Wydajność gry

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Wydajność gry

Post autor: Mixthoor »

raven4444 pisze:Jeszcze takie bonusy co do wydajności:
-wyłączyć nakładkę in game steam
-nie minimalizować gry, coś zadyszki wtedy dostaje
Nakładkę? Co, gdzie, jak? To to: http://gaming.stackexchange.com/questio ... 4675#24675 ?

------------

http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 91#p143391
Odrobinkę pomogło.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: raven4444 »

Tak toto.
Tak BTW wrzuciłem sobie Thiefa na laptopa studenckiego.
i7 3.5GHz, 4 rdzenie/8 wątków, 16GB ramek i GT640+HD intelowy i łyka jak pelikan wersje x64 w tej śmiesznej laptopowej rodziałce. Ot x64 nie lubi czegoś w konfiguracji.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Wydajność gry

Post autor: Bukary »

Mogłem dziś pograć tylko godzinę, bo wybyłem z domu na weekend i dopiero w poniedziałek wrócę.

Na kilkumiesięcznym laptopie (Windows 8 64-bit, i3, 8 GB RAM-u i jakaś nowsza nVidia, chyba GT 635M) test wydajności pokazywał ok. 12 fps, a w natywnej rozdzielczości 1600x900 przy normalnych ustawieniach - tylko 10 fps.

Tragedia.

Ale jak uruchomiłem grę, w miarę normalnie dało się grać. W poniedziałek spróbuję jednak waszego sposobu, bo ten sprzęt jest znacznie powyżej minimalnych wymagań.

Niestety, natknąłem się od razu na dwa poważne problemy techniczne.

Po pierwsze, dźwięk w przerywnikach był zupełnie niezsynchronizowany z ruchem ust, a napisy (polskie) pod względem czasu wyświetlania nie odpowiadały dźwiękowi (były znacznie wcześniej).

Po drugie, nie mogłem się ślizgać (swoop). Na ekranie pojawił się komunikat, żeby w czasie ruchu nacisnąć i przytrzymać SPACJĘ, ale... to nic nie dawało. Żadnej reakcji. Grę włączyłem na poziomie MISTRZ. Ale to chyba nie powinno wpływać na ślizganie. SPACJA na pewno działa, bo mogłem się wspinać. O co chodzi?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: McLusky »

Nie przeginajmy też z piractwem z drugiej strony. Po pierwsze w sumie to z internetu wolno wszystko ściągać, byleby nie udostępniać. ;) I jest to absolutnie zgodne z polskim prawem. Po drugie, jeśli masz kupiony, zapłacony produkt, to masz prawo do stworzenia jednej kopii zapasowej. A czy to będzie ściągnięte ze Steamu, to już inna kwestia.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego że ważnym jest wątek skopania wydajności, właśnie poprzez Steam DRM. I nie dotyczy to tylko Thief, ale też innych gier. U mnie był problem ze Skyrim, gdzie wersja steamowa była o wiele wolniejsza.

Jednak jest to kwestia techniczna, którą Eidos Montreal może skutecznie naprawić. Pytanie tylko kiedy...
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wydajność gry

Post autor: BodomChild »

McLusky pisze:Po pierwsze w sumie to z internetu wolno wszystko ściągać, byleby nie udostępniać.
Z tego co wiem, programów i gier ten kruczek prawny nie dotyczy (ale nie pytaj dlaczego, bo nie pamiętam).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Wydajność gry

Post autor: Clive »

McLusky pisze:Nie przeginajmy też z piractwem z drugiej strony. Po pierwsze w sumie to z internetu wolno wszystko ściągać, byleby nie udostępniać. ;) I jest to absolutnie zgodne z polskim prawem. Po drugie, jeśli masz kupiony, zapłacony produkt, to masz prawo do stworzenia jednej kopii zapasowej. A czy to będzie ściągnięte ze Steamu, to już inna kwestia.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego że ważnym jest wątek skopania wydajności, właśnie poprzez Steam DRM. I nie dotyczy to tylko Thief, ale też innych gier. U mnie był problem ze Skyrim, gdzie wersja steamowa była o wiele wolniejsza.

Jednak jest to kwestia techniczna, którą Eidos Montreal może skutecznie naprawić. Pytanie tylko kiedy...
Nareszcie ktoś sensownie pisze. xD
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

Bukary pisze: Niestety, natknąłem się od razu na dwa poważne problemy techniczne.

Po pierwsze, dźwięk w przerywnikach był zupełnie niezsynchronizowany z ruchem ust, a napisy (polskie) pod względem czasu wyświetlania nie odpowiadały dźwiękowi (były znacznie wcześniej).
A u mnie w cutscenkach (na razie przykład zz prologu i wtedy jak G. jedzie na wózku) nie ma dźwięku i napisów dialogowych. Dźwięk wraca w czasie misji. Czemu tak jest - kłopoty z grą czy sprzętowe raczej (sterownik?) Ktoś z was pisał, że też nie ma podpisów...

Ja cię kręcę wygląda na to, że jak ściszę całkiem muzykę (a tak zrobiłem) nie ma dźwięku w przerywnikach. I jest to już zgłoszone technicznym Eidosu . Sa też inne problemy z dźwiękiem.

http://guide4games.net/thief-2014-pc-cr ... lag-fixes/

http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=141830

http://forums.eidosgames.com/showthread ... ost1989811


Po drugie, nie mogłem się ślizgać (swoop). Na ekranie pojawił się komunikat, żeby w czasie ruchu nacisnąć i przytrzymać SPACJĘ, ale... to nic nie dawało.
To chyba jest tak. Kierunek i szybki dwuklik na spację. Działa.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2014, 09:14 przez brzeszczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: raven4444 »

Ja nie mam napisów w cutscenkach.

A co do tego waszego piractwa i kopii zapasowych itp to tak można mieć kopię ale jedno ważne, nie możesz cracka używać bo wtedy zrywasz umową (zakaz ingerowania w kod gry) i automatycznie z prawnego punktu widzenia jesteś piratem.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Wydajność gry

Post autor: Bukary »

brzeszczot pisze: Sa też inne problemy z dźwiękiem.
Własnie gdzieś przeczytałem, że w Lockdown przy błyskach dźwięki burzy maja być słyszalne. Jak grałem, była cisza.

Kolejny bug... :roll:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Wydajność gry

Post autor: Bruce »

raven4444 pisze:Ja nie mam napisów w cutscenkach.

A co do tego waszego piractwa i kopii zapasowych itp to tak można mieć kopię ale jedno ważne, nie możesz cracka używać bo wtedy zrywasz umową (zakaz ingerowania w kod gry) i automatycznie z prawnego punktu widzenia jesteś piratem.
Czyżby się coś zmieniło? Bo kiedyś używanie cracka we własnym zakresie było legalne.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: raven4444 »

Nie no zawsze zakazane było ingerowanie w kod a crack zawsze ingeruje. Emulowanie nie jest zakazane ale aby emulować steama musisz ingerować w kod.

A właśnie jedziecie że steam spowalnia grę ale cracki steamowe symulują działanie steama itp. 8-)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Wydajność gry

Post autor: timon »

Na słabą wydajność gry pomaga instalacja najnowszych sterowników do gry. U nie z 10 fps na średnich detalach przeskoczyło do 30 na wysokich.
PS
Opowieści o zwalnianiu gry przez steama to ulubiona bajeczka miłośników "kolegi Torrenta"
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Wydajność gry

Post autor: Bukary »

timon pisze:Na słabą wydajność gry pomaga instalacja najnowszych sterowników do gry.
Są jakieś sterowniki nVidii do Thiefa?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Tiger
Miastolud
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:01

Re: Wydajność gry

Post autor: Tiger »

nie ma najnowsze nvidi 334.89 WHQL
Data wydania: 2014.2.18 czyli przed ukazaniem sie thiefa
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wydajność gry

Post autor: willy_poodle »

Asus P7H55-M PRO
Intel Core i3 550 @ 3.20 GHz
4 GB RAM DDR3 PC3 10600
Radeon HD 4670 1GB
Win 7 x64

Tnie się, ale chodzi i od biedy można grać. Przy zaalarmowanych strażnikach są mega zacięcia i przestoje.
Niestety na nowszą grafikę mnie nie stać w tym momencie, więc pewnie przejdę tak. Ciekawe czy samo dołożenie drugich 4GB by coś dało.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

Zainstalowałem najnowsze stery do Ati (Ati HD 4770) i jest lepiej.

Ale nie daje mi coś spokoju:

Czy tak wygląda u was dywan na samiuśkim początku gry i obrazy.
Mieszam w ustawieniach ale nie chce być inaczej.
1.jpg
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: raven4444 »

Nein ładnie to wygląda u mnie. Gram na Ultra więc może dlatego, to nie jest minimalne?
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

raven - To co poniżej na max rozdzielczości - 1440 x ..... Tekstury bardzo wysokie, potrójnie coś tam, vsync...
3.jpg
Grasz na "Ultra" - tak masz to nazwane w ustawieniach? Czy "Własne"?

Wrzuccie jakiegoś poglądowego skrina...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: raven4444 »

B.Wys jest w ustawieniach, zobacz filmik z forsaken DLC. OMG mam złe przeczucia że jak kliknę w nową grę to stara mi gdzieś zniknie.

EDIT
Z innej misji ale porównanie masz.
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/615 ... 0E0A6AC8C/

http://cloud-3.steampowered.com/ugc/615 ... 7E96D33B6/
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

To dziwne coś jest - ta poduszka i kanapa wygląda jakby lepiej niż dywan.
Mam wrażenie jakby gra nie reagowała na zmianę ustawień.

Raven- - nie mam pytań... Niebo a ziemia.

Kartę mam słabą Ati HD 4770. OK. Ale chyba nie aż tak żeby nie było widocznej zmiany. Od 800 x 600 do najwyższej w moim wypadku i na możliwie max ustawieniach grafiki ten przykładowy dywan (ale tu przecież chodzi generalnie o tekstury) jest taki sam.
Optymalizacja?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Wydajność gry

Post autor: timon »

brzeszczot : miałem dokładnie tak samo, pomogło dopiero zainstalowani najnowszych sterowników.
Część przedmiotów wyglądała ohydnie a część normalnie, Teraz wszystko jest bardzo ładne i dokładne.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

Timon - mam najnowszy sterownik :(
Tiger
Miastolud
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:01

Re: Wydajność gry

Post autor: Tiger »

moze wypowie sie ktos kto ma karte nvidi u mnie przy najnowszych sterach tez gra nie zareagowala na zmiane ustawien miedzy minimalnymi a b.wysokimi
chodzi o ten obraz na samym poczatku gry wygladajacy jak z thiefa 1 z 1998r
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wydajność gry

Post autor: peter_spy »

Nie wiem czy to jest problem z grą, ale prawie w ogóle nie słyszę odgłosów kroków. Ledwo je słychać gdy sam biegam, a odgłosów chodzącej AI nie słyszę wcale, co mocno utrudnia grę, zwłaszcza gdy się chowam w jakiejś szafce.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność gry

Post autor: brzeszczot »

Doszedłem do wieży zegarowej. Odkąd zagubiła się Erin płynność gry znacznie się poprawiła. Jak to rozumieć ?! Baba z wozu... :twisted:

I pytanie - Macie polskie napisy w przerywnikach filmowych?

Problemy z teksturami sa potwierdzane przez innych uzytkowników:

http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=141889

EDIT:

Ni z tego z ni owego tekstury i płynność znacznie się poprawiły i jak na mój leciwy sprzęt gra się całkiem znośnie.
ODPOWIEDZ