Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: bob »

Programem UltraISO zrobiłem obrazy tych trzech płyt DVD z Thiefem - z tego co pamiętam, to pierwsza płyta ma ponad 8 GB, druga też, a trzecia ponad 6 GB; czy da się zrobić kopię legalnie kupionego Thiefa (tych trzech płyt DVD, które nie ważą 4,7 GB, a więcej)?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: Bruce »

A UltraIso skąd masz? :-D Poza tym, skoro T4 jest na Steam, to po co ci kopia zapasowa? Moje płyty nie zobaczyły napędu i go nigdy nie zobaczą.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: raven4444 »

Jak już coś to ppm na thiefa w steamie i kopia zapasowa plików i porobi jakie się chce party.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 - Recenzje i opinie

Post autor: bob »

Mam na myśli, czy będę mógł zainstalować Thiefa 4 na komputerze z samymi obrazami ISO, ale bez oryginalnych płyt.
Bruce pisze:A UltraIso skąd masz? :-D Poza tym, skoro T4 jest na Steam, to po co ci kopia zapasowa? Moje płyty nie zobaczyły napędu i go nigdy nie zobaczą.
Czyli mogę go pobrać również ze Steam-a, czy jak?

Albo ta sama myśl zapisana w innych słowach - czy da się zrobić kopie trzech płyt Thiefa 4 DVD do DVD?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Bruce »

Po wpisaniu klucza w Steam'ie płyty stają niejako bezużyteczne. No chyba, że całego Steam'a masz na dysku C. Na pewno jest program co ci podzieli płyty DVD na mniejsze kawałki, ale będzie się to wiązało z większą ilością płyt.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: bob »

Rozumiem, że Thiefa 4 sprzedają w postaci płyt DVD DL, czy tak?

Jeszcze dokładniej powiem, co mam na myśli - chodzi o to, żebym mógł zainstalować Thiefa 4 na dwóch komputerach w dwóch innych miastach (oddalonych od siebie o... dużo kilometrów), i oryginalne pudełko z płytami byłoby tylko w mieście pierwszym. W drugim mieście płyty skopiowane - i czy z płyt skopiowanych to by się przyjęło (ta instalacja); są jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające kopiowanie do własnego użytku?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Keeper in Training »

Wydaje mi się, że w Steamie chodzi właśnie o to, że konto jest powiązane z grami, które kupiłeś czy kiedykolwiek kupisz w przyszłości. Ja też instalowałam z DVD, ale i tak łączył się z Internetem i ściągał aktualizacje. Zatem instalujesz Steama, logujesz się i pobierasz, na co chcesz. Inaczej to bez sensu.

A propos, uważajcie z uruchamianiem komputera przy włączonym Wi-Fi, ja tak zrobiłam, Steam się połączył, zaktualizował T4 i gdzieś połowa save'ów mi poszła się bujać. "Niezgodne z obecną wersją", otóż to :x .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Tharna »

Też mi raz tak zrobił ...
Odpalam teraz grę w trybie offline, a potem włączam modem.
.............
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Maklo »

bob pisze: Jeszcze dokładniej powiem, co mam na myśli - chodzi o to, żebym mógł zainstalować Thiefa 4 na dwóch komputerach w dwóch innych miastach (oddalonych od siebie o... dużo kilometrów), i oryginalne pudełko z płytami byłoby tylko w mieście pierwszym. W drugim mieście płyty skopiowane - i czy z płyt skopiowanych to by się przyjęło (ta instalacja); są jakieś zabezpieczenia uniemożliwiające kopiowanie do własnego użytku?
Nie wiem po co do tego kopie płyt. Przecież można ze Steama ściągnąć na dwóch różnych komputerach, a jeżeli włączysz Steam Cloud to zapisy też Ci przeniesie. Jeżeli chcesz, żeby ktoś inny mógł pograć, to wystarczy założyć sobie na Steamie Family Sharing, niech ta osoba Cię poprosi o udostępnienie i będzie miał(a) Twoje gry u siebie.

Nooooo... chyba że nie ma tam w miarę dobrego neta. Wtedy płyty się przydadzą.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: bob »

Maklo pisze:Wtedy płyty się przydadzą.
W sensie takim, że te skopiowane? A skopiowanie np. w Nero nie spowoduje, że pojawiłby się komunikat o prawach autorskich, itp. , i ewentualnie by przerwało proces?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Bruce »

Pytam się po raz kolejny. Na cholerę ci to, skoro masz grę przypisaną do Steam'a?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Tharna »

bob pisze:
Maklo pisze:Wtedy płyty się przydadzą.
W sensie takim, że te skopiowane? A skopiowanie np. w Nero nie spowoduje, że pojawiłby się komunikat o prawach autorskich, itp. , i ewentualnie by przerwało proces?
Wydaje mi sie jednak, że nie jest to do końca legalne. Płytki sa pewnie zabezpieczone czymś a próbujac je skopiować trzeba obejść zabezpieczenia
.............
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Maklo »

Co do legalności, do wydaje mi się, że nie ma problemu, dopóki zachowasz kopie dla siebie. Kupując grę, kupujesz licencję na posiadanie gry. Ja np. często kupuję album, a że nie chce mi się ciągle ich przekładać do napędu, po prostu ściągam mp3 z torrentów i mam wszystko na kompie(ale nie seeduję, żeby nie było :twisted: ). Ale, opierając się na artykule pewnego prawnika w CD-Action miesiąc temu, ściąganie muzyki jest "bardziej legalne", niż gier.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: raven4444 »

Kopia wykonana przez Steam jest w pełni legalna, udaliście się na te płytki jak nie wiem co.

Nu słuchajmy "prawników" z gazet. Daleko się na tym zajdzie oj daleko.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 - Kopia zapasowa. Legalna czy nie?

Post autor: Maveral »

Po pierwsze - Bob, nie wiem dlaczego, ale tylko ty na tym forum masz zawsze takie nietypowe problemy, na które zwykli śmiertelnicy nawet by nie wpadli ;)

Po drugie - wyszukanie odpowiedzi na twoje pytanie zajęło mi 2 minuty. Google nie gryzie.

Po trzecie - do sedna. Najpierw zajmijmy się legalnością takiego rozwiązania. Umowę użytkownika Steam znajdziemy tutaj. Z punktu 2.A. możemy wyczytać coś takiego:
Valve hereby grants, and you accept, a limited, terminable, non-exclusive license and right to use the Steam Software for your personal use in accordance with this Agreement and the Subscription Terms. The Steam Software is licensed, not sold. Your license confers no title or ownership in the Steam Software. To make use of the Software, you must have a Steam Account and you may be required to be running the Steam client and maintaining a connection to the Internet.
Natomiast z punktu 2.G. dowiadujemy się, że:
You are entitled to use the Software for your own personal use, but you are not entitled to: (i) sell, grant a security interest in or transfer reproductions of the Software to other parties in any way, nor to rent, lease or license the Software to others without the prior written consent of Valve...
Pierwszy cytat wyprzedza ewentualne pytanie o współdzieleniu gier z inną osobą, np. z rodziną na wielu maszynach. Do niedawna było to nielegalne, ale na szczęście panowie z Valve poszli po rozum do głowy - KLIK. Steam Family Sharing ma jednak swoje restrykcje. Bez podania Valve komu udostępniasz grę, nie możesz tego robić.
Drugi cytat wyraźnie wskazuje, że nie możesz nikomu innemu przekazywać kopii gry w żaden sposób. Co nie jest zabronione, jest dozwolone, więc dla własnego użytku możesz zrobić kopię gry na dowolnym nośniku. Odpalenie tej samej gry w tym samym czasie na dwóch komputerach jest teoretycznie możliwe jeśli na jednym komputerze Steam będzie w trybie offline.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ