Olimpiada i sport

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

W tej chwili Twój post przypomina niesmaczny żart dario.

Właśnie wróciłem z meczu (z knajpy oczywiście a nie ze stadionu :) ), jedno słowo: żenada :suc .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: dario »

To jest jakiś koszmar niee... Jeszcze Grecja wyjebała Rosje i to bez mydła :P bo gol z autu de facto :)) ...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Na początku było nieźle, chociaż Lewandowski udupił dobre okazje. Później to już dno jak zwykle (mecz z Ruskimi był wyjątkiem), niedokładne podania, bezsensowne akcje, jakieś wybijanie piłki w kosmos. Pod koniec spanikowali, wkurwili się i brzydko faulowali Czechów, aż się nieprzyjemnie oglądało.

Gdyby nie ratujący im kilka razy dupę Tytoń to by było chyba 3:0 :kwa . Sam jeden Lewandowski nic nie mógł zdziałać, jeden napastnik przy takiej drużynie to fail, goodbye Smuda...

A w ogóle to mnie to całe Euro miało nie interesować! :jez
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Olimpiada i sport

Post autor: eLPeeS »

Miało być dobrze a wyszło tak jak zwykle ;) Grunt że trzeci mecz nie był meczem o honor tylko o wszystko. Jakiś progres jest. POLSKA MISTRZEM POLSKI! :))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

I tak w końcu wykonał się najbardziej prawdopodobny scenariusz, który był do przewidzenia praktycznie od zawsze. Ja oczywiście miałem nadzieję (zawsze mam) ale nadzieja nadzieją a rzeczywistość rzeczywistością. Do piłkarzy nic nie mam bo po prostu źle ich wyszkolono i przygotowano. Niestety ale tak będzie zawsze dopóki nic nie zmieni się w strukturach naszego systemu szkoleniowego (a mamy jakiś system teraz?). Inaczej zawsze selekcjoner jaki by świetny nie był, będzie sobie wypruwał flaki by jakimś cudem zlepić jedenastkę lepszych i gorszych piłkarzy, którzy na końcu nic nie osiągną.
eLPeeS pisze:Miało być dobrze a wyszło tak jak zwykle ;) Grunt że trzeci mecz nie był meczem o honor tylko o wszystko. Jakiś progres jest. POLSKA MISTRZEM POLSKI! :))
No i nawet nie musimy pakować walizek do domu. No a ogólnie przyjęta zasada meczu otwarcia, o wszystko i o honor została zachwiana tylko dlatego, że nie napotkaliśmy w grupie żadnych Niemców itp.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Olimpiada i sport

Post autor: timon »

Dla mnie występ Polski na Euro 2012 zakończył się sukcesem. Ta drużyna sklecona jest z graczy zapijaczonej ligi polskiej (plus kilku innych). W niej (tej lidze) panuje niechęć piłkarzy do ciężkiej pracy, olbrzymie wynagrodzenia za marne umiejętności i mania wielkości. Te umiejętności pozwalają naszym piłkarzom jedynie na wygranie z Andorą. Dlatego ten wynik (dwa remisy) należy uznać za sukces. Gadanie o utraconych szansach, porażkach i "złej pracy trenera", o braku zmian w trakcie meczu (na kogo? na innego partacza bez kondycji) to efekt złudzenia jakim otaczano polską piłkę od 2-3 lat i okłamywanie samego siebie. A z polską piłką jest tak źle, że tak wywalczone 4. miejsce w grupie jest sukcesem i to jest dopiero smutne.
Na szczęście pozostają nam inne dyscypliny, w których zawodnicy ciężko pracują i są tego efekty (np. piłka ręczna i siatkowa) a ostatnie mecze drużyn narodowych w tych dyscyplinach cieszyły oczy i serca i były dynamiczne a nie nudne jak nożna na euro :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Np. w siatkówce wyszliśmy z 1 miejsca w grupie ;) Nie widziałem nigdzie piłkoszału z tej okazji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

timon pisze:Ta drużyna sklecona jest z graczy zapijaczonej ligi polskiej (plus kilku innych).
Małe sprostowanie, w meczu z Czechami z naszej ligi wystąpił jedynie Murawski, pozostałych 10+3 zmienników to gracze z lig zagranicznych. W ogóle w całej kadrze było zalewie kilku zawodników Ekstraklasy, coś koło 5.

Co do samego występu Polski na Euro to ja widzę 2 strony medalu.
Pierwsza, ta gorsza:
Nie wykorzystaliśmy ponad 2 letniego okresu przygotowań, Smuda miał wszystko, a cel nie został zrealizowany. Graliśmy u siebie, przy wspaniałym dopingu fanów, mieliśmy najłatwiejszą grupę i mimo tego zajmujemy ostatnie miejsce. Nawet mi się nie chce zastanawiać kiedy po raz kolejny pojawi się taka szansa zagrania w 1/4 ME.

Druga:
Pomimo łatwiejszych grupowych rywali niż np. Ukraina, mieliśmy również wymagających przeciwników, którzy też przygotowywali się do tego turnieju, na których też liczyli kibice, i którzy nie przyjechali do nas by odpaść w grupie. Byli to rywale w naszym zasięgu, z którymi mieliśmy szanse podjąć równorzędną walkę i według mnie tak też było. Fakt, graliśmy momentami straszną kaszanę (2 połowa z Grekami i Czechami), ale też momentami to my straszyliśmy bramkarzy rywali, brakło skuteczności. Faktem jest, że do 72 minuty meczu z Czechami ciągle mieliśmy realną szansę na wyjście z grupy, emocje były niemal do samego końca i z tego jestem zadowolony. Dawno się tak nie emocjonowałem siedząc przed TV.

No trudno, zawsze ktoś musi być tym przegranym, okazaliśmy się słabsi i tyle. Ogólnie występ trzeba zaliczyć jako niepowodzenie ale też nie był to jakiś blamaż, każda z drużyn na EURO (prócz Polski i Ukrainy) udowodniła w eliminacjach, że zasługuje na występ wśród najlepszych drużyn kontynentu i nie graliśmy ze słabeuszami.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Olimpiada i sport

Post autor: timon »

Michal pisze: Nie wykorzystaliśmy ponad 2 letniego okresu przygotowań, Smuda miał wszystko, a cel nie został zrealizowany......
No tak, ci biedni , chętni do pracy piłkarze chcieli tylko Smuda im nie pozwolił, to on jest wszystkiemu winien, to no zawalił, pozbawiał kondycji, odmawiał objaśnienia zawiłości strategii i przebijał opony w samochodach. Jak się Smugę zmieni na X lub Y to wszystko będzie cacy i zdobędziemy nawet 1. miejsce na mundialu.
Pominę stwierdzenia "straszyliśmy bramkarzy" i "ciągle mieliśmy realną szansę" bo to okłamywanie samych siebie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Wtrącę się do waszej dyskusji.

1. Przygotowanie zawodników na kadrę odbywa się w klubach. Smuda mógł jedynie przećwiczyć z zawodnikami jakieś warianty taktyczne, ale kondycji na pewno nie mógł poprawić.
2. Przygotowanie kondycyjne. Jak zwykle było fatalne. 70 min meczu z Grecją, a nasi oddychali rękawkami, 60 minuta meczu z Czechami, a nasi ledwie co mogli się poruszać. Jedynie trio z Dortmundu kondycyjnie dawało radę. Co z tego, że mamy w jedenastce graczy z lig zagranicznych, skoro tylko 4 z nich gra w podstawowych składach swoich klubów. Jak się grzeje ławę, albo miało się kontuzję, to trudno oczekiwać cudów. Zobaczcie też jak zbudowani są Niemcy, czy Hiszpanie. Szczupli, wybiegani zawodnicy. Oni mają siłę biegać nawet 120 minut.
3. Trzej drwale z boiska, czyli środek pomocy. Murawski, Dudka, Polański - sami defensywni pomocnicy, więc kto miał rozgrywać? Murawski? Błagam, to był jakiś żart... Gdyby nie nasze skrzydła, to mielibyśmy 0 sytuacji na tych mistrzostwach. Środek pomocy w ogóle nie istniał przy konstruowaniu akcji. Brakuje nam w kraju typowego rozgrywającego. Włosi mają Pirlo, Chorwaci Modrica, Czesi Rosickyego itd. Już nie wspominam o Niemcach, czy Hiszpanach, gdzie cała pomoc to klasa światowa.
timon pisze:Pominę stwierdzenia "straszyliśmy bramkarzy" i "ciągle mieliśmy realną szansę" bo to okłamywanie samych siebie.
Do końca się z tym nie zgodzę. Z Rosją naprawdę byliśmy lepsi i mieliśmy sytuacje bramkowe. Z Grecją i Czechami pierwsze połowy też mogły przynieść nam po 2-3 gole. Naszą największą porażką był mecz z Grecją - wygrany mecz, którego omal nie przegraliśmy. Gdyby ten mecz zakończył się naszym zwycięstwem, to sądzę że wyszlibyśmy z grupy.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Maveral pisze:1. Przygotowanie zawodników na kadrę odbywa się w klubach. Smuda mógł jedynie przećwiczyć z zawodnikami jakieś warianty taktyczne, ale kondycji na pewno nie mógł poprawić.
W klubach zawodnicy szykowani są na sezon, tak aby z formą i kondycją trafić na czas rozgrywek, a nie miesiąc po ich zakończeniu. I to właśnie zadaniem Smudy i jego sztabu fizjologów i trenerów od przygotowania fizycznego było utrzymanie bądź doprowadzenie do optymalnej kondycji na czas mistrzostw. Zapewne jeszcze na długo przed końcem rozgrywek zawodnicy mieli przygotowane odpowiednie zestawy ćwiczeń i inne zalecenia (szczególnie ci co mało grali w klubach). Jak widać coś z tym elementem poszło nie tak i sztab ponosi za to odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

No i wygrała Hiszpania :) W finale zasłużenie, choć powinni odpaść w półfinale z Portugalią. Taka jest piłka. Oglądając ceremonię wręczania pucharu, spostrzegłem ciekawą rzecz. Gracze Barcelony zaczęli biegać z flagami... Katalonii (przewinąć do ok 6:20, flaga Katalonii). No cóż, widocznie jedni grali dla Hiszpanii, a drudzy dla Katalonii. Choć cel mieli ten sam.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Leming »

Maveral pisze:... Oglądając ceremonię wręczania pucharu, spostrzegłem ciekawą rzecz...
Ja także spostrzegłem ciekawą rzecz. ACTA tj. UEFA zablokowała film.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Beznadziejny był ten finał, niby były 4 gole ale Włosi to jakieś nieporozumienie, dali do siebie strzelać jak do kaczek, to nie było fajne. Co do cholery stało się Niemcom?! W finale powinni być Niemcy i Hiszpania, mecz byłby chyba ciekawszy (chociaż gdyby Niemcy grali tak jak z Włochami, to by było tak samo).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Olimpiada i sport

Post autor: waldeq »

BodomChild pisze:Co do cholery stało się Niemcom?!
A co im się miało stać? Trafili w końcu na mocniejszego od siebie i tyle. Włosi zdominowali środek pola, zagrali ofensywnie a ataki Niemców skutecznie poddawali destrukcji poprzez swoją solidną obronę. Skoro nie mogły paść bramki dla naszych zachodnich sąsiadów to musiały paść dla Włochów bo Niemcy od początku turnieju nie mieli jakiejś super obrony.

Co do finału to byłem za Hiszpanią jak zresztą od początku turnieju, jednak trochę żal mi Włochów bo naprawdę nie zasłużyli na aż taki tragiczny koniec (co i tak nie umniejsza sukcesu jakim jest II miejsce). Mistrzowie świata i Europy w najważniejszym meczu pokazali w końcu inny futbol niż na całym turnieju, szybko rozgrywana piłka, widać było, że chcą zdobyć bramkę a nie tylko utrzymywać się jak najdłużej przy piłce, w końcu już nie musieli na nic rezerwować sił. Hiszpanie pokazali wszystkie cechy mistrzów. Grając słabiej wygrywali, grając na wysokim poziomie gromili.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Jacek »

BodomChild pisze: Włosi to jakieś nieporozumienie.
??? A mecze z Niemcami i Anglią oglądałeś? Pięknie grali. Ja nigdy za Włochami nie byłem ale to był pierwszy turniej, na którym im szczerze kibicowałem. Hiszpanie też zagrali tylko dwa dobre mecze, z Francja i finał. W półfinale byli gorsi niz Portugalia, kwestia szczęścia że wygrali.

Hiszpanie zagrali turniej tak jak kiedyś grali Niemcy, klepali klepali, mało efektownie ale efektywnie i w końcu pokazali klasę w decydującym meczu.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Hadrian »

Ja tam byłem za Włochami od samego początku, to samo za Anglią (dlatego miałem dylemat w jednym meczu, zdecydowałem się na Anglię i Włosi wygrali...). No i za Polską, ale to tylko z poczucia patriotyzmu ;)

Hiszpanie to rzeczywiście bardzo dobra drużyna, należy im się puchar (chociaż w paru meczach nie wykazali się...), ale szczerze bym się ucieszył, gdyby Włosi wygrali ;)
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Olimpiada i sport

Post autor: demonax »

Ja również byłem za Włochami :-D (zresztą jak zawsze od 94). Szkoda, że się nie udało, ale wicemistrzostwo to też duży sukces. Najważniejsze, że Niemcy pojechali do domu ( i to znowu dzięki Italii :-D ).
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Jacek pisze:??? A mecze z Niemcami i Anglią oglądałeś? Pięknie grali.
No i o to mi chodzi, było ładnie a ostatni mecz jakby im zupełnie rura zmiękła.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Michal »

Mi się tam finał podobał, podobnie jak całe mistrzostwa. Sporo bramek, mało nudnych spotkań, co prawda od 72 minuty meczu Polska-Czechy trochę emocje opadły i inaczej już się jakoś to wszystko oglądało. Zabrakło jedynie zdecydowanego króla strzelców z 5-6 bramkami na koncie, który by został bohaterem, czy też objawieniem turnieju. Szkoda, że Villa nie mógł grać bo być może to on strzeliłby najwięcej goli a zwycięstwa Hiszpanii byłyby okazalsze. Może za 2 lata... ;)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Maveral »

Dziś natknąłem się na ten filmik i jako fan żużla nie mogę się nim nie podzielić. To jest właśnie piękno czarnego sportu - KLIK. Fenomenalny bieg :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Cztery złote medale Polacy mają, w tym dwa zdobyte dzisiaj, nieźle. Że łyżwiarz dzisiaj wygra to się nie spodziewałem.

Stoch miszcz!
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Olimpiada i sport

Post autor: Daweon »

Już po fazie grupowej i nikt nic nie pisze, aż dziwne. Generalnie mundial wygląda całkiem fajnie, sporo bramek, dużo niespodzianek i kilka czarnych koni które mają potencjał żeby zajść daleko. Co innego sędziowanie, tutaj porażka niemal na całej linii. W większości spotkań sędziowie robią błędy które mogą zadecydować o końcowym wyniku.

Największe rozczarowanie to sławne drużyny z ameryki południowej. Argentyna gra słabiutko i nie zdziwiłbym się jakby odpadli w 1/8, a Brazylia niby lepiej, ale z czymś takim o zdobyciu złota można co najwyżej pomarzyć.
Natomiast z pozytywnych zaskoczeń to zdecydowanie Meksyk. Kto by pomyślał, że taka niepozorna drużyna może grać tak dobrze. Życzę im dojścia do 1/2 finału, bo zasługują.
Ciężko wskazać kogoś kto ma duże szanse na wygraną, co z resztą dobrze robi całemu wydarzeniu, bo wynik niemal każdego spotkania jest zagadką. Oby tak dalej.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... icow-legii

Piękna reklama Polski za granicą. Dlaczego z tymi troglodytami od lat nie można zrobić porządku? W sumie co się dziwić, skoro u mnie w mieście radny (z PiSu) i dyrektor szkoły na portalu społecznościowym wypisuje mądrości w stylu "tylko kibice mogą nas obronić przed islamskim zagrożeniem" :? .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Olimpiada i sport

Post autor: BodomChild »

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ