Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windows 7

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windows 7

Post autor: Miszla »

Witam.
Kupując grę zdawałam sobie sprawę, że będę miała problemy z jej instalacją / uruchomieniem / graniem. Wygooglowałam setki odpowiedzi na setki problemów ale niestety nic nie dotyczyło mojego. Być może za słabo szukałam lub mój angielski uniemożliwił mi znalezienie odpowiedzi.
Instalacja na początku przebiega pomyślnie. Akceptuję, dalej, dysk C, skróty domyślnie, instaluj. Wszystko jest ładnie przez pierwsze parę sekund. Później wyskakuje mi błąd o treści:
Thief the dark project Windows 7 Could not open the unistall executable for writting:
Acces to C:\windows\Thief - The Dark Project\uninstall.exe was denied.
C:\windows\Thief - The Dark Project\unistall.exe

Próbowałam już uruchamiać instalator jako administrator, w trybie zgodności z Windows 95 oraz przez "Uruchom" wpisując frazę "d:\setup.exe -lgntforce" ale nic to nie dało. Nie robiłam nic więcej, co znalazłam na internecie, a wyraźnie było związane z moim błędem.
Posiadam oryginalną wersję pudełkową z serii "COOL GAMES" zakupioną w "ProGamingShop".
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Że niby jak? W trakcie instalowania nie można utworzyć uninstallera?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Wychodzi na to, że tak
http://scr.hu/392/oe95t
(Niestety musiałam wysłać screena w formie linku, ze względu na ograniczenie 500 pikseli)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Nie można otworzyć, czyli albo jakiś program zabrania dostępu (czy może system Windows), albo... no może płyta zarysowana jest?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Płyta jest cała i nowa, a podczas instalacji wyłączyłam wszystkie programy. Wątpię, żeby to był Windows. Większość osób instaluje normalnie (lub ma błędy, które wszyscy pokazują jak naprawić), a akurat mi Windows zabrania? Jak dla mnie bez sensu, chyba że po prostu się nie znam.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

A instalacja w trybie awaryjnym da dokładnie to samo?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Szczerze to nie wiem. Wydaje mi się, że w trybie awaryjnym komputer powinien zablokować więcej aplikacji. Spróbuję i w nim ale jutro.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

A jeśli chodzi o wypakowanie gry z folderów na dysk do folderu, to gra nie zadziała?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Nawet, jeżeli skopiuję pliki z płyty na dysk to przecież nie będzie aplikacji do jej uruchomienia. Chyba, że chodzi o coś innego.

EDIT: Udało mi się zainstalować grę! Chciałam spróbować w trybie awaryjnym. Wciskam F8 ale nie widzę opcji "Uruchom w trybie awaryjnym". Mam natomiast "Uruchom normalnie" i coś, co naprawiało błędy w systemie Windows. No to wybrałam naprawę, trochę się przestraszyłam, że sobie zformatuję komputer czy coś w tym guście no ale dobra, klawiatura Polska, szukaj problemów i automatycznie napraw. Idę sobie poczytać książkę. Wracam - komputer cały i zdrowy. Z czystej ciekawości instaluję Thiefa i Tadam! Udało się. Teraz mam już problemy występujące w samej grze (teraz na przykład nie mogę przejść treningu, gra zawiesza się po przejściu tutoriala powolnego ruszania się)

EDIT2: Postanowiłam uruchomić grę w trybie zgodności z Windows 95 i jako administrator. Włączyłam też wyświetlanie w 256 kolorach. Wchodzę do gry, dowiaduję się, że jest filmik, wchodzę do samouczka i black screen. Wychodzę, wyłączam 256 kolorów, filmik jest nadal ale black screen również. Postaram się coś wygooglować.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Miszla pisze:Teraz mam już problemy występujące w samej grze (teraz na przykład nie mogę przejść treningu, gra zawiesza się po przejściu tutoriala powolnego ruszania się)
To teraz instalujesz jeden z tych dwóch dodatków - DDfix albo TFix. Z DDfix-em zatrzymasz upadek Garretta blackjackiem, z TFix-em będziesz mogła przeskoczyć limit 1024 polygonów i wybrać wyższe rozdzielczości, oraz zainstalować inne mody.

DDfix nie podnosi wrażliwości przeciwników, a TFix tak.

To:
ddfix.zip
Lub to:

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=134733

W moim przypadku nie zawsze da się zainstalować TFix-a dla wersji "the Dark Project". Z DDfix-em nie ma u mnie takich problemów. Dla wersji "Gold" te dwa dodatki przyjmują się bezproblemowo zawsze. Twój wybór.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Bruce »

bob pisze:W moim przypadku nie zawsze da się zainstalować TFix-a dla wersji "the Dark Project". Z DDfix-em nie ma u mnie takich problemów. Dla wersji "Gold" te dwa dodatki przyjmują się bezproblemowo zawsze. Twój wybór.
Da się, da. Wystarczy trochę pomyślunku. Jeśli chodzi o TDP, to TFix się pluje o brak 2 plików .res, które spolszczenie usuwa. Gdzieś w problemach technicznych umieściłem w załączniku te 2 pliki oraz instrukcję jak należy instalować TFix-a.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

W sensie takim że ja powinienem instalować TDP, potem łatkę angielską (pomijając łatkę polonizacyjną) i TFix-a, tak?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Bruce »

Nie. Instalujesz TDP, patcha i spolszczenie. I na to TFix-a.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Miszla, działa ta gra w końcu?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Nie sprawdzałam, na komputerze z grą będę około godziny 21. Co i w jakiej kolejności powinnam w końcu zainstalować?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Miszla pisze:Nie sprawdzałam, na komputerze z grą będę około godziny 21. Co i w jakiej kolejności powinnam w końcu zainstalować?
Na tą chwilę - DDfix-a z linka. Voodoo47 nieprędko będzie reperować usterki z TFix-owych map (jest istny galimatias z co niektórymi mapami). Za ok. miesiąc doinstaluj tego TFix-a (wtedy te błędy będą raczej naprawione).
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

O co chodzi z tym patchem? Jaki jest najnowszy i gdzie mogę sprawdzić moją wersję gry? Skąd mogę pobrać spolszczenie? Czy można włączyć napisy? Jeżeli tak, to spolszczenie obejmuje dubbing, czy napisy? Biorę się za instalację DDfix.

Nadal mam czarny ekran. Postanowiłam, że wypróbuje sposób, który znalazłam na internecie:
Thief 1, Gold, and/or 2 freezes or shows a black screen (direct 3d device does not accurately report texture memory usage) on startup or when starting a mission; what should I do? - Very Old, may only apply to outdated systems. This may very well be obsolete, but the bit about safe_texture_manager may still be relevant. Leaving just in case.

Explanation of problem:
This is an error message (“direct 3d device does not accurately…”) that pops up when starting a level in Thief and Thief 2. You may not get an error message; you may see only a black screen. It primarily occurs on Nvidia Graphics cards running driver versions 5x.xx and above although there are several reports of it occurring on ATI 9xxx cards using new drivers.

Please Note (old information):
If you are using an nVidia card with drivers in the 9x.xx range then the fixes listed below will not work. At present the only solution is to downgrade your drivers to versions in the 8x.xx range or below.

Solution:
If you are running Thief 2 you should remove the semicolon ( from the line ;safe_texture_manager in the file user.cfg which you should open with Notepad.


If you are running Thief 1 you should download one of the patches linked below that corresponds to your version and overwrite back up the installed Thief EXE, and then using the one from the ZIP file.
Po pobraniu pliku, przeniesieniu go do folderu z grą i zmienieniu nazwy na THIEF.exe wyskakuje komunikat o włożeniu płyty. Wykładam płytę, wkładam, komunikat znika po czym pojawia się ponownie. Nie wiem jaką mam wersję gry, więc użyłam pliku do dwóch różnych. Jak coś, cytat z: http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... 6#thiefrun
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, 21:36 przez Miszla, łącznie zmieniany 1 raz.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Miszla pisze:Po pobraniu pliku i uruchomieniu go wyskakuje informacja, że mam 19MB przestrzeni dyskowej, a thief potrzebuje 35MB. Na dysku mam wolne 28GB.
Usuń z dysku (opróżniając kosz) ok. 20 MB niepotrzebnych plików, działa po usunięciu niepotrzebnych plików, czy nie?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, 21:37 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Coś pokombinowałam i mam nowy komunikat. Zedytowałam poprzedni post.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Gdyby było potrzebne, to tutaj jest łatka angielska i łatka polonizacyjna - http://www.sendspace.pl/file/e350b8ce158b705f0ec9eeb - najpierw instaluje się łatkę angielską, a potem polską.
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Dobra. Reinstaluję Thiefa i dodam do niego wszystko, co może naprawić problemy. To jest DDfix oraz patche, które nadesłał mi bob. Rozwiązania z tej innej strony chyba nie użyję, ponieważ wyskakuje mi ten komunikat o płycie, chociaż jest włożona. Zapewne to przez wydanie "COOL GAMES".
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Spróbuj z wersją z TopSecreta, czy nadal jest komunikat dotyczący braku płyty - http://www.sendspace.pl/file/d3fb9fac035e74837e4961b , ten plik uruchamiający instalatora to "autorun". Jestem ciekaw, czy ta wersja będzie działać.
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Aw. Komunikat z płytą pojawia mi się też przy patch'ach. Zobaczę to co wyżej.
EDIT: Czyli mam to włożyć do wirtualnego napędu i mieć nadzieję, że patche i programy odczytają to jak bym miała włożoną płytę? Czuję się trochę jak pirat ale ok.
EDIT2: Nic to nie daje. Po zainstalowaniu patch'y nadal mam komunikat o płycie. Już nie zamieniam exe na ten, który miał załatwić problem z blackscreenem. Chyba zastanowię się nad zdobyciem / spiraceniem starego Windowsa
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Keeper in Training »

Na W7 powinno spokojnie działać. Ponieważ trochę mnie ten temat ominął, od razu przejdę do rzeczy: sprawdzaliście tryby zgodności?

Thief nie wymaga płytki w napędzie, w każdym razie nie ten z "Kolekcji klasyki" wydanej przez Cenegę.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Czyli instalacja wszystkich 3 rzeczy po kolej nie pomogła (to z linka)?
ODPOWIEDZ