Summer 2015 FM Challenge

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Flavia »

Na forum TTLG zorganizowali nowy konkurs-nie konkurs. Celem było stworzenie małej, ale grywalnej misji wydanej w pierwszym tygodniu września.

Temat organizacyjny

Uczestnicy:
Roofs of Gold (T2) autorstwa Terry
The Chalice of Souls (TG) autorstwa FireMage'a, Squadafroina i skacky'ego
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Flavia »

Roofs of Gold
Niby nic, ale grało się dość przyjemnie. Przypomniały mi się stare czasy misji 64-kostkowych (niestety, także pod względem wykonania). Malutka przestrzeń, na której jednak udało się upchnąć całkiem sporo treści. Założenie też całkiem całkiem, choć pod względem rozgrywki nic oryginalnego, to jednak w jakiś taki inny, fajny sposób podane. Po pewnym czasie jednak bieganie za kluczami zaczęło irytować, śmiechem napawały też niektóre elementy, khem, architektoniczne, na przykład mikroskopijny pokoik, do którego wejść można było tylko oknem, bo drzwi nawet nie było, w środku zaś znajdował się manekin do ćwiczeń, skrzynka i pająk. Co to, kuźwa, jest? xD
Ale, jak wspominałam, grało się przyjemnie.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Zaratul »

Mam to samo zdanie co Flavia.Fajna misja początkującego dromedera z błędami architektonicznymi ale widać że autorowi się chciało.Bardzo fajny vertical gameplay(kocham ten termin) i całkiem dobry scare factor.Z tych misji takich jakby to nazwać...amatorskich to ta jest niewątpliwie jedną z lepszych. :)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Flavia »

To dopiero niesprawiedliwa konkurencja. O ile Roofs of Gold było bardzo przyjemne, o tyle Chalice of Souls to jedna z lepszych, jeśli nie najlepszych fanmisji do T1. W zasadzie jest to zestaw dwóch misji, akcja pierwszej rozgrywa się w mieście, druga zaś stanowi autorską wersję Domu Kwiatów z ThiAfa tylko że ten, lepszą. Pierwsza misja od razu mi się spodobała: monumentalna architektura z dostępem niemal na każdy poziom, efekty pogodowe, wspaniała atmosfera. Trochę trudno było dostać się na dachy, jeśli jednak już się to udało, można poczuć się jak u Budowniczego za piecem. No raj na ziemi. Choć nieco rozbawiło mnie to, że wszyscy, absolutnie wszyscy w tej dzielnicy byli bardzo oczytani i mieli bardzo specyficzne gusta jeśli idzie o sztukę. Jednak trochę różnorodności by się przydało :P
Druga misja już mnie tak nie zachwyciła, głównie ze względu na nadmiar światła, marmurowych posadzek i strażników, które to rychło doprowadziły do festiwalu pałowania. Jest jednak bardzo ładnie wykonana, klimatyczna i rozbudowana. Jak dla mnie kandydat na FMkę roku.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Mixthoor »

Chalice of Souls nie dziala z NecroAge, ale czy probowal ktos wlaczyc misje z EPv1 lub EPv2 beta?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Zaratul »

Działa mi misja z EP 2.0.Mam ustawione w cam.mod.ini cos takiego: mod_path ep2\thief1+ep2
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: TricksieThiefsie »

juz spytam tutaj, bo zmeczony strasznie jestem, a chcialbym wstac i znowu sie zabrac za fanmisje

gdzie w chalice of souls znajde klucz do tuneli (szukam burdelu)?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Summer 2015 FM Challenge

Post autor: Flavia »

Pojawiła się nowa, ulepszona wersja Roofs of Gold: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=147682
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ