Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Hadrian »

Dziwny błąd z T3. Miałem go kiedyś, ale rozwiązałem go instalując inną wersję.

Wczoraj zainstalowałem T3, tą poprawną (z dwóch wybrałem tą z antologii). Od razu zadziałało, wszystko cacy. Ale dziś włączam i gra się wiesza przy wczytywaniu i przejściu do dalszego poziomu. Jak to naprawić?

EDIT:
Naprawiłem. Kto by pomyślał, że chodzi o rozdzielczość? Póki co mogę grać na małym okienku... Ale wtedy jak zwiększyć rozdzielczość aby nie było takiego błędu jak wyżej?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Dziarsky »

adriannn pisze:Dziwny błąd z T3.
Pomyśl o korekcie ustawień zaproponowanej w pomocy na thief-portal.pl Są tam sprawy związane z ustawianiem domyślnej rozdzielczości i proporcji ekranu.
Jeśli download wymaga rejestracji to po nazwie potrzebnych plików znajdziesz inne źródło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Mixthoor »

Instrukcja Dziarskiego jest krótka i przejrzysta. Mi pomogła. Póki co wstrzymałem stworzenie paczki dodatków do TDS, ze względu na brak czasu. Pojawi się ona wkrótce i również będzie czerpała z pomocy kolegi :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Hadrian »

Bukary, zaglądasz tu jeszcze?

Pytanie co do punktu o tłumaczeniu. Czy ktoś z dawnych tłumaczy (albo też ktoś inny) wie, jak mogę wyciągnąć z plików TDS napisy do wypowiedzi postaci? Potrzebne to będzie do polskiej Thief: Wiki aby dodać do źródeł.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Mixthoor »

Sprawdziłem dodatki do 3 części. Myślałem, że dodam coś do MMP. Na szczęście nie ma tego dużo, więc nie ma i potrzeby pakowania tego do nowych archiwów.

Kod: Zaznacz cały

Thief Deadly Shadows pod Win7 64bit na TV (16:9):
1) Instalujemy TDS
2) Instalujemy patch T3 Sneaky Upgrade v1.1.1.1
3) Instalujemy patch John P's TDS Texture Patch v1.0.3
4) Uruchamiamy grę, zmieniamy ustawienia grafiki, audio i sterowania.
I to wszystko. Na innych systemach i monitorach powinno być tak samo. Nie trzeba uruchamiać na gry tuż po instalacji, nie bawimy się w zmianę opcji w rejestrze (choć można), nie trzeba instalować innych patchy (nic nie stoi na przeszkodzie, aczkolwiek uważam, że to zbędne).

Do przetestowania pozostają mi FMSel i FMki.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Hattori »

Jestem ciekaw efektu :) Chociaż nie mówię, że zgłoszę się jako pierwszy tester, bowiem mam ostatnio zawalony czas.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Mixthoor »

Nie ma co testować, to tylko 2 instalki :)

FMSel 1.0.0.46 z patcha T3 SneakyUpgrade v1.1.1.1 uruchamia się, jednak nie mogę wskazać w nim folderu z FMkami. W przypadku TG i TMA działało. Czy ktoś korzystał z FMSel przy T3?

UPDATE
OK, FMSel znajduje misje z wybranego folderu. Jednak przy ich uruchomieniu, ładuje je do katalogu C:\Program Data\Thief 3 Sneaky Upgrade\Installed FM. Gdzie to zmienić?

UPDATE 2
Dooobra, mam:
To use FMSel with Thief 3:

Open SneakyOptions.ini in the User Options folder. (Which is in the SaveGames folder)
Change the InstallPath option in the Loader section to the folder where you'd like the FMs to be installed. Keep it out of the game installation and special folders, and use an absolute path. Save the file
Make a copy of the T3 shortcut on your desktop. Right-click on the copy, select Properties and add " -fm" to the Target line so it ends in "T3.exe -fm" (without quotes)
Click that icon. FMSel should appear. Click on the gear icon and select FM Archive Path, set it to where your FM zip files are stored
See the FMSel readme from the NewDark patch for further instructions
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief: Złowieszcze cienie - FAQ

Post autor: Hattori »

A więc nie robisz osobnego MMP do T3? Gdzie więc najlepiej pobrać te dwa mody? Stąd np. nie wszystkie linki działają.
ODPOWIEDZ