Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Jestem zbulwersowany!!! Co to ma być!? Juventus remisuje z Lechem 3:3 !!!? Toż to totalny wstyd! Legenda Włoch...? Nie wiem co jest grane, ale jestem strasznie zniesmaczony.... Mam nadzieje, że z Manchesterem City będzie pogrom :rad :roll: ....
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Kibic Juve, tak? Hehe. No ja np. zawsze kibicuję polskim zespołom bez znaczenia czy grają z moją ulubioną drużyną czy też nie. W końcu miłe jest takie małe, chwilowe odbicie się od dna. Oderwać się od tych ciągłych klęsk i narzekań, coś pięknego. :)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Jestem kibicem Juventusu od jakiś 8 lat! W życiu nie pamiętam takich czasów... po tej degradacji to jakieś nie porozumienie! Przecież normalnie powinno być jakieś 4:0 minimum... Bez komentarza...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

W końcu jakiś pozytywny akcent w tej polskiej piłce :wes Szkoda, że Arboleda i Kotorowski mieli kiepski dzień, bo mogła być megasensacja.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Może poczekajmy do grudnia i zobaczymy wtedy jak się będzie układać sytuacja w grupie A ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Wow! Lech Poznań czarnym koniem Ligi Europejskiej? Ładne jaja w grupie A ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Dla mnie niezrozumiałe, jak w meczu polskiej drużyny z zagraniczną (nawet tej, której kibicujesz) kibicujesz TEJ DRUGIEJ?! Toż to zdrada! Ja - chociaż jestem z Wielkopolski - nawet gdyby to była Legia, to kibicowałbym im, bo reprezentują Polskę! Idź się schować z tym Juve. :-D ... a tak serio to mam w nosie kto jakiej drużynie kibicuje, dla mnie ważne tylko, że Polska, ale w Lecha w LM będę wierzył do końca.

"Ale jaja"? Nie obrażaj ty tutaj mojego klubu. Ja tam w nich wierzę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Niby dlaczego mam kibicować Lechowi? To, że jest z Polski? A co to jest reprezentacja, że muszę im kibicować? Śmieszny jesteś... A wiesz? Mam nawet, gdzieś całą tą ekstraklase i te wszystkie kluby które i tak nic nie osiągną przez naszych zaje**stych prezesów i zarządców. Ktoś może kibicować jakiemuś klubowi z sentymentu, z przywiązania, z miłości, fanatyzmu a ktoś za ich dobrą grę, gwiazdy czy za ich dobre wyniki a nawet tak jak Ty za to, że prostu mieszka w tym mieście/okolicy. Przykład: Juventus ma sztamę z Legią Warszawa, ale to dla mnie nie powód by wspierać Legię. Druga sprawa: Inter w zeszłym sezonie grał w finale Ligi Mistrzów i zwyciężył ją, z punktu widzenia Twojego patriotycznego myślenia całe Włochy powinny być za Interem tak? :)) tak oczywiście 8-) szczególnie kibice AC Milanu... Więc nie pouczaj kolego kto jakim ma być kibicem i komu ma kibicować bo nie masz racji i jesteś zielony w tych sprawach. Świadczy o tym Twój post, gdzie napisałeś, że będziesz wierzył w Lecha w LM. Lidze Mistrzów? Muszę oświecić Cię mój drogi - Leszek odpadł z Ligi Mistrzów jakiś miesiąc temu a teraz gra w Lidze Europejskiej.

I na koniec dla sprostowania - nie wierzę w Lecha bo jestem realistą i wiem, że nie mają dużych szans na awans, ale życzę im wszystkiego dobrego w meczach z Manchesterem City i Salzburgiem.
Artass pisze:"Ale jaja"? Nie obrażaj ty tutaj mojego klubu.
darioSS pisze:Ładne jaja w grupie A ;)
I naucz się wreszcie czytać ze zrozumieniem....
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Jeeezu... wyluzuj :roll: Literki mi się pomyliły.
Chodził mi o to, że jakby nie było to teraz reprezentują w LE Polskę, i każdy polski kibic, nie ważne jakiego klubu, powinien trzymać za nich kciuki. No, ale są kibole, których boli gdy przeciwnik osiągnie jakiś sukces. Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców.
Poza tym mój post był półżartem... a w piłce masz rację - jestem zielony, ale mimo to mnie to interesuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Masz racje reprezentują w jakiś sposób nie Polskę a Ligę Polską i każdy powinien im kibicować, ale Ty zwyczajnie nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów. Dla sprostowania - chciałbym, aby Lech wygrał pozostałe mecze za wyjątkiem tego jednego z Juventusem, ale wiem też, że zwyczajnie mogą nie dać rady więc po co się łudzić?
Artass pisze:No, ale są kibole, których boli gdy przeciwnik osiągnie jakiś sukces. Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców.
Wątpię, aby jakiś kibic cieszył się z przegranej swojej drużyny a radował się z sukcesu przeciwnika... gubisz się w słowach chłopcze :kwd ...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

darioSS pisze:reprezentują w jakiś sposób nie Polskę a Ligę Polską i każdy powinien im kibicować
Każdy powinien kibicować tym, którym akurat ma ochotę kibicować, koniec i kropka.

No co? Też się chciałem trochę pokłócić :hyh .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Chcesz się dołączyć do kłótni :-D ? Nie no spoko, aż tak źle nie jest. Na razie jest to w miarę kulturalna wymiana poglądów na temat kibicowania ;) A to, że czasem trafi się ktoś kto walnie post nie wiedząc jaka była treść i przesłanie wcześniejszych postów to już świadczy o nim samym... To nie sesja rpg Bonehoard :o
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

darioSS pisze:To nie sesja rpg Bonehoard
Uuuuuuu! Teraz przesadziłeś. :mru
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Naprawdę?! A ja tak liczyłem na mecz FC Zaginione Miasto - Smródzgęby Burrickowo Dolne :? A tak serio to ta Twoja pseudodocinkowa pointa średnio Ci wyszła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

darioSS pisze:Może poczekajmy do grudnia i zobaczymy wtedy jak się będzie układać sytuacja w grupie A ;)
Ułożyła się znakomicie :hur
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

Czekałem tylko na komentarz kogoś z forum...:) i powiem tak: Niech się "Leszek" cieszy z awansu do kolejnej rundy bo po tylu latach niepowodzeń w polskiej piłce nożnej może coś tam się nam należy - przynajmniej będą mieć gadane przez dobre kilka lat jak to Lech Poznań nie pokonał Manchesteru City i nie awansował kosztem Juventusu dalej. Natomiast to i tak niczego nie zmienia bo dobrze wiemy, że Lech nie wygra Ligi Europejskiej a sezon już ma stracony, gdyż najprawdopodobniej nie zagra w następnym sezonie w pucharach... gorycz "porażki" przełknę jakoś... a Juventus? Juventus zawsze pozostanie wielkim Juventusem - świetnym światowym klubem bez względu na wszystko, czy odpada teraz, czy odpadłby w półfinale to bez znaczenia... W Serie A zajmuje 3 pozycje przed nim szansa w przyszłym sezonie grania w Lidze Mistrzów, szansa na mistrza Włoch, puchar Włoch. Szczerze? Owszem będzie sensacja jest sensacja, ale po jakimś czasie każdemu to przejdzie... Szkoda tylko, że prawdziwy Juventus nie miał okazji pokazać swojego oblicza - bo kto jest prawdziwym fanem piłki nożnej, interesuje się nią i śledzi na bieżąco informacje itd. itp wie czemu było tak a nie inaczej - i nie zamierzam teraz usprawiedliwiać ich bo nie w tym rzecz - już nie wspomnę o warunkach jakie dzisiaj były a to jest zwyczajna loteria - tutaj nawet FC Barcelona czy Manchester United nic by nie wskórały - btw. jest masa argumentów przemawiających na korzyść Włochów, a dla Lecha? Tylko zwycięstwo - pewne z Manchesterem City...jedyne jedno. I jeszcze jedno... Żałuje, że losowanie było tak okrutne i przyszło się zmierzyć Lechowi z Juventusem... zawsze kibicowałem polskiej drużynie, ale w tym momencie postawiłem na swoich... Co do Manchesteru City... przyznam, że Lech był 100 % lepszy niż słynni "Syty"...w dwumeczu. I nie zdziwiłbym się jakby Lech zaszedł dalej niż "Szejkowie" co już piłka nie raz udowadniała nam, że pieniądze nie grają...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Jak najbardziej prawidłowo ujęte darioSS. :) Juventus pozostanie wielkim Juventusem, Lech pozostanie polskim Lechem. Niemniej jednak ja z tej chwili bardzo się cieszę z tego awansu tym bardziej, że sytuacja w polskim futbolu jest nie za fajna. Zresztą pisałem już o tym kiedyś. Zwalanie winy na pogodę i gdybanie co by było gdyby warunki były normalne oczywiście jest bez sensu bo nie jest to na pewno głównym czynnikiem decydującym o wyniku. Juventus zawalił mecze z Salzburgiem. Wprawdzie ich nie widziałem i nie ocenię samej gry ale wydaje mi się że zaledwie 2 punkty z jak się okazało autsajderem są totalną porażką.
Na koniec Lechowi życzę wyjścia z kryzysu w lidze i dalszych sukcesów w LE a Juventusowi powrotu na szczyt w Serie A i ponownego liczenia się w LM. :)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

darioSS pisze:Natomiast to i tak niczego nie zmienia bo dobrze wiemy, że Lech nie wygra Ligi Europejskiej
No raczej tak się nie stanie bo do rywalizacji włączą się jeszcze drużyny z 3 miejsc LM. Chociaż z drugiej strony jeśli mogli pokonać ManC, z Juve też byli lepsi (gdyby to był dwumecz) to czemu nie mieliby poradzić sobie np. z FC Basel, Sportingiem Braga lub Glasgow Rangers z LM.

Pieniądze uzyskane za wyjście z grupy też są niczego sobie ja na polskie warunki i z pewnością się Lechowi przydadzą, chociażby na utrzymanie składu. Wiadomo, jeśli będzie bardzo dobra oferta to na siłę nikogo trzymać nie będą ale przynajmniej nie będzie tak, że w kasie brakuje pieniędzy i trzeba posprzedawać zawodników.

Kolejną korzyścią są punkty w rankingu UEFA dla Polski jak i dla klubu za każde zwycięstwo i remis. Są one liczone kilka lat wstecz, więc i tak marnie to wygląda ale zawsze to coś. Dzięki nim można uzyskać prawo wystawiania większej ilości drużyn w pucharach a ranking klubu decyduje o jego rozstawieniu i od której rundy rozpocznie eliminacje.

No i przynajmniej jeszcze dwa wieczory będę mógł spędzić emocjonując się występem polskiej ekipy w pucharach popijając piwko w fotelu :mru Ja tu widzę same korzyści.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

@waldeq -
waldeq pisze:Zwalanie winy na pogodę i gdybanie co by było gdyby warunki były normalne oczywiście jest bez sensu bo nie jest to na pewno głównym czynnikiem decydującym o wyniku. Juventus zawalił mecze z Salzburgiem.
Owszem, warunki pogodowe nie bo np. mróz w niczym nie przeszkadza, w Rosji jakoś Zenit czy CSKA nie narzekają na to, ale mowa tutaj o murawie. Pod koniec pierwszej połowy piłki nie było widać a już nie wspomnę o liniach bocznych. W piłkę nożną nie gra się na lodowisku tak jak to miało miejsce wczoraj, gdyż w takim meczu jest za dużo przypadkowości i błędów, żeby mówić o normalnej grze. Momentami miałem wrażenie, że oglądam mecz hokejowy... ;) Na całe szczęście dla Lecha to on zdobył pierwszą bramkę po błędzie w obronie i przeszedł do defensywy, później Juventus miał masę akcji które mógł zakończyć golem, ale można gdybać... Jestem ciekaw co by było gdyby to Włosi prowadzili 1:0 do pierwszej połowy, albo gdyby wygrali ten mecz - wtedy zaczęła by się gadanina, że jednak należy przerwać albo odwołać mecz nie ;) ?

Mecz z Salzburgiem - tutaj się zgodzę w 100%. W dwumeczu Juve zawaliło bo powinni zdobyć komplet punktów i w tym momencie remis z Lechem nie eliminował by ich z rozgrywek.

@Michal - kluby które spadną z Ligi Mistrzów nie są wcale takie silne, powiedziałbym, że silniejsze pozostają dalej w Lidze Europejskiej tj. Zenit, CSKA Moskwa, FC Porto czy Bayer Leverkusen. Natomiast kasa z Ligi Europejskiej jest jak najbardziej opłacalna dla Lecha czego nie można powiedzieć już o klubie który ma szanse gry w Lidze Mistrzów - za sam awans do fazy grupowej jest kasa porównywalna do tej za zwycięstwo w LE... ot taka ciekawostka ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

darioSS pisze: później Juventus miał masę akcji które mógł zakończyć golem,
darioSS pisze:Momentami miałem wrażenie, że oglądam mecz hokejowy...
Hmmm... a może rzeczywiście przełączyło Ci się wczoraj na jakiś hokej a nie Ligę Europejską :hyh Zgodzę się, że Juve miał kilka sporadycznych okazji na zdobycie bramki (więcej niż Lech) ale nie od razu masę. Trochę tu naginasz fakty bo z twojej relacji wynika że Lech strzelił na początku bramkę a potem to już obrona Częstochowy, masa sytuacji Juve, cuda na kiju i fartowny remis.
darioSS pisze:Natomiast kasa z Ligi Europejskiej jest jak najbardziej opłacalna dla Lecha czego nie można powiedzieć już o klubie który ma szanse gry w Lidze Mistrzów

No, no, o to też mi też chodziło, że dobra kasa ale z punktu widzenia Lecha. Najlepsze kluby nie traktują LE tak poważnie jak LM i stąd też pojawiła się chyba szansa dla Lecha, którą wykorzystał. Nawet wczoraj było widać, że lechici więcej serca wkładają w grę ale tak to jest, że braki w wyszkoleniu trzeba nadrabiać ambicją, której Lechowi nie zabrakło w żadnym spotkaniu LE.

Tak na marginesie to staram się pisać jak najbardziej obiektywnie. Nie jestem wielkim fanem Lecha (wolę Wisłę), a we Włoszech moją ulubioną drużyną jest właśnie Juventus :wes
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Koniec meczu! 0:1 i Lech w kolejnej fazie Ligi Europejskiej.

Mecz trochę nudny. Jednak gdy awans jest już pewny, to już nie te same emocje. Były ciekawe momenty, ale bez przesady. No i niesłusznie nieuznany gol. :?

Z niecierpliwością czekam na losowania nowych grup, które odbędą się chyba jutro (?).
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Grup już nie będzie. Teraz 1/16 i przegrany odpada. A losowanie jutro.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

Juventus mógłby wygrać chociaż ten jeden mecz to by Lech miał pierwsze miejsce. Ale dobre i to drugie, jutro losowanie a na wiosnę pierwsze mecze fazy pucharowej. :)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Olimpiada i sport

Post autor: matilon »

Teraz meczyk z Bragą, i ciekawe czy pójdzie im tak, jak do tej pory.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Artass »

Lol :mru
Obrazek
ODPOWIEDZ