Thief 4 - Recenzje i opinie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Hadrian »

A jak dla mnie jest najlepszą częścią gry, z tego co widziałem. Jest duże (naprawdę duże! Całe miasto z TDS = Skalny Rynek z THIEFA), co prawda labiryntowe, ale ja poruszam się po nim bez problemu. Czasem trzeba pogłówkować, gdzie się dostać. Jedyną wadą jest konieczność otwierania każdego okna i odsuwania tych belek (chociaż widziałem tylko jedną w Południowej Dzielnicy).
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: McLusky »

Co za totalna bzdura w tym Thiefie!

Druga misja:

Podejrzenia: 0
Ilość wykryć: 0
Zabici: 0

I co? I mam "Drapieżnika"!
"Działałeś agresywnie i pokonywałeś wrogów wszelkimi dostępnymi środkami."

WTF?!?!?!?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: raven4444 »

Ja pałowałem wszystko co się nawinie i wyszło mi że wykorzystywałem otoczenie :D
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Hadrian »

Ja miałem spryciarza, co było raczej racją. Pałowałem tylko tam, gdzie strażnicy mi bardzo przeszkadzali.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: McLusky »

Wrzucam screena ze statów. Spokojnie - nie ma tam żadnych spoilerów.

Obrazek

Jak żyć?!

Ja w żadne ghostowanie się bawić nie będę, dopóki nie załatają tej gry. -,-
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Może nie jest tak źle, że jeszcze nie mogę wypróbować. Może poślizg dwutygodniowy pozwoli twórcom na wydanie niezbędnego patcha
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Maveral »

Dziś jeszcze panowie z tvgry.pl wrzucili materiał dotyczący samego Miasta - http://tvgry.pl/?ID=4214

Podobno jeszcze będą tam jakieś materiały z T4, więc dla porządku wrzucę linka jak tylko się coś pojawi.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Marcin.B.Black »

Nie wiem czy już było, ale:
Recka ze strony CD-Action
http://www.cdaction.pl/artykul-37106/th ... ionpl.html

Z kwiatków:
Żałuję przy tym, że nie nagrywałem let’s playa, bo technicznych świństw wartych wyśmiania jest w Thiefie mnóstwo. Na każdym polu, o co nie spytacie. Grafika? Tekstury doczytują się w oczach, a i tak wiele z nich wygląda ohydnie, ponadto wersja PS3 gubi klatki, aż furczy. Modele? Spadłem przez skałę do rzeki, a w miejscu, gdzie z dwóch przechodniów ogłuszyłem jednego, po pewnym czasie panowie zamienili się miejscami. Jeden leżał w tym samym miejscu, ale nie ten co trzeba. Zdarzyło się też kilka razy, że dźwięk całkowicie się wyłączył, a po próbie wyłączenia gry… resetowała się konsola. Klimat na tym nie zyskiwał, podobnie jak na głupich strażnikach. Jeden maszerował w ścianę, reszta wykazała się regularnym otępieniem zmysłu wzroku i słuchu. Jak się nie załamać, gdy w strzeżonym pokoju obracam wokół ciężki regał i nikt nie zwraca uwagi? Jak zachować powagę, kiedy bez konsekwencji prześlizgamy się w cień przez snop światła pod nosami wrogów?
i na deser:
Wszystkie wady Thiefa można właściwie ująć jedną klamrą, która wyrywa grze skrzydła – wykłada się na każdym polu ważnym dla „gry w złodzieja”. Dziecinna łatwość drogi po trupach, ograniczanie swobody rodem z ubiegłego wieku, odpinanie gracza z klimatu licznymi błędami, rezygnacja z szukania rozwiązań na rzecz ukrycia jedynego słusznego… wskażcie mi dowolną kluczową cechę skradanki, a mogę was zapewnić, że każda z nich tutaj kuleje.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: raven4444 »



Porównanie wyglądu gry.

http://static.gamespot.com/uploads/orig ... -wallp.png dziękuje i do widzenia.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Kurhhan »

Szkoda, że na PS4 tłuki zniszczyli framerate bo byłaby to najbardziej pewna ale i nadal bardzo ładna wersja w dobie popsutej technicznie PC-towej gdzie nawet ludzie z Tytanami narzekają na stop klatki. Tak czy siak, partacze.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Dziarsky »

Athlon 64 X2 4800+
GF 7900GT
4GB Ram

-jest szansa by to w ogóle poszło i dało się przejść?
(to najlepsze co mogę załatwić do grania, poza lapkiem z i3, GF310M i 4GB Ramu).
Obrazek
Tiger
Miastolud
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:01

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Tiger »

ludzie graja nawet na geforce 8400gs
oczywiscie w 640x480 maja 12 kl/s
procesor ATHLON 2 X3
pamiec 4gb
8400GS 512MB DDR2 64 BIT
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Kurhhan »

Załatw/pożycz sobie PS3/X360. Grafa kiepskawa ale chociaż masz pewność, że przegrasz bez większych problemów całą grę ze znośnym frameratem. Chyba , że chcesz mieć coś niegrywalnego pokroju powyższego filmiku.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Dziarsky »

Kurhhan pisze:Załatw/pożycz sobie PS3/X360.
Nie będę grał padem w FPP (nie podlega dyskusji).

Dzięki za chęci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Plus dla Ciebie! Ja organizuję nowego kompa. Nie będę się męczył z 5-10 FPS-ami.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Dziarsky »

Tiger pisze:ludzie graja nawet na geforce 8400gs
oczywiscie w 640x480 maja 12 kl/s
procesor ATHLON 2 X3
pamiec 4gb
8400GS 512MB DDR2 64 BIT
Powiem tak. Nie jestem aż takim masochistą aby grać w taki sposób.
Cóż, jednak generacja sprzętu, który posiadam kończy się na komfortowej zabawie w Fallouta 3 i nic dalej :).

Jeśli nie określę perspektywy na zakup kompa to pozostaje mi oglądnięcie streamów (Za dwa, trzy lata jak wrócę do tematu to będzie się grało jak za pierwszym razem). Wonziu na "Strumienie z Ruczaju" już streamuje i jak zwykle ciekawie się to ogląda :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Kurhhan »

W tym Thiefie pad to najlepszy sposób kontroli (lub conajmniej równie dobry). Wszystkie przyciski zgrabnie ułożone a nie kiepsko rozstrzelone na klawiaturze (nawet po edycji). Dodatkowo kompletnie niewymagana precyzja myszki, to nie FPS. Ale jeśli wolisz streamy jakiegoś śmiesznego Wonzia niż samodzielne granie na padzie (jeśli miałbyś możliwość), pod którego praktycznie sposób poruszania jest stworzony w tej grze, to nie mam pytań. Idź pan z takimi "fanami" Thiefa.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Dziarsky »

Pozwolisz, że zajmę stanowisko...
Kurhhan pisze:W tym Thiefie pad to najlepszy sposób kontroli. Wszystkie przyciski zgrabnie ułożone a nie kiepsko rozstrzelone na klawiaturze ( nawet po edycji ). Dodatkowo kompletnie niewymagana precyzja myszki, to nie FPS
Nie ma czegoś takiego jak "wygodne granie na padzie + dziarsky" i koniec, kropka. Nie będę się specjalnie tłumaczył bo to jest subiektywna sprawa i temat przerabiałem już lata temu. Długa historia. Myśl sobie co chcesz ale nie dociekaj więcej. Prosiłem wcześniej, proszę i teraz.
Zresztą i tak nie mam jak konsoli pożyczyć a w dodatku mam tylko wersję PC-tową do dyspozycji (na szczęście).
Kurhhan pisze:Ale jeśli wolisz streamy jakiegoś śmiesznego Wonzia niż samodzielne granie na padzie ( jeśli miałbyś możliwość ), pod którego praktycznie sposób poruszania jest stworzony w tej grze, to nie mam pytań. Idź pan z takimi "fanami" Thiefa.
Polecam coś takiego jak "dystans do tematu". Skoro ja nie podważam Twojego podejścia, to ty nie formułuj obraźliwych komentarzy w moim kierunku. Dziękuję.

Co do streamów to możemy sobie założyć inny temat gdzie każdy się wypowie za i przeciw (argumentów "Za" mam sporo i mogę je z dystansem bronić). Dyskusja może być ciekawa. Postaram się to na dniach rozpocząć pisząc parę słów wstępu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Maveral »

Kurhhan pisze:Wszystkie przyciski zgrabnie ułożone a nie kiepsko rozstrzelone na klawiaturze (nawet po edycji).
Jak ktoś nie potrafi ogarnąć kilku przycisków na klawiaturze, to gratuluję zdolności manualnych na poziomie ameby.
Kurhhan pisze:Ale jeśli wolisz streamy jakiegoś śmiesznego Wonzia niż samodzielne granie na padzie (jeśli miałbyś możliwość), pod którego praktycznie sposób poruszania jest stworzony w tej grze, to nie mam pytań. Idź pan z takimi "fanami" Thiefa.
1. To ty znasz Wonzia?
2. Ja na podstawie streamów i "letsplayów" wyrobiłem sobie opinię na temat T4 i nie kupię. Bardzo wielu zagrajmerów, redaktorów i zwykłych graczy utrzymuje, że ta gra jest najwyżej średnia. Ja uważam, że jest poniżej średniej i dziękuję Bogu, że są właśnie takie streamy, bo bym się zwyczajnie nadział na chłam. Wolę poczekać i (prawdopodobnie) wydać nawet więcej kasy na Dark Souls 2.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Maklo »

Gra ma swoje elementy padowe i klawiaturowe. Np. otwieranie zamków byłoby wygodniejsze na padzie. Ale na padzie nie zrobisz np. quicksave'a(a przynajmniej mój kolega, który gra padem, nie wie jak).

Zgodzę się również z Maveralem. Thief nie różni się od innych gier tym, że w pierwszych minutach sterowanie jest obce. Po prologu nie ma żadnych trudności. Jedyne co mi przeszkadzało, to przybliżenie na Y, ale i tak ta funkcja jest niepełnosprawna, więc jej używam raz na ruski rok.

Jeżeli potrafisz nacisnąć np. literkę R bez patrzenia na klawiaturę - nie powinieneś mieć trudności.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bruce »

Maklo pisze:Po prologu nie ma żadnych trudności.
Tyle tylko, że prolog robi trudności. Nie uczy sporej części akcji, np. otwierania okien.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Hadrian »

Bruce pisze:
Maklo pisze:Po prologu nie ma żadnych trudności.
Tyle tylko, że prolog robi trudności. Nie uczy sporej części akcji, np. otwierania okien.
<facepalm>

Przecież przy otwieraniu okien, odstawianiu belek, czy przekręcaniu korb pojawia się ikonka mówiąca o tym, co należy robić...
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Maklo »

Hadrian pisze:
Bruce pisze:
Maklo pisze:Po prologu nie ma żadnych trudności.
Tyle tylko, że prolog robi trudności. Nie uczy sporej części akcji, np. otwierania okien.
<facepalm>

Przecież przy otwieraniu okien, odstawianiu belek, czy przekręcaniu korb pojawia się ikonka mówiąca o tym, co należy robić...

Bruce pewnie wyłączył funkcję wyświetlania klawiszy, co jest słabym pomysłem na pierwsze playthrough.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Mixthoor »

Steamy z opinią/oceną/recenzją wrzucajcie tu. Reszta won.

Maveral pisze:2. Ja na podstawie streamów i "letsplayów" wyrobiłem sobie opinię na temat T4 i nie kupię.
Możesz wygrać w konkursie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Kurhhan »

Maveral pisze:
Kurhhan pisze:Wszystkie przyciski zgrabnie ułożone a nie kiepsko rozstrzelone na klawiaturze (nawet po edycji).
Jak ktoś nie potrafi ogarnąć kilku przycisków na klawiaturze, to gratuluję zdolności manualnych na poziomie ameby.
Naucz się czytać i pohamuj internetową, anonimową potrzebę złośliwości. Co ma ogarnięcie ( o którym nawet nikt nie wspominał, lub trudnościach na klawierce ) do po prostu lepszego ułożenia czynności na padzie co jest oczywiste w tego typu urządzeniach, tym bardziej gdzie sterowanie było od podstaw tworzone z myślą o czterech różnych konsolach, które używają podobnych padów.
Forgotten Tomb
ODPOWIEDZ