[Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Rozplącz swoją wyobraźnię. Zagość w świecie stworzonym przez fanów lub do nich dołącz.

Moderator: SPIDIvonMARDER

Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Dzięki wielkie :hur
Widzę że mam spore zaległości :shock:
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Hal, tak sobie eksperymentowałem z ustawieniami zmodowanego Thiefa i wpadłem na pewną koncepcję.

Jeżeli masz Mixthoor Mod Packa, w głównym katalogu gry istnieje plik cam_ext.cfg, służący do ustawiania różnych rzeczy, w tym grafiki. Na twoich filmach chyba widać te bajery, ale dla pewności:

Najpierw trzeba do linijki

Kod: Zaznacz cały

use_d3d_display
dopisać 1, tak, żeby było

Kod: Zaznacz cały

use_d3d_display 1
Teraz znajdź wiersz

Kod: Zaznacz cały

bloom_threshold 0.6
Zgodnie z opisem tego parametru, jego niska wartość, np. 0.3, 0.2, 0.1, skutkuje zwiększeniem liczby powierzchni, które będą odbijać światło z pobliskich źródeł. Efekt będzie taki, iż światła staną się wielkie i rozmyte w dość ciekawy sposób.
Dla wzmocnienia tego efektu zmieniamy jeszcze

Kod: Zaznacz cały

bloomscale 5

bloom_range 2
na np. takie, ale można się pobawić

Kod: Zaznacz cały

bloomscale 40

bloom_range 10
I teraz o co mi od początku chodzi: grając z takimi ustawieniami, ma się wrażenie, iż poruszamy się jak w jakimś śnie. Najlepiej to samemu zobaczyć. Biorąc pod uwagę oryginalność twoich filmów pomyślałem sobie: A gdyby tak Hal wstawił do jednego filmu sen Garretta? Albo jednego ze strażników?

Nie mam pojęcia, która mogłaby to być misja i jak by to było wykorzystane - to już zostawiam tobie. Pomysł jest jednak wizualnie oryginalny i można by to wykorzystać. Co o tym sądzisz?

Może jakaś mała prekognicja w głowie Garretta? Może koszmar strażnika, po którym się obudzi? A może po prostu efekt wpływu napojów z procentem? ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

Hattori pisze:I teraz o co mi od początku chodzi: grając z takimi ustawieniami, ma się wrażenie, iż poruszamy się jak w jakimś śnie. Najlepiej to samemu zobaczyć. Biorąc pod uwagę oryginalność twoich filmów pomyślałem sobie: A gdyby tak Hal wstawił do jednego filmu sen Garretta? Albo jednego ze strażników?

Nie mam pojęcia, która mogłaby to być misja i jak by to było wykorzystane - to już zostawiam tobie. Pomysł jest jednak wizualnie oryginalny i można by to wykorzystać. Co o tym sądzisz?

Może jakaś mała prekognicja w głowie Garretta? Może koszmar strażnika, po którym się obudzi? A może po prostu efekt wpływu napojów z procentem? ;)
To ostatnie mało prawdopodobne (wyobraź sobie misję "Ambush!" na kacu, a Ci się nie spodoba i będziesz ślubował abstynencję... jeśli przeżyjesz :twisted:). Ale reszta... wysmakowana. Da się z tego zrobić coś uroczego. Jeśli ktoś chce, wolno mu użyć koncepcję z "Insomnii", poproszę tylko o PM-kę i jakieś niewielkie wspomnienie, na podstawie czego powstał film.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

A gdyby tak Hal wstawił do jednego filmu sen Garretta?
Normalnie jasnowidz jakiś :szo
Dokładnie "to" miałem zamiar wykorzystać w następnej części.
Po kilku miesiącach przerwy (trochę pogmatwane sprawy) pomyślałem żeby coś jeszcze w tym temacie zrobić.
Też zaświtał mi pomysł ze snem, tyle że nie wpadłem na pomysł zmieniać akurat te ustawienia które zasugerowałeś. Przed chwilą sprawdziłem je i wydaje mi się że będzie OK!
Wielkie dzięki Hattori za wskazówkę, z pewnością to wykorzystam :sup :pad

Aktualnie jestem w trakcie lektury "Insomni". Tekst niezwykle intrygujący :col
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Cieszę się, że mogę pomóc :) Wydaje mi się, że używając tylko Sony Vegas dałoby się stworzyć coś podobnego (zabawa kontrastem i jasnością), ale nie jestem pewien, czy efekt byłby tak samo dobry.

W Sony możesz dodać lekkie spowolnienie filmu - będzie bardziej "sennie". Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie, trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

W którejś części próbowałem już trochę kombinować (by podkreślić spojrzenie na scenę przez Garretta) i zostałem za to delikatnie "zjechany" :zdz
Trzeba było potem poprawiać film i podmieniać w YT.
Ale spróbuję jeszcze raz, może tym razem wyjdzie lepiej :)
Na razie jestem na etapie planowania ...a więc trochę to jeszcze potrwa ;)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
A gdyby tak Hal wstawił do jednego filmu sen Garretta?
Normalnie jasnowidz jakiś :szo
Dokładnie "to" miałem zamiar wykorzystać w następnej części.
Po kilku miesiącach przerwy (trochę pogmatwane sprawy) pomyślałem żeby coś jeszcze w tym temacie zrobić.
Też zaświtał mi pomysł ze snem, tyle że nie wpadłem na pomysł zmieniać akurat te ustawienia które zasugerowałeś. Przed chwilą sprawdziłem je i wydaje mi się że będzie OK!
Wielkie dzięki Hattori za wskazówkę, z pewnością to wykorzystam :sup :pad
Doskonałe wieści, czekam z niecierpliwością! Proszę, wstaw link tutaj, nie mam konta na YT i mogłabym przegapić.
hal-60 pisze:W którejś części próbowałem już trochę kombinować (by podkreślić spojrzenie na scenę przez Garretta) i zostałem za to delikatnie "zjechany" :zdz
Trzeba było potem poprawiać film i podmieniać w YT.
Nigdy nie daj sobą manipulować trollom. Masz swoją wizję artystyczną: nie bój się jej bronić. Dyskusja jest jak najbardziej na miejscu, ale mówisz, że "zostałeś <<zjechany>>", a na to nie można pozwolić. Ja przywróciłabym wcześniejszą wersję, a nową wstawiła niezależnie - do porównania.
hal-60 pisze:Aktualnie jestem w trakcie lektury "Insomni". Tekst niezwykle intrygujący :col
Niezmiernie mi przyjemnie :) - taka zupełnie pokręcona parodia misji treningowej, jaką serwował Kleptomaniac. Krótka, ale cieszę się, jeżeli Ci się choć trochę podoba :o .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Nigdy nie daj sobą manipulować trollom. Masz swoją wizję artystyczną: nie bój się jej bronić.
I kto to mówi? :P
A kto chciał mnie przez tydzień do góry nogami trzymać za epizod w łazience? :))
To przecież była taka moja wizja "artystyczna" ...choć może nazbyt oryginalna ;)
Niezmiernie mi przyjemnie :) - taka zupełnie pokręcona parodia misji treningowej, jaką serwował Kleptomaniac. Krótka, ale cieszę się, jeżeli Ci się choć trochę podoba :o
"Insomnia" naprawdę bardzo mi się podobała :sup
Tekst rzeczywiście jest trochę pokręcony, ale przez to absolutnie oryginalny ...i potrafi nieźle rozbawić :))
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
Nigdy nie daj sobą manipulować trollom. Masz swoją wizję artystyczną: nie bój się jej bronić.
I kto to mówi? :P
A kto chciał mnie przez tydzień do góry nogami trzymać za epizod w łazience? :))
To przecież była taka moja wizja "artystyczna" ...choć może nazbyt oryginalna ;)
Niezmiernie mi przyjemnie :) - taka zupełnie pokręcona parodia misji treningowej, jaką serwował Kleptomaniac. Krótka, ale cieszę się, jeżeli Ci się choć trochę podoba :o
"Insomnia" naprawdę bardzo mi się podobała :sup
Tekst rzeczywiście jest trochę pokręcony, ale przez to absolutnie oryginalny ...i potrafi nieźle rozbawić :))
Takiego sformułowania sobie nie przypominam, nie zgadzać się to co innego niż wykłócać się i obrażać innych ;).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Takiego sformułowania sobie nie przypominam, nie zgadzać się to co innego niż wykłócać się i obrażać innych ;).
Na szczęście nikt się ze mną tu jeszcze nie wykłócał ani tym bardziej - obrażał :)
Dlatego użyłem sformułowania "delikatnie zjechany" co uważam raczej za konstruktywną krytykę. Po przemyśleniu przecież zmieniłem ten fragment w filmie ...bo się z tym "zjechaniem" jednak zgodziłem :pad
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Mixthoor »

Hal,

gdzie znalazłeś modele służby? Chodzi o kobitki.
I skąd masz nowe modele strzał?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

gdzie znalazłeś modele służby? Chodzi o kobitki.
I skąd masz nowe modele strzał?
Wszystkie nowe kobitki, strzały, służba, strażnicy i masę różnych pozostałych elementów mam z patchy "TFix_1.20a", "ThiefGold.HDMod.v.0.9.3" i "ep2". Musiałem je tylko trochę zmodyfikować ponieważ za nic nie chciały mi prawidłowo działać z "Dromed-em" (programem do edycji misji). Zresztą do tej pory są spore problemy :smu
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
gdzie znalazłeś modele służby? Chodzi o kobitki.
I skąd masz nowe modele strzał?
Wszystkie nowe kobitki, strzały, służba, strażnicy i masę różnych pozostałych elementów mam z patchy "TFix_1.20a", "ThiefGold.HDMod.v.0.9.3" i "ep2". Musiałem je tylko trochę zmodyfikować ponieważ za nic nie chciały mi prawidłowo działać z "Dromed-em" (programem do edycji misji). Zresztą do tej pory są spore problemy :smu
Myślałeś o robieniu fanmisji? Skoro DromEda bez problemu obsługujesz... :)
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Myślałeś o robieniu fanmisji? Skoro DromEda bez problemu obsługujesz... :)
Aż tak fajnie to nie jest, DromEda znam tylko pobieżnie. Używam go głównie do uruchamiania misji. Dzięki temu mogę stosować pewne sztuczki :mru
No i tak przy okazji nauczyłem się go trochę dostosowywać do nowych tekstur ...ale żeby tak od razu tworzyć nowe misje?
Byłbym szczęśliwy gdybym znalazł w końcu więcej czasu na skończenie filmów :-D
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
Myślałeś o robieniu fanmisji? Skoro DromEda bez problemu obsługujesz... :)
Aż tak fajnie to nie jest, DromEda znam tylko pobieżnie. Używam go głównie do uruchamiania misji. Dzięki temu mogę stosować pewne sztuczki :mru
No i tak przy okazji nauczyłem się go trochę dostosowywać do nowych tekstur ...ale żeby tak od razu tworzyć nowe misje?
Byłbym szczęśliwy gdybym znalazł w końcu więcej czasu na skończenie filmów :-D
To już dobry początek do robienia fanmisji ;). Pomyśl, możesz zaproponować pomoc komuś doświadczonemu i przy okazji dalej się uczyć.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

To już dobry początek do robienia fanmisji ;). Pomyśl, możesz zaproponować pomoc komuś doświadczonemu i przy okazji dalej się uczyć.
Pomysł jest naprawdę świetny ...i kuszący, ale myślę że najpierw powinienem skończyć to co zacząłem. A już samo to, przy nawale obowiązków które na mnie (na pewien czas) spadły jest dla mnie niemałym wyzwaniem :zal

Ale dzięki za wiarę we mnie, jest to niezwykle krzepiące :oki
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
To już dobry początek do robienia fanmisji ;). Pomyśl, możesz zaproponować pomoc komuś doświadczonemu i przy okazji dalej się uczyć.
Pomysł jest naprawdę świetny ...i kuszący, ale myślę że najpierw powinienem skończyć to co zacząłem. A już samo to, przy nawale obowiązków które na mnie (na pewien czas) spadły jest dla mnie niemałym wyzwaniem :zal

Ale dzięki za wiarę we mnie, jest to niezwykle krzepiące :oki
Oczywiście, nie spiesz się. Aha - gdybyś chciał jakichś pomysłów fabularnych, bardzo chętnie pomogę. W sumie szukam kogoś, kto lubi bawić się DromEdem czy T3Edem, a chwilowo brakuje mu pomysłów. Ja na edytorach się nie znam, ale swoje w fanmisje się pograło, tłumaczenie to też wartość dodana.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Znalazłem wolną chwilę i zrobiłem część wstępu do następnej misji (Miecz) z której wyszedł mi "trailer" ...jakby kogoś to interesowało ;)



Teraz desperacko szukam kolejnych wolnych chwilek aby ten film skończyć :wmu
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Hattori »

Good, good.

Czy to na początku to właśnie senny koncept, o którym obaj myśleliśmy? Chyba trochę nie do końca wiadomo, że to sen Grata. Skoro jest to swego rodzaju koszmar, osobiście widziałbym tu raczej gwałtowne, nieprzyjemne przebudzenie złodzieja. Swoją drogą... dlaczego drzemie on murem Konstantyna? Całość jest zabawna, chociaż miło byłoby to uzasadnić na tle logicznym.

Nie wierzę, że udało ci się wkleić łapy Grata z ThiAfa :-D Jak się robi coś takiego?
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Czy to na początku to właśnie senny koncept, o którym obaj myśleliśmy? Chyba trochę nie do końca wiadomo, że to sen Grata. Skoro jest to swego rodzaju koszmar, osobiście widziałbym tu raczej gwałtowne, nieprzyjemne przebudzenie złodzieja. Swoją drogą... dlaczego drzemie on murem Konstantyna? Całość jest zabawna, chociaż miło byłoby to uzasadnić na tle logicznym.
Zgadza się, przydałoby się gwałtowniejsze przebudzenie, bo to faktycznie jest sen Garretta :) ...ale to są dodatkowe godziny i dni do poprawienia tego :? , jeszcze o tym pomyślę.
A przysnął pod murem ponieważ długo czekał na dogodną chwilę do wejścia :-D
Nie wierzę, że udało ci się wkleić łapy Grata z ThiAfa :-D Jak się robi coś takiego?
Masz rację, to są łapki "Grata z ThiAfa", a robi się to niestety ...klatka po klatce, marudna sprawa :roz
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:Masz rację, to są łapki "Grata z ThiAfa", a robi się to niestety ...klatka po klatce, marudna sprawa :roz
Klatka po klatce... są jeszcze na świecie rzemieślnicy-pasjonaci. Wracasz mi wiarę w ludzkość :).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Klatka po klatce... są jeszcze na świecie rzemieślnicy-pasjonaci. Wracasz mi wiarę w ludzkość :).
Dzięki za wiarę we mn... w ludzkość, znaczy się :oki

Tych "klatek po klatce" jeszcze trochę będzie ;) Od czasu do czasu, gdy tylko znajdę chwilkę wolnego czasu to ciągle coś tam przy Garrecie dłubię :)

Za "niedługo" mam nadzieję pokazać coś więcej niż "trajler" ...ale to jeszcze chwilkę potrwa :zdz
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
Klatka po klatce... są jeszcze na świecie rzemieślnicy-pasjonaci. Wracasz mi wiarę w ludzkość :).
Dzięki za wiarę we mn... w ludzkość, znaczy się :oki

Tych "klatek po klatce" jeszcze trochę będzie ;) Od czasu do czasu, gdy tylko znajdę chwilkę wolnego czasu to ciągle coś tam przy Garrecie dłubię :)

Za "niedługo" mam nadzieję pokazać coś więcej niż "trajler" ...ale to jeszcze chwilkę potrwa :zdz
Dobre wieści. Obiecaj wrzucić, gdy tylko będzie gotowe!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
hal-60
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 18:27

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: hal-60 »

Dobre wieści. Obiecaj wrzucić, gdy tylko będzie gotowe!
Masz na to moje słowo "łachera" :oki
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: [Video] Garrett trochę bardziej nastrojowo

Post autor: Keeper in Training »

hal-60 pisze:
Dobre wieści. Obiecaj wrzucić, gdy tylko będzie gotowe!
Masz na to moje słowo "łachera" :oki
Ja myślę :-]. Kiedy można spodziewać się nowej pracy?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ