Film na podstawie Złodzieja

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Keeper in Training »

hurr pisze:
Keeper in Training pisze:. Z Wiktorią mam mieszane uczucia... Jednak driada to stworzenie bardziej humanoidalne niż np. zombie i w przeciwieństwie do tego ostatniego ewidentnie reprezentuje wyższy poziom rozwoju umysłowo-duchowego, jakieś uczucia w to wliczając. A sama postać Viki ewoluuje w trakcie gry. Powiem więcej: Viktoria w T2 jest znacznie bardziej "ludzka" niż w T1 (prymitywny wpływ Constantine'a jako gbura :) ?). Garrett jest dla niej najpierw obiektem nienawiści, a potem strasznie irytującym, lecz koniecznym sojusznikiem. Z takiej wybuchowej mieszanki już tylko krok od zadurzenia 8-) . Na ten temat proponuję... założyć oddzielny temat ;) :P .

To, że jest bardziej ludzka niekoniecznie musi mieć cokolwiek wspólnego z jej uczuciami czy tym, jaka jest "w środku". Bardzo prawdopodobne, że to tylko pozory, efekt kameleona - wiadomo, że łatwiej jest jej nawiązać kontak z Garrettem, kiedy udaje człowieka, a on może w niej te uczucia i myśli zobaczyć, projektować je na nią.
Taka gra, będąca częścią manipulacji ;)
I zgadzam się z Caer - jeśli dobrze odczytałam to, co napisałaś;) - jak dla mnie to Garrett jest zakochany w Victorii, to widać nawet po sposobie, w jaki prezentowani są bohaterowie w cutscenkach.
Garrett zakochany?! :shock: No way! :tar

Bluźnisz, kolego :roll: . Tak serio, wydaje mi się, że to zbyt mocno emocjonalnie poharatany człowiek na związek. Sądzę, że na początku w tych kontaktach przeważała manipulacja, ale po śmierci Szachraja i kłopotach z Karrasem Viktoria w pewien sposób załamała się psychicznie (jeżeli uważamy, że miała jakieś uczucia, w końcu to krzyżówka drzewca i driady, w mitologiach występującej jako istota atropomorficzna i o ludzkich cechach wewnętrznych). Przestała się kontrolować (cutscenka z sojuszem: częściowo chłodna kalkulacja - "Razem silniejsi niż osobno", a z drugiej strony pogańska wiązanka "Żałosny głupoludzie!" itd) i pod koniec sama nie wiedziała, co się z nią dzieje. Bywa.

Jeżeli ktoś mnie pyta, Garrett nie ma szans, to chłodny, aspołeczny inteligent erudyta (bakcyle Opiekunów, zaszczepcie nas!). Równocześnie w sposobie działania z Opiekunami wyłazi z niego straszne dziecko. Trochę to Greg House, trochę Sherlock Holmes... Chociaż nie, Holmes zachowywał pozory normalności (o ile za normalne można uznać dolewanie do herbaty mleka :o ).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: hurr »

Keeper in Training pisze: Bluźnisz, kolego :roll: .
koleżanko... :p
Gdzie widzisz tego chłodnego i aspołecznego typa? Jakie fakty o tym świadczą? Widzę coś zupełnie przeciwnego! Ale proszę Cię żebyś wyraziła opinię pierwsza, bo chwilowo jestem zawalona robotą...
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Keeper in Training »

hurr pisze:Gdzie widzisz tego chłodnego i aspołecznego typa? Jakie fakty o tym świadczą?
Już się poprawiam, koleżanko :) . To dlaczego w takim razie nie jest w spółce z Opiekunami? Byłoby mu zapewne łatwiej. Doskonale porusza się niezauważony, kojarzy fakty (na tym w końcu w większości opiera się gra), widać tutaj zalety dobrego Strażnika. Ale wydaje mi się, że Garrett nie jest takim człowiekiem, który radzi sobie z pracą w zespole. Nie potrafi współpracować. Słynne "I work alone!" :roll: . Strażnicy go irytują, jest cyniczny i dość zdystansowany chociażby do pompatycznej gadki Orlanda. A wiadomo, że ludzie tacy się nie rodzą, tylko stają :roll: . Pytanie w moim odczuciu brzmi: dlaczego Garrett jest Garrettem?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Hattori »

Keeper in Training pisze:Nie potrafi współpracować. Słynne "I work alone!" :roll: .
Znane również jako "I wear cologne!!!"
:))

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić. Cholera, musicie to zobaczyć!

Jedyne, czego się można doczepić, to wygląd postaci. Wypatrzyłem też błąd rzeczowy - granaty błyskowe wybuchają przy zetknięciu z ziemią, a nie po czasie.

Ale... montaż dźwięku jest po prostu świetny. Obrazu też. I stylizacja, od początku do końca.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Spidey »

Podkład średni. Całość - genialna.
Tutaj w lepszej jakości. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

BOMBASTYCZNE! Po prostu brak mi słów :)


Też wodzicie palcem po mapie, grając w Thiefa i ją oglądając?

Z błędów wymienię jedynie to, że w intrze był tekst Św. Edgara, a podkład muzyczny ze Strażników.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Spidey »

Ja wodzę palcem po mapie. I przy rozbudowanych misjach zawsze zaznaczam odwiedzone miejsca, niedostępne pomieszczenia, zagadki, zamknięte skrzynie, itp. :prz
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Shokey
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 18 grudnia 2005, 17:29
Lokalizacja: Czeladź

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Shokey »

"Jo ho ho, a bottle of rum"
Od razu mi się buźka uśmiechnęła :)

Ogólnie całość świetna i przede wszystkim klimatyczna.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: karlat11 »

Łał! Te filmiki są genialne! Genialnie podłożona muzyka i opracowane ruchy postaci. :hur
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Thrashmetalowiec »

Filmy na podstawie 1 i 2 części Thiefa to by był świetny pomysł, ale wątpię żeby coś takiego kiedyś miało miejsce - to zbyt mało znana gra.
Powstały filmy na podstawie Mortal Kombat i Tomb Raider, ale to bardziej znane gry.
Ma ktoś jakieś pomysły, kto kogo mógłby zagrać ? Na Konstantyna nadawałby się Jack Nicolson. Co do reszty postaci to trudno powiedzieć.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Keeper in Training »

Thrashmetalowiec pisze:Ma ktoś jakieś pomysły, kto kogo mógłby zagrać ? Na Konstantyna nadawałby się Jack Nicolson. Co do reszty postaci to trudno powiedzieć.
Moja propozycja na Viktorię - Lisa Edelstein.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: BodomChild »

Dr Cuddy nie pasuje na Viktorię :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Keeper in Training »

BodomChild pisze:Dr Cuddy nie pasuje na Viktorię :) .
Nie Dr Cuddy, tylko aktorka, który przypadkiem też ją gra, Bodom :)) . Ty wiesz, jakie cuda z człowiekiem podkład kosmetyczny robi?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: grim_reaper »

To jak juz rzucacie aktorami z House'a to bardziej pasuje ona:

http://www.imdb.com/name/nm0951148/
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Thrashmetalowiec »

Keeper in Training pisze:
Thrashmetalowiec pisze:Ma ktoś jakieś pomysły, kto kogo mógłby zagrać ? Na Konstantyna nadawałby się Jack Nicolson. Co do reszty postaci to trudno powiedzieć.
Moja propozycja na Viktorię - Lisa Edelstein.
Mogłaby pasować też Cate Blanchet, gdyby przefarbowała się na brunetkę.
Ale wciąż trudno powiedzieć, kto pasowałby na Garretta. Może np. ten aktor który grał złego szeryfa z Nothingham w "Robin Hood, książę złodziei" i Snape'a w Harrym Potterze ?
Wiem że nienajlepszy pomysł ale kto inny mógłby w miarę pasować ?
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Hattori »

Wyobraźcie sobie, że golicie Seana Connnery'ego z brody i do łysa...
Byłby Garrett? :)
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Thrashmetalowiec »

Hattori pisze:Wyobraźcie sobie, że golicie Seana Connnery'ego z brody i do łysa...
Byłby Garrett? :)
Twarz na gładko zgolona tak. Ale głowę do łysa to nie, przecież Garret miał zwykłe krótkie kilku-centymetrowe włosy a nie na zero.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:Wyobraźcie sobie, że golicie Seana Connnery'ego z brody i do łysa... :)
A czemu do łysa?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Hattori »

Racja, on już w tej chwili jest łysy. :-D

Chodzi mi o to, że w przypadku Garretta nie wiadomo tak do końca, co on ma na tej głowie. Być może Sean'emu należałoby coś odjąć (skronie), albo dodać, zależy od założenia.

W każdym razie charakteryzacja dopełniłaby reszty, nie sądzicie? Nieco odmłodzić Connery'ego, dać ciemniejsze włosy - no i nie usuwać całkowicie zarostu. Gładka twarz nie pasuje do oprycha.
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Thrashmetalowiec »

Hattori pisze:Racja, on już w tej chwili jest łysy. :-D

Chodzi mi o to, że w przypadku Garretta nie wiadomo tak do końca, co on ma na tej głowie. Być może Sean'emu należałoby coś odjąć (skronie), albo dodać, zależy od założenia.

W każdym razie charakteryzacja dopełniłaby reszty, nie sądzicie? Nieco odmłodzić Connery'ego, dać ciemniejsze włosy - no i nie usuwać całkowicie zarostu. Gładka twarz nie pasuje do oprycha.
Przeważnie Garrett jest w kapturze i nie widać, ale np. na tym filmiku między 5 a 6 misją w T1, z Victorią i Konstantynem, widać jego cień jak ma zdjęcy kaptur i ma po prostu krótkie włosy.
Najlepiej żeby aktor miał 4-5 cm krótkie czarne włosy.
Co do zarostu to Garrett nie nosił wąsów ani brody, raczej był ogolony.
Po prostu musiałby być aktor z taką "zakazaną gębą" jak np. polski aktor ten rudy co grał "Wąskiego" w "Kilerze".
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: BodomChild »

James Bond (tak Keeper, wiem co chcesz napisać :jez ) jest stanowczo za stary na Garretta, tu nawet charakteryzacja nie pomoże :) .

Connery nawet za młodu by nie pasował, bo był dosyć wysokim facetem. Zwinny złodziej powinien być średniego czy wręcz niskiego wzrostu (zauważcie, że wszyscy strażnicy młotodzierżców w Dark Project są sporo wyżsi od naszego bohatera, więc drągalem to on raczej nie jest :) )

EDIT:

Jeśli kiedykolwiek będzie film o złodzieju, to zagra go Chuck Norris... nikt nie odważy się mu odmówić :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Kapitan Smith »

Garrett to jest skomplikowana sprawa. Już bardziej Tom Cruise by mi pasował z tą swoją młodzieńczą twarzą mimo upływu lat. Trzyma się to naszego złodzieja. Może Cillian Murphy, ale chyba musiałby z syntezatorem mowy latać <lol2> nikt więcej mi nie przychodzi do głowy.
Karras - Christopher Walken
Na Konstantyna absolutnie Jack Nicholson, po prostu urodzony do tej roli :D
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Hattori »

Nad Karrasem mało kto się zastanawiał, a twój aktor jak dla mnie bardzo pasuje do tej roli.

Bodom, makijaż potrafi cuda, to wiadomo nie od dziś. :roll:
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: BodomChild »

Hattori pisze:Bodom, makijaż potrafi cuda, to wiadomo nie od dziś. :roll:
No ale kurde bez przesady! :jez

Obrazek

To jest już w końcu stary dziadek :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Film na podstawie Złodzieja

Post autor: Hadrian »

Sean Connery pasuje jak najbardziej na Garretta... Ale na starego ;)
ODPOWIEDZ