Co wiemy o T4

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: PiotrS »

Flavia pisze:Ale Wy się bawcie, chłopcy... ;)
Nie wiemy jakich ty preferujesz ;)
Ale normalni chłopcy bardzo lubią zabawę w walkę, czy to w sporcie, grach, pracy, polityce czy w relacjach z kobietami lubimy walczyć i zwyciężać, to taka nasza cecha 8-)
Pozdrawiam
PiotrS
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Co wiemy o T4

Post autor: darkonia »

Wy walczycie podświadomie niemal zawsze, nawet wtedy, kiedy o tym nie wiecie.
Ale rankingi to kiepski pomysł (pomijając, że prawdopodobnie pilnowałabym ostatnich miejsc).
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Zaratul »

Współzawodnictwo i chwalenie się osiągnięciami jest czymś normalnym i jest praktycznie od zawsze,nie mam problemu z rankigami w Thiefie 4.
Ludzie w poprzednich Thiefach dawali screeny z ilością lootu\sekretów a tutaj będą screeny z ilością punktów.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Hattori »

Wszystko prawda, ale Darkonia wolałaby raczej, aby rywalizacja nie była związana z siedzeniem przed kompem ;)
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Co wiemy o T4

Post autor: darkonia »

@Hattori
... tyle słów ciśnie się na usta, ale nie chcę nabijać sobie postów przez pisanie nie na temat.

Osobiście nie dzielę się swoimi osiągnięciami w grach, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto rzuci oskarżenie o nieuczciwą rywalizację. Tak więc ranking to (moim nie-skromnym zdaniem) zbędne zużycie czasu i energii. Screeny w zupełności wystarczyły.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Flavia »

PS Admin pisze:Nie wiemy jakich ty preferujesz ;)
Dyskretnych :col
Kurhhan pisze:Jeśli Flavia nie uczestniczy to może robić za sędziego i nam pomierzyć, znaczy podliczyć punkty.
E, lepiej nie, jeszcze jakieś kompleksy wynikną i będzie na mnie. Zresztą, ja też nie uznaję rankingów. Kochajmy się wszyscy takimi, jakimi nas Azathoth stworzył, a świat będzie lepszym miejscem x)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Zaratul »

darkonia pisze:Osobiście nie dzielę się swoimi osiągnięciami w grach, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto rzuci oskarżenie o nieuczciwą rywalizację.
Ja jak w grach multiplayer z kimś wygram i ten ktoś mnie posądzi o cheating to ja to uznaję jako komplement. :D
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Mixthoor »

W sieci krąży gameplay z pierwszej misji. Nie oglądam i nie zamierzam. Co sądzą Ci, którzy już widzieli? Bez zdradzania kluczowych elementów i fabuły ładnie proszę :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Bukary »

Mixthoor pisze:W sieci krąży gameplay z pierwszej misji. Nie oglądam i nie zamierzam. Co sądzą Ci, którzy już widzieli? Bez zdradzania kluczowych elementów i fabuły ładnie proszę :)
Nie jest dobrze. Poziom (Lockdown) jest pokazany w całości. Liniowy jak cholera. Garrett właściwe porusza się jednym "korytarzem" i nie możliwości, żeby zboczyć. 1/3 tej misji (końcowa) nawet nie próbuje udawać, że nie jest "tunelem".

Oto mapa, którą narysowałem:

[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 3/3l7l.jpg[/img]
Projekt poziomu nie tylko jest linearny, ale też bardzo "growy" i nieciekawy. Np. wystające belki są zaraz przy otwartych oknach, żeby łatwo się było tam dostać. Gracz jest prowadzony za rączkę.

Poziom obejmuje bardzo niewielki obszar miasta, który można przemierzyć dosłownie w kilka minut, a jednak jest podzielony na 3 strefy wczytywania. Po przekroczeniu ostatniej strefy (przejściu przez okno) nie można już na pewno wrócić do wcześniejszych. Co więcej, na tym niewielkim obszarze nasza gra jest aż 3 razy przerywana cutscenkami.Ups.

Po przejściu przez ten punkt bez powrotu gracz ma przed sobą właśnie ostatnią, trzecią część misji. Wtedy włącza się głośna, szybka muzyka jak z jakiegoś podrzędnego filmu sensacyjnego i całkowicie psuje nastrój. Tragedia.

Niestety, odzywki Garretta są nijakie. Głos Orizariego - też nijaki. W wypowiedziach Strażników słowo "fuck" zamieniono na "friggin". Brzmi to karykaturalnie.

Ogólnie: nuda, panie, nuda. A wystarczyło kilka drobnych zmian w projekcie poziomu, żeby było znacznie ciekawiej.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Mixthoor »

Zatem to taka misja na wzór pierwszej misji "szkoleniowej" z TDSa?
Mixthoor pisze:Niestety, odzywki Garretta są nijakie. Głos Orizariego - też nijaki. W wypowiedziach Strażników słowo "fuck" zamieniono na "friggin". Brzmi to karykaturalnie.
A gdzie "taffin"?

PS.
Dodałem spoilery :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Hadrian »

Mixthoor pisze:Zatem to taka misja na wzór pierwszej misji "szkoleniowej" z TDSa?
Miejmy nadzieję...
Mixthoor pisze:
Bukary pisze:Niestety, odzywki Garretta są nijakie. Głos Orizariego - też nijaki. W wypowiedziach Strażników słowo "fuck" zamieniono na "friggin". Brzmi to karykaturalnie.
A gdzie "taffin"?
Niestety, twórcy z niewiadomych przyczyn zrezygnowali z tego. Zapewne, żeby się odciąć od serii.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Mixthoor »

Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Hadrian »

Ach, powiem jeszcze, że te cutscenki są bezsensowne. Po co te ciągłe zbliżenia na gadających strażników, czy Wieżę Zegarową na końcu? Czemu to służy? Zwróceniu uwagi na coś, przedłużeniu trwania gry, czy co?
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Bukary »

Mixthoor pisze:Zatem to taka misja na wzór pierwszej misji "szkoleniowej" z TDSa?
Nie. Misja szkoleniowa już była - Garrett biega w niej po dachach z Erin. To już pierwszy rozdział "normalnej" gry.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co wiemy o T4

Post autor: BodomChild »

Hadrian pisze:Po co te ciągłe zbliżenia na gadających strażników, czy Wieżę Zegarową na końcu? Czemu to służy? Zwróceniu uwagi na coś, przedłużeniu trwania gry, czy co?
To jest beznadziejne zagranie, tracimy wtedy więź z bohaterem, co w grze takiej jak Thief jest niedopuszczalne! Między misjami może być, w trakcie nie.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Flavia »

E, nie jest tak źle, na początku jest trochę więcej zwiedzania (do samego sklepu jubilera można się dostać na cztery sposoby), potem faktycznie tunel. Co do długości i przerywników filmowych, mam nadzieję, że to tylko dlatego, że to w sumie początek gry, niejako wprowadzenie do świata, a potem będzie lepiej.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Keeper in Training »

A mnie nie chce się już czytać tych ich wywiadów. Dwa tygodnie mogę spokojnie poczekać.

PS Za to ciekawym smaczkiem jest nowy layout forum :D.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Flavia »

Keeper in Training pisze:PS Za to ciekawym smaczkiem jest nowy layout forum :D.
Co kilka dni się zmienia ;)
Heroes are so annoying.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: bob »

Wie ktoś, czy są lub czy będą powstawać fanmisje do Thiefa 4?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Co wiemy o T4

Post autor: Keeper in Training »

bob pisze:Wie ktoś, czy są lub czy będą powstawać fanmisje do Thiefa 4?
Na razie oficjalnie nie wiadomo. Nieoficjalnie dobrano się już do kodu i ktoś przerabia misje z T1 Gold na silnik T3 z jakością tekstur i światła z T4 - wszystko w T3Edzie. Nie pytaj, jak, bo nie umiem sobie tego wyobrazić, jedynie kibicuję. Napisałam Ci o tym w notce.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ