Atak hakerów na Thiefa?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Bukary »

Znaczna część osób grających dziś w nowego Thiefa cierpi z powodu niezwykle uciążliwego błędu. Otóż zapisane stany gry niejako się zapętlają: misje po wczytaniu zapisu rozpoczynają się w tym samym miejscu. Nie sposób więc kontynuować rozgrywki. Pojawiają się też inne błędy związane chociażby z poruszaniem się głównej postaci.

Te problemy dotyczą zarówno komputerów, jak i konsol. Dla niektórych rozwiązaniem jest zmiana daty systemowej na późniejszą niż 1 kwietnia, co wywołało podejrzenia, że zapętlanie się zapisów gry jakiś niezbyt śmieszny żart primaaprilisowy.

Zobaczcie mnóstwo wątków na forum technicznym Eidosu:
http://forums.eidosgames.com/forumdisplay.php?f=317

Ale fakt, że zarówno strony Square Enix, jak i Eidos Montreal mają problemy z działaniem, sugeruje również, że mamy do czynienia z atakiem hakerów.

Zemsta za słabego Thiefa? ;) Macie tego rodzaju problemy z działaniem gry?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Keeper in Training »

Nie, ale u mnie strażnik tańczył dziś jak skrzyżowanie Travolty z Jacksonem. Mam filmik, muszę tylko się zmusić do przeniesienia go z telefonu...

Małe pytanko: czy rozłączenie Sieci pomaga?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Mixthoor »

Żart od twórców?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Tharna »

Keeper in Training pisze:Nie, ale u mnie strażnik tańczył dziś jak skrzyżowanie Travolty z Jacksonem. Mam filmik, muszę tylko się zmusić do przeniesienia go z telefonu...

Małe pytanko: czy rozłączenie Sieci pomaga?
Ja już miałam wcześniej problemy z zapisem gry, więc włączałam grę na rozłączonym modemie - w trybie offline i pomagało. Na razie zaprzestałam tych praktyk.

A u mnie pojawił się znów błąd w postaci strażników z rozpostartymi ramionami jak do lotu. Akurat wczoraj.

Poza tym na razie wszystko śmiga ok.
.............
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Keeper in Training »

Tharna pisze:A u mnie pojawił się znów błąd w postaci strażników z rozpostartymi ramionami jak do lotu.
Titanic! :twisted:
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Mixthoor »

LOL!

Po rozmowie z baronem, tuż przy wyjściu koło windy spojrzałem przez dziurkę od klucza. Strażnik rezydencji stał z wyprostowanymi ramionami, podczas gdy zbir klęknął przy nim, by wyrzucić go za burtę. Scena, jak w Titanicu. Kogo urzekła ta historia?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Tharna »

Keeper in Training pisze:Titanic! :twisted:
Bardzo trafne określenie! ;)

Mixthoor - próbuję to sobie wyobrazić - i mam dziwne skojarzenia ;)
Zbir uklęknął przy strażniku ??
.............
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: raven4444 »

Kijowy żart jak psuje save, bardziej brak skilla w programowaniu albo programista wkurzony tym czym jest ta gra taką time bombę zostawił.
Atak hakerów yyy a skąd dostęp do źródeł gry jak i systemu dystrybucji?
Człowiek witruwiański to problem z animacjami.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Mixthoor »

Tharna pisze:Mixthoor - próbuję to sobie wyobrazić - i mam dziwne skojarzenia ;)
Zbir uklęknął przy strażniku ??
Zabrzmi to bardzo ordynarnie: Tak, obciągnął i spuścił.Dobrze, że mamy elementy spoil...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
RedMorango
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 14:32

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: RedMorango »

Wiadomo coś dalej o co w tym chodzi ? Ja byłem w piątym rozdziale po tym jak wróciłem z psychiatryka, i zacząłem robić wszystkie zadania poboczne, zostały mi bodajże 3, i spadłem z wysokości i umarłem, od tamtej pory mam pętle w wieży zegarowej (a nie chciał bym zaczynać grę na nowo). Swoją drogą zarówno auto zapis jak i ręczny zapis zrobiły się takie same (te same daty, te same godziny, te same miejsca) a pamiętam że robiłem na pewno wcześniej własny zapis. Grę mam oryginalną na Steam'a.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Bukary »

Oficjalne stanowisko:
http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=142941
Thanks for being patient – we’re coming back to you after much overnight work and the good news is that we’ve identified the problem and we can fix it quickly.

Basically, it’s an issue with the mathematical calculations of time-stamps from March 30th – April 2nd, which meant systems didn’t recognise the most recent time-stamp and instead took the previous time-stamp save (re-starting the level). So if you saved your game on March 30th, you may have experienced a disruption yesterday on April 1st and if you saved your game on March 31st, you may have experienced disruption yesterday April 1st and today April 2nd.

After today the calculations are accurate and there should be no other issues. We are working on a patch to ensure this doesn’t happen next year with these March/April calculations.

Also, your saved games should not be corrupted, and after today April 2nd, no one should experience this. Note: it is possible that you may need to restart the chapter you were on, but progress will then be saved as normal.

Obviously we will keep monitoring the forums for any updates from you, we’re reading what’s being posted here and once again we are very sorry for any disruption to your game.
Coś mi to "śmierdzi"...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Mixthoor »

To co będzie za kilka lat, gdy z sentymentu sięgnę po grę?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: peter_spy »

Coś mi to "śmierdzi"...
IMO to się po angielsku nazywa publicity stunt ;P Zainteresowanie grą jest nikłe, no bo i co się dziwić, a tu pewnie jeszcze były w planach jakieś DLC. Stąd trzeba zrobić jakiś szum, nawet z durnych powodów, żeby tylko coś o Thiefie pojawiło się w mediach growych. A nuż ktoś kupi? ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mixthoor pisze:To co będzie za kilka lat, gdy z sentymentu sięgnę po grę?
Będziesz miał kupić Thiefa 23, a nie sięgać po sentymenty :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Atak hakerów na Thiefa?

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:
Mixthoor pisze:To co będzie za kilka lat, gdy z sentymentu sięgnę po grę?
Będziesz miał kupić Thiefa 23, a nie sięgać po sentymenty :)
"Przed Eidosu nieumiarkowaniem, ochroń nas, Panie"...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ