THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: Spidey »

Może trochę za bardzo wczuwam się w rolę. Niby znam pozycje przeciwników, ale i tak ciągle sprawdzam czy nie ma nikogo za moimi plecami. :-D Pewnie lubię sam siebie straszyć.

@Bodom: Bafford to dla mnie taka mała, prosta misja wprowadzająca, w której zawsze się gubię i wciąż nie wiem, które drogi prowadzą na piętro. Posiadłość sprawia wrażenie jakby została wykonana do połowy, następnie skopiowana, odbita w poziomie i doklejona do reszty. :P: Oczywiście, gdy pierwszy raz przechodziłem ten poziom zaraz po skończeniu Inquisition byłem wniebowzięty, ale następne misje były o niebo lepsze.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hmmm... jest tam trochę pustki i symetria. O ile wiem, od tej misji chyba zaczęli tworzenie gry i dopieron sie uczyli. Zatem to może być to. Jednak jest autentycznie bardzo prosta i ciężko tam się zgubić :F

A co tam! Za młodu sam się tam gubiłem bez przerwy.
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: TricksieThiefsie »

Troche inaczej sobie wyobrazalem ten ranking - na pierwszych trzech miejscach bylyby misje definiujace kazda czesc Thiefa, i owszem, sa z roznych odslon, ale nie takie jakie myslalem, ze beda.

Life of the Party nie trzeba tlumaczyc - jest najprzyjemniejsza z gameplayowego punktu widzenia.
Zamienilbym The Lost City na The Haunted Cathedral. Druga uchwycala wiecej rzeczy, ktore czynily TDP tym, czym jest i klimatem po prostu miazdzyl. Jak bylem maly, to odczuwalem strach przed ta misja, byla zdecydowanie czyms specjalnym, dzisiaj juz nie leje do pampersow, ale sentyment pozostaje. Zagubione Miasto to dla mnie po prostu zrecznosciowka. Ogarnac lokacje, poskakac... i tyle w sumie. Ma swoj urok, ale nie lubie tego braku zlozonosci, wszystko wyglada bardzo podobnie. Juz Paszcza Chaosu wydawala aie ciekawsza, mimo, ze byla mniejsza.
Co do Sierocinca - dobra misja, ale nie na podium, top 10 predzej. Na pewno najbardziej zapada w pamiec z trojki, ale przez to, ze odstaje wszystkim od reszty. To bylo bardziej zaskoczenie, niz cokolwiek innego, co czynilo to dla ludzi czyms specjalnym, aczkolwiek to sie wiaze chyba ogolnie z taka" nijakowoscia" reszty kampanii. Moge sie mylic, takie mam odczucia po prostu.
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: page »

Trochę nekromancji z mojej strony: mam wolną chwilę, więc zaprezentuję swoją prywatną listę, w kształcie z zeszłorocznego rankingu. Proszę:

01. Shipping... and Receiving
02. The Sword
03. First City Bank and Trust
04. Return to the Cathedral
05. Life of the Party
06. Assassins
07. Song of the Caverns
08. Down in the Bonehoard
09. Thieves' Guild
10. Framed
11. House of the Widow Moira
12. Robbing the Cradle
13. Of Brethren... and Betrayers
14. Break from Cragscleft Prison
15. Killing Time
16. St. Edgar's Eve
17. Blackmail
18. The Haunted Cathedral
19. Masks
20. Still Life with Blackjack
21. Sabotage at the Soulforge
22. Lord Bafford's Manor
23. Precious Cargo
24. Ambush!
25. The Lost City
26. Undercover
27. The Mage Towers
28. Kidnap
29. End of the Bloodline
30. Casing the Joint
31. Running Interference
32. Eavesdropping
33. Trail of Blood
34. Checking Inn, Cashing Out
35. Into the Maw of Chaos
36. Trace the Courier
37. Into the Pagan Sanctuary
38. Escape!
39. The Sunken Citadel
40. Strange Bedfellows


Bardzo chciałbym o każdej coś napisać, ale jeden post tego nie pomieści (i nikogo to nie obchodzi :)) ), dlatego podam tylko kilka wniosków:

- Shipping... and Receiving to moim zdaniem najbardziej klimatyczne, kompletne Thiefowe doświadczenie. Nielubiana przez wielu Thieves' Guild dostaje u mnie wysoką lokatę głównie za podobieństwa do S&R. Od projektu i łupów, przez sekrety, notatki, rozmowy, fabułę, po różnorodność pomieszczeń i wrażenie żyjącego wokół mnie świata, wszystko w tej misji budzi mój zachwyt i wyznacza standard dla całej serii;
- uważam, że najlepsze momenty drugiej części spokojnie mogą rywalizować z The Dark Project. Niestety przy bliższych oględzinach wychodzi pośpiech twórców The Metal Age, chociażby przez powtórne odwiedzanie wcześniej poznanych poziomów. Kto wie, czy w niedoszłej złotej edycji te wady nie byłyby wyeliminowane (bardzo chciałbym się przekonać);
- niektóre zadania wśród Mechanistów to świetnie przemyślane plansze, ale przesyt futurystycznych technologii zakłócał mi odbiór. Dotyczy to głównie Precious Cargo i Sabotage at the Soulforge (okręty podwodne i fale radiowe);
- prawie wszystkie misje pogańskie okupują u mnie ostatnią dziesiątkę. Nie dlatego, że nie cierpię tych motywów, po prostu większość ma nieciekawy przebieg lub na różne sposoby irytuje. Wyjątkiem jest The Sword, która przedstawia Pogan i ich religię jako coś przedwiecznego i niepokojącego... a przy okazji jest wspaniale zaprojektowana;
- gdybym dzisiaj tworzył listę, obniżyłbym noty kilku misjom z Deadly Shadows. Zbyt sowicie je nagrodziłem za fajny nastrój/setting, choć miały wady w innych obszarach (np. Killing Time). Zyskałyby na tym poziomy, które niegdyś "ukarałem" za błahostki, np. głupio pochowane łupy w The Haunted Cathedral. Są to jednak drobne zmiany.

PS. Zaktualizowałem pierwszego posta o listy Darkonii i Spidey, używając starej metody z "ważoną punktacją". Lista Spidey zainspirowała mnie do pokolorowania całości, bardzo dobrze to wygląda ;)
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: Mixthoor »

(i nikogo to nie obchodzi
Mnie obchodzi.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tez przeczytałem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: page »

Ha! Dzięki za miłe słowa, Koledzy.
Mam zamiar się nie wyspać przed pracą na rzecz pięknej misji Down in the Bonehoard. Trzymajcie kciuki, ostatnio wybrała się tam grupa sześciu łacherów i żaden nie wrócił. 8-)
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: TricksieThiefsie »

page pisze:Ha! Dzięki za miłe słowa, Koledzy.
Mam zamiar się nie wyspać przed pracą na rzecz pięknej misji Down in the Bonehoard. Trzymajcie kciuki, ostatnio wybrała się tam grupa sześciu łacherów i żaden nie wrócił. 8-)
Może im się tak spodobało :))
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: page »

TricksieThiefsie pisze:Może im się tak spodobało
Sądząc po rankingach, byli to zapewne Daweon, SPIDI, Hattori, Darkonia, Spidey... i jakiś szósty, którego ciała nie można znaleźć :o
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: THIEF 1+2+3 Ranking misji - wyniki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Spędziłem w Bonehoardzie połowę swych praktyk wykopaliskowych... ale schodzimy chyba nieco z tematu :P Forum możę troche obumarło, ale nadal Ordnung muss sein! :bj: :sword:
Obrazek
ODPOWIEDZ