Easter-eggi z T4

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Easter-eggi z T4

Post autor: Keeper in Training »

Może podzielicie się znalezionymi Easter-eggami w tym temacie?

Jak na razie, znalazłam jeden. Oto on (używam spojlerów, żeby kto chce, mógł sam poszukać)...

W misji "W proch się obrócisz" dostajemy się do opuszczonego biura na najwyższym piętrze. Trafiamy tam w następujący sposób: najpierw po rurach i elewacji wspinamy się do otwartego przewodu wentylacyjnego. Musimy zeskoczyć w miejscu, gdzie stoi strażnik (u mnie nie chciał się ruszyć, więc z braku innych opcji dostał po głowie). Idziemy po schodach w górę (korytarz jest jeden, nie zgubimy się). Przeskakujemy ze skrzyni na drugą stronę barykady z desek i wchodzimy do opuszczonego biura, gdzie poza łupami jest Easter-egg. To Garrett a la Nini (znikające dziecko) z Muminków!

A screeny w tych linkach, ponownie, aby niezainteresowani nie zepsuli sobie zabawy:

http://sta.sh/01gdi9myaub9
http://sta.sh/01hfgd8yd33w
http://sta.sh/01r866iwikq6
http://sta.sh/01oocaywvtru
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Clive »

Czy to jest tam gdzie strażnik się przestraszył manekina i potem wszedł wyżej po schodach?
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Maklo »

Byłem tam, ale nie widziałem tego. To może być bug :P

Natomiast jeden z obrazów unikatowych wygląda jak Szachraj. Starszy, łysawy pan z porożem.

Nie jestem co do tego pewien, ale klucz kolesia z W Proch Się Obrócisz i statuetka u Ectora przypominają mi wieżę Mechanistów. Ale to może być też wieża zegarowa, więc nie mam pojęcia :P
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Hadrian »

To jest Warownia, która jest swoistym nawiązaniem do Strażnicy Anioła ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Keeper in Training »

Tak, Clive, to powyżej tego miejsca. To raczej nie bug, musisz stanąć w konkretnym miejscu. Działa także po przeładowaniu gry.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Clive »

Keeper in Training pisze:Tak, Clive, to powyżej tego miejsca. To raczej nie bug, musisz stanąć w konkretnym miejscu. Działa także po przeładowaniu gry.
Ja tam byłem i wszedłem omijając tego gościa kiedy tam łaził. :D Tylko tego easter egga jakoś nie widziałem.

Edit:
Chyba znalazłem biurko należące do tego znikającego dziecka z muminków. XD
Screeny:
Jest
Nie ma! ;o
A tak poważnie, chodzi chyba o to, że jest jeszcze zlecenie od jakiegoś typka na coś co się w tym biurku znajduje, a ja go akurat nie wziąłem i taki efekt. xP Może to nie do końca odpowiedni temat na takie coś, ale nie wiedziałem gdzie o tym napisać.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Maklo »

Czy mi się zdaje, czy tutaj jest nawiązanie do "Lotu nad kukułczym gniazdem"? :D

Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Bruce »

Może to nie easter-egg, ale taka ciekawostka. Otóż w prologu podczas rozmowy z sikaniem i skrzydełkami, ostatnia kwestia kobiety brzmi nad wyraz znajomo (sposób mówienia, nie tekst). Długo nie mogłem skojarzyć aż w końcu mi się udało. Otóż zabrzmiała ona niemal identycznie jak głos Sarah z Mafii.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Keeper in Training »

Clive pisze:
Keeper in Training pisze:Tak, Clive, to powyżej tego miejsca. To raczej nie bug, musisz stanąć w konkretnym miejscu. Działa także po przeładowaniu gry.
Ja tam byłem i wszedłem omijając tego gościa kiedy tam łaził. :D Tylko tego easter egga jakoś nie widziałem.

Edit:
Chyba znalazłem biurko należące do tego znikającego dziecka z muminków. XD
Screeny:
Jest
Nie ma! ;o
A tak poważnie, chodzi chyba o to, że jest jeszcze zlecenie od jakiegoś typka na coś co się w tym biurku znajduje, a ja go akurat nie wziąłem i taki efekt. xP Może to nie do końca odpowiedni temat na takie coś, ale nie wiedziałem gdzie o tym napisać.
Mówimy o dwóch różnych miejscach, tam mnie jeszcze nie widzieli :P. Z której to misji?

Jeśli już jesteśmy w temacie Muminków, to śmieszniej byłoby zrobić Easter-egga, który zmienia Garcia w Małą Mi czy Bobka, charakterki lepsze.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Easter-eggi z T4

Post autor: Clive »

Z Banku.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
ODPOWIEDZ