Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: helmutt »

Ale coraz częściej nowa gra z półki AAA wychodzi w wersji co najmniej niedopracowanej, żeby nieraz nie powiedzieć wadliwej. Weź pod uwagę chociażby nowe Assassin's Creed łatane obecnie w pośpiechu kolejnymi patchami czy Far Cry 4 - też niezły worek bugów.
A jak gra nie ma wad technicznych to jest to przeważnie kolejna część sagi niewiele wnosząca. Już nie mówię o EA Sports ("cyny gejm") które tłucze te swoje FIFy bez opamiętania a wystarczyłoby co jakiś czas uaktualnić składy i tyle.
"Indyki" natomiast to powiew świeżości, nowe rozwiązania, ciekawe pomysły - których boją się wydawcy "dużych" tytułów.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

Maveral pisze:Nie takie rzeczy fani robili do Civ 4 ZA DARMO...
Dorzucę swoje 3 grosze. Aktualnie gram w moda do Civ 4 Caveman2Cosmos. Na liczniku mam już 83 godziny gry (od początku na jednej mapie!) i właśnie odkryłem... obróbkę żelaza. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: TricksieThiefsie »

Dzisiaj premiera Pokemon OmegaRuby&AlphaSapphire w Europie, kopia już dostarczona kurierem (pierwszy w życiu preorder). Jeśli ktoś grał w oryginalne Ruby i Sapphire to szczerze polecam, warto zwiedzić Hoenn w całkiem przyzwoicie wyglądającym 3D, a jeśli to miałaby być wasza pierwsza przygoda z Pokemon, to też warto. Póki co trzecia odznaka, później ma być jeszcze ciekawiej.

Macie jeszcze reklamę:



8-)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Spidey »

Skończyłem gameboyową przygodę na Pokemon Crystal i nowe poki jakoś mi się przestały podobać.
Mimo to zajrzałem ostatnio na Pokemon Showdown, żeby zobaczyć jak wygląda teraz metagame i po kilkudniowej zabawie przyzwyczaiłem się. ;) Polecam graczom zbyt leniwym, żeby wytrenować drużynę w normalny sposób. :P
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Nabyłem ostatnio Styx Master of Shadow i gram. Jest dobrze. Powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze. Fabuła niezła z fajnymi zwrotami akcji i wykręconym bohaterem w postaci Goblina. Grafika przyjemna dla oka, ładne widoczki, nic się nie tnie nawet na moim wiekowym PCcie. Muzyczka klimatyczna. Najważniejsze jednak jest to, że to taki „true steath game”. Strażnicy nas zobaczą i kaplica. Wytargają nas spod stołu pod którym się chowamy (tak, można się chować pod stołami, w szafach, w wazach itp.) i spuszczą łomot. W ogóle AI daje radę i robi robotę. Percepcja strażników jest naprawdę niezła. Widzą, słyszą, nasłuchują, poszukują itp. Czasem śmieszy jak np. kilkukrotnie zaalarmowany przez nas gwizdaniem strażnik stwierdza że „to jednak nic takiego” i wraca do spania no ale nie wymagajmy cudów. Chłopaki naprawdę dają się czasem we znaki. Co poza tym? Są umiejętności (klonowanie siebie samego, czasowa niewidzialność, usprawnienia zabijania) i związane z nimi punktu doświadczenia za dodatkowe zadnia, odnajdywanie relikwii i ukończenie misji np. bez wszczynania alarmów czy zabijania kogokolwiek. Dodatkowo mamy otwieranie zamków (tylko pasywne), chowanie trupów w szafach, zatruwanie pokarmu, zrzucanie żyrandoli, tajne znaki i ukryte przejścia, sporadycznie pułapki (opadające sufity itp.) no i można skakać (no i spadać) gdzie nam się podoba. Powiem wam że za 39,90zł (nie kupujcie bezpośrednio na Steam - drożyzna) jest masa zabawy. Ja ciupie już z 8h i z tego co widze nie zrobiłem jeszcze połowy gry. Czy warto? Moim zdaniem warto. Rzekłbym nawet, że dla fana skradanek pozycja obowiązkowa. Pokusiłbym bym się nawet o stwierdzenia, że Styx jest dziś lepszą inwestycją niż Thi4f był ze swoją ceną 100 coś złotych.... pffff.... No! Generalnie polecam :oki
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: demonax »

Niedawno zakupiłem grę Insurgency. Imho to aktualnie najlepszy FPS dostępny na rynku - 9/10. Szczerze polecam wszystkim tym, którym przejadło się bieganie z karabinem po mapie w stylu Johna R. i koszenie wszystkiego co się rusza.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Daweon »

Dragon Age: Inkwizycja była, obok Pillars of Eternity najbardziej oczekiwaną przeze mnie grą. Mimo, że zacząłem grać jakieś miesiąc temu, dopiero wczoraj ją skończyłem i w sumie niezłe, ale nie do końca.

Zacznijmy od tego, że serię znam od początku i właśnie ta pierwsza część sprawia, że aż tak bardzo wyczekuje kolejnych tytułów z serii. Dwójka jaka była każdy wie, mimo wszystko przeszedłem ją i muszę powiedzieć, że znajomość uniwersum mocno wpływa na odbiór najnowszej części, ale o tym dokładniej napiszę później. Jeśli, jak ja, oczekiwaliście ulepszonej wersji Początku to możecie się srodze zawieść. Pierwsza część cechowały ciasne lokacje, mroczno-baśniowy klimat, sporo wyborów moralnych oraz emocjonalnych zadań i niezły (ale nie doskonały) system walki oparty głównienan taktyce. Dlaczego o tym piszę? Bo w Inkwizycji jest dokładnie na odwrót. Klimatu sama gra ma bardzo mało i bynajmniej nie jest on mroczny. Ogromna większość zadań to takie które przypominają MMORPG, a system walki oparty jest głównie na zręczności, co również przypomina gry sieciowe, natomiast tereny jakie możemy zwiedzić są naprawdę duże i to jest rzecz która czyni tą grę dobrą. Lokacje są nie tylko piękne, ale różnorodne, rozmaite i wiarygodnie skonstruowane. Widać, że nie mamy do czynienia z żadnym generatorem, ale rozmyślnie zaprojektowanym światem. Twórcy wyraźnie zauważyli co zrobili dobrze, a co nie i zadania które nam zaoferowali są tego dowodem. W większości musimy szukać jaskiń, przeciwników, przedmiotów rozrzuconych po całym świecie, ale w sumie fajnie się to robi gdyż sama eksploracja jest zabawą. Sama walka nie jest tak ważna jak poprzednio. Owszem, stanowi podstawowy element, ale raczej nie sprawia trudności i spędza się przy niej mniej czasu niż przy eksplorowaniu. Do tego dochodzi ogrom tego wszystkiego. Dragon Age Inkwizycja to jedna z największych (jeśli nie największa) gra jaką spotkałem. Ilość dzienników, listów, wpisów do kodeksu, informacji o świecie jest przeolbrzymia, a to wszystko rozsiane na ogromnym terenie. Do tego dochodzą liczne nawiązania do poprzednich części, które są nie tylko miłym gestem ze strony twórców, ale również bardzo ważnymi elementami fabuły. Przejście całości zajęło mi 85 godzin, a mogłoby trwać dłużej gdyby nie to, że grą się po prostu nasyciłem i chciałem ją skończyć. Wynik ten jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o jednorazowe przejście gier i przewyższa on nie jedną serię. Podsumowując, jeżeli warunkiem dobrej gry są rozwinięte elementy RPG, złożoność rozwoju postaci oraz odgrywanie roli i gęsty klimat to trzymajcie się z dala od Inkwizycji. Jeśli natomiast potraficie się cieszyć z innych elementów gry to są one zrobione co najmniej bardzo dobrze.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: helmutt »

"The Escapists"

Nabyłem niedawno na GOG i jestem zachwycony. Gra polegająca na ... uciekaniu z więzienia - swoisty miks przygodówki, RPG i skradanki. Sterujemy pojedynczym więźniem i kombinujemy, tworzymy przedmioty, handlujemy.... Do tego dochodzi nam więzienny porządek dnia - apele, posiłki oraz praca, do której jesteśmy przydzieleni.

W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń - należy tylko "rozkminić" jak uciec z kicia. Zakładów karnych mamy kilka o różnym rygorze, uciec można na wiele sposobów...

Polecam.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Kurhhan »

Interesujące, plusik za informację. Zastanowię się nad kluczykiem na steamie. Szkoda, że to jeszcze pocięty wczesny dostęp.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: helmutt »

Nie, bo pełna :) Kupiłem na GOG, tam nie ma Early Accesów.

Zapomniałem napisać, że mamy jeszcze bardzo rozbudowany crafting, możliwość przebierania się za strażników, bijatyki, możliwość podnoszenia swoich współczynników, branie zleceń od współwięźniów oraz pełną "kustomizację" - mozliwość ponazywania strażników, współwięźniów wedle woli - a w kolejnej aktualizacji dojdzie nam edytor własnych więzień i tryb multi, będzie się można w kilku zabawić w Prison Break :)

Na GOG i Steam jest teraz promocja na tą grę, kupuj, nie gadaj.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Kurhhan »

Faktycznie, wyszedł pełniak 2 dni temu : >
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Ja ostatnio wróciłem do grania w QuakeLive (dla niezorientowanych, to w sumie Quake 3), który to niedawno pojawił się także na Steam - za darmo oczywiście. Zdziwiłem się, że ta gra znowu odżyła, na serwerach jest naprawdę dużo ludzi i to chyba zasułga wciąż tego samego czynnika - Quake Live to po prostu bardzo dobra, sieciowa strzelanka. Rakiety fruwające nam nad głową kiedy w jednym miejscu się zakotłuje, headshoty z raila z drugiego końca mapy, śrut w plecach z shotgun'a, kiedy nadziejemy się na zasadzkę przeciwnika - wszystko za co kochało się Quake 3 nadal tam jest ;) Przypomniałem sobie co nieco z lat kiedy to "maniaczyło" się w to codziennie i nawet nie odstaję od tych stałych bywalców, ale kiedy zobaczyłem mecze z QuakeCon 2014 (takie nieoficjalne mistrzostwa świata w QL) i to co robi najlepszy gracz globu, czyli Cypher, to szczękę z podłogi zbierałem. Ten gość jest chyba z innej planety, żeby w finale gromić rywala 25:8.

Komentatorzy:
- How do you fight against 75% of rail?
- I don't know, man
:-D

A ja tymczasem zmywam się pocisnąć leszczy na serwie :D
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: McLusky »

W QuakeLive zaszło bardzo dużo zmian w stosunku do vanilli czyli Quake III Arena. Jeśli masz Maveral w bibliotece steam Q3A, weź sobie odpal na dłuższą chwilę, to potem nie będziesz mógł patrzeć na Quake Live.

Ja ostatnio złamałem przyrzeczenie, jakie sobie złożyłem i kupiłem grę w Early Access. A conretnie to nowego Carmageddona (dostając przy okazji wszystkie poprzednie częście). Sporo beztroskiej zabawy, ale jeszcze mocno nie ukończonej. Nie dajcie się zwieść napisowi "BETA", bo ta gra to jak dla mnie max późna alfa.

Zajmuje 20 gb na dysku, a w grze tego nie widać. Trasa potrafi ładować się ponad minutę z okładem. Potrafi zawiesić się na dobre, że jedynym wyjściem pozostaje wyłączenie jej z menedżera zadań. Piesi wyglądają niewiele lepiej niż w stareńkiej carpocalypsie. Brak widoku z kokpitu. A trasy nie wyglądają tak, jak na filmikach (gram na full detalach).

Ale jak ją dopracują, to będzie naprawdę fajna gra! Już teraz ma bardzo dużo grywalności w sobie.
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hareton »

Czy ktoś gra w Diablo 3? Ostatnio wróciłem do tej gry, która zawsze na zmianę wywoływała u mnie fascynację i zawód. Tym razem to co mówili na temat pozytywnych zmian i naprawieniu gry przez dodatek wydaje się być prawdą. Nie sprawdziłem jeszcze, czy 5 akt jest jakości pierwszego i drugiego, ale gra wymiata.

Loot jeszcze bardziej poprawiony, więcej eventów, i to nie tylko opierających się na walce, ale też klimatycznych spotkań, na przykład poszukiwacz wykopujący wrak statku na pustyni. Zresztą w tę serię grałem zawsze głownie ze względu na klimat.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Mixthoor »

chcialbym kupic this war of mine, a musze zaplacic jakims paypalem. co to jest? bezpieczne toto?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Zaratul »

Pewnie,paypala używam od wielu lat i jestem bardzo zadowolony.Nie tylko jest bezpiecznie ale i szybko. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

Mixthoor pisze:chcialbym kupic this war of mine, a musze zaplacic jakims paypalem. co to jest? bezpieczne toto?
PayPal jest spoko. Najlepiej konto PayPal powiązać ze swoim normalnym kontem bankowym, wtedy przelew kasy na PayPal trwa dosłownie dwie minuty, podczas gdy zwykły przelew idzie czasem i cały dzień. Jest to wygodne, kiedy np. na Steam pojawi się jakaś promocja tylko na najbliższe kilka godzin, a nie mamy kasy na koncie PP. Wtedy szybki przelew jest bardzo pożyteczny :) PP używam już chyba z 10 lat i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Maveral »

No i doczekaliśmy się premiery Wieśka 3. Jak ktoś był niezdecydowany na zakup, to jeszcze ukazał się premierowy trailer - KLIK. Nie powiem, trailer wyszedł im zajebiście!
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: demonax »

Około 23 wróciłem z pracy i rozpocząłem instalację nowego Wieśka, która właśnie dobiegła końca :). Dzisiaj będzie dłuuuuga noc :)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Moja karta graficzna jest w minimalnych wymaganiach, wolę poczekać na jakąś edycję poprawioną. Nawet jej nie ma uwzględnionej w testach :D

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wi ... page=0%2C6
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Kupiłem na letniej wyprzedaży w Steamie "Vanishing of Ethan Carter" Astronautów. Ogólnie dosyć rzadko grywam w przygodówki, ale Adrian Chmielarz skusił mnie środowiskiem 3d i szczyptą horroru, spodziewam się wspomnienia starego dobrego Silent Hill (tego pierwszego, oryginalnego). Autorzy bardzo dobrze wykorzystali możliwości silnika, piękne tekstury z umiarkowanymi efektami oświetleniowymi dają naprawdę dobre rezultaty. Sposób opowiadania historii i interakcja ze światem są również według mnie ciekawie wykonane. Nie ma tu szalonego klikania po całej scenie w poszukiwaniu "wziątek", interesujące nas miejsce albo nie przedstawia sobą żadnej wartości (przynajmniej póki co), albo jest podświetlone wirującymi napisami z podpowiedzią ewentualnego zastosowania/rozwiązania problemu. Głos narratora/bohatera gry uzupełnia wątek lub sugeruje dalsze kroki. Jestem dopiero na początku tej podróży, ale już obecnie mogę z pełną satysfakcją potwierdzić bardzo pozytywne opinie - gra jest warta wydanych pieniędzy. No i jeszcze raz jestem - nie boję się użyć tego słowa - dumny, że jednak polak jak chce to potrafi 8-)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Juliusz »

Widzę, że ostatni post jest o The vanishing of Ethan Carter - ja ją właśnie dzisiaj przeszedłem. Łał! Jestem pod mocnym wrażeniem. Chyba najpiękniejsze pejzaże, jakie widziałem w grach komputerowych. Fabularnie również bardzo ciekawie. Jest mętlik czy też huśtawka odczuć, przez większość czasu, ale zakończenie wszystko wyjaśnia.
Nie jestem wyjadaczem, jeśli chodzi o przygodówki, więc trochę czasu mi na tą grę zeszło. Trzeba w niej w ogóle domyślać się samej mechaniki gry, co jest generalnie też ciekawe, ale spowodowało to, że sporo kilometrów musiałem robić w te i wewte.
Nie podobał mi się natomiast system zapisywania. Powinna być opcja zapisu w momencie wyjścia z gry - checkpointy są zależne od ukończenia pewnych sekwencji i można stracić kawał czasu, jeśli wyjdzie się z gry zbyt wcześnie.
Ostatni raz takie problemy miałem jakieś... 25 lat temu na Atari 65XE...
Ale ogólnie gra ma niesamowity klimat. Totalnie warto.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Dziś oficjalnie wystartował World of Worships czyli, dla tych co "nie znajo", taki World of Tanks tylko ze statkami w roli głównej (ot wyjaśniłem ;)). Start ciekawy jak i sama rozgrywka bo i coś innego. Okręty reagują z duuuużym opóźnieniem. Prowadzenie ognia i zatapianie daje sporo satysfakcji. Poza potężnymi działami pokładowymi mamy też torpedy a na wyższych levelach także lotniskowce i zabawę z zarządzanie nalotami (czy cuś w tym rodzaju - jeszcze tego nie rozgryzłem). Generalnie wygląda to wszystko ciekawie i... zobaczymy co będzie dalej. Póki co polecam i do zobaczyska na szerokich wodach ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Dziś, to znaczy wczoraj? Ja już grałem dawno temu... No chyba, że to beta była czy cuś.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

MGS V skończony, mogę spokojnie zrobić sobie pół roku wolnego od grania. Ponad 100 godzin i 70% wszystkich zadań, nie mam siły na więcej.
ODPOWIEDZ