[Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Swoją drogą to fajne uczucie, tak kogoś pozytywnie zainspirować :sup

Moglibyśmy teraz na zmianę pozostałe części filmować :hyh

Ciągły brak czasu normalnie mnie dobija ...a misje są coraz dłuższe :roz
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Generalnie ludzie niespecjalnie się przejmują kopirajtem i nie ma aż takiej sankcji, sądząc po tych wszystkich letsplayach czy AMV ;) Więc raczej nie będzie nieprzyjemności, tym bardziej że nie działam na niczyją szkodę, wręcz przeciwnie.
SPIDIvonMARDER pisze:Filmik bardzo klimatyczny, swoją drogą to dość oczywiste, aby wykorzystać Gregoriansów ;) Ale chyba Ty wpadłeś na to pierwszy! Gratulacje!
Też mnie to dziwi. :) Wygląda jednak na to, że przede mną była jakaś laska:
W każdym razie "In the Shadows" po prostu trzeba było wykorzystać, nie darowałbym sobie, teraz mogę umrzeć szczęśliwy :-D
hal-60 pisze:Swoją drogą to fajne uczucie, tak kogoś pozytywnie zainspirować :sup
Jak wspominałem, wiele tych scen miałem w głowie już od dawna, dopasowanych do utworu. Swoimi filmami pokazałeś mi po prostu, że takie coś jest wykonalne, i wskazałeś intuicyjne narzędzie, za co jestem Ci wdzięczny :-D.
hal-60 pisze:Moglibyśmy teraz na zmianę pozostałe części filmować :hyh
:szo :prze :zak :))
Nie, to jednak nie moja działka - musiałbym ogarnąć inne rzeczy, w tym DromEda, a na to wszystko już nie mam takiej chcicy. Poza tym po ostatnich dokonaniach widać, że się wyrabiasz w kreatywnym podejściu do sprawy, co ja na przykład musiałbym nadrabiać.

W komencie pod filmem sugerujesz, aby dodać dźwięki z gry. Niestety odbiega to od oryginalnych założeń MV - co w sumie miałbym gdzieś, gdyby nie to, że wszędzie gdzie pojawiały się takie smaczki, efekt był IMHO niezadowalający. Zawsze. W Twoich filmach to się oczywiście sprawdza, bo są one bliższe gameplayom czy nawet filmom fabularnym, ale w music video efekt chyba nie będzie taki sam :( Dlatego ja raczej będę kanoniczny pod tym względem.

W ogóle chyba oszukam wszystko i wszystkich, bo wszystko wskazuje na to, że szykuje się kolejny film. ;)
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Wszystko zależy od tego czy:
- do muzyki Gregorians wstawiam sceny z Thiefa
- czy pod sceny z Thiefa podkładam muzykę Gregorians

Niby podobnie ale różnica jest dosyć duża.

Najważniejsze że jest bardzo dobrze ...a ja "jeszcze" się nie znam na "Music Video" :zdz
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Filmik bardzo klimatyczny, swoją drogą to dość oczywiste, aby wykorzystać Gregoriansów ;) Ale chyba Ty wpadłeś na to pierwszy! Gratulacje!
Pierwszy raz (z tego, co mi wiadomo) użył ich muzyki w filmiku na YT. Ale w ogóle wciągnięcie ich do Thief'a to żadna nowość (vide "Mektub...", "Książka kucharska: tom I" etc.) - tak gwoli ścisłości :).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: bc30se »

Trafiłem juz na to wcześniej, dla mnie pierwsza klasa....
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Sprecyzuj czy mówisz o twórczości Hala czy o mojej :)
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

W końcu mamy piątą część przygód naszego "twardziela" :hur
Trochę to trwało, ale najważniejsze że się ukazało ;)

Chwilowo niedostępna - ładuje się nowsza wersja (nieznacznie zmieniona) ;)
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2013, 12:32 przez hal-60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Kolejny raz kawał dobrej roboty. Moja szczegółowość zanudza ludzi, a tym razem i tak nie widzę potrzeby zwracania Twojej uwagi na pierdoły – potraktuj to jako dobry znak :jez
Jest tylko jedna rzecz: nie bardzo czaję motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija :?

Ponadto wiedz, że bardzo lubię smaczki w stylu zahaczania o siebie ludzi, gdy przejdą koło siebie itp. Tego typu rzeczy dobrze ci wychodzą, ogląda się wtedy ciekawiej i "świeżej". Tak trzymać.

Dzięki temu filmowi dowiedziałem się, o czym właściwie są niektóre dialogi w tej misji :shock: Ten z kotkiem jest zajebisty :))

19:37 - nie kojarzę takiej muzyki w tej misji, ani w ogóle w Thiefie. Skąd to?

25:00 – dat ass :))

PS. Ale z tym, że Garrett musi skoczyć do kibelka to przegiąłeś :P
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija
Może nie chodziło tu o zazdrość o służącą a o naśmiewanie się tego drugiego strażnika z "zalotów" pierwszego. Czyżbyś nie usłyszał tego szyderczego rechotu? :-D
No i Garrett w niczym tu nie pomagał. Łucznik po prostu za tą rozpierduchę na niego zwalił całą winę :))

19:37 - nie kojarzę takiej muzyki w tej misji, ani w ogóle w Thiefie. Skąd to?
Muzyka jest także Erica Brosiusa, tyle że z innej gry - System Shock 2. Utwór "Engineering 2". Tak mi jakoś podpasował w tym momencie :rad

Ale z tym, że Garrett musi skoczyć do kibelka to przegiąłeś
Garrett też człowiek i do kibelka skoczyć czasem musi ;)

To nie jest "Let's play" czy "Walkthrough".
Tego typu dodatki dodawałem żeby film trochę urozmaicić, ale chyba nie do końca mi to wyszło :?
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

W takim razie nie zaczaiłem, że to ten drugi się śmieje. Scena jest pokazana zresztą tak, jakby to ten drugi miał zaatakować pierwszego. Z Garrettem też już zrozumiałem.

Muza fajna i pasuje do Złodzieja, ale jakoś nie mogę jej znaleźć, na YT jest tylko "Engineering" i to jest coś kompletnie innego...

Nie no luz, jak wspomniałem lubię "humor sytuacyjny", co najwyżej dziwi mnie, że Garrett zrobił co trzeba u Zawietrzników, a nie przed misją albo co :) Grunt, żeby nie przerodziło się to w fekalny standard, bo spłoszysz nam nieliczne na tym Forum kobietki. A tego chyba nie chcielibyśmy :hyh
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

spłoszysz nam nieliczne na tym Forum kobietki. A tego chyba nie chcielibyśmy
Kobietki moje filmiki to chyba i tak omijają szerokim łukiem, żadna jeszcze jednym słowem nawet mnie nie zganiła :roz ...ani nie pochwaliła :sup
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hadrian »

hal-60 pisze:
motywu walki w 25:25. Ten drugi stał się zazdrosny o tą służącą czy jak? No i dlaczego Garrett pomógł rozwiązać ten konflikt własnym łukiem? Przecież on nie zabija
Może nie chodziło tu o zazdrość o służącą a o naśmiewanie się tego drugiego strażnika z "zalotów" pierwszego. Czyżbyś nie usłyszał tego szyderczego rechotu? :-D
No i Garrett w niczym tu nie pomagał. Łucznik po prostu za tą rozpierduchę na niego zwalił całą winę :))
Fakt, trudno to zrozumieć. O ile bójka była zrozumiała, to z tym łucznikiem nie bardzo. W celu odróżnienia ujęć kamery z widokiem FPP Garretta, proponuję dodać czarną obwolutę.
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

No dobra, ugiąłem się :pad

Delikatnie zmieniłem fragment z walką strażników i służącą, może będzie trochę lepiej ...choć wcale nie na pewno :hyh

Ale kibelka nie usunę, odrobina realizmu nie zaszkodzi :sup


Film się właśnie ładuje na YT :spi

A to dla Hattori - link do pobrania "Engineering 2" Erica Brosiusa :oki
http://catshare.net/3woN2abs5S8j91y7/Eric Brosius - Engineering 2.mp3
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Dziękówa! :hur

Widziałem nowy fragment, jest lepiej.
hal-60 pisze:Ale kibelka nie usunę, odrobina realizmu nie zaszkodzi :sup
Hahahah ;D
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Jeszcze nowsza wersja filmu :) ...myślę że ostatnia :oki

Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę obejrzeć po raz drugi część 1-szą, ale z HD Mod-em, to zapraszam!



Przyznam że baaardzo długo nad nim pracowałem. Głównie z powodu problemów z nowymi teksturami, które w samej grze zachowują się przyzwoicie ale w DromEdzie już nie za bardzo :/
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

Skoro narzekacie na brak zainteresowania płci pięknej, poprawię statystyki :).

Po pierwsze, całkiem ładnie Ci te filmiki wychodzą. Zwykle nie przepadam za tym typem na YT, tym razem dobrze komponowało się z kolacją (poza epizodem w łazience, za który powinieneś wisieć do góry nogami przez tydzień - troszkę godności, tu nie dzieciarnia, a starzy ludzi są!). Podobało mi się oskryptowanie scenki ze służącą, moment w kasynie i mijanie się na korytarzu. Kot mnie nie zaskoczył, znam i lubię ten fragment. Lepszy był komentarz Garretta przy opinii na temat jego skromnej osoby zbirów: "bez komentarza" :P.

Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza... Tak tylko pytam.

Ogólnie ujmując, jest dobrze, pracuj, zobaczymy dalsze projekty (ciekawi mnie, jak uchwycisz Szachraja).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Widzę że jedna z pań już moje filmiki obejrzała :hur
Od razu pragnę zapewnić że scenkę z łazienką prawdopodobnie zmienię :?
No cóż, chyba mam takie specyficzne poczucie humoru, które jednak nie każdemu pasuje :smu
Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza...
Kodu na przychylność nie używam, urok osobisty + oczy Kota w butach ze Shreka robią swoje :-D
A tak na poważnie to pisałem już wcześniej że nagrywam głównie z edytora dołączonego do gry - DromEd.
Jest w nim parę sztuczek, np niewidzialność, latanie itp, ale zdecydowanie odradzam granie w ten sposób, zabija to całą atmosferę i magię tej gry.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:Widzę że jedna z pań już moje filmiki obejrzała :hur
Od razu pragnę zapewnić że scenkę z łazienką prawdopodobnie zmienię :?
No cóż, chyba mam takie specyficzne poczucie humoru, które jednak nie każdemu pasuje :smu
Poza tym było naprawdę fajnie. Tak jak powiedziałam, czekam na fragmenty z resztą bohaterów - Szachraj, Viktoria, Strażnicy... Ciekawe, jak ich przedstawisz.
hal-60 pisze:
Keeper in Training pisze:Powiedz, używasz jakiegoś kodu na przychylność? Strażnicy czasem praktycznie po Tobie spacerują, a nic im to nie przeszkadza...
Kodu na przychylność nie używam, urok osobisty + oczy Kota w butach ze Shreka robią swoje :-D
A tak na poważnie to pisałem już wcześniej że nagrywam głównie z edytora dołączonego do gry - DromEd.
Jest w nim parę sztuczek, np niewidzialność, latanie itp, ale zdecydowanie odradzam granie w ten sposób, zabija to całą atmosferę i magię tej gry.
Przy testach większych przekładów zdarza się korzystać z burrick-hacka, by przyspieszyć wypuszczenie spolszczenia. Kocie oczy... cóż, bardzo dowcipne, ale nie wszyscy strażnicy patrzą wystarczająco długo, by zadziałało :).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Poza tym było naprawdę fajnie. Tak jak powiedziałam, czekam na fragmenty z resztą bohaterów - Szachraj, Viktoria, Strażnicy... Ciekawe, jak ich przedstawisz.
Gdy zaczynałem serię to nie przypuszczałem że zrobienie takiego filmiku aż tak długo trwa. Do tego doszły jeszcze utrudnienia z nowymi teksturami w HDMod :zal
Z tych powodów nie jestem pewien czy dotrwam do Szachraja :smu
Ale do Viktorii będę się starał :oki
Tekstury sam trochę ogarnąłem i pozmieniałem żeby jakoś działało, a więc może będzie trochę szybciej.
Dlatego na próbę zrobiłem jeszcze raz misję z "Baffordem" (ponieważ jest dosyć prosta i krótka ;)
Przy testach większych przekładów zdarza się korzystać z burrick-hacka, by przyspieszyć wypuszczenie spolszczenia.
Nie za bardzo łapię o co chodzi z tym "burrick-hackiem" :zdz sorry
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:Nie za bardzo łapię o co chodzi z tym "burrick-hackiem" :zdz sorry
Wybacz, grupowy żargon :roll: . Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów - grałeś w coś spolszczonego?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów
Dzięki za wyjawienie działania "Burrick-hacka" :oki
Z fanmisjami, niestety, miałem bardzo mało do czynienia :(
Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś spartoliłem w spolszczeniu, a może jakiś ortograf :?
Zdarza mi się to czasami i przyjmuje wszelkie uwagi :pad
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
Burrick-hack sprawia, że podczas testów długich fanmisji każdy strażnik nas kocha - jak burricki (wszyscy kochają burricki, prawda?). W ten sposób mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy czas na przeglądanie i ewentualnie poprawianie tekstów
Dzięki za wyjawienie działania "Burrick-hacka" :oki
Z fanmisjami, niestety, miałem bardzo mało do czynienia :(
Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś spartoliłem w spolszczeniu, a może jakiś ortograf :?
Zdarza mi się to czasami i przyjmuje wszelkie uwagi :pad
Absolutnie :P - tłumaczymy fanmisje i wtedy jest i czas na testy, do Ciebie żadnych uwag ;) . Wybacz, jeśli coś niedokładnie powiedziałam.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

do Ciebie żadnych uwag ;)
Uff :nip
Trochę mi ulżyło :)
Nie jestem najlepszy z polskiego (z angielskiego zresztą też) :?

Musisz mi dać namiar na takie spolszczone fanmisje, może bym w końcu spróbował? :-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:Musisz mi dać namiar na takie spolszczone fanmisje, może bym w końcu spróbował? :-D
Z przyjemnością: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=5906 :). Nie wiem, czy dam radę dzisiaj, ale nowy przekład... się trawi, tak to ujmijmy.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ