Mój projekt też :)

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hattori »

Trochę spóźnione. Ale jak ktoś się zakochuje na wiosnę i akurat ma nastrój, to coś dla niego (do mnie oba fakty nie pasują, żeby nie było 8-) ).

+
Historia o tyle ciekawa, że do samego końca nie wiadomo, jak się skończy... Ja też w pierwszej chwili podejrzewałem, że Stefan wciska kit, ale później pojawiła się ta kwestia "piętrowego żartu" i już wiedziałem, że to nie będzie to. Myślałem, że Matylda nie istnieje, a okazało się, że niezupełnie... Innymi słowy w tak krótkim tekście wymyśliłeś coś naprawdę interesującego. Plus :ok

-
Literówki. To jedyna wada tekstu (poza tematyką :)) , choć ja akurat nie uciekam na szóstym biegu). Jest ich tu więcej niż pięć. Momentami przeszkadzały w odbiorze.


Całość trzyma się kupy i jest intrygująca. Adoratorem melodramatów itp. nie jestem, w każdym razie mówię, nie uciekłem najbliższym, skradzionym autem :sword: Masz ciekawy styl, aczkolwiek mógłbyś poszukać sobie poszukać kogoś od czepiania się szczegółów (Keeper? :-D ).
Pzdr
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hadrian »

Tekst spoko, rozwaliło mnie zakończenie :P Właściwie to tyle mógłbym powiedzieć o tym malutkim fragmencie, ale literówek nie zauważyłem przy czytaniu.
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Bluu »

Mnie się tekst podobał, ale jednoznacznie zakończenie było bardzo dołujące. Można by rzec, że utożsamiam się ze Stefanem, jako że ja też od czasu do czasu coś piszę i też jestem nieśmiały. I zawsze będę.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: karlat11 »

Tekst jest genialny! Bardzo ciekawie piszesz.
Nie mogłam uwierzyć, że piszesz o tak platonicznym uczuciu.
Zakończenie było genialne! Chyba nikt się tego nie spodziewał! :)
Twój Stefan samym sobą przypominał mi jakiegoś średniowiecznego romantyka. (Piszę to z olbrzymim dowodem uznania. 8-) )
Gdybyś nie napisał o "NK" to chyba nie zorientowałabym się, że to inne czasy. Swoją drogą to ciekawe, że w niektórych momentach nasze czasy potrafią niewiele różnić się od średniowiecza...
Tak czy siak, przecież nie o porównywanie średniowiecza do czasów współczesnych teraz chodzi. :P
Twoje opowiadanie jest genialne! Styl bardzo ciekawy, a do tego wszystkiego jeszcze momenty, których żaden czytelnik się nie spodziewa!
Wprost genialnie! Naprawdę świetnie!
Mi ogromnie spodobało się twoje opowiadanie. ;)

EDIT:

Skoro poetą jest nawet "układacz stadionowych rymów", to ja się też zaliczam. :D :tar
Cieszę się.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hadrian »

karlat11 pisze: Gdybyś nie napisał o "NK" to chyba nie zorientowałabym się, że to inne czasy. Swoją drogą to ciekawe, że w niektórych momentach nasze czasy potrafią niewiele różnić się od średniowiecza...
A słowo "komputer" w drugim zdaniu? :P Frajerstwo, kawiarnia w Sopocie, Chiny ludowe, firma - to słownictwo pojawia się dopiero w XX wieku ;) Więc trochę dziwne, że myślałaś, że to średniowiecze... Po za tym romantycy pojawili się dopiero... w romantyzmie, czyli XIX wiek.
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: karlat11 »

adriannn pisze: A słowo "komputer" w drugim zdaniu? :P Frajerstwo, kawiarnia w Sopocie, Chiny ludowe, firma - to słownictwo pojawia się dopiero w XX wieku ;)
Pominęłam to w skrócie myślowym. :P :D

Jeżeli chodzi o romantyzm... Nie musiał to przecież być romantyk z XIX w.
Mógł to równie dobrze być zakochany bart. Czyżby miłości w średniowieczu nie było? :D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Akurat w tekście jest sporo odniesień do współczesności, ale tematyka i koncept są barokowe.
Stefan to ja, a ten tekst to taka autoironia, samokrytyka mojego romantyzmu. Bardzo dziękuję za wszystkie opinie, nareszcie ktoś w ogóle przeczytał mój tekst ;)
Hattori: literówki niestety są moim problemem, choć ja tam namierzyłem jedną... niestety Word nie zawsze bywa pomocny, a ja mam słaby wzrok ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Bluu »

Publikuję dwa teksty z okresu gimnazjum, jeden - w związku z prośbą Hattoriego, drugi - mój mały, poetycki eksperyment.

Nikt nie wiedział, że w sekretnej przegrodzie biurka, w swym pokoju Piotr chowa pewien drogocenny przedmiot. Była to złota moneta o średnicy 4 centymetrów z podobizną Montezumy II. Otrzymał ją od swojego przyjaciela, Janusza, który wyruszył do Meksyku w poszukiwaniu skarbu Azteków. Historia skarbu sięga XVI wieku, kiedy to rozpoczynała się kolonizacja Ameryki. Skarb miał być okupem za króla Montezumę II przetrzymywanego w niewoli przez Hernando Corteza. Wraz z jego opuszczeniem, skarb zaginął. Legenda głosi, że zakopano go w okolicach granicznego miasta Juarez. Janusz postanowił sprawdzić ile w tej legendzie jest prawdy, więc wyruszył do Meksyku. Wrócił do Polski z torbą pięciusetletnich złotych monet. Jedną dał Piotrowi. Ten wkrótce odkrył jej dziwną właściwość: utrzymywała stałą temperaturę wynoszącą około 25 stopni Celsjusza, niezależnie od temperatury powietrza, a po wyjęciu z wody natychmiast wysychała> Piotr postanowił trzymać ją w ukryciu i w odpowiednim momencie przekazać ją swemu potomkowi.

Wiem, że tekst jest dość kiepski, a zakończenie już całkiem do bani, ale działałem pod presją czasu i nic konkretniejszego nie udało mi się wymyśleć.
Drugi tekst to parafraza "Mojej piosnki II" Norwida dla bardziej współczesnego odbiorcy.

Do kraju tego, gdzie się szanuje
Owoce pracy rodaków swoich
I wynosi ponad wiele...
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie się nie chwali
Niszczenie przyrody dla korzyści swoich
Gdyż piękna jest ona...
Tęskno mi, Panie...

Do kraju tego, gdzie wiarę naszą
Chwali się z wszech miar, bo daje ona
Duchową siłę...
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi jeszcze do mej młodości
Co minęła jako sen złoty
Taka niewinna...
Tęskno mi, Panie...

Do nie-tęsknoty, do nie-myślenia
Do tych co dla nich wszystko proste
Bez całej gamy odcieni szarości...
Tęskno mi, Panie...

Tęskno mi również za troską o mnie
I tak być musi! chociaż to boli
Za przyjaciółmi, miłością moją...
Tęskno mi, Panie...
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pierwszy tekst właściwie ciężko skomentować, bo to zajawka... i w sumie koniec ;) Pomysł z monetą jest fajny, taki magiczny drobiazg może być pretekstem ładnej przygody. Warsztat mocno gimnazjalny, ale to na miejscu.

Natomiast wiersz bardziej mi się spodobał. Napisałbym go inaczej, inaczej skonstruował. Jednak treść jest czytelna i dobra. Ładna puenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Flavia »

Co do prozy - Piraci z Karaibów? :-D Nie odpowiadaj.
Styl faktycznie gimnazjalny, poza tym to raczej abstrakt niż konkretne opowiadanie. Może gdyby to rozbudować, dodać jakieś dialogi, zaznaczyć jakoś upływ czasu, rozwinąć motyw z monetą... Ale wtedy może wyszłoby z tego coś przyzwoitego, bo potencjał jest.

Co do wiersza - trudno mi się wypowiedzieć, niepoprawny ze mnie prozaik. Za patetyczne to, jak dla mnie :roll:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hadrian »

Ja też zbytnio nie przepadam za poezją :P Kiedyś w podstawówce miałem ułożyć limeryk i skończyło się na kilku godzinach męczarnej pracy i trói...

Natomiast co do prozy, to mi też od razu się skojarzyło z Piratami :) Później to Juarez naprowadziło mnie na grę Call of Juarez którą tak lubisz ;)

Ogólnie, to nie będę jakoś oceniał - proza za krótka, poezji nie lubię, a tym bardziej, że nie znam oryginału Norwida...
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Bluu »

Nie znasz? Dziwne... my poznaliśmy już w I gimnazjum. W każdym razie na pewno omówicie. A co do poezji, to bardzo lubię czytać wszelakie wiersze.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hattori »

Norwida też miałem dopiero w liceum. :?
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hattori »

Stworzyłem grafikę związaną nie z Thiefem, a z innym projektem - również moim i również książkowym. To raczej daleka przyszłość, zanim ujawnię coś szerszego z owego projektu, bowiem powstaje kawałkami, a pierwszeństwo i tak zajmuje TDA. Bazowy obraz nie jest mój, żeby nie było. Po prostu pozmieniałem różne rzeczy, aby pasowały jako okładka do mojej książki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A co dokładnie pozmieniałeś? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Hattori »

Zwiększyłem kontrast, dzięki czemu pierwszy plan oraz niebo wyglądają bardziej realistycznie. Dodałem napisy. Miejsce na podpis (i w ogóle obraz) są nawiązaniem do pewnej serii zeszytów.

Dla porównania:
https://stalker-shop.com/category.php?id_category=33
http://img.gsc-fan.com/storage/u/o_4f334f69b842f.jpg
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Marcin.B.Black »

Nie wiem czy to, czym się podzielę, pasuje do tego tematu, ale mimo wszystko chyba najbardziej pasuje.

W tamtym tygodniu zrobiłem 3 rendery mojego modelu tamy, który jest rekonstrukcją rzeczywistego obiektu jaki stoi w pobliżu mojego domu, w Zamościu. Obiekt jest już obecnie zabytkiem, ale wydawał mi się bardzo interesującym tematem. Model wykonałem na podstawie zdjęć sprzed ok. 3 lat. Myślę, że jest w ok. 90% zgodny z rzeczywistością, pomijając tekstury, które są inne i zostały nałozone tak, aby z grubsza przypominały oryginał. Otoczenie zostało dodane w sumie w ostatniej chwili i uznałem, że nie chcę już zbyt wiele czasu mu poświęcac, gdyż głównym obiektem jest sama tama.

W zasadzie to moja pierwsza poważniejsza rekonstrukcja prawdziwego obiektu. Na pewno jeszcze sporo muszę się nauczyć odnośnie nakładania tekstur UV, bo czasem ciężko jest rozciąć rozsądnie model i zdaje się na automat Blendera, a także odpowiednie ustawienie oświetlenia, ale sam u siebie pewne postępy widzę :).

http://marcinbblack.deviantart.com/art/ ... -527699157
http://marcinbblack.deviantart.com/art/ ... -527700809
http://marcinbblack.deviantart.com/art/ ... -527701456
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
zorenka
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:59

Re: Mój projekt też :)

Post autor: zorenka »

każdy od czegoś zaczynał , nie zniechęcaj się.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Marzec »

Jeśli udostępniłbyś plik 3ds lub inny, poprosiłbym gości z TTLG o konwersję do BIN (no chyba że tutaj ktoś zrobi) a obiekt na pewno się nie zmarnuje :) Zębatki bardzo pasują do klimatu gry.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: peter_spy »

Geometria wygląda ok jak na początek. Co do UVek, nie zdawaj się na automat, naucz się nimi zarządzać. Przy bardziej skomplikowanych obiektach może to być nieco nużące, ale za to będziesz mieć pełną kontrolę nad jakością modelu.

Co do tekstur, z tego co widzę to tylko diffuse/base color i dlatego tak to wygląda. Niezależnie od tego czy będziesz iść w offline render, czy w realtime, zapomnij o teksturach i zacznij myśleć o materiałach. Tekstury to tylko elementy składowe. Rezultatem jest powierzchnia o konkretnych właściwościach, które możesz wychwycić ze zdjęć i podczas obserwacji obiektów na żywo. Z PBRem (physically-based rendering) jest o tyle łatwo, że znajdziesz w sieci tabele kolorów i konkretne wartości parametrów dla praktycznie każdego materiału na świecie, od piasku na plaży po metal i rdzę.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Marcin.B.Black »

Wow, nie spodziewałem się, że ktoś na to zareaguje po 4 latach :). Dzięki za opinię. Od dobrych kilku lat nic nie robiłem nowego w Blenderze za bardzo.
Bardziej skupiam się na programowaniu, a jako hobby także zacząłem próbować z muzyką. Przyswajałem podstawy teorii i w efekcie nagrałem kilka amatorskich kompozycji, teraz pracuję nad bardziej zaawansowaną. Jak skończę, to nie omieszkam zaprezentować :).

Co do tamy, postaram się znaleźć pliczek z modelem i udostępnię do wykorzystania.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój projekt też :)

Post autor: Marzec »

Nawet nie sprawdziłem daty Twojego posta :D To post zorenki zachęcił mnie do zainteresowania się tematem. A dobre obiekty trzeba umieszczać w bazach :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
ODPOWIEDZ