie zostało wymyślone przez autorów samego Thiefa nie można uznawać za kanoniczne.
Mixthoor pisze:
Leming pisze:Po tym co zobaczyłem, osobiście przychylam się do zdań co niektórych, iż wygląda mi to na Thief Ex: Bunt Biedoty.
A czy to źle? Jeśli jakiś łacher stworzyłby darmową kampanię w formie FM, w której zmieszałby Deus Ex'a z Thiefem, to byłby wielbiony. Jeśli tworzy to firma, która chce sprzedać swój produkt, to oczywiście jest coś nie tak i należy ją karcić. O co Wam kurwa chodzi ludzie?
Widzisz, jak ktoś jest fanem serii to chce, żeby poszczególne jej części były wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Tym bardziej, jeżeli jest to w pewien sposób jej tradycja. A tu się okazuje, że wbrew temu co widzieliśmy wcześniej (tzn poprzednie części) to na co czekamy jest kalką innej gry, której udało się osiągnąć komercyjny sukces.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Przywódca Gravenów to Orion (IMO, fajne imię).
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: peter_spy »

epicko-podniosły
Nie dość że makaronizm, to jeszcze pleonazm, gdyby to uznać za poprawne, :)). Nadal nie jest to określenie właściwe poza literaturą i teatrem. I dobrze, ot są całe stada ludzi, którym się nie chce napisać "z rozmachem" ;)

A wracając do tematu, wolałbym zobaczyć coś w stylu filmików instruktażowych z Dishonored, przykładowa misja lub jej część przechodzona na różne sposoby. Na razie panowie tak się skupili na "zatopieniu" w świecie gry, że zapomnieli o tym, co daje największą radość, czyli "emergent gameplay". W takim wypadku zawsze będą jakieś nieprzewidywalne sytuacje i gracze mogą opracować strategię inną niż twórcy, na tym polega cała zabawa. Jeśli twórcy szybko tego nie zrozumieją, to resztki esencji Thiefa szybko nam wyparują.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Judith pisze:
epicko-podniosły
Nie dość że makaronizm, to jeszcze pleonazm, gdyby to uznać za poprawne, :)). Nadal nie jest to określenie właściwe poza literaturą i teatrem. I dobrze, ot są całe stada ludzi, którym się nie chce napisać "z rozmachem" ;)
Zastanawiam się, gdzie tak napisałem, bo nie mogę znaleźć :P
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Daweon pisze:Jednak w samym The metal age nie ma za wiele o młotodzierżcach, ale jest więcej o mechanistach, których nie przedstawia się już w tak złym świetle.
No, jeśli przymkniemy oko na ludobójstwo (Poganie wyrżnięci w Trail of Blood), bycie częścią siły uciskającej biedotę (wiele tekstów wspomina o straży gnębiącej zwykłych ludzi, rajdach, aresztowaniu niewinnych itp.), zmienianie ludzi w bezduszne i pozbawione woli maszyny, których jedynym celem było służenie bogatym snobom i planu zniszczenia całego Miasta - no, racja, w sumie nie byli tacy źli :-D
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Flavia pisze:
Daweon pisze:Jednak w samym The metal age nie ma za wiele o młotodzierżcach, ale jest więcej o mechanistach, których nie przedstawia się już w tak złym świetle.
No, jeśli przymkniemy oko na ludobójstwo (Poganie wyrżnięci w Trail of Blood), bycie częścią siły uciskającej biedotę (wiele tekstów wspomina o straży gnębiącej zwykłych ludzi, rajdach, aresztowaniu niewinnych itp.), zmienianie ludzi w bezduszne i pozbawione woli maszyny, których jedynym celem było służenie bogatym snobom i planu zniszczenia całego Miasta - no, racja, w sumie nie byli tacy źli :-D
Pogan do tego nie mieszaj. Po pierwsze nie są oni częścią miejskiego społeczeństwa. Po drugie zostali wyrżnięci nie dla tego, że są, ale dla tego, że stawiali opór mechanistom. Poza tym nie mówiłem tego w kontekście ogólnego postępowania, ale w kontekście prawa i jego przestrzegania.

Jeżeli mówisz o wielu źródłach złego postępowania straży to podaj przykłady.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Pozwól Flavio, że cię uprzedzę ;)
Dunyo,
Czasami tęsknię za dawnymi dniami, kiedy - jak powiada Szeryf - "zbrodnia panoszyła się na ulicach". Przedtem żyliśmy w strachu i obecnie żyjemy w strachu: o ile jednak wcześniej mogliśmy co najwyżej stracić sakiewkę, o tyle teraz grozi nam zakucie w kajdany, jeśli w złym czasie znajdziemy się w złym miejscu, stając się niewygodnymi świadkami. Niechaj powrócą dawne dni, a na Truarta i jego zbirów spadnie zaraza!
Mój lordzie,
Chciałabym Ci podziękować, albowiem bawiłam się wyśmienicie tamtej nocy. Ludzie Szeryfa, jak mówiłeś, wykazują się niezwykłą skutecznością w swoich działaniach, a obserwowanie przez chwilę, jak motłoch ucieka w panice, dostarczyło mi większej rozrywki niż cały miesiąc w teatrze. Czy moglibyśmy pod koniec tygodnia ponownie obejrzeć farsę odgrywaną przy okazji oczyszczania ulic z szumowin? Czekam na Twoją odpowiedź.
Twoja wielbicielka, L--
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Daweon pisze:Po drugie zostali wyrżnięci nie dla tego, że są, ale dla tego, że stawiali opór mechanistom.
Jakby Ciebie chcieli zmienić w Sługę to też byś stawiał opór. :))
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Daweon, spójrz na to z tej strony. Kataklizm wywołany przez Szachraja. Miasto nawiedza susza, wybucha wojna z Blackbrook. Bohn i Cyric toczą również swoją wojnę, co doprowadza do niedoboru żywności na rynku. Baron wyjeżdża i pozostawia włości na pastwę patrycjatu i Młotodzierżców terroryzujących biedotę. Plan Szachraja i rzeź na ulicach, zniszczenie świątyni Młota. Truart oczyszcza ulice z elementu przestępczości, na jaw wychodzą zbrodnie Mechanistów. Gargulce i Wiedźma biegające po centrum Miasta. Upadek Strażników. Miasto to zamknięty skład z prochem, do którego dorzucane są kolejne ładunki wybuchowe, aż się zapełnia. Baron wracający z wojny, który próbuje wzmocnić Miasto i swoją pozycję radykalnymi środkami - rozwiązuje Zakon (mój fanfik), reformuje straż. Do tego dorzucona zostaje nieznana zaraza. Zapałkę odpala Orion, lider Gravenów, którzy wrzucają go do składu. BOOOM! Miasto niewytrzymuje bez ignoranckich Strażników, wszystko się wali, nadchodzą Czasy Niezapisane. Mamy gotową fabułę T4. A ci ze Square Enix robią coś zupełnie innego...
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Flavia pisze:
Daweon pisze:Po drugie zostali wyrżnięci nie dla tego, że są, ale dla tego, że stawiali opór mechanistom.
Jakby Ciebie chcieli zmienić w Sługę to też byś stawiał opór. :))
Może się mylę, ale z tego co pamiętam, rzeź Pogan nie było widzimisię mechanistów. Mechaniści bodajże dążyli do jakiegoś celu (nie pamiętam dokładnie do czego) i właśnie Poganie im przeszkodzili. Zakon w takim razie postanowił usunąć przeszkodę.
adriannn pisze:Daweon, spójrz na to z tej strony. Kataklizm wywołany przez Szachraja. Miasto nawiedza susza, wybucha wojna z Blackbrook. Bohn i Cyric toczą również swoją wojnę, co doprowadza do niedoboru żywności na rynku. Baron wyjeżdża i pozostawia włości na pastwę patrycjatu i Młotodzierżców terroryzujących biedotę. Plan Szachraja i rzeź na ulicach, zniszczenie świątyni Młota. Truart oczyszcza ulice z elementu przestępczości, na jaw wychodzą zbrodnie Mechanistów. Gargulce i Wiedźma biegające po centrum Miasta. Upadek Strażników. Miasto to zamknięty skład z prochem, do którego dorzucane są kolejne ładunki wybuchowe, aż się zapełnia. Baron wracający z wojny, który próbuje wzmocnić Miasto i swoją pozycję radykalnymi środkami - rozwiązuje Zakon (mój fanfik), reformuje straż. Do tego dorzucona zostaje nieznana zaraza. Zapałkę odpala Orion, lider Gravenów, którzy wrzucają go do składu. BOOOM! Miasto niewytrzymuje bez ignoranckich Strażników, wszystko się wali, nadchodzą Czasy Niezapisane. Mamy gotową fabułę T4. A ci ze Square Enix robią coś zupełnie innego...
Wybacz, ale nie wiem za bardzo o co ci chodzi. Nie mam nic przeciwko fabule T4 (chociaż nie mówię, że nie mogła być lepsza), upieram się jedynie, że nie ma tak wiele wspólnego z Thief II Metal Age, jak ty sądzisz.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Juliusz »

Zaciekawiły mnie tu pewne wypowiedzi jednego z użytkowników....
Daweon pisze:Pogan do tego nie mieszaj. Po pierwsze nie są oni częścią miejskiego społeczeństwa. Po drugie zostali wyrżnięci nie dla tego, że są, ale dla tego, że stawiali opór mechanistom. Poza tym nie mówiłem tego w kontekście ogólnego postępowania, ale w kontekście prawa i jego przestrzegania.
Daweon pisze:Może się mylę, ale z tego co pamiętam, rzeź Pogan nie było widzimisię mechanistów. Mechaniści bodajże dążyli do jakiegoś celu (nie pamiętam dokładnie do czego) i właśnie Poganie im przeszkodzili. Zakon w takim razie postanowił usunąć przeszkodę.
Żałuj kolego, że nie urodziłeś się w Rzeszy na początku wieku. Z taką logiką miałbyś niezłą posadę u boku samego Hitlera. Wiesz, naziści chcieli wyciąć jedynie Żydów, tylko dlatego, "że byli". Polacy mu po prostu stali na przeszkodzie... Nie przedstawiajmy ich znowu w takim złym świetle... :)) :oops: :roll:
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Juliusz pisze:Wiesz, naziści chcieli wyciąć jedynie Żydów, tylko dlatego, "że byli". Polacy mu po prostu stali na przeszkodzie... Nie przedstawiajmy ich znowu w takim złym świetle... :)) :oops: :roll:
Ale Żydzi przecież nie byli częścią społeczeństwa, więc ich do tego nie mieszaj :P:
To był sarkazm, jakby ktoś nie załapał.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Juliusz pisze:
Daweon pisze:Może się mylę, ale z tego co pamiętam, rzeź Pogan nie było widzimisię mechanistów. Mechaniści bodajże dążyli do jakiegoś celu (nie pamiętam dokładnie do czego) i właśnie Poganie im przeszkodzili. Zakon w takim razie postanowił usunąć przeszkodę.
Żałuj kolego, że nie urodziłeś się w Rzeszy na początku wieku. Z taką logiką miałbyś niezłą posadę u boku samego Hitlera. Wiesz, naziści chcieli wyciąć jedynie Żydów, tylko dlatego, "że byli". Polacy mu po prostu stali na przeszkodzie... Nie przedstawiajmy ich znowu w takim złym świetle...
Atak Hitlera na Polskę był spowodowany przede wszystkim dwoma czynnikami: chęć odzyskania ziem należących przed wojną do Niemiec oraz możliwość zajęcia terenów będących najbliżej ZSRR umożliwiając jak najłatwiejszą napaść na Związek Radziecki. W samej niemieckiej propagandzie szerzono pogląd jakoby agresja na Polskę nie była efektem chęci wytępienia jak największej ilości ludości żydowskiej lecz skutkiem samoobrony, bowiem to skutecznie wmawiano ludziom ,że to Rzeczpospolita zaatakowała pierwsza.
Nie wdając się w szczegóły Polacy ucierpieli gdyż żyli na tych ziemiach, z taką, a nie inną historią.

Poganie natomiast brali udział w CZYNNYM OPORZE, przez co można rozumieć, że BYLI AKTYWNYMI PRZECIWNIKAMI. Jeżeli ktoś kogoś atakuje, nieważne czy w obronie słabszych, czy broniąc swej ideologii musi się liczyć z tym, że będą tego konsekwencje.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Daweon... naprawdę sądzisz, że ta mała dziewczynka, której duch dał Garrettowi laleczkę, była aktywnym przeciwnikiem Mechanistów?
Ja rozumiem działania wojenne, obronę przed tymi, którzy atakują. Ale to Mechaniści zaatakowali. I to nie wojowników czy agentów Wiktorii, ale tych, którzy nie mieli nawet jak się bronić: spokojnych rolników, rodziny, dzieci. Więc nie piernicz mi tu o tym, że nie byli tacy źli i że Poganie sami sobie zasłużyli, a w ogóle to nie byli częścią społeczeństwa i nie warto się nimi przejmować. Byli ludźmi, na których przeprowadzano ludobójstwo i próby usprawiedliwiania tego czy bagatelizowania naprawdę nie stawiają Cię w dobrym świetle.

Teksty o straży zgarniającej biednych frajerów z ulicy już podał Ci Adriannn, ja tylko polecam poszukać zapisu rozmowy Karrasa z Truartem i jęków kobiety w celi Posterunku Nadrzecze.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

Z tego co mi się wydaje Karras wspominał nie raz, że irytuje go flora, którą wielbią Poganie. Chcąc wyplewić wszelaką zieleń musieli pozbyć się też Pogan.
W misji "Cenny ładunek" Mechaniści ciągle nawiązują do plugawego drewna, dawnych zabudowań Piratów i obiecują sobie, że zastąpią to wszystko metalem.

Swoją droga od kilku stron można by wydzielić wątek "Fabuła T4" :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Taki wątek już jest, ale z jakichś przyczyn nie cieszy się popularnością ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

Może moderator wszystko tam przeniesie, kto wie 8-)

Spoko Maroko. Czuwam! :) ~Spidey
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Flavia pisze:Daweon... naprawdę sądzisz, że ta mała dziewczynka, której duch dał Garrettowi laleczkę, była aktywnym przeciwnikiem Mechanistów?
Ja rozumiem działania wojenne, obronę przed tymi, którzy atakują. Ale to Mechaniści zaatakowali. I to nie wojowników czy agentów Wiktorii, ale tych, którzy nie mieli nawet jak się bronić: spokojnych rolników, rodziny, dzieci. Więc nie piernicz mi tu o tym, że nie byli tacy źli i że Poganie sami sobie zasłużyli, a w ogóle to nie byli częścią społeczeństwa i nie warto się nimi przejmować. Byli ludźmi, na których przeprowadzano ludobójstwo i próby usprawiedliwiania tego czy bagatelizowania naprawdę nie stawiają Cię w dobrym świetle.

Teksty o straży zgarniającej biednych frajerów z ulicy już podał Ci Adriannn, ja tylko polecam poszukać zapisu rozmowy Karrasa z Truartem i jęków kobiety w celi Posterunku Nadrzecze.
Nie przeczę, że to co zrobili mechaniści było złe. Chodziło mi jedynie o to, że nie zrobili tego bo byli, ale zrobili to, by uchronić się również przed następnymi atakami. Nie było to zabijanie dla zabijania, celem prawdopodobnie byli przede wszystkim bojownicy, a resztę zgładzono albo żeby osiągnąć cel, albo profilaktycznie.

Dziarsky pokazał mi tą sprawę w innym świetle. Cóż, gdyby Poganie byli zupełnie bierni pewnie Karrass zająłby się tylko roślinami nie zważając na mieszkańców tej dziwnej krainy.
Mimo tego zarówno środki jak i cel do jakiego dążyli mechaniści były niedopuszczalne, a zachowanie Pogan wpełni zrozumiałe.

Nie mogę jedynie stwierdzić, że to jest ucisk ludu podobny do tego co widzimy na Trailerze. Tam buntuje się ludność miejska, która rządzona przez dwór chce po prostu godnie żyć i nie są w stanie egzystować tak jak dotychczas. Porównanie tego do Pogan, którzy nie są rządzeni, którzy nie są częścią ludności miejskiej i którzy chcą czegoś więcej niż tylko żyć jest według mnie nietrafione.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Kwestia fabularna nowego Thiefa

Post autor: Flavia »

No, skoro już wiemy trochę więcej o fabule T4, to można od nowa rozpocząć spekulacje :-D

Jeśli dobrze pamiętam z wypowiedzi Gallaghera, w pierwszej misji Garrett wraz ze swoją uczennicą włamują się do posiadłości Barona, jednak zniesmaczony łatwością, z jaką dziewczynie przychodzi zabijanie, wycofuje się, kradnąc przy okazji jej szpon.
Wkrótce potem oboje są świadkami rytuału odprawianego przez barona - Erin z bliska, Garrett z odległości. Jednak w trakcie rytuału coś idzie nie tak, posiadłość zapada się, a Erin, pozbawiona swojego cudownego narzędzia spada i prawdopodobnie ginie. Garrett również spada. Gdy odzyskuje świadomość okazuje się, że od włamania minął rok, Miasto zmieniło się nie do poznania i wtedy zaczyna się właściwa gra.


Jak już pisałam, motyw z utratą pamięci kojarzy mi się z Wielką Rasą z Yith. Oczywiście, nie sądzę, aby panowie z EM poszli w tę stronę. Myślę, że to raczej Strażnicy znaleźli Garrett - być może również Erin (wiele osób uważa, że dziewczyna wróci gdzieś w połowie) - potem wyszkolili go, ale okazało się, że z jakichś powodów nie nadaje się do tej roboty (bo ma skrupuły? :-D ), więc wydalili go z Zakonu i wymazali mu pamięć. Albo on sam zdecydował się odejść lub po prostu uciekł, ale go dopadli.
W połowie gry i tak pewnie się zjednoczą (albo ze Strażnikami, albo z Erin), żeby powstrzymać Barona. Nie wiem jeszcze, co ten planuje - być może przywołał na pomoc moce Budowniczego (jego pociąg do industrializacji by na to wskazywał), aby zacieśnić swoją kontrolę nad Miastem.
No i jest jeszcze kwestia Eastwicka. Zastanawiam się, czy mocami Strażników interesuje się na rozkaz Barona, czy z własnej inicjatywy (może on też pragnie obalić tyrana i zająć jego miejsce? Albo po prostu chce sprawdzić, czy stanowią niebezpieczeństwo?). Być może Eastwick też był Strażnikiem, ale odszedł i miał wymazaną pamięć, ale coś poszło nie tak i zachował strzępki wspomnień. Albo zaczął sobie przypominać pod wpływem pewnych zdarzeń. Albo nie miał nic wspólnego ze Strażnikami, a o ich istnieniu dowiedział się z innego źródła.


Hmm...
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ