Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: demonax »

Po kompromitujących już wypowiedziach tego matoła (m.in. sejm głuchy czy przesunięcie zamachu majowego o 9 lat), przyszła pora na zmianę historii Cesarstwa Rzymskiego :)) :)) :)) .

Historia cesarstwa rzymskiego według Petru
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Politycy w Polsce mają problem z historią, albo jej nie znają, albo mają na jej punkcie obsesję.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: demonax »

To się panu Olbrychtowi musiało zrobić głupio. Co za niefart :twisted:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Moim zdaniem obowiązkowa matematyka na maturze powinna być zniesiona.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

No, i w jej miejsce obowiązkowa religia. Logika ogłupia, tylko religia pozwala patrzeć prosto w nieskończoność.

PS.
I znów pełowska wata(c)ha szarga dobre nazwisko, coś się uparli na Mariusza Kamińskiego. A to im się sprawiedliwość i prawo okazane mu przez Nieugiętego Strażnika Konstytucji nie podoba a to mają czelność krytykować uczciwość i kwalifikacje innego Mariusza Kamińskiego. W ten sposób na pewno nie będzie eksportu do Madrytu.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: demonax »

Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

Jacek pisze:Moim zdaniem obowiązkowa matematyka na maturze powinna być zniesiona.
Nie tylko z matematyki. Władze uczelni same powinny decydować o tym kto może na nich studiować i jakie matury są ważne.
timon pisze:No, i w jej miejsce obowiązkowa religia. Logika ogłupia, tylko religia pozwala patrzeć prosto w nieskończoność.
Przecież nikt nie mówi, że matura z religii ma być obowiązkowa. W sumie i tak ta matura jest bez sensu, bo na seminaria nie narzekają na nadmiar popularności, a nigdzie indziej się to raczej nie przyda.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Timon, wytłumacz mi wyższość matematyki nad: biologią, geografią, fizyką, chemią, WOS-em, historią, plastyką, muzyką, wiedzą o tańcu itp. To jest zmuszanie wielu ludzi by ogromną część swojego czasu i energii poświęcali na przedmiot którego nie rozumieją i będą z niego mieć co najwyżej 2. Niech matematykę zdają ci, którzy ją rozumieją, z nich będzie pożytek.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:Timon, wytłumacz mi wyższość matematyki nad: biologią, geografią, fizyką, chemią, WOS-em, historią, plastyką, muzyką, wiedzą o tańcu itp. To jest zmuszanie wielu ludzi by ogromną część swojego czasu i energii poświęcali na przedmiot którego nie rozumieją i będą z niego mieć co najwyżej 2. Niech matematykę zdają ci, którzy ją rozumieją, z nich będzie pożytek.
Odpowiem choć nic takiego nie napisałem.
"Pierwotność" matematyki nad innym naukami wynika z jej charakteru. To nie jest zbiór regułek i tabliczek ale zbiór narzędzi i metod otrzymywania wniosków z pewnych danych. Jak chcesz rozwijać jakąkolwiek dziedzinę nauki i religii (ale to nauka) bez wnioskowaniai i oceniania? Jak ci, którzy nie rozumieją logiki chcą ją stosować, jak ci którzy nie znają nawet najprostszych matod rachunkowych (tych opracowanych przez 17 wiekiem) chcą cokolwiek opisywać lub badać. Jeśli jej nie rozumieją i nie potrafią jej użyć są jak małpy klikające w klawisze maszyny do pisania, coś im wyjdzie, ale ...
Oczywiście można stosować tradycyjne metody : "tak zawsze było, tak m się wydaje, każdy wie, tak mówi autorytet" itp." Ale wtedy będziemy na poziomie mojej ukochanej partii i jej wodza.
Może przekona cię pewien franciszkanina, który napisał "matematyka jest kluczem i drzwiami do wszystkich nauk."

Jeszcze 'timonowa' uwaga. Tak, uważam że nauka o tańcu stoi niżej niż matematyka ale wyżej niż religia. Ona przynajmniej opiera się o jakieś założenia, które można podać falsyfikacji. Spróbuj to zrobić z religią a gwarantuję ci, że otrzymasz najwyższą ocenę u specjalistów z tej dziedziny ;)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:"Pierwotność" matematyki nad innym naukami wynika z jej charakteru. To nie jest zbiór regułek i tabliczek ale zbiór narzędzi i metod otrzymywania wniosków z pewnych danych.
Coś w tym jest, ale mam sporo zastrzeżeń. Matematyka generalnie zajmuje się badaniem własności abstrakcyjnych obiektów i służy temu logika. Niestety samej logiki jest strasznie mało i pojawia się dopiero w liceum. Problem natomiast leży w tym, że matematyka jaką się obecnie zajmują uczniowie nie uczy otrzymywania wniosków, ale ich wykorzystywania. Większość twierdzeń jest przyjmowana a priori, a tylko część się w jakiś sposób dowodzi. Samo dowodzenie w praktyce jest tylko formalizmem ze strony nauczyciela, gdyż umiejętność dowodzenia nie jest oceniana na maturze. Zadania na danych nie uczą wyciągania wniosków, ale rozwiązania szczegółowego problemu za pomocą ogólnych zasad.

Metody naukowe, sposoby dowodzenia tez, naukowość tez. Takie rzeczy to raczej działka logiki oraz filozofii nauki i gwarantuje ci, że ogromna większość maturzystów nie ma bladego pojęcia o metodzie indukcyjnej czy kryteriach naukowości twierdzenia. Geometria i arytmetyka (czyli to czego uczą się w szkole) to głównie narzędzia potrzebne do działania na danych z innych nauk (głównie fizyka, ale także chemia i geografia).
timon pisze:Jak ci, którzy nie rozumieją logiki chcą ją stosować, jak ci którzy nie znają nawet najprostszych matod rachunkowych (tych opracowanych przez 17 wiekiem) chcą cokolwiek opisywać lub badać.
Zależy co badać i co opisywać. Są rzeczy, nawet elementarne, które w danych dziedzinach nie są w żaden sposób wykorzystywane. Fizyk teoretyczny na przykład nie potrzebuje twierdzenia Pitagorasa, a biolog może nie mieć bladego pojęcia o badaniu zmienności wielomianów. Nauki humanistyczne już matematyki w ogóle nie potrzebują, bo wystarczy im logika. No, chyba że jakiś np. psycholog chciałby prowadzić jakąś statystykę. Ale nie wiem czy dział wiedzy, który posługuje się statystyką można nazwać nauką.
timon pisze:Tak, uważam że nauka o tańcu stoi niżej niż matematyka ale wyżej niż religia. Ona przynajmniej opiera się o jakieś założenia, które można podać falsyfikacji. Spróbuj to zrobić z religią a gwarantuję ci, że otrzymasz najwyższą ocenę u specjalistów z tej dziedziny ;)
Jedyne założenia podlegające falsyfikacji w nauce o tańcu to założenia o podłożu historycznym. Krótko mówiąc, czysta wiedza nieskażona myśleniem. Reszta to odgórnie zasady zarządzone przez człowieka, które jednak nie podlegają falsyfikacji. Religia analogicznie posiada jakieś prawdy którym można zaprzeczyć (historyczne, np. to, że Salomon był królem Izraela) oraz dogmaty, które podobnie jak w tańcu nie są falsyfikowalne.

Generalnie wszystkie dziedziny sztuki posiadają taką własność. Religia różni się jeszcze trochę tym, że posiada pewne skromne elementy etyki i ontologii.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: TricksieThiefsie »

Myślę, że ten filmik zahacza o politykę, więc go postuję tutaj:


Jestem ciekaw co myślicie.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Napisałbym coś o tym filmiku, ale nie mam teraz czasu go całego oglądać. Może jutro.

***

Co do szeroko komentowanej ostatnio sprawy TW "Bolka":

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lech-wal ... nem/j5bgdm

Niech Wałęsa już lepiej nic nie mówi i nic nie pisze, bo robi z siebie błazna i tylko się pogrąża:
Rozwiązałem .wreszcie rozwiązałem .na bazie tych dokumentów Proszę to sprawdzić .

Jeszcze raz Oświadczam

1] nie współpracowałem z SB

2] nie donosiłem nigdy na nikogo

3] nie brałem żadnych pieniędzy

4] nie dałem się złamać

.Natomiast dałem się podejść na chwyt ze zgubą pieniędzy i kontrolą wydatków .Masz miękkie serce musisz mieć twardą .

....Podpisałem dwa podobne , główne dokumenty , przy dwóch świadkach , to umożliwiło Sbeką pobieranie pieniędzy dla siebie nie dla mnie i o dziwo robili to po kolei różni i to dość długo .Ja dawno zdecydowanie zerwałem kontakty

.Musieli wykazywać że współpracuję i pisali za mnie donosy .by brać na moje konto pieniądze .

Materiały ręcznego opisu które w padały podczas rewizji i zebrane z różnych miejsc podbudowywały ich bezczelne działania ..

Kapitanie Graczyk to Pan mnie tak urządził ,a ja się zlitowałem nad Panem ..Jedno pytanie pozostaje, czy zrobił Pan to w pojedynkę czy robiliście to zbiorowo

.Panie Boże dzięki CI AMEN . lw
Kiedyś nie wierzyłem, że to naprawdę on pisze na wykopie, ale jednak. Jak taki pacjent mógł być prezydentem, to ja nie ogarniam.

Dla mnie był TW Bolkiem i tyle, czy później był już w porządku i jakie rzeczywiście są jego zasługi to kwestia do dyskusji, ja zawsze uważałem go za nadętego bufona i głupka. Kiedyś pewnie bym się cieszył, że to wypływa, dzisiaj mam mieszane uczucia, nie wiem czy to dobrze, że takie rewelacje idą za granicę, może czasami rzeczywiście lepiej brudów nie prać publicznie. PiS uparł się, że zrobi rewolucję i rozpierdol, w świat idzie obraz Polski jako kraju, w którym dzieją się jakieś dziwne rzeczy i wszystko jest stawiane na głowie, to nie budzi zaufania.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Dawno nie wkładałem kija w mrowisko, a więc do dzieła.
Dlaczego pisowcy tak bardzo kochają innych Polaków? Ich miłość, troskliwość i życzliwość jest wszechogarniająca. Z czego ona wynika, jakie jest jego źródło?

Przykłady miłości w Internecie z dzisiaj
link
komentarz Adam Barski pisze:rzad ma dbac o bezpieczeństwo Polski i Polaków , menelstwo z opozycji ma siedzieć cicho , poszczekali , teraz leżeć , polityka POmyj, mogła doprowadzić do kompletnego zniszczenia Kraju , zalanie terrorystami i mordercami Polski , zniszczenia polskiej kultury i Narodu, POszczekalo POmiauczeli a teraz leżeć i milczeć , a lbo WON z Kraju padlino
PS
Z utęsknieniem czekam również na przykłady wypowiedzi przeciwników pis ociekające miłością , bo przykładów miłości bliźniego nigdy z wiele. Spieszmy się ją czytać i cytować, bo tak szybko odchodzi w niepamięć.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

timon pisze:Dlaczego pisowcy tak bardzo kochają innych Polaków? Ich miłość, troskliwość i życzliwość jest wszechogarniająca.


A najlepszy ten z zabandażowaną głową XD.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Dzasta
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016, 18:00

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Dzasta »

U nas w kraju przydałby się import z chin za pośrednictwem strony, firmy https://drobnicamorska.pl do polityki. Ludzie którzy wpływają negatywnie na państwo po prostu powinni być z niej raz na zawsze usunięci i surowo za to karani, jeżeli świadomie zależało im na rujnowaniu tego kraju.
Ostatnio zmieniony 27 września 2017, 17:20 przez Dzasta, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Nie wiem jak rządzili "powszednicy", ale fakt, że poprzednicy byli beznadziejni, to dzięki nim rządzi dzisiaj PiS.

Jak na razie na liście dokonań partii rządzącej mamy chamskie, wręcz bolszewickie przejmowanie wszystkiego co się da, konfliktowanie się z całym światem, w tym z USA, które mają nas podobno chronić swoją piersią, podważanie wizerunku Polski jako kraju stabilnego, co ma swoje konsekwencje ekonomiczne i program socjalny, na który państwa nie stać i który był po prostu bezczelnym przekupieniem wyborców (obiecamy, wygramy wybory, a później jakoś to będzie). Wszyscy, którzy straszyli PiS-em mieli rację, niestety.

Kaczor niewątpliwie ma jakąś wizję i chyba uważa, że cel uświęca środki, jest gotowy ponieść duże koszty (a my poniesiemy je razem z nim) w drodze do swojego celu. Może on ma rację a ja się mylę? Na razie uważam, że on i cały PiS cierpią na polityczny autyzm.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Haha! Musze Ci przyznać Bodom, że pointa Twojego posta mnie rozłożyła :bj: :sword:
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

BodomChild pisze: Wszyscy, którzy straszyli PiS-em mieli rację, niestety.
Nie powtarzaj bajki pisiorów, nikt nie straszył, mówiliśmy tylko jak będzie na podstawie przeszłości.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Krym został ukradziony Ukrainie przez Rosję czyli wiadomo, prawidłowo to powinno być stosowane prawo ukraińskie wobec przestępcy.

Czy są jakieś międzynarodowe wytyczne lub coś podobnego co do tego, że na przykładzie Krymu powinno pewnego przestępcę obowiązywać prawo rosyjskie czy ukraińskie jak dopuścił się przestępstwa na Krymie ( https://pl.m.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3 ... ep_Krymski ), pomijając fakt umyślnego zagarnięcia półwyspu przez Rosję, właśnie?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mozna Rosję osądzić i nakazać jej karnego jeża, ale mamy na to za mało dywizji pancernych.
Obrazek
Kostek32
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 10 sierpnia 2016, 20:47

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Kostek32 »

O co się tutaj kłócić? My - szarzy obywatele mamy wpływ na tyle co nic. PO czy PIS - widzicie znaczące różnice? Ja nie, mogę wypowiadać się tylko jak widzę żaluzje pionowe kraków Anigo albo drewniane czy inne, to wiem jaka jest różnica, w polityce jest wszystko specjalnie tak zakręcone żeby grać na emocjach ludzi i trzepać hajs.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2017, 12:57 przez Kostek32, łącznie zmieniany 2 razy.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Nie widzę znaczących różnic.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kostek32 pisze:O co się tutaj kłócić? My - szarzy obywatele mamy wpływ na tyle co nic. PO czy PIS - widzicie znaczące różnice?
Tak, dostrzegam absolutne różnice :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Hattori »

Różnice są na pewno w państwowych mediach. Włącznie sobie Wiadomości albo Teleexpress i porównajcie z tym, co było kiedyś.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2016, 20:07 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ