Nowa T2 FM: Upside Down

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
1
20%
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
2
40%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
2
40%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Abru »

Obrazek

Tytuł: Upside Down
Typ: T2
Autor: Zontik
Rozmiar: 115 MB
Data wydania: 23.04.2011
Język: angielski

Do pobrania z:
1) http://www.gamefront.com/files/20247711/UpsideDown.zip
2) http://www.southquarter.com/downloads/2 ... deDown.zip

Wątek na forum TTLG
Zrzuty ekranu
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Pablito »

Coś nie coś o misji:
Piękna bogata posiadłość - zamieszkujący ją Baron wybiera się na imprezę i zostawia w swoim wypełnionym bogactwami pięknym domu tylko jednego strażnika - kapitana straży, mamy więc proste zadanie jako członek gildii złodzieii mamy się włamać i wynieść ile wlezie - dostajemy oczywiście ludzi do pomocy w zadaniu, posiadłość obfituje w Loot, cienie oraz nieco tajemnych przejść - nic tylko kraść.

Ale zaraz coś tu jest nie tak, tak jakby - na odwrót...
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: dario »

Dokładnie ;) tym razem to my wcielamy się w strażnika i staramy się jak najszybciej eliminować opryszków. Z początku może wydawać się to trochę frustrujące, gdyż mechanika gry kładzie duży nacisk na czas - dosyć trudne jest zatrzymanie za pierwszym podejściem wszystkich złodziei tak by nam nie uciekli (nie zabrali większej ilości lootu który musimy uratować). Muzyka jest spoko, lokacja - rezydencja to taki "wycinek" tego co mogliśmy już zobaczyć w King's Story. Reszta bez rewelacji, tak naprawdę liczyłem na coś więcej ze strony autora.
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Pablito »

Swoją drogą drobna rada:
Mądry strażnik zaczeka aż złodzieje odwalą brudną robotę a dopiero potem odbierze im to co mu należne

Czyli innymi słowy nie ma się co spieszyć z tłuczeniem wszystkich złodziei
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Paweuek »

No właśnie, mission failed tylko dlatego, że nie zdążyłem skompletować dostatecznej ilości lootu przed powrotem kumpla... a może po prostu trzeba było go nie wpuszczać? :hyh
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Pablito »

Swoją drogą misja ta oddaje realizm strażnika - cienie są twardsze, no i standartowe ograniczenia typu "Guards cant climb ladders" :P

Tak właściwie to nie wiem czy jest jakiś limit czasu na otwarcie drzwi ale myślę że gdy już złodzieje wyjdą to w posiadłości jest b. mało pozostałego lootu.

No i oprawa dźwiękowa genialna :P
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Hadrian »

Zachęcony "na odwrót" ściągnąłem i zagrałem. Wrażenia...

Misja jest świetna! Grywalność dobra, nawet przy słabszym silniku gry thief 2. Najlepiej jest przyłapać złodzieja na kradzieży porcelanowego talerza, na skradaniu się korytarzem bądź wystraszyć się wchodząc do całkowicie ciemnego pokoju... :)
Ciekawostką jest to, że złodzieje rzucają bomby błyskowe, a gdy stoją w cieniu ich normalnie nie widać! Teraz współczuję Benniemu... :-D
Polecam: daję 5/6. Ocenę obniżyłem, za krótkość.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Paweuek »

@Pablito666

Guards can't go into deep water :)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Jacek »

I tak nic nie przebije poradnika/instrukcji dla strażników z "The Time That Has Passed", polecam zagrać choćby z tego powodu.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Mixthoor »

Tytuł: Upside Down v1.2
Data recenzji: grudzień 2011

Słowo wstępu
Uwielbiam misje Zontik'a, ponieważ bawi się on silnikiem Thief'a jak nikt inny. Po raz kolejny stworzył wspaniałą misję, w której jako straznik będziemy musieli wytropić adeptów gildii złodzieji. "Upside Down" jest totalnie zwariowane i pełne humoru. To hit, którego nikt się nie spodziewał.

Fabuła - 4
Cytując slowa z genialnego intra - Czy uważacie strażników za ślepych, tępych oraz gluchych? Czy lubicie chwytać ich w pułapki, ogłuszać pałą, bawić się z nimi w kotka i myszkę, wrzucać ich ciała na jedno łóżko? Czy dopuszczacie się morderstw? Jeśli tak, to przyszła pora na zamianę stron. W misji "Upside Down" wcielimy się w rolę kapitana straży Petera, który pod nieobecność Barona, służby i pozostałych kompanów będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo w zamknietej willi. Plotki krążą, że w Gildii Złodzieji wieczorem odbędzie się ostateczny egzamin dla nowicjuszy. Wszyscy muszą być tam obecni, zatem noc powinna być spokojna. I owszem tak jest, przez pierwsze dwie minuty gry. Okazuje się, że celem zlodzieji jest willa naszego barona. Zatem spokojny patrol zamienia się w dynamiczną pogoń za włamywaczami oraz zabezpieczenie wszystkich wartościowych dóbr, nim zakoszą je nieproszeni goście. Ten niewielki wątek fabularny prezentuje się naprawde solidnie. Jest prosty, zabawny, a przede wszystkim przekonywujący.

Grywalność - 4
Grywalność jest po prostu bombowa. Przepiekna rezydencja skrupulatnie infiltrowana jest przez wielu świeżo upieczonych złodziejaszków. Wyposażeni w miecz będziemy musieli pozbyć się intruzów i odzyskać wszystko, co zostało przez nich skradzione. Zaznaczę, iż nie będzie łatwo. Ktokolwiek ujrzy naszą postać, od razu ruszy do ucieczki. Pogoń za młodym włamywaczem może okazać się fiaskiem, jeśli ten nie wpadnie przez przypadek do zamknietego pokoju. Adepci są tak szybcy, że ciężko jest ich dogonić. Znacznie lepiej jest na nich zapolować. Wystarczy słuchać uważnie, przy przypadkiem gdzieś w pobliżu ktoś nie otwiera drzwi. Nastepnie możemy zakraść się do nieostrożnego złodzieja i przywitać go uderzeniem naszego miecza. Przy odrobinie szczęscia przy zwłokach znajdziemy skradziony łup oraz blackjacka. Dzięki temu polowanie na pozostałych złodzieji stanie się dużo łatwiejsze. Ciekawostą jest fakt, że adepci korzystają z wielu sekretnych przejść, a przy pobie ucieczki potrafią rzucić nam pod nogi bombę błyskową. Genialne rozwiązanie. Niestety nie wszystko przypadło mi do gustu. Uważam, że początkowo mamy za mało czasu, by zapoznać się z dosyć rozbudowaną rezydencją. Misja jest tak dynamiczna, że pierwszym podejściem biegałem wkoło tłukąc każdego napotkanego mieczem, podczas gdy w pomieszczeniach i korytarzach po prostu się gubiłem. Dopiero za drugim podejsciem zmieniłem nieco taktykę i wykorzystałem atut poznananego wcześniej rozpieszczenia poszczególnych pokoi. Kolejnym minusem jest czas rozgrywki. Zarówno za pierwszym jak i drugim razem misję przeszedłem w około 20 minut. Sądzę, że na projekt przygotowywany przez tak długi czas, to odrobinę za mało. Za trzecim razem już takiej zabawy by nie było. Ostatni minus to zachowanie się złodzieji, zanim nas zobaczą. Czasem wystraczy ukryć się w cieniu i podskoczyć, by znajdujący się w poblizu złodziej zaczął nas szukać. Coś nie ta, prawda? Przecież to MY jesteśmy tutaj strażkiniem i łowcą, a nie włamywacze. Uważam, że złodzieje powinni inaczej reagować na nasze hałasy.

Oprawa audio-wizualna - 5
Rezydencja barona została pieczołowicie zaprojektowana. Na ślicznej mapie znajdziemy mnóstwo bogato wypełnionych pomieszczeń. Obrazy, lampy, świeczniki, kominki oraz rzeźby prezentują się wyśmienicie. Nie brakuje nawet bujnej roślinności. W niemalże każdym pomieszczeniu możemy zapalić światło lub wykorzystać panujący tam mrok. Przez cały czas do naszych uszu dolatuje wspaniała, dynamiczna muzyka, która wraz z fenomenalnym głosem głównego bohatera dodaje misji niepowtarzalnej dawki humoru. Do tego dochodzi totalna rozpierducha niekórych pomieszczeń. Adepci Gildii Złodzieji wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w willi. Na ścianach znajdziemy wymalowane farbą napisy w stylu "stealh 4ever", "fire exit", "blind, deaf, dull" a także dosyć często logo gildii. Niekore pomieszczenia zostały po prostu zdewastowane. Egzamin pełną gębą! Gdy już jesteśmy przy oprawie audio-wizualnej, nie wypada nie wspomnieć o fenomenalnym intro, które ogromnie zachęca do zapoznania się z zawartością misji. Wisienką na torcie jest finał, gdy oczyścimy rezydencję z szumowin bądź gdy złodzieje po prostu uciekną. Pojawi się nasz zastepca, z kórym bohater zamieni kilka słów podczas doskonałej i przezabawnej sekwencji filmowej. Rewelacyjna robota!

Ogólna ocena: 4,3
-----------

Plusy:
- wspaniała rozrywka, pełna dynamizmu, szaleństwa oraz humoru
- ślicznie zaprojektowana willa ze wspaniałą mapą
- genialna i energiczna oprawa melodyjna
- wspaniałe intro oraz doskonała sekwencja finałowa
- interesujące statystyki po zakończeniu zabawy
- możliwość gry takstycznej lub w stylu rambo

Minusy:
- brak czasu na zapoznanie się z rezydencją
- krótki czas rozgrywki, graniczący w okolicach 20 minut
- nielogiczne zachowanie złodzieji podczas naszego hałasowania

-----------

Skala ocen
1 - beznadziejnie
2 - słabo
3 - przeciętnie
4 - bardzo dobrze
5 - wyśmienicie
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Bluu »

Właśnie zagrałem w tę fanmisję i jestem pod wrażeniem. Bardzo mi się podobała (ładne, dokładnie zaplanowane wnętrza, zachowania złodziei, ciekawe rozwiązania). Jedynym minusem jest jej długość. Skończyłem ją w 10 minut :(
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: Flavia »

Bardziej ciekawostka niż prawdziwa misja. Genialne filmiki i fenomenalna posiadłość, ale o wiele za mało czasu, by się tym wszystkim nacieszyć. Pierwsze podejście może być bolesne (przyznam, dostałam po nosie i to ostro), za drugim jednak, jak już trochę poznamy posiadłość i przyzwyczaimy się do nowej sytuacji (strażnicy mają słabszy wzrok, są powolni i sprawnością nie mogą się równać ze złodziejami), misja staje się bardzo przyjemna. Wymaga jednak taktycznego podejścia (jak tu zajść drania, aby nie zdołał uciec? Które skarby uratować najpierw, aby wyrobić limit?). Generalnie przyjemnie spędzony kwadrans, ale... 115 MB? Serio?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Upside Down

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W swojej formie misja jest genialna i żałuję, że to tylko rodzinek pośród innych, bardziej konwencjonalnych pomysłów. Bycie strażnikiem to doskonała idea, a tutaj zrealizowana całkiem całkiem. Nie tylko "fabuła" mnie rozbawiła i żarty, ale także sama realizacja. Świetnie się ubawiłem, ale muszę się zgodzić, że de facto to prosta krótka przyjemność. Nieco szkoda.

Jednak daję maks punktów za filmiki, teksty, humor, architekturę posiadłości...

PODSUMOWANIE:
Ogólna ocena: 9+
Grywalność: 10
Audio: 8
Video 8
Plusy: POMYSŁ! Humor, architektura, muzyka, filmy...
Minusy: Krótka i nie wyczerpuje tematu
Obrazek
ODPOWIEDZ