Najdziwniejsze bugi Thiefów

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: BodomChild »

Vrael pisze:Zabójczy metal ?
Death metal :diab9:
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Iwona
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 11 września 2006, 11:10

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Iwona »

Witam :)

Mam taki problem...:
Gram w Thief III, konczę misje w Muzeum, jestem w tunelu. Zeby kontynuować grę musze oczywiscie stamtąd wyjść tym przejsciem po górkę. Niestety, nie moge tam wejść, Garret tak jakby zostaje przyblokowany i dalej ani rusz :/ Czy to jest błąd w grze? Co mam zrobić aby przejść dalej? Mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby restartowania misji, wystarczy mi że musiałam to zrobić w domu wdowy... Bede wdzieczna za pomoc :)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: BodomChild »

To znaczy, nie może wspiąć się po ścianie ?
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Moira »

uuu... no to dupa zimna... misja od nowa...
eee... dla mnie żaden problem - jedna z moich ulubionych :P

albo spróbuj poskakać, kiedyś się przyczepi :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 11 września 2006, 11:10

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Iwona »

Nie, nie po ścianie. Nie może sie przecisnąc przez przejście do tego tunelu który ma mnie wyprowadzić na powierzchnie. Bo do tego muzeum wchodziłam przez taką krate, a wyjsć musze przez taki jakby tunel prowadzący pod górke.
A jakie jest prawdopodobieństwo ze jak przejde tą misje po raz kolejny to znow pojawi sie bug w tym samym momencie? :?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: eLPeeS »

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Iwona
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 11 września 2006, 11:10

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Iwona »

dokładnie o ten... Garret poprostu zostaje zablokowany w wejściu i nic dalej zrobic nie moge :/
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: eLPeeS »

No to ja w takiej sytuacji widzę tylko jedno rozwiązanie... odwróć się i idź w drugą stronę bo ten tunel prowadzi do muzeum a nie z muzeum ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Iwona
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 11 września 2006, 11:10

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Iwona »

:oops: :| czyżbym popełniła az taką gafe? kurcze...wydawalo mi sie ze sprawdzilam wszystko wokól i tylko ten jeden tunel tam byl heh. No nic, dzisiaj nie mam możliwości zeby sprawdzic, jutro to zrobie ;) A jesli faktycznie szłam w złą strone to nie pozostaje mi nic innego jak tylko przeprosic za zawracanie głowy :D :oops:
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Moira »

cóż, każdy ma prawo do błędów... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mocno wkurzający bug w misji "Kidnap".
Ściga mnie Mechanistka (nienaiwdzę ich), gdyż jak zwykle usłyszała mnie (nienawidzę tego) z odległości 100 metrów, jak byłem przukucnięty. Ukryłem się za lawą (nienawidzę jej) i czekam, aż się ona się zniechęci. Zdumiałem się, gdy Mechanistka sobie spokojnie przeszła przez lawe i mnie zabiła (nienaiwdzę tego).
Nienawidzę tej misji.
Obrazek
Awatar użytkownika
korowiow
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 28 marca 2009, 10:23

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: korowiow »

A znacie to:?
Rzucasz scouting orb, wciskasz NUM+ (nie wiem do czego od sluzy, po prostu wciskasz) i widzisz jak scouting orb wyciaga zza pazuchy mieczy - NUM+ - pałke itd. Szkoda ze nie mozna w ten sposob walczyc...

Inny bug z liną w Life of the Party. Gdy probowalem sie jej chwycic na najniższym poziomie wiezy w Angelwatch przerzuciło mnie przez cala (niemała) komnate poziomo. Walnalem w przeciwlegla sciane z taka predkosciom ze od razu death
Life sucks? -> Get a new one...
detektyw

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: detektyw »

to ja wymienię kila bugów :))

1. Jak wiadomo - walenie pałą czy mieczem przez drzwi otwierane do środka.
2.Kilka razy zginąłem skakając w łazience po wannie ? Ostre krawędzie ? :))
3. Kilka razy strzałą hałasującą skierowałem robota do ściany i waliłem w jego CPU pałą aż zginął.
4. Nie pamiętam czy to było w org. misjach czy FM że wyrzutnie bomb czy strzał, które znajdują się przy kamerach, podczas alarmu sie zacinały.
5. Za każdym razem jak jest ukryte przejście jakieś to zawsze waląc w to miejsce pałą słyszymy metal > w ten sposób często da się sprawić czy w bibliotece nie ma przejścia i nie tylko - nie wiem czy to bug czy nie ??
6. No i strażnicy > Czasem mimo że jest alarm i strażnik przestał badać miejsce i powraca na swoją pozycję idąc za nim nagle sie odwraca i atakuje.
7. Podobnie jak nas szuka strażnik. Na 99% jak jesteśmy ukryci w cieniu i chodzi koło nas to zawsze na nas trafi > troche to wkurzające bo w końcu jestem w cieniu i nie powinien nas widzieć.
8. Niektóre drzwi da się otworzyć zarówno kluczem jak i wytrychem. Nie wiem czy to bug ale dziwne.
9. Już nie bede opisywał wszelkiego rodzaju zacięcia wchodząc w na jakieś skrzynie itp że tylko save pozostaje do wgrania..
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: marek »

ad.4. w OM nigdy się nei spotkałem, ale kto wie
ad.6. to raczej nie błąd - strażnik jest poddenerwowany to każde szurnięcie go może zaalarmować
ad.7. jak na nas wejdzie to ciężko aby się nie spostrzegł, szczególnie że straznicy szukają tak, że przchodza przez duży obszar.
ad.8. Naturalne, że drzwi sie zwkle zamyka kluczem, prawda? ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
detektyw

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: detektyw »

marek pisze:ad.8. Naturalne, że drzwi sie zwkle zamyka kluczem, prawda?
ale przeważnie jest tak że albo otwierasz tylko kluczem albo tylko wytrychem. A znalazłem kilka drzwi że da sie otworzyć zarówno kluczem i wytrychem :-D
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Artass »

detektyw pisze:Niektóre drzwi da się otworzyć zarówno kluczem jak i wytrychem. Nie wiem czy to bug ale dziwne.
Do zamkniętych drzwi zwykle jest klucz, jak złodziej go nie ma otwiera zamek wytrychami - co w tym dziwnego? :)) No chyba, że chcesz żeby dało się otworzyć tylko jednym, ale albo wtedy wytychy stają się bezużyteczne, albo strażnicy otwierają sobie drzwi właśnie nimi. :))
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

5.
To pewne ograniczenie gry. Tajne przejścia to elementy ruchome, które gra widzi inaczej niż te, które są elementem tła. Tamte drugie po prostu nie istnieją dla bohatera, to tylko ściany. Natomiast te z możliwą interakcją muszą jakoś się zachować przy spotkaniu z mieczem Garretta -> wydają ogłos. A że ustawiono jeden dla wszystkich takich przedmiotów...
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Artass »

A mnie zdrowo wkurza to że tajne przejścia wyróżniają się kolorem/odcieniem koloru od reszty. :roll:
W pewnych przypadkach wyróżnia się i przejście i - jeżeli dźwignią jest pochodnia - to właśnie ona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Mjodek »

Kilka dni temu przechodziłem wieże magów. Otworzyłem drzwi, potem grzecznie zamknąłem je za sobą i odjechały w siną dal :P Potem spotkałem dwóch strażników, szli jeden za drugim. No to najpierw pałką zdzieliłem tego z tyłu, a sekundkę potem tego z przodu. Gdy już obaj zaliczyli glebę, ten drugi (będąc nieprzytomnym) rzecze: "Ha! Murderer!"

A wczoraj przechodziłem misję w operze, wspinałem się po jakichś schodach z (chyba) spiżarni do kuchni, w której stał jakiś człek, pewnie chciał coś zjeść :P Żeby mnie nie zauważył, szedłem w przysiadzie i po cichu i nagle Garrett wydaje krzyk i pada martwy. Ot tak, po prostu, już na górze, za schodami. Nierówna podłoga, potknął się i zabił, czy jak ?
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Edversion »

Mjodek pisze:Nierówna podłoga, potknął się i zabił, czy jak ?
Hmm, zdaje się, że wszedł w pułapkę na myszy. ;)

Tak, takie przykłady, że Garrett z niczego nagle pada martwy często zdarzały się w Thiefie (częściej w FM, rzadziej w OM).

Mnie najbardziej dręczy, jak Garrett zacinał się podczas skoku w TDS. Mogłem nim jeszcze sterować, ale ten nie wykonywał żadnych kroków, tylko wisiał w powietrzu, jakby latał. Właśnie to zadecydowało, że co kilka pomieszczeń zapisywałem grę.
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Mjodek »

Edversion pisze:Tak, takie przykłady, że Garrett z niczego nagle pada martwy często zdarzały się w Thiefie
Tylko, że to się dzieje zawsze tak nagle... Zawału idzie dostać :P
Edversion pisze:jak Garrett zacinał się podczas skoku w TDS.
Hmm, mi się coś takiego nigdy nie przytrafiło. Za to często mi się to zdarzało jak się wspinałem np. na skrzynki :/

[ Dodano: Sob 05 Wrz, 2009 02:16 ]
Właśnie skończyłem sobie grać w misję "Undercover" i się wkurzyłem nielicho - Ledwo wszedłem do świątyni, nikogo nie pałowałem, do żadnych zakazanych miejsc nie zaglądałem, a tu młotki włączyły alarm i zaczęły mnie bić :/ Nie pomógł restart misji... To chyba jakiś bug, miał tak ktoś?

Dobrze, że chociaż udało mi się dostać do środka :/ W końcu udało mi się jakoś wygrzebać z tej sytuacji wabiąc młotków do podziemi, a tam było ciemno i łatwo ich można było pałować... Poza tym było tam też parę miejsc których jakby się bali - Goni mnie rozjuszony młotowiec, wyje jak szalenic jakiś, aż tu nagle zatrzymuje się, odwraca i spokojnie odchodzi... Oczywiście pomogło mi to w przejściu misji... Ta misja w ogóle zabugowana była (tzn. przynajmniej u mnie), młotki się zacinały w drzwiach itp. prawie bez przerwy...
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: waldeq »

Mjodek pisze: Właśnie skończyłem sobie grać w misję "Undercover" i się wkurzyłem nielicho - Ledwo wszedłem do świątyni, nikogo nie pałowałem, do żadnych zakazanych miejsc nie zaglądałem, a tu młotki włączyły alarm i zaczęły mnie bić :/ Nie pomógł restart misji... To chyba jakiś bug, miał tak ktoś?
A kradłeś coś :?:
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Mjodek »

Nie zdążyłem niczego ukraść
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: marek »

A biegałeś? Bo z tego co kojarzę na coś takiego też mogą zwrócić uwagę. Tak samo na otwarcie nieodpowiednich drzwi, kradzież, wyciągnięcie broni, znalezienie ciała lub usłyszenie jęku, zauważenie krwi. Zresztą jak to jest na początku, to nie ma problemu, możesz zacząć od nowa :)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najdziwniejsze bugi Thiefów

Post autor: Mjodek »

Żadnej z tych rzeczy nie robiłem. A rozpoczęcie od nowa nic nie dało, jak już napisałem wcześniej. Może mam jakąś wadliwą wersję? W każdym razie i tak to przeszedłem dzięki temu, że w podziemiach mają ciemno.
ODPOWIEDZ