Kawiarenka

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Czasami widzę, jak w tematach z czyimiś pracami powstają dyskusje dotyczące innych wątków.
Dlatego zakładam ten temat, kawiarenkę, w której każdy może rozmawiać na dowolne tematy powiązane ze swoją twórczością. Pytania o detale fabularne, zwierzenia, sondy (np. "czy uważacie że to dobry pomysł", rozterki artystyczne oraz zapowiedzi nowych dzieł ;> właśnie tutaj!

Jeśli temat nie okaże się popularny albo stanie się jaskinią zupełnego spamu (posty w stylu:
-A może coś napiszę?
-No, napisz.
-A o czym?
-A o czym chcesz?
-Nie wiem?
-Ale napisz... )

to wtedy będzie czyszczenie lub usuwanie. Oczywiście... wymagam też poprawnej pisowni... tzn brak ortów, interpunkcja oraz ogólnie ładny wygląd postu. Może już zauważyliście, że mam zwyczaj podkreślać orty na czerwono :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kawiarenka

Post autor: Edversion »

SPIDIvonMARDER pisze:oraz zapowiedzi nowych dzieł ;>
A, no to wrzucę coś od siebie. :P
Zapowiedź trzeciej i ostatniej części mojego opowiadania Personifikanty, w której wszystkie tajemnice zostaną ostatecznie wyjaśnione i cała sytuacja opanowana (przynajmniej tak, mogłoby się wydawać).
Mam nadzieję, że nie odrzuci czytelników długość mojego opowiadania. Trzecia część będzie najdłuższa, przewyższy swoim rozmiarem poprzednią, drugą część, więc najprawdopodobniej przeczytają ją tylko najwytrwalsi forumowicze, którzy przynajmniej od czasu do czasu zajrzą na forum.
Jak narazie praca stanęła. Mam napisane gdzieś 80%, i nie mogę się przymusić do dalszej pracy. Szkoła, mało czaso wolnego.. to wszystko wpłynęło w pewnym stopniu na to, że nie mogę skupić się nad pracą. A pisać bez weny nie mam zamiaru. Lepiej trochę przeczekać, niż spieprzyć sprawę. ;)

Swoim opowiadaniem próbuję zaciekawić czytelników, tak, aby Ci z nie cierpliowścią czytali kolejne fragmenty, zastanawiając się co teraz może się wydarzyć. Mnóstwo wątków pobocznych tylko dodaje temu wszystkiemu pikanterii. Mało nic nie znaczących opisów, dużo dialogów, pomysłów i akcji. To moim zdaniem klucz do sukcesu. :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No jestem ciekaw... zwłaszcza, że tu ostatnio straszna posucha w Twórczości Fanowskiej... nawet jeśli chodzi o komentarze. Jedna Moira napisała coś o moim ostanim tekście, ale wiersze i rymowanki? Zgroza... wiatr wieje i tylko zombie jęczą. Faktycznie da się zauważyć pewną stagnację na forum: aktywne są tematy o pierdołach oraz przyszłość forum polegająca na dopieszczaniu wyglądu.

A Świat Złodzieja, Twórczość Fanowska śpią...

Tak więc czekam na Twoją pracę, mam nadzieję że przełamie lody i coś się tu wydarzy.
A tak swoją drogą... Edversion mógłbyś przeczytać te moje ostatnie wierszyki i opowiadanie?
I skrobnąć coś o nich?
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kawiarenka

Post autor: Edversion »

Napisałem! Faktycznie, coś ostatnio.. głucho. Ty coś napisałeś. Ja miałem dłuższą przerwę związaną z dostowaniem się do roku szkolnego i nowego liceum. Moira niby swoje opowiadanie pisze, ale też żadnych wieści od niej. Artass (u którego też widzę zagadki na dobrego literatę, chociażby ze sposobu jego wypowiedzi na forum, czy tych nielicznych opowiadań) też nic nie pisze. Nawet mały dobry Carnage, który zraził się chyba co do nowego wyglądu forum i od dawna już tu nie zajrzał.

Trzeba to zmienić. Obudzić stare niedźwiedzie i zachęcić ich do jakiejś pracy. A nie! Ale komu się będzie chciało.. no właśnie. :(

Jeśli chodzi o personifikanty, to dzisiaj postanowiłem wrócić do roboty i piszę już zakończenie. Za parę dni opowiadanie powinno znaleźć się na forum (od razu ostrzegam o jednym wielkim minusie mojego opo - będzie się go czytało przez pół nocy ;) )
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Hadrian »

O, kurczę! :prze Mam jeszcze do napisania Kurtynę! Ale mogę powiedzieć że Garrett będzię musiał się spieszyć z okradaniem :mru
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kawiarenka

Post autor: Edversion »

Miało być kilka dni, ale już jest.
Skończyłem ostatnią część Personifikantów, i teraz czekam tylko na poprawki Admina, by móc ją umieścić na forum (trzecia część zajmuje ok. 80000 znaków, z czego post może być stworzony wyłącznie z 60000; czyli ogólnie rzecz mówiąc jest dłuższa niż dwie poprzednie części razem wzięte :mru ).

Mam nadzieję, że opowiadanie zaciekawi każdego czytelnika. :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A fakt! To absurdalne ograniczenie potrafi zepsuć wszystko i musi zostać naprawione ;/ Oczywiscie w miarę możliwości.
Ja aktualnie pracuję nad 3 tekstami, wszystkie będą dość długie:
1. Universum "Wieży Snów" - "Zaklęta w Sokoła".
2. Realistyczno-fantastyczne, nie mam jeszcze dobrego tytułu. W każdym razie będzie o dziewczynie, która wyróżnia się wzrostem oraz pewną cechą... mianowicie każdy kto z nią rozmawia, przypomina sobie odległe sny z dzieciństwa...
Tytuł roboczy "Posłannik Snów". Głupi trochę, w dodatku mam wrażenie, ze już go gdzieś słyszałem...
3. Realistyczno-fantastyczne - "Redwish". Tego chyba nie ukończę, gdyż opuściło mnie natchnienie. Miało być o mojej ukochanej... jednak jej obojętność strasznie mi przeszkadza w pisaniu. A szkoda, bo pomysł ciekawy... niejako inspirowany "Zmierzchem" (którego przeczytałem pierwsze 2 rozdzialy i miałem dość). W każdym razie już wiecie o czym miało być...
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kawiarenka

Post autor: Edversion »

Mała skromna uwaga, ale nie chce robić niepotrzebnego spamu w "Personifikantach" :
@Spidi - z tych dwóch opowiadań, które ci poleciłem, wybrałeś akurat ten mniej śmieszny. ;) Ale dziękuję, że ktokolwiek czyta jeszcze te moje stare, rozlatujące się księgi. ;)
A jeśli chodzi o 20dni czytania dobrego tekstu.. to masz rację. Z tym, że ja nie byłbym w stanie tego napisać. Musiałbym wymyśleć dodatkowe wątki poboczne, itp.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:A fakt! To absurdalne ograniczenie potrafi zepsuć wszystko i musi zostać naprawione ;/ Oczywiscie w miarę możliwości.
3. Realistyczno-fantastyczne - "Redwish". Tego chyba nie ukończę, gdyż opuściło mnie natchnienie. Miało być o mojej ukochanej... jednak jej obojętność strasznie mi przeszkadza w pisaniu. A szkoda, bo pomysł ciekawy... niejako inspirowany "Zmierzchem" (którego przeczytałem pierwsze 2 rozdzialy i miałem dość). W każdym razie już wiecie o czym miało być...
Przepraszam za Off-Topic: Spidi, "Zmierzch" jest najgorszą częścią cyklu (do przeczytania zmusiła mnie kuzynka i chwała jej za to; gdyby nie ona, nie wzięłabym reszty cyklu do ręki i nie znalazłabym PLAGIATU Z THIEF'A - w "Przed świtem" autorka umieściła naszego G. - skandal :twisted: :cry: :wsc :evil: :prze !!! Jej fart, że jako bohatera pozytywnego, ale skóra i kości ściągnięte od LGS i Eidosu). Reszta, im bliżej do końca, do czytania, jednak i tak wolę i polecam "Alchemika" Paula Coelho. Co do opowiadań, chcemy jeszcze. Mogę wrzucić trochę staroci, które zalegają u mnie, ale obawiam się, że po ich przeczytaniu odechce się Wam ze mną korespondować... czytaj: kiepskie są :zal . Jednak skoro nie tylko Caer namawia, spróbuję - no risk, no fun!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sorry, ale to temat nie do rozmów o książkach, ale o własnej twórczości.
:P

Redwisha nie będzie, natchnienie mnie opuściło na dobre. Natomiast nr 2... tytuł to "Senna Mgła"... i już gromadzę pomysły :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

Szkoda... Ale tytuł drugiego dziełka brzmi zachęcająco. Trzymam kciuki!!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Caer »

Keeper in Training pisze:(...) Mogę wrzucić trochę staroci, które zalegają u mnie, ale obawiam się, że po ich przeczytaniu odechce się Wam ze mną korespondować... czytaj: kiepskie są :zal . Jednak skoro nie tylko Caer namawia, spróbuję - no risk, no fun!
No pain, no gain, Nothing ventured - nothing gained i takie tam :). A ja zawsze namawiam :).
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kawiarenka

Post autor: Daweon »

Jakoś misje z dwóch pierwszych Thiefów mnie nie pociągają do robienia wierszy więc robię o misji z wdową Moirą. Właściwie to mógłbym już ten wiersz dać na światło dzienne, ale mam problem z fabułą. Chodzi mi o tą płytę: o ile pamiętam to statek został nawiedzony przez tą płytę, z drugiej strony owa płyta znalazła się u Moiry, przecież przedmiot nie może nawiedzić miejsca bardzo odległego. Pytanie brzmi co się tam zdarzyło? A może jakiś z faktów pomyliłem? Nie wiem, więc proszę was o skorygowanie mnie, bo bezdennego sztormu i misji na wyspie mi się robić nie chce.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Kawiarenka

Post autor: ERH+ »

Daweon pisze:Właściwie to mógłbym już ten wiersz dać na światło dzienne, ale mam problem z fabułą. Chodzi mi o tą płytę: o ile pamiętam to statek został nawiedzony przez tą płytę, z drugiej strony owa płyta znalazła się u Moiry, przecież przedmiot nie może nawiedzić miejsca bardzo odległego.
Zależy jak dokładnie chcesz znać tą historię:
1) w siedzibie strażników dowiadujesz się, że Kompendium Lamentacji (zawierające bodaj przepowiednie odnośnie Brata i Zdrajcy) mogło wejść w posiadanie kapitana Moiry;
2) wchodzisz na pokład Bezdennego Sztormu, i z notatek kapitana dowiadujesz się, że "złotą płytę, której nie dawało się podzielić" wziął jako swoją część łupu -i schował w Nadmorskiej Posiadłości;
3) Caduka odczytuje przepowiednię -pojawia się motyw zatrzymania czasu. Garrett rozwala Wieżę Zegarową, ta wskazuje...
Znasz resztę. Chyba jednak musisz przeczytać wszystkie scroll'e w grze (ja przejżałem solucję misji), a to i tak ci nie powie jaką mocą Kompendium zabiło, wskrzesiło i nawigowało statek do portu. Nie pamiętam też skąd strażnicy wiedzą o Moirze i czy był piratem, czy tylko odkrywcą Zaginionego miasta/ Kurszoków/ jakiejś biblioteki Keeper'ów).
Chyba bardziej ciekawą kwestią jest, że Kompendium przesądza o losie kolejnych napotkanych osób: kapitana Moiry, jego żony, Caduki.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawiarenka

Post autor: Moira »

Strażnicy nie wiedzą o Moirze. Garrett sam się domyślił, że chodzi statek. To przez synonim znaleziony w jednej księdze, o którym rozmawiają dwaj Strażnicy. "Kompendium zostanie przywrócone (czy jakoś tak) przez straszliwą burzę."
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kawiarenka

Post autor: Daweon »

Dzięki, rzecz którą chciałem się ciebie spytać już mi jest nie potrzebna bo zmieniłem całkowicie linijkę.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Co nowego u Spidiego?
"Zakleta w Sokoła" ukończona. Ponadto mam kilka pomysłów na różne opowiadanka, a także na dwa (następujące po sobie) o Garrettcie...
...z czym...
Garrett w całkowicie nowej odsłonie! Widzieliśmy już takie osobliwości jak Garciu zakochany, Garciu mlody, u Strażników, w różnych dziwnych sytaucjach, snach... sam zresztą o tym pisałem. Ale czegoś takiego (chyba) jeszcze nie było!
Coming soon...
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Co nowego u Spidiego?
"Zakleta w Sokoła" ukończona. Ponadto mam kilka pomysłów na różne opowiadanka, a także na dwa (następujące po sobie) o Garrettcie...
...z czym...
Garrett w całkowicie nowej odsłonie! Widzieliśmy już takie osobliwości jak Garciu zakochany, Garciu mlody, u Strażników, w różnych dziwnych sytaucjach, snach... sam zresztą o tym pisałem. Ale czegoś takiego (chyba) jeszcze nie było!
Coming soon...
Spidi, zamieściłeś już Swoje dzieło na forum? Twój opis prezentuje się wyjątkowo smakowicie. Uwielbiam powieści, w których Autor zrywa ze stereotypami i tworzy coś całkowicie nowego, świeżego. U mnie na razie brak czasu - pracuję nad spektaklem z Miasta. Nic ciekawego, amatorszczyzna zupełna, aktorzy marudzą i domagają się "bardziej popisowych ról", cokolwiek to znaczy ("producent" twierdzi, że wersja, która była chyba jednak trochę lepsza, jest dla nich zbyt trudna do dojścia, o co tu chodzi - fakt, napakowane wiele podtekstów, ale Wy, Oświeceni :) byście bez problemu zrozumieli), słowem, zero chwili dla siebie i klawiaturki "alone" ;). Może kiedyś umieszczę scenariusz na forum, zobaczymy.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawiarenka

Post autor: Moira »

no, nareszcie Moira się za siebie wzięła :)

mam w planach opowiadanie, które niedługo jakoś powinnam wstawić. Potrzebuję imion, więc prosiła bym o zezwolenia.

:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kawiarenka

Post autor: Edversion »

Może być moje. Tak jak ostatnio Strażnik. :)
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Kawiarenka

Post autor: ERH+ »

Imiona to problem? Chyba sukces to zrobić z niczego postać budzącą emocje.
Może być moje? :-D "Mówią mi ERH+... Czasami po prostu zdarza mi się krwotok, ale transfuzje nie są wymagane... jakby co B Rh+..."
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Kawiarenka

Post autor: Mjodek »

Moira, mój nick też możesz wykorzystać w swoim opowiadaniu. Chociaż wątpię, żeby się przydał :D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Czemu nie? "Moira spotkała badacza dalekich języków"... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawiarenka

Post autor: Moira »

...przedstawił się jako pan Mjodek. O kurcze...! ja mam pomysł!


<demoniczny śmiech :twisted: >

:luk
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kawiarenka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A co do imion, to mogłabyś mnie w końcu wrzucić do opowiadania niewdzięcznico :D Ile ja o Tobie tekstów napisałem, co? :P
Obrazek
ODPOWIEDZ