T4 - Rozdział 7

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

T4 - Rozdział 7

Post autor: Maklo »

Czy zna ktoś może sposób na okradnięcie Generała bez walki, czy też całe moje playthrough idzie się smarkać?

Gram na Mistrzu bez strzał kaleczących i koncentracji, więc walka z nim jest dla mnie niemożliwa. Z drugiej strony, wspomagając się internetem, odkryłem, że boss ma w lewym mieszku jeden z unikatów, na którym mi bardzo zależy.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Bruce »

Zerknij do poradników. Tam podałem wideo-solucje do wszystkich rozdziałów. Z tego co zauważyłem to gościówa ghostuje, więc może to ci pomoże.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Maklo »

Niestety nie. Powaliła Generała ząbkowymi strzałami, a potem go okradła ;/

Wygląda na to, że moja przygoda w Thiafie skończy się w tym rozdziale. A przynajmniej dopóki nie dadzą możliwości zmiany ustawień trudności w trakcie gry lub znajdę jakieś kody na ultimate niewidzialność, czy coś(jeżeli twórcy mnie oszukują, ja oszukuję grę)
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Bruce »

Maklo pisze:Wygląda na to, że moja przygoda w Thiafie skończy się w tym rozdziale. A przynajmniej dopóki nie dadzą możliwości zmiany ustawień trudności w trakcie gry lub znajdę jakieś kody na ultimate niewidzialność, czy coś(jeżeli twórcy mnie oszukują, ja oszukuję grę)
Poszukaj np. na GameCopyWorld jakiegoś trainera.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Maklo »

Coś tam znalazłem. Jak będę miał chwilę, to się z tym pobawię.
Dzięki za pomoc :)
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Maklo »

UDAŁO MI SIĘ, NARESZCIE!!!

Mały poradnik dla przyszłych pokoleń:
nie używam spoilu, bo to oczywitość

Najpierw swoopujemy do lewego zaworu i go przekręcamy. Szybciutko przebiegamy pod pochodnią(lub gasimy ją, Generał już jej nie zapali, ale nie trzeba tego teraz robić). Teraz Generał powinien stanąć na środku i strzelać we wszystkie 8 stron świata losowo według wskazówek zegara, lub na odwrotnie. Jeżeli według, to swoopujemy do zaworu, kręcimy i chowamy się za kolumną. Jeżeli odwrotnie, najpierw chowamy się za kolumną, a potem zawór. Nie musimy gasić pochodni.

Teraz Generał rozpocznie nową ścieżkę:
-obok drugiego zaworu, 2 strzały
-na środku, ale bliżej drzwi wyjściowych, 2 strzały
-obok pierwszego zaworu, 2 strzały
(wszystkie strzały są w kierunku spawnu Garratta w boss-roomie)

Tutaj przejście dzieli się na dwa sposoby:
1. Ten, którym przeszedłem, ale daje Drapieżnika w podsumowaniu:
Podkradamy się, żeby być blisko Generała, używamy granatu błyskowego i krandniemy sakiewkę. Jak już zdobędziemy Pierścień- używamy znowy błyskowego i huzia za kolumnę, aż się uspokoi.

2. Ten, który raz mi się udał, ale zapomniałem otworzyć jednego zaworu i zginąłem. Prawdopodobnie będzie duch:
Chowamy się za pudłami obok pierwszego zaworu, żeby Generał stanął do nas tyłem na czas strzałów. Kradniemy mu sakiewkę. Na 90% się zorientuje, więc albo błyskowy, albo szybko swoopujemy za kolumnę.

Potem trzeba otworzyć zamek wyjściowy, więc jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, przyda się zgasić pochodnię nad nimi.

JESTEM Z SIEBIE DUMNY, GŁUPIA GRA, NIENAWIDZĘ EM!
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Keeper in Training »

Podbiję temat. Czy nie da się tego buraka załatwić bez robienia mu krzywdy? Taka satysfakcja dla samego gracza. Oczywiście, pierścionek chcę :twisted: . Zależy mi na skończeniu gry w miarę szybko. Screenów-wyśmiewaczy mam już ponad sto...
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Mixthoor »

Opublikuj je gdzieś i podlinkuj. Pośmiejemy się.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Keeper in Training »

Mixthoor pisze:Opublikuj je gdzieś i podlinkuj. Pośmiejemy się.
Zrobię specjalny temat, będą złośliwe podpisy, może jakieś dodatkowe rzeczy. Niech no tylko skończę tę grę... Nie da się Thief-Raker Generała ogłuszyć jednym ciosem? Mam te upgrade'y...

EDIT:

Już prawie skończyłam, jestem tuż przed Arką Noego, pardon, "Światłem Brzasku" Aldousa/Oriona/Świrowatego-Faceta-Z-Brodą-Śniętego-Klausa. Niedługo się zrewanżuję za pomoc screenami :twisted:.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Epizod wyjątkowo kretyński. Jak ktoś nie chce go ranić, ale ma w sumie wylane w tego ducha, to pozostają strzały gazowe. Dużo skuteczniejsze od granatów błyskowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Epizod wyjątkowo kretyński. Jak ktoś nie chce go ranić, ale ma w sumie wylane w tego ducha, to pozostają strzały gazowe. Dużo skuteczniejsze od granatów błyskowych.
Epizod pasujący do zdecydowanie zbyt dużej części gry :(. Co nie świadczy o niej dobrze.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T4 - Rozdział 7

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Maklo pisze:UDAŁO MI SIĘ, NARESZCIE!!!

Mały poradnik dla przyszłych pokoleń:
nie używam spoilu, bo to oczywitość

Najpierw swoopujemy do lewego zaworu i go przekręcamy. Szybciutko przebiegamy pod pochodnią(lub gasimy ją, Generał już jej nie zapali, ale nie trzeba tego teraz robić). Teraz Generał powinien stanąć na środku i strzelać we wszystkie 8 stron świata losowo według wskazówek zegara, lub na odwrotnie. Jeżeli według, to swoopujemy do zaworu, kręcimy i chowamy się za kolumną. Jeżeli odwrotnie, najpierw chowamy się za kolumną, a potem zawór. Nie musimy gasić pochodni.

Teraz Generał rozpocznie nową ścieżkę:
-obok drugiego zaworu, 2 strzały
-na środku, ale bliżej drzwi wyjściowych, 2 strzały
-obok pierwszego zaworu, 2 strzały
(wszystkie strzały są w kierunku spawnu Garratta w boss-roomie)

Tutaj przejście dzieli się na dwa sposoby:
1. Ten, którym przeszedłem, ale daje Drapieżnika w podsumowaniu:
Podkradamy się, żeby być blisko Generała, używamy granatu błyskowego i krandniemy sakiewkę. Jak już zdobędziemy Pierścień- używamy znowy błyskowego i huzia za kolumnę, aż się uspokoi.

2. Ten, który raz mi się udał, ale zapomniałem otworzyć jednego zaworu i zginąłem. Prawdopodobnie będzie duch:
Chowamy się za pudłami obok pierwszego zaworu, żeby Generał stanął do nas tyłem na czas strzałów. Kradniemy mu sakiewkę. Na 90% się zorientuje, więc albo błyskowy, albo szybko swoopujemy za kolumnę.

Potem trzeba otworzyć zamek wyjściowy, więc jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, przyda się zgasić pochodnię nad nimi.

JESTEM Z SIEBIE DUMNY, GŁUPIA GRA, NIENAWIDZĘ EM!
W sumie to dopiero teraz przeczytałem uważnie całą procedurę i brzmi równie skomplikowanie co reakcja nuklearna :P To naprawdę nie wydaje się warte świeczki, ale moje wyrazy unznania za determinację!
Obrazek
ODPOWIEDZ