T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepszy?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Który fanowski projekt jest lepszy?

Thief 2X (T2X)
7
58%
The Dark Mod
5
42%
 
Liczba głosów: 12

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepszy?

Post autor: bob »

Czyli który z tych projektów zrobił na forumowiczach większe wrażenie. Oba są moim zdaniem wspaniałe. Można głosować, a przy okazji uzasadnić swój wybór w formie postu.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Mixthoor »

Zdecydowanie DM. O obu projektach już pisałem w innych działach, nie będę się powtarzał.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Mixthoor pisze:Zdecydowanie DM. O obu projektach już pisałem w innych działach, nie będę się powtarzał.
Ja też wolę DM, ale już bez pełnego zdecydowania ;) Musiałem się chwilę zastanowić przed oddaniem głosu, po prostu.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Spidey »

Wrócę tu jak poznam lepiej DM. :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Keeper in Training »

Ja wyłamię się ze schematu i powiem, że T2X jest dla mnie nieporównywalny z Dark Modem. Przede wszystkim ograniczeniem DM jest fakt, że robiony był pod zupełnie inną grę. Przypominał Thiefa, ale nim nie był i zapewne nigdy nie będzie. Ten warunek - bycia Thiefem - T2X spełnia, równocześnie nie narzucając się, bo mamy inną bohaterkę, historię na mniejszą skalę. To ładny i skuteczny zabieg.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Flavia »

To ja się wyłamię i powiem, że żaden mnie nie zachwycił :P

T2X niby dzieje się w świecie Thiefa, ale średnio to czuć, a wykonanie (zwłaszcza oteksturowanie i głosy postaci) rażą mnie do dzisiaj, choć minął chyba rok od kiedy to przeszłam.

TDM z kolei bardzo stara się być Thiefem, ale nie bardzo mu wychodzi - całość dzieje się w zasadzie nie wiadomo gdzie, świat przedstawiony jest zupełnie bez wyrazu, a misje w większości najwyżej przeciętne. No ale zdarzają się też wybitne (do policzenia na palcach), więc koniec końców mój głos leci do niego.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Keeper in Training »

Flavia pisze:To ja się wyłamię i powiem, że żaden mnie nie zachwycił :P

T2X niby dzieje się w świecie Thiefa, ale średnio to czuć, a wykonanie (zwłaszcza oteksturowanie i głosy postaci) rażą mnie do dzisiaj, choć minął chyba rok od kiedy to przeszłam.

TDM z kolei bardzo stara się być Thiefem, ale nie bardzo mu wychodzi - całość dzieje się w zasadzie nie wiadomo gdzie, świat przedstawiony jest zupełnie bez wyrazu, a misje w większości najwyżej przeciętne. No ale zdarzają się też wybitne (do policzenia na palcach), więc koniec końców mój głos leci do niego.
T2X nie wychodził jeszcze z NewDarkiem, więc rzeczywiście wobec tekstur mamy teraz inne oczekiwania, natomiast kilka pomysłów - np. muzeum z burrickami - jest niezapomnianych. No i innowacyjna misja w (na?) pociągu. Jest trochę misji znacznie lepszych, niemniej biorąc także pod uwagę rozmiary pracy, T2X jak dla mnie jest dobry. Poza tym to chyba jedyna FM-ka - ba, cała pełnometrażowa kampania! - w której użycie innej postaci niż nasz kochany Złodziej wyszło. Dante mnie nie przekonał, jakieś tam "Saturio Returns Home" też nie. T2X orłem nie jest, ale nadal jak dla mnie - głównie ze względu na historię i sprytne użycie starych obiektów w nowym kontekście - plasuje się powyżej przeciętnej. No i to kawał historii fandomu, więc tak czy siak pozycja obowiązkowa :).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Flavia »

Keeper in Training pisze:T2X nie wychodził jeszcze z NewDarkiem, więc rzeczywiście wobec tekstur mamy teraz inne oczekiwania,
Eee tam, A Night in Rocksbourg wyszło w 2006, wiele lat przed NewDarkiem, a niedługo po T2X - a oteksturowanie było fenomenalne, chyba nie do pobicia nawet do dzisiaj. Jednak rozdzielczość to nie wszystko :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Keeper in Training »

Flavia pisze:
Keeper in Training pisze:T2X nie wychodził jeszcze z NewDarkiem, więc rzeczywiście wobec tekstur mamy teraz inne oczekiwania,
Eee tam, A Night in Rocksbourg wyszło w 2006, wiele lat przed NewDarkiem, a niedługo po T2X - a oteksturowanie było fenomenalne, chyba nie do pobicia nawet do dzisiaj. Jednak rozdzielczość to nie wszystko :P
Mimo wszystko wyszło po. Na DromEdzie się nie znam, nie będę oceniać, po prostu wydaje mi się, że przy formacie pracy i początkowo niezbyt przychylnym nastawieniu łacherów ("NIE BĘDZIE GARRETTA?! What the...?!") poradzili sobie dobrze.

Graficznie z pewnością nie jest tak urokliwe jak misje moich ulubionych Aniołków Benny'ego: Lady Roweny, ZinkChristine i Tiens :P. Ma za to przyzwoitą sferę fabularną i ogólnie trzyma poziom jak na kampanię. Samo tłumaczenie wymagało mnóstwa pracy, wyobrażam sobie, jak trudno musiało być zmontować wszystkie trzynaście misji... :o
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Teraz to ja już nie wiem, który fanowski projekt lepszy, skoro Dark Engine (tutaj chodzi o np. T2X) ma możliwość negowania upadku Garretta, w T2X to jest Zaya.

Trudny wybór co do wyższości jednego tytułu nad drugim.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Keeper in Training »

bob pisze:Teraz to ja już nie wiem, który fanowski projekt lepszy, skoro Dark Engine (tutaj chodzi o np. T2X) ma możliwość negowania upadku Garretta, w T2X to jest Zaya.

Trudny wybór co do wyższości jednego tytułu nad drugim.
"Negowanie upadku Garretta" - co masz na myśli?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Testowałem latanie w Thiefie 2 oraz w Thiefie 2X. Latanie (a raczej próba latania) działa w Thiefie 2, natomiast z powodu plików gry nie działa w Thiefie 2X. Zauważyłem, że w Thiefie 2X gdy blackjack jest naładowany do automatu, to ten blackjack będzie trafiać nie z prawej strony (z prawej strony jest prawidłowo), lecz z przodu.
Keeper in Training pisze:"Negowanie upadku Garretta" - co masz na myśli?
Negowanie upadku działa zarówno w Thiefie 2, jak i w Thiefie 2X; ale w Thiefie 2X lepiej jest to robić mieczem, a nie blackjackiem (z powodu plików gry).
Keeper in Training pisze:"Negowanie upadku Garretta" - co masz na myśli?
Na myśli miałem to, że można próbować negować upadek z wysokości. Nie tylko w zdecydowanej większości OM-ek Thiefa 1 i Thiefa 2, ale też większość FM-ek Thiefa 1 i Thiefa 2.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: timon »

Ja nie tylko neguję upadek ale i potwierdzam powstanie Garretta. :shock: :shock: :shock: Co to za językowość?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

timon pisze:Co to za językowość?
Ten ukryty przeze mnie przekaz? A, to tak, żebym zmniejszył ryzyko zapomnienia za ileś tam lat, jak to się robi z negowaniem upadku 8-) Po prostu kolejność jest najważniejsza.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Mixthoor »

Garrett upadł, a ja tego nie neguję. Chodzi o Kleptomaniaka.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Mixthoor pisze:Garrett upadł, a ja tego nie neguję. Chodzi o Kleptomaniaka.
No a Zaya to co? Tak samo?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Juliusz »

Negowanie upadku działa zarówno w Thiefie 2, jak i w Thiefie 2X; ale w Thiefie 2X lepiej jest to robić mieczem, a nie blackjackiem (z powodu plików gry).
Bob - zanim napiszesz coś na publicznym forum, pokaż to proszę wpierw komuś z rodziny. Jeśli oni Ciebie nie zrozumieją, to my tym bardziej.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Flavia »

Chyba chodzi mu o uniknięcie negatywnych efektów upadku, tj. śmierci. Żeby to osiągnąć wystarczy wziąć trupa i rzucić sobie pod nogi podczas spadania (najlepiej tuż nad ziemią).
(Wiem, bo w Unholy Vivid Innocence Haplo trzeba było tak zrobić żeby zgarnąć jeden artefakt).
Heroes are so annoying.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Flavia pisze:Chyba chodzi mu o uniknięcie negatywnych efektów upadku, tj. śmierci. Żeby to osiągnąć wystarczy wziąć trupa i rzucić sobie pod nogi podczas spadania (najlepiej tuż nad ziemią).
(Wiem, bo w Unholy Vivid Innocence Haplo trzeba było tak zrobić żeby zgarnąć jeden artefakt).
Mogę powiedzieć tyle, że z trupem nie warto tego robić, i tyle - skoro jest bezpieczniejszy przecież sposób.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Flavia »

"Ogłuszeńców" zaliczam do trupów :P
A co jeszcze? Nie powiesz mi chyba, że można do tego użyć dowolnego obiektu?
Heroes are so annoying.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: bob »

Flavia pisze:"Ogłuszeńców" zaliczam do trupów :P
A co jeszcze? Nie powiesz mi chyba, że można do tego użyć dowolnego obiektu?
Nie mam na myśli dowolnego obiektu.

Mam na myśli, że gdyby w misji Unholy Vivid Innocence w ekwipunku Garretta był przynajmniej jeden wytrych, to za pomocą miecza lub blackjacka by można było tego dokonać.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Keeper in Training »

Słodka Równowago, o czym Wy tu perorujecie :roll: ! To już nie zwykłe tricki ze skrzynkami, to oddzielna gałąź parkouru.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Bielow
Bełkotliwiec
Posty: 27
Rejestracja: 26 października 2013, 09:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: T2X czy The Dark Mod - który fanowski projekt jest lepsz

Post autor: Bielow »

Zdecydowanie Dark mod.
Kiedyś byłem strasznym zwolennikiem T2X. Sama bohaterka jak i zmiany jakie przeszedł T2 w T2X bardzo mi się podobały. Same filmiki w stylu Thiefa były rewelacyjne. Tak samo dźwięk. Jednak po jakimś czasie ograniczenia thiefa dają mocno się we znaki...

Z drugiej strony zaś:
Po wymianie kompa i po przejściu takich hitów z DM [wg. mnie] jak:
-Thomas Porter - Seria
-William North - Seria
-Penny Dreadful 1 & 2
-Ulysses: Genesis
-Misje Melane & BikerDuda
-Tears of st. Lucia [bardzoo klimaciarskie]

Głosuję na TDM. Jest trudniej niż w thiefie. A możliwości wykorzystania otoczenia większe. Poza tym DM wkrótce wyda oficjalną kampanię co wg. mnie będzie jednym z lepszych chwil w historii DM.
ODPOWIEDZ