Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Aen »

Misja w Thief 2, z Lotusem, latarnią morską i mechanistami (nie pamiętam tytułu).
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: dario »

Precious Cargo :)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

Aen pisze:Misja w Thief 2, z Lotusem, latarnią morską i mechanistami (nie pamiętam tytułu).
Dlaczego? IMO to jedna z najlepszych misji T2. Niespodziewany zwrot akcji, duża mapa, no i ma klimat.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: BodomChild »

Daweon pisze:no i ma klimat.
Mało thiefowy, co nie oznacza, że mi się nie podoba :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Matis
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 17 października 2010, 18:33

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Matis »

Moim zdaniem misja w kryjówce Gamall W Thief DS była nudna i denerwująca :x

A tak to reszta była super
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: waldeq »

Matis pisze:Moim zdaniem misja w kryjówce Gamall W Thief DS była nudna i denerwująca :x
Właściwie to nie była misja tylko zadanie do wykonania w mieście, było to bowiem chyba za krótkie aby tworzyć do tego całkowicie nowy poziom.
Tak po za tym to mi się to miejsce podobało, byłem ciekaw co zobaczę w mieszkaniu wiedźmy, paszczy lwa. Stwierdziłem tutaj u siebie mały dreszczyk emocji. :)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: matilon »

waldeq pisze:Tak po za tym to mi się to miejsce podobało, byłem ciekaw co zobaczę w mieszkaniu wiedźmy, paszczy lwa. Stwierdziłem tutaj u siebie mały dreszczyk emocji. :)
Takie wodzenie Wiedźmy za nos. :-D
Awatar użytkownika
Matis
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 17 października 2010, 18:33

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Matis »

Waldeq
Dla mnie po prostu była nudna bo krótka a ja lubię długie misje :-D
Awatar użytkownika
Malkovith1
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 18:31

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Malkovith1 »

Mnie się nie podoba "Ucieczka", a wręcz bardzo mi się podoba misja "Miecz", ponieważ jest strasznie zakręcona :-D
Kto gra z kodami nie może chwalić się, że umie grać.
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Mjodek »

Malkovith1 pisze:Mnie się nie podoba "Ucieczka", a wręcz bardzo mi się podoba misja "Miecz", ponieważ jest strasznie zakręcona :-D
No i tu widać jak różne są gusta ludzi, bo te dwie misje właśnie bardzo lubię, Ucieczkę ze względu na to, że stanowiła (przynajmniej na początku) niemałe wyzwanie, a "Miecz" za ten chory klimacik i pomieszanie z poplątaniem : )
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Marcin.B.Black »

Fakt, stanowi wyzwanie, ale nagromadzenie tam wszelkiego tałatajstwa w takiej ilości sprawia, że poziom ten mało ma wspólnego z cichym przemykaniem. Owszem, skradanie się jest dalej potrzebne by przeżyć, ale raczej poprzedza tylko ciche eliminowanie wrogów (np. usypianie ich strzałą gazową). Gdyby dali trochę mniej wrogów, byłoby o wiele lepiej, moim zdaniem. A tak to wyszedł odrobinę taki FPS, od tego to ja jednak mam Unreala ;).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Remo
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2011, 21:28

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Remo »

TG - Hmmm można by powiedzieć że Powrót do Katedry ale z drugiej strony była wymagająca i klimatyczna więc postawię na misję w której udawaliśmy się po jeden z medalionów (ognia bodajże). Te korytarze, lawa i niemoc w dostaniu się do wieży (chyba z 3h błądziłem ...)
TME - w tą grałem najdalej, ale bezsensowna wydaje mi się misja Rozpoznanie. Po co dwa razy włazić do tej samej wody ??
TDS - mega wynudzała mnie misja u Pogan i Krushołaków. Nie dość że nieciekawe mapy to do tego bez klimatu.

Z tych 3 najgorsza jest chyba Rozpoznanie
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Już to chyba kiedyś mówiłem... albo ktoś inny, że misje "Casing the Joint" oraz "Masks" to zwykłe zapchanie gry, by była dłuższa. Owszem, obie są bardzo ciekawe, ale jakby zrobić je jedną, to byłoby lepiej. Z drugiej strony to zdublowanie daje nam unikatowe zadania: rozpoznanie mapy ( z jej rysowaniem), kradzież jednego przedmiotu, by potem już tego nie robić, a także ghosting.
Obrazek
Remo
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2011, 21:28

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Remo »

Ja np Masks przeleciałem w 20min, więc nie widzę sensu w dwóch misjach, jedna w zupełności by starczyła.
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Ezet »

Thief Gold- absolutnie wszystkie mi się podobały ^^ może z wyjątkiem zaginionego miasta (chociaż ten tajemniczy kilmat, a'la babilońska architektura, mapka podobały mi sie bo nadawały smaczku..całej grze i historii miasta. Jednak czułem się za bardzo jak Indiana Jones a nie Garrett) oraz Pieśń Jaskiń z tymi niebieskimi krewetkami :))

Thief Metal Age- hm... misja z Amicusem...zero cienia, mnóstwo wroga ( W tej misji zabiłem najwięcej osób ze wszystkich thiefów ;/ ) no i ...zepsuła wszystko. Byłem przekonany że Amicus to jakiś olbrzymi golem... :(

TDS- nie grałem...archaiczny komputer... :P
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: dario »

Ezet pisze:( W tej misji zabiłem najwięcej osób ze wszystkich thiefów ;/ ) no i ...zepsuła wszystko
Nie dziwię się :kwd
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Keeper in Training »

darioSS pisze:
Ezet pisze:( W tej misji zabiłem najwięcej osób ze wszystkich thiefów ;/ ) no i ...zepsuła wszystko
Nie dziwię się :kwd
Racja, nie jest łatwa. A może ja po prostu nie lubię Mechanistów? Jakoś w tych ich kombinezonkach za bardzo z robotnikami, którzy podobno nasze drogi kładą mi się kojarzą :)) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Bluu »

Thief Gold: Najbardziej nie lubię chyba misji "The Sword". To błądzenie po tych wszystkich korytarzach i przejściach - oszaleć można.
Thief II: o dziwo, wszystkie misje mi się podobały, aczkolwiek jak wcześniej nadmienił Ezet w "Precious Cargo" było za mało cienia i za dużo przeciwników.
Thief III: tutaj też mi się podobały wszystkie misje, aczkolwiek liczyłem, że miasto będzie o wiele większe.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: vikose »

Powrót Do Katedry- cholernie trudny, Zaginione Miasto-cholernie nudny i mało thief'owy...
Awatar użytkownika
Happyman
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 28 lutego 2012, 20:53
Lokalizacja: Thalloris

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Happyman »

T:DS po momencie w którym Garret zostaje uznany za 'Zdrajce' trzeba znależć sekretne wejście do siedziby Keepersów, oczyma wyobrażni widziałem już jakieś sprytne przejście kanałami odnalezienie jakimś sposobem super-czad-glifu badż dobrze ukryte wejście od strony bo ja wiem: dachu? Szukałem raz ,i nic...(co było całkiem ekscytujące).. dałem sobie spokój na kilka godzin żeby popracować nad tym z 'czystą głową' (serio, TAK się wkręciłem). Za drugim razem po godzinie poszukiwań stojąc pod zablokowanym glifem do Siedziby Strażników wzdycham i stwierdzam że - po raz pierwszy w historii mojej przygody z Thiefem muszę się poddać i skorzystać z solucji. Po czym spoglądam wyżej nad glif ... i wychodzi szydło z worka, Strażnicy grupa wtajemniczonych strzegących od wieków Neutralności w całym mieście wpływając na wszytskich i wszytsko, nawet mocą glifów- wierząc w swój cel - poświęcają się i tranformują swoje własne ciała by lepiej słuzyły założeniom Keepersów. Strażnicy zablokowali glify ale nie jedno okno znajdujące się jakieś 70cm nad głównym wejściem do ich siedziby.
Okno.
Nad Głównym wejściem.

0.0

Siedziałem przed monitorem zszokowany i byłem bliski decyzji by odinstalować TDS z kompa i już NIGDY, nigdy do niego nie wracać.SERIO. NIGDY.

Dodatkowo wszytskie sekwencje między misjowo-miastowe w TDS są poprostu w pewnym momencie nużące.
"Banda twardzieli i co z tego że jest różowy, to wcale nic nie znaczy".
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Hattori »

Ja to przejście zauważyłem jeszcze nad długo przed owym momentem fabuły. Rzeczywiście, twórcy się nie postarali z takim rozwiązaniem sprawy...

Łażenie po Mieście było nużące? Ale wiesz, że nie trzeba okradać każdego napotkanego przechodnia? :-D

Pewnie nie czułbyś się najlepiej, gdyby Miasto miało rzeczywiste rozmiary, co? :) Cóż, ja tam nie narzekam. Dla mnie i tak jest za małe.
Awatar użytkownika
Happyman
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 28 lutego 2012, 20:53
Lokalizacja: Thalloris

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Happyman »

Hattori pisze: Łażenie po Mieście było nużące? Ale wiesz, że nie trzeba okradać każdego napotkanego przechodnia? :-D

Pewnie nie czułbyś się najlepiej, gdyby Miasto miało rzeczywiste rozmiary, co? :) Cóż, ja tam nie narzekam. Dla mnie i tak jest za małe.
:D no nie chodziło mi tu o przerzucanie się argmunetami dotyczącego gustów i guścików, tylko że w pewnym momencie pomiędzy misjami zaczęła dokuczać mi ciasnota a wtórne sytacje i respawn odbierały przyjemność z rozgrywki. :)
"Banda twardzieli i co z tego że jest różowy, to wcale nic nie znaczy".
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Hattori »

Aha. Tja, pod tym ja też mógłbym się podpisać.
To byłoby niezłe urozmaicenie, gdyby ścieżki patroli oraz sami strażnicy generowani byliby losowo. :)
A co do ciasnoty - wydaje mi się, że niewymiarowość Miasta w T3 jest "wadą wspólną", czyli każdy fan Złodzieja ją wymienia - niezależnie od tego, którą część uważa na najlepszą.
Awatar użytkownika
Krucha
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2012, 14:32

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Krucha »

Thief GOLD - Zdecydowanie Gildia Złodziei czyli 5 misja dostępna w Goldzie...
Masakra...
Thief 2 - nie grałem ;P
Thief Dedly Shadow - Kanały u Pogan...
Awatar użytkownika
Krucha
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2012, 14:32

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Krucha »

O i zapomniałbym...
Thief GOLD - Katedra...

Ale nie na temat...
Bardzo podobała mi się misja Miecz...
Była superowo zakręcona ;)
ODPOWIEDZ