Prośba o materialy zakonu młota

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Paris »

Witam
Prośbę kieruje do użytkowników którzy mogli by pomóc mi w zbieraniu informacji o zakonie młotów.Proszę o wskazanie miejsc lub przesłanie wszystkiego co związane z zakonem młotów. Mam pewien pomysł który chciałby zrealizować ale wszystko zależy ile materiału zdobędę. Na razie nie chce zdradzać by nie zapeszyć a także nie rozczarować w razie gdyby nie wypaliło. Serdecznie proszę o materiały. Pozdrawiam wszystkich fanów Thiefa :-D
Thief Paris
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hadrian »

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Keeper in Training »

Jeśli szukasz głównie grafik, przeszukaj DeviantArta. Sporo łacherów z TTLG tam jest.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hattori »

Zapytam w tym temacie, gdyż mam pokrewną potrzebę. Jakich znamy świętych Zakonu Młotodzierżców? Byłbym wdzięczny o stworzenie (najlepiej) listy jegomości. :wes
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hadrian »

Aaron, Abrams, Anvillite, Burringden, Edgar, Graimal, Jenel, Maximil, Tennor, Tobias (Tobiasz?), Vale, Yora.

Wszyscy, jakich znalazłem na angielskiej Thief Wikii ;)
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hattori »

Tylko na angielskiej? No kurde, trzeba coś z tym zrobić :-D De facto wiemy bardzo niewiele. Ale to mi w pełni wystarcza, fękju :oki

Jak można zmienić nick na forum? ;)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hadrian »

Pisze się "sękju"! ;)

Napisałem petycję do Bruce'a :)
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hattori »

Znasz mnie. Zatrudnij mnie do korekty, wyłapałem literówki już na pierwszej stronie :-) One są wszędzie!

Od razu plus za wstępy prozatorskie do rozdziałów. Stosują je też inni, te jednak ostro zalatują Sapkowskim, które dobrze wspominam. Ten o Fiorantich ma nawet datę wyginięcia jegomości :ok
Ktoś może mieć wątpliwości co do tego, że wstępy pojawiają się w początkach rozdziałów, które ogółem są bardzo krótkie. Ja jednak się nie czepiam, podejrzewając, że przyspieszą nakreślenie czytelnikowi nowostworzonego świata. Coś, co mnie bardziej niepokoi, to to, że z pomocą tytułów i tych wstępów można łatwo odgadnąć, co się wydarzy w danym rozdziale.

Generalnie przypisy na dole strony dodaje się w tekstach naukowych, no i u Pratchetta, ale to w innych celach ;) Raczej się tego nie robi, ja np. akurat wiem, co to jest kirys ;) I podobnie przeciętny czytelnik siedzący we fantastyce. Skoro już istnieje słowniczek świata, może po prostu stwórz w nim nową kategorię "Uzbrojenie" ?

Osobiście nie przepadam za nawiasami w tekstach mówionych przez bohaterów.

Czytam "Isteres" i ciągle widzę "Interes" :-P

Osobą władającą standardową magią (biała, żywiołów) jest czarodziej albo mag. Ten, kto włada również/tylko czarną, to czarnoksiężnik lub czarownik. Czy jest to zgodne z twoją wizją świata? Z tekstu nie wiemy, czym dokładnie posługuje się Isteres i inni "czarownicy".

Wracając do Fiorantich, ich czarno-niebieski herb nie jest zgodny z zasadami średniowiecznej heraldyki. Wiem to z jednej książki, ale tu też to masz http://www.sapkowski.pl/modules.php?nam ... le&sid=206 ("Kolory, czyli tynktury herbowe").

Heh, zabawne. Przed czytaniem twojego tekstu ukończyłem pisanie nowego rozdziału TDA, w którym ostatnią pojawiającą się budowlą jest… Kiedy już Keeper sprawdzi, sam zobaczysz, dlaczego czytanie teraz "Spisku…" wydało mi się zabawne. ^^'
Przysięgam na Budowniczego, że opis tego miejsca powstał w całkowitej niewiedzy z twoim tekstem, a wszelkie zmiany pojawić się mogą wyłącznie na drodze korekty poprzez Keeper :P

"światło księżyca w kwadrze" – no ale o którą kwadrę chodzi :)

A Grammar Hattori tylko raz się wyrwie: po "mimo" nie stawiamy przecinka. 8-)

Ogółem ładny tekst. Mam wrażenie, jakby został napisany przez kogoś oczytanego w literaturze historycznej (i bardziej niż w prozie) - imiona, nazwy geograficzne nie są "z dupy wzięte" jak ma się czasem wrażenie we fantastyce, za to brzmią tak jakoś... realnie. Jakby inspirowane Włochami, Francją, być może Portugalią. Duży + moim zdaniem. Co do stylu, drugą połowę czytałem raczej "na siłę", ale Pratchett stawia poprzeczkę zbyt wysoko, więc mną się nie przejmuj :)
Ciekawy zestaw żywiołów, ja bym raczej zaliczył człowieka do Natury, ale to jest twój tekst. Masz dobre pomysły, jak chodzi o ich wykorzystanie w walce. Jeśli cię to zainteresuje, w "Naruto" są świetne walki żywiołami i rozkminy na ten temat.

Chyba nie pozostaje nic innego, jak zaaprobować twój dalszy rozwój w piśmiennictwie. :oki
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hadrian »

Po pierwsze: zły temat.

SPIDI, przenieś!
Hattori pisze:Znasz mnie. Zatrudnij mnie do korekty, wyłapałem literówki już na pierwszej stronie :-) One są wszędzie!
A to dziwne, bo pierwsze trzy rozdziały są po korekcie polonistki, pozostałe nie ;)
Hattori pisze:Od razu plus za wstępy prozatorskie do rozdziałów. Stosują je też inni, te jednak ostro zalatują Sapkowskim, które dobrze wspominam. Ten o Fiorantich ma nawet datę wyginięcia jegomości :ok
Ktoś może mieć wątpliwości co do tego, że wstępy pojawiają się w początkach rozdziałów, które ogółem są bardzo krótkie. Ja jednak się nie czepiam, podejrzewając, że przyspieszą nakreślenie czytelnikowi nowostworzonego świata. Coś, co mnie bardziej niepokoi, to to, że z pomocą tytułów i tych wstępów można łatwo odgadnąć, co się wydarzy w danym rozdziale.
Uwielbiam takie wstępy i dlatego je zastosowałem. Podświadomie wiem, że są stosowane w fantastyce, ale mi się przypomina tylko Saga o Wiedźminie ;) Rozdziały są krótkie i mają wymuszone tytuły, bo tekst był przygotowany do czytania w odcinkach na stronie szkoły ^^ Jednak na rzecz Thief Forum nie chciałem rezygnować ze wstępów prozatorskich, które tak uwielbiam i jestem z nich dumny :)
Hattori pisze: Generalnie przypisy na dole strony dodaje się w tekstach naukowych, no i u Pratchetta, ale to w innych celach ;) Raczej się tego nie robi, ja np. akurat wiem, co to jest kirys ;) I podobnie przeciętny czytelnik siedzący we fantastyce. Skoro już istnieje słowniczek świata, może po prostu stwórz w nim nową kategorię "Uzbrojenie" ?
Tekst musiał też być przystosowany do czytelnika nieznającego realiów historycznych i fantastyki (uczniowie mojej szkoły, nauczyciele-ścisłowcy ;) ). Dlatego pojawiły się przypisy przy niektórych trudniejszych słowach.
Hattori pisze: Osobiście nie przepadam za nawiasami w tekstach mówionych przez bohaterów.
Spotkałem się z nimi w książce "Klejnot i wachlarz" Feliksa W. Kresa. Dialogi pojawiające się w jego powieści tak były złożone (i jednocześnie nadal zrozumiałe!), że zastosował. U mnie pojawiły się, gdy nie miałem ochoty lub możliwości ułożenia składni zdania tak, by ich nie było.
Hattori pisze: Czytam "Isteres" i ciągle widzę "Interes" :-P
Drugi raz ktoś mi to mówi :P Ja jednak powiem, że tego imienia nie mam zamiaru zmieniać i do tego nie ma wspólnego rodowodu ze słowem "interes" :P
Hattori pisze: Osobą władającą standardową magią (biała, żywiołów) jest czarodziej albo mag. Ten, kto włada również/tylko czarną, to czarnoksiężnik lub czarownik. Czy jest to zgodne z twoją wizją świata? Z tekstu nie wiemy, czym dokładnie posługuje się Isteres i inni "czarownicy".
Słowo "czarodziej" kojarzy mi się z magią "białą" i "dobrą". Do tego było tak mocno roztrząsane, że nie miałem ochoty go używać ponownie. Dlatego wolałem czarownika, zamiennie z magiem. Podobnie chyba zrobił Robert M. Wegner w "Opowieściach z meekhańskiego pogranicza", które właśnie czytam.
Hattori pisze: Wracając do Fiorantich, ich czarno-niebieski herb nie jest zgodny z zasadami średniowiecznej heraldyki. Wiem to z jednej książki, ale tu też to masz http://www.sapkowski.pl/modules.php?nam ... le&sid=206 ("Kolory, czyli tynktury herbowe").
Fakt, już kiedyś mi ktoś wypominał podobny błąd. Z jednej strony, jest to fantastyka i teoretycznie nie muszę się tego trzymać. Z drugiej strony, trzymam się wszystkiego innego, więc dlaczego nie heraldyki?
Hattori pisze: Heh, zabawne. Przed czytaniem twojego tekstu ukończyłem pisanie nowego rozdziału TDA, w którym ostatnią pojawiającą się budowlą jest… Kiedy już Keeper sprawdzi, sam zobaczysz, dlaczego czytanie teraz "Spisku…" wydało mi się zabawne. ^^'
Przysięgam na Budowniczego, że opis tego miejsca powstał w całkowitej niewiedzy z twoim tekstem, a wszelkie zmiany pojawić się mogą wyłącznie na drodze korekty poprzez Keeper :P.
Hehe, domyślam się o co chodzi, zresztą sam pisałeś różne rzeczy na forum, które mogą naprowadzić na tą "budowlę". :P
Hattori pisze: "światło księżyca w kwadrze" – no ale o którą kwadrę chodzi :)
Patrząc na rysunek przedstawiający fazy księżyca, chodziło mi o drugą :)
Hattori pisze: A Grammar Hattori tylko raz się wyrwie: po "mimo" nie stawiamy przecinka. 8-)
Jeden z moich częstych błędów :)
Hattori pisze: Ogółem ładny tekst. Mam wrażenie, jakby został napisany przez kogoś oczytanego w literaturze historycznej (i bardziej niż w prozie) - imiona, nazwy geograficzne nie są "z dupy wzięte" jak ma się czasem wrażenie we fantastyce, za to brzmią tak jakoś... realnie. Jakby inspirowane Włochami, Francją, być może Portugalią. Duży + moim zdaniem.
Pewien pan raz mnie uświadomił, jaką wiedzę musi posiadać pisarz fantasy, jeśli chce, aby jego dzieło było "realistyczne" i "prawdziwe" :-D Nazwy w większości są... "z dupy wzięte". Tak po prostu powymyślane, później próbuje im dopasować jakieś znaczenie, które wtedy przenoszę na inne nazwy. W przypadku pewnych nazw powstają całe łańcuszki "rodzinne": Semedis -> Semedia -> Sema. Jedna nazwa, jak się okazało przy pisaniu, pochodzi od prawdziwego miasta we Francji - Bizanet. Imiona są brane albo z rzeczywistości - Lambert, Tankred, Jolanta [sąsiadka z dołu], Hadrian - inne wymyślone (czasem prawdziwe) i inspirowane starożytną Grecją - Diogenes, Brakles, Sekles.
Hattori pisze: Co do stylu, drugą połowę czytałem raczej "na siłę", ale Pratchett stawia poprzeczkę zbyt wysoko, więc mną się nie przejmuj :)
Mów co chcesz, i tak będę lubił ten tekst. Bo jest przełamaniem długoterminowego braku weny :P A po za tym, Pratchett to powszechnie uznany mistrz.
Hattori pisze: Ciekawy zestaw żywiołów, ja bym raczej zaliczył człowieka do Natury, ale to jest twój tekst. Masz dobre pomysły, jak chodzi o ich wykorzystanie w walce. Jeśli cię to zainteresuje, w "Naruto" są świetne walki żywiołami i rozkminy na ten temat.
Natura (drewno) u mnie to roślinność. Ciało (krew) - człowiek i zwierzęta. Udało mi się jakoś pogodzić wszystkie wymyślone żywioły i stworzyć cykl tworzenia, na wzór tych japońskich i chińskich. Ogólnie całość magii wzorowałem na czymś, co nazywam amerykańskim anime: "Awatar: Legenda Aanga". To samo mogę powiedzieć o nim, co ty powiedziałeś o "Naruto", z tym, że w "Awatarze" cały świat jest uzależniony od czterech żywiołów. Kultura, charakter mieszkańców, barwy, nawet architektura. Tu, w "Spisku..." odnosi to się tylko do magii, choć początkowo temu podziałowi miała być podporządkowana religia.
Hattori pisze: Chyba nie pozostaje nic innego, jak zaaprobować twój dalszy rozwój w piśmiennictwie. :oki
A, bardzo dziękuję. Keeper otrzymała już ode mnie wywiad na temat m.in. "Spisku...", ale jakoś nie odpowiada. :?
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hattori »

Źle mi się wkleiło
Obrazek


Co do nazw, zawsze można posłużyć się czymś mniej oryginalnym, typu "Rozdział Pierwszy".
Hadrian pisze:Nazwy w większości są... "z dupy wzięte". Tak po prostu powymyślane, później próbuje im dopasować jakieś znaczenie, które wtedy przenoszę na inne nazwy
O to też chodzi w tej branży, aby używać swojej wyobraźni. Jednak często dzieła różnych domorosłych twórców zbyt bardzo się na tym opierają, co widać w wysoce niefonetycznych względem każdego znanego języka imion. Twoje natomiast wydają się być inspirowane nazewnictwem średniowiecznym etc. :ok
Hadrian pisze:Keeper otrzymała już ode mnie wywiad na temat m.in. "Spisku...", ale jakoś nie odpowiada. :?
Ostrzegała mnie, że od dłuższego czasu zajęta jest tym i owym. Nawet nie odpakowała prezentu ode mnie (TDA). :cry:
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Keeper in Training »

Wybacz, że dopiero teraz odebrałam, okazało się, że mi się folder z Twoimi wiadomościami zapchał! A drań system TF nic mi nie powiedział! A wywiad przygotowywałam i przygotowywałam, strasznie dużo do formatowania, a od dłuższego czasu ze stroną jestem sama :| . Także wybaczcie, mam dużo fajnych rzeczy na najbliższe dni, a Wy - wywiad z naszą gwiazdą :D (http://wyszczekani.hpu.pl/news.php?readmore=40).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam ogólne wrażenie, że temat trochę się rozmył. Zdecydujcie się, czy gadacie o korektach itd, czy o Młotkach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Prośba o materialy zakonu młota

Post autor: Hattori »

SPIDIvonMARDER pisze:Mam ogólne wrażenie, że temat trochę się rozmył. Zdecydujcie się, czy gadacie o korektach itd, czy o Młotkach :)
Hadrian przecież napisał do ciebie w poście a propo tego...
ODPOWIEDZ