Co dalej z Thiefem?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Forum umarło, jeśli chodzi o dyskusję o złodziejskich sprawach, no ale można to zawsze chociaż trochę zmienić.

Co wg was powinno zrobić EM z marką Thief? A co najprawdopodobniej zrobi? Czy fanmisje to jedyne, co pozwoli nam się nacieszyć dobrym skradaniem?

Myślę, że powinien zrestartować serię jeszcze raz. Reboot był źle odebrany, co prawda dla tzw. casuali była to wina niedociągnięć w gameplayu, ale jeśli je pominiemy, to i tak nie za wiele zostaje dobrego. Fani są wkurzeni, a inni odbiorcy nie patrzą przychylnie na przyszłość przygód paczki NuGarreta. Mogę się mylić, ale moje odczucie jest takie, że nie ma sensu inwestować miliony w coś, co zrobiło się niesmaczne na starcie.

A co tak naprawdę zrobią? Albo porzucą Thiefa całkowicie (co nie jest samo w sobie złą opcją, jeszcze jakby prawa przekazali do kompetentnych ludzi), albo rozwiną to ichniejsze nowe uniwersum, mając na uwadze największe bolączki THIEFA. Myślę, że ta druga opcja jest najbardziej prawdopodobna, bo widać, że dużo włożyli zasobów w wykreowanie nowego świata, postaci i nie będzie im się chciało tak łatwo tego porzucać - zakładając oczywiście, że w ogóle cokolwiek kiedykolwiek zrobią.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Dziarsky »

Thief to marka, która będzie powracać, tak jak 3 i 4, czyli wraca pewna koncepcja pozwalająca skorzystać z dobrodziejstwa serii aby sprzedać nowy/stary produkt.
W sumie dzisiaj, po latach Deadly Shadows ma u mnie status pełnoprawnego, ciekawego fabularnie konceptu z uczciwym, szanującym serię zakończeniem. A mimo to, nie mogę uwierzyć, że z 4-ką będzie podobnie. Martwi mnie to trochę.
Marka musi zmienić wydawcę i developera. Tylko taka zmiana pozwoli tchnąć w Złodzieja nowe życie. Eidos nie ma jaj, aby coś z tym zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Zaratul »

Thief 4 słabo się sprzedał dlatego też nie ma DLC do niego ani nie będzie kontynuacji.IMO dobrze,eidos "nie czuje" Thiefa i nie wie jak dobrze zrobić jego następce.
Dziarsky pisze: Eidos nie ma jaj, aby coś z tym zrobić.
Eidos nie tyle nie ma jaj po prostu będzie się trzymać praw do marki bo mogą się jeszcze przydać.Czy to do zrobienia kontynuacji albo do sprzedania praw...bo chyba nie sądzisz Dziarsky że oni komuś to za darmo oddadzą?

Zauważyłem że niektórzy ludzie traktują Eidos jakby tam pasjonaci-artyści pracowali a to po prostu korpo jest co patrzy na cyferki sprzedaży.Pan w gajerze mówi zwykłym programistom-wyrobnikom co mają robić i tyle.Spodziewaliście się dobrego Thiefa? Bo ja nie.

Na szczęście mamy fanmisje które co prawda nie wychodzą w takiej ilości co kiedyś i tak dobre ale wolę grać w coś w co został włożony wysiłek i pasja a nie w produkt wyrobników.Dlatego się dziwię że taka cisza na forum,T4 nie wyszedł więc ludzie mogli by w FMki cisnąć. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Mixthoor »

- Czas... a raczej jego brak. Najśmieszniejsze jest to, że po zebraniu np. modów i przetestowaniu ich, chwilę po stworzeniu paczki pojawiają się nowe wersje. I zabawa zaczyna się od nowa.
- ThiAf niech zdycha w cieniu, ta gra jest słaba. Zadziwiające, że nadal powstaje tyle FM!

PS.
Forum żyje!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Dziarsky »

bo chyba nie sądzisz Dziarsky że oni komuś to za darmo oddadzą?
Oczywiście, że nie. Aczkolwiek marki czasem zmieniają właścicieli, co w tym przypadku zwiększyło by prawdopodobieństwo sukcesu.
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Ostatnio przeszedłem Dishonored drugi raz i rzeczywiście Arkane mógłby dobrze przenieść Thiefa do dzisiejszych czasów, no ale praw nie ma i nigdy ich nie będzie miał :? . EM będzie trzymać je w żelaznych rękach do momentu, w którym już kurz opadnie po reboocie i będą znowu mogli coś z tym kombinować.

Tak swoją drogą - dobrze by zrobili, jakby zremasterowali pierwszą i drugą część? Mówimy tu nie tylko o teksturach, ale przeniesieniu nawet na nowy silnik, czy coś w ten deseń. Sam osobiście sceptycznie na to patrzę i szczerze nie widzę takiej potrzeby, ale co wy sądzicie?
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: darkonia »

Miałam się nie wypowiadać, ale już trudno, najwyżej jak zwykle poleci jakiś głupi tekst.
Tak swoją drogą - dobrze by zrobili, jakby zremasterowali pierwszą i drugą część?
Znam bardzo dużo gier, które po wielu latach zasługiwałyby na odnowienie, na wygładzenie grafiki i tym podobne upiększenia estetyczne. Ale czy w ten sposób nie straciłyby tego uroku, jakim mnie oczarowały? Te wszystkie kanciaste stwory ze starszych gier dawały pole do popisu dla wyobraźni. Ostatnio zajęta byłam pewną bardzo dobrą polską produkcją (TAK, MUSZĘ NAPISAĆ PRZEMYŚLENIA NIE NA TEMAT!), której tytułu nie zamierzam podawać - w jednym tygodniu skończyłam jedną część, po czym zaczęłam kolejną i byłam w szoku: Minął około rok pomiędzy wydaniem każdej z nich i około rok w opowiadanej przez nie (spiskowej) historii, a wygląd głównego bohatera zmienił się zupełnie, po połowie sequelu jakoś udało mi się przyzwyczaić do tej szpetoty.
Kończąc dygresję, odpowiem na pytanie zadane przez TricksieThiefsie: Odnowienie TDP i TMA to bardzo dobry pomysł, ale musiałby zostać powierzony w nieskażone dłonie artysty, a nie materialisty.
A co dalej z Thiefem?
Niestety nie miałam okazji zagrać w najnowszą część i pewnie w tym roku nie zagram. (A tak chciałabym ponarzekać...). Ostatnio wpadłam na pomysł przejść trylogię na poziomie CHYBA JESTEŚ NIENORMALNA, czyli grać bez dźwięku.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Dziarsky »

Tak swoją drogą - dobrze by zrobili, jakby zremasterowali pierwszą i drugą część?
Zły pomysł.
W zasadzie sami fani zrobili swoisty remaster tworząc nowe mody graficzne, modele, dodatki itp. Mi to wystarczy.

Poza tym za łatwo można by spartolić taki remake. Nie zawsze się to udaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Mixthoor »

darkonia pisze:Ostatnio wpadłam na pomysł przejść trylogię na poziomie CHYBA JESTEŚ NIENORMALNA, czyli grać bez dźwięku.
Grałem w ten sposób TG i TMA (jako ciekawostkę), ciekawa formuła. Koniec offtopu, dziękuję :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Forum żyje, co właśnie widzę ;)

Rynek gier komputerowych moim zdaniem dojrzał do tego poważnego etapu, co rynek filmowy. Niektórzy zgorzkniali krytycy sarkają, ze w II połowie XX wieku nie robiło się juz nowych filmów, a jedynie sequele, prequele i reedycje. To oczywiście gruba przesada, ale jest w tym wielkie ziarno prawdy. Raz do roku kupuję CDAction, patrzę na listę gier i przynajmniej 50-70% to są tytuły, które znam z dzieciństwa, ale za to z nowym numerkiem, podtytułem lub będące jakąś reedycją (ile razy Tomb Raider był już resetowany?)

Ten dowcip dziejów, czyli im większe możliwości, tym niższa kreatywność, dotknął też Thiefa. My się zmieniliśmy, zmienił się rynek, zmienili się twórcy i wydanie dziś TDP, Q1 czy HL1 nie miałoby super sensu. Niektórzy twórcy sporo ryzykują, aby zrobić grę "oldskulową", taką jak Wolfenstein The New Order. Jednak nawet tam, pomimo że marka słynęła juz w latach '00 z poszanowania dla tradycji, nawet tam nie zabrakło naleciałości współczesności. To oczywiste i zrozumiałe, przecież gra ma się sprzedać!

Marka Thiefa ma już prawie 20 i wyszły jej 4 części. To mało. Czwórka powstawała 6 lat, to długo. Co za tym idzie, nikt nie mógłby uznac marki za kasową i naprawdę wartą inwestowania milionów, aby ją wskrzesić po raz trzeci i przekonać do siebie klientów. Przypominam, że my nie jesteśmy sporym rynkiem, czyli starzy fani.

Dlatego nie sądzę, aby im się chciało dalej w to bawić. Chyba, że...

A jakby tak w 20 rocznicę premiery pwostał "Dark Project HD" i "Metal Age HD"? Reedycja na nową grafikę, systemy i architekturę kompów? Nic nie zmieniamy w grze, ew. troszkę poprawiamy bugi i tyle? To zupełnie inne koszta, niż stworzenie nowej gry, a ludzie bardzo lubią takie rzeczy. Świetnym przykładem jest Serious Sam, który jest niewiele młodszy od Thiefa, miał dwie kapitalne części, a następne dwie go pogrążyły. Mimo to reedycja HD się sprzedała, spotkała z niezłym supportem ze strony twórców i do dzisiaj ludzie w to grają, choć ofc nie tak intensywnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: page »

Fajny temat poruszyliśmy, doskonały do przemyśleń i wspominek ;)

Z punktu widzenia starych fanów, NuThief skazany był na porażkę z wielu powodów:
- elementy otwartego świata
- prostota poziomów, możliwość poruszania się głównie po wymyślonych przez twórców ścieżkach
- inny setting, bardzo zresztą powszedni i mdły
- rezygnacja z pewnych charakterystycznych dla TDP/TG/TMA motywów: Keepers, Pagans, Hammerites, Mechanists, Stephen Russell itp.
Nowi twórcy zmienili tak wiele rzeczy, że to już dłużej nie przypominało Thiefa. Nie chcę przesadzać w słowach, ale doświadczenie pierwszych gier było prawie transcendentne: penetrując Kościelisko, błądząc wokół Katedry bądź czytając cudzą korespondencję w blasku świec czułem takie rzeczy, jakich nie dały mi inne gry. Oryginalna ekipa, choć pochodząca z USA, potrafiła ująć niedające się opowiedzieć skojarzenia, bardzo bliskie europejskiej duszy. Ten anachroniczny, senny świat, miejsce starcia prastarych religii i tajemniczych obserwatorów, poznane z perspektywy samotnika i spowite wieczną czernią to bardzo trudna do powtórzenia jakość. Na pewno mało komercyjna.
Nie chcę mówić dyrdymałów o elitarnym gronie i podobnych, hipsterskich bzdur, ale umówmy się: gdyby zainteresowanie życiem prywatnym Lady Van Vernon, przyjemność słuchania wyznawców Buildera i czar skradania się przez zapomniane biblioteki były równie pożądane, co homoromanse i strojenie postaci w cRPG, mielibyśmy rok temu świetną grę.
Ale niewiele osób dzieli te podniety, więc produkt dostosowano do innych potrzeb. Mamy bohatera, który pokazuje twarz, ma przewagę w walce wręcz, spowalnia upływ czasu... faceci w cylindrach odwiedzają dziwki w pończochach, łuk jest gadżetem Jamesa Bonda, a w ogóle akcja dzieje się w Londynie... w końcu mieszkamy w Big Benie i uciekamy przed takim jakby Matthew Hopkinsem (Witchfinder General).

Z tych powodów nie wierzę, aby obecni właściciele tej "marki" cokolwiek zmienili. Jak dobrze pójdzie to wydadzą NuThiefa 2, ale mi to lotto. Raz na rok czy dwa przechodzę trylogię, czasem odpalam fanmisje, rozmawiam z Wami na forum, ale przede wszystkim wiecznie myślę o tym świecie. To jest dla mnie najważniejsze: to, co po grze we mnie zostaje.
Jeśli kiedyś część twórców Looking Glass Studios bardzo zapragnie wrócić do tamtych klimatów i inspiracji, na pewno będą w stanie zrobić dla nas ciekawą grę z pierwszej perspektywy, ze świetnym klimatem, aktorami, wciągającą fabułą. To jest możliwe, choć mało prawdopodobne.

Na koniec chcę dodać, że najgorszą rzeczą nie będzie brak nowych tytułów, tylko brak ludzi, którzy trzymają w sobie tę pasję i chcą ją przeżywać na nowo.
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Mixthoor »

Spytałem Tuska, co dalej z Thiefem. Czekam na odpowiedź.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: darkonia »

Ach, pamiętam kiedy to w 2030 roku (nie, nie popełniłam błędu) produkowali jeszcze gry, w których trzeba było przycisnąć jakiś klawisz, by przejść dalej. :))

Tak. Do tego wszystko wydaje się zmierzać - żeby nie trzeba było myśleć i robić, co każą. Dziwne, bo już coś takiego mamy - telewizja - jest tam tani romans ze szczegółami w grafice, których normalnie ludzkie oko nie dostrzeże. I wszędzie elementy pseudo-komedii (czy tylko ja nie rozumiem większości nowoczesnych żartów? :oops: ).
Ja wierzę, że to jeszcze nie koniec. Kiedyś może powstanie coś oddające hołd Thiefowi, najprawdopodobniej pod inną nazwą. I nie komercyjne.

Offtopic:
Ma ktoś może do udostępnienia "spakowanego" w archiwum Dark Moda, bo mój upośledzony komputer nie radzi sobie z oficjalną stroną projektu.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: BodomChild »

Oryginalny Thief to jest arcydzieło, poważnie, gra z wizją, dopracowana pod względem artystycznym.

Thi4f to jest produkt do skonsumowania i wydalenia, do tego nawet niezbyt smaczny. To jest problem nie tylko gier, ale i filmów czy np. muzyki pop, całej branży rozrywkowej, czasem trafi się coś dobrego ale poziom wciąż spada. Rządzą księgowi, którzy tylko patrzą na słupki, wychodzi z tego produkt całkowicie bez duszy. Wiadomo, że nikt nie robił nigdy gier charytatywnie i miało się to sprzedać, ale zachowywano jakieś proporcje i twórcy byli bardziej niezależni, powstawały gry z ambicjami co nie zmniejszało ich potencjału rozrywkowego. Teraz tylko kasa, ale to naturalna konsekwencja dużych budżetów gier, niewielu odważy się wyłożyć tyle kasy w projekty ryzykowne, lepiej popatrzeć na słupki i wybrać drogę bezpieczną.

Dlatego nie wróżę Thiefowi dobrej przyszłości.
page pisze:- inny setting, bardzo zresztą powszedni i mdły
No bo oni tam sobie popatrzyli na słupki i wyszło im, że trzeba zrobić setting w stylu Dishonored, bo Dishonored się dobrze sprzedało. A może właśnie trzeba było się jakoś wyróżnić i pozostać przy oryginalnych motywach techno-średniowiecza i magii? A tak wyszła kupa i "klon Dishonored".
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Clive »

Co powinno? Pytanie brzmi CO ROBI? A robi to z marką: http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... rks-872873

Sory za ten post jeśli już wiecie o tym i gdzieś jest temat.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Póki nie wyszło, to nie osądzajmy :) Mam nadzieję, że będzie nieźle.
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Bardzo wątpliwe, że będą bazować w jakikolwiek sposób na starej trylogii, a więc dla mnie ten film już teraz jest gniotem. Z reguły filmy na podstawie gier zawsze są w jakiś sposób gorsze od ich pierwowzoru, a tutaj to już nie muszę tłumaczyć o co chodzi :roll:
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Clive »

Cóż ja mam nadzieję, że chociaż może film okaże się lepszy od nowej gry... W sumie to zastanawiam się komu zamierzają dać rolę główną.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Daweon »

Taki ciekawy temat, a jakoś mi umknął.

Jeśli chodzi o markę, moją wizję podzieliłbym na to co chciałbym żeby się stało i na to co się najpewniej stanie.

Osobiście marzę o tym, żeby (herezja alert!) zostawiono Garretta i jego historię. Niech się to nie ciągnie, bo nie mogę sobie wyobrazić rzeczy, która byłaby dobrą opowieścią do gry po tym, na czym się skończyło. TDS dał świetne fabularne zakończenie i nie powinno się tego psuć. Co będzie dalej, niech każdy sobie dośpiewa. Z resztą i tak głos Russella nie jest już pewnie taki sam, więc ciężko byłoby dobrze odtworzyć Garretta. Sama marka to jednak coś znacznie więcej niż ta historia. To cały świat, którego magii nie muszę tu chyba tłumaczyć. Uniwersum Thiefa można użyć na wiele sposobów. Może to być film, serial, cRPG, znowu skradanka i wiele wiele więcej. Uważam, że da się zrobić któreś z powyższych osadzonego w tym świecie, co byłoby dobrym produktem nie szkalującym tej świetną marki i bardzo bym chciał, żeby coś się takiego przydarzyło. Wystarczy, żeby nie zmieniali samego uniwersum i żeby nie posłużono się historią Garretta, która jak już wspomniałem powinna być zamknięta (mogą być jedynie jakieś odległe nawiązania).

A co się stanie? Pewnie wydadzą parę tytułów, które będą jakoś nawiązywać do marki, ale masę ważnych elementów charakterystycznych dla świata gdzieś po drodze zniknie. Okaże się, że samo imię i profesja nie wystarczy by przekonać starych fanów, a nowych nie będzie przybywać i z czasem marka Thief będzie po prostu zapomniana, przynajmniej dla korporacji. Najwierniejsi fani oczywiście nie zapomną. Będą nadal tworzyć dziesiątki fanmisji, przechodzić trylogię po 20 razy pisać, malować, komponować pod wpływem inspiracji świata Thiefa, który już na zawsze będzie żył głęboko w ich sercach.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Clive »

Szczerze, nie obraziłbym się jakby zrobił ktoś z Thiefem to co teraz z System Shockiem robią jakiś remaster trylogii czy jak to tam sobie zwą na nowym silniku i może z jedną dodatkową część w formie skradanki która by rozwinęła historię tej dziewczynki z zakończenia Deadly Shadows. Zaczynałoby się grę Garrettem, a potem kontynuowało już tą dziewczyną jako kilka lat starszą i jakaś świetna fabularna trylogia tylko już z jej udziałem. Garrett mógłby się okazyjnie pojawiać, może ostatecznie przeszedłby na wspominaną "emeryturę". Problem tkwi w tym, że musiałby się za to ktoś z głową i sercem wziąć, a nie taki Eidos czy Screw Enix itp. którzy lecą tylko na kasę. Szczerze mam nadzieje, że Eidos zbankrutuje albo coś, a prawa do Thiefa przejmie Night Dive Studios (ci od system shocka obecnie). Ja tam potencjał na dodatkową trylogię widzę. Szkoda, że nikt nie potrafi się za to zabrać odpowiednio przez co wychodzą takie abominacje typu reboot THI4F.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Maveral »

Co dalej z Thiefem? Ano, dorabia na onecie! :)) :)) :))
thief.jpg
Tak dla porównania - KLIK ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

BUHAHAHAHA! Garrett hakierem? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: TricksieThiefsie »

Thief raczej zdechł na dobre.

“So I should be clear with Thief, in the sense that for the moment there is no plans around that franchise. You know we have three productions and developments here. We are a big studio, but we have… we like to focus on things we do and do it correctly. We’ve proven it, I believe. So for Thief there is no plan.”

https://www.pcgamesn.com/deus-ex-mankin ... -deus-ex-5
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: Marzec »

Rebooty mają się dobrze nawet po latach porzucenia przez autorów. Więc "na dobre" to moim skromnym zdaniem zbyt odważne określenie ;)

Według mnie, to tylko dobrze, gdy zespół który nie poradził sobie z rebootem tak jak by tego chcieli wielbiciele klasyki, odwraca się od kontynuacji.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Co dalej z Thiefem?

Post autor: NiRa »

Raczej nie "zdechł" tylko udał się na zasłużony odpoczynek. ;)

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
ODPOWIEDZ