Fan Missions - Uruchamianie

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Czajka »

Usunęłam wszystko, zainstalowałam jeszcze raz w kolejności gra, NewDark, Darkloader na partycji niesystemowej i działa. Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Spidey »

Hej. Natrafiam ostatnio na dziwny problem w Fanmisjach - niektóre świeczniki mają ogromne rozmiary. Problem jest o tyle nieprzyjemny, że to jest loot i jeśli świecznik jest takich rozmiarów to nie mieści mi się w kieszeni! :-D
KLIK

Nie sądzę, że to wina wieku FMki (Disorientation, 2009), bo ten sam problem miałem ostatnio w Vanishing Point. Może tutaj ktoś się z czymś takim spotkał. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak to... nie mieści? Przecież w Thiefie nie ma żadnej kieszeni, tylko look po PPM znika :chase:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Mialem tak przy jakies starej wersji EP. Zainstaluj najnowsza, dostepna na ttlg. Link znajdziesz w modyfikacjach/dodatkach/patchach na naszym forum
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Tharna »

Ludzie kochani, która wersja windowsa będzie najlepsza do grania w T1, T2 i żeby pograć w fanmisje?
Zamierzam nabyć jakiegoś używanego blaszaka ze starszym systemem, nie wiem jednak jakie powinien spełniać wymagania, aby wszystko chodziło ładnie i płynnie :)
.............
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Ja odpalalem na 7x64. Nowszych nie mam. XP obsluguje max 3GB RAM: pamietam, ze niektore nowsze FM na nim zwalnialy.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Tharna »

Mixthoor, a starsze będą płynnie chodzić na 7?
chodzi o to, żeby było jak najmniej kombinacji z łatkami itepe :)
.............
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Naturalnie, u mnie śmiga wszystko bez problemów.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Hadrian »

Fanmisje do TG nie chcą mi się uruchomić, bo pokazuje, że są do T2. Miałem już ten problem kiedyś, ale nie pamiętam jak go rozwiązać. Pomoże ktoś?

Mam TG Mod Pack od Mixthoora. Thief działa znakomicie.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Spidey »

Spróbuj tego:
- wejdź do katalogu, w którym zainstalowałeś Darkloadera i znajdź plik DarkLoader.ini,
- wyszukaj swoją FMkę (powinna być gdzieś na końcu) i ustaw Type=1.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Hadrian »

Podziałało. Proste, a skuteczne. Że też sam na to nie wpadłem. Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Zaratul »

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=146917

Wyszedł NewDarkLoader który łączy najlepsze cechy darkloadera i fmsela.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Dzięki za info i link, mi się przyda :)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Mikeal
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 28 lutego 2016, 20:31

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mikeal »

Hejo. ;) Nie wiem czy to odpowiedni temat więc w razie czego proszę o jego przeniesienie. Ostatnio naszła mnie ochota na tafferowanie, ale miałem już dość OM-ek i postanowiłem spróbować fan misji. Po bezproblemowym zainstalowaniu DarkLoadera i wskazania folderów z thiefami (wersja z GoG-u) zacząłem grę. I tu pojawił się problem. Po uruchomieniu misji cały ekran wygląda jakbym zażył dużą dawkę LSD, a po chwili grę wywala do pulpitu. W przypadku oryginalnych misji wszystko wygląda w porządku, ale też po chwili wyskakuje crash. Wie ktoś co z tym zrobić? Przy okazji witam wszystkich na forum. :D
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Nie mam wersji z GOG-u, dlatego spekuluję: potrzebujesz łatki "NewDark". Pobierz TFIXa i wyłącz wszystkie opcje w instalatorze. Plik znajdziesz na tej stronie: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=134733
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Mikeal
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 28 lutego 2016, 20:31

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mikeal »

Dzięki wszystko działa poprawnie. :D
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: dario »

Witam. Po bardzo długiej przerwie chciałem powrócić do thiefa. Niestety powyższy poradnik w żaden sposób nie pomaga. Z całym szacunkiem, ale o chu*ja rozbić te Wasze rozpiski... raz piszecie o instalacji darkloadera i oryginalnej wersji thiefa, potem o new dark i instalacji gry jeszcze raz ? Gdzie jakieś wzmianki np. o ddfixie ? Większość graczy w tym też ja ma system Windows 10 i nowe komputery. Próbowałem trzy razy... na różne sposoby, gra się nie uruchamia...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Juliusz »

dario pisze:Z całym szacunkiem, ale o chu*ja rozbić te Wasze rozpiski...
Ooops! Frustracja sięga zenitu, a to tylko gra...

Zacznij od tego, na jakim etapie w ogóle utknąłeś? W dzisiejszych czasach wystarczy zainstalować podstawową wersję gry oraz patch NewDark (aktualna wersja 1.25). Darkloadera już nie trzeba instalować, bo wraz z NewDark'iem instaluje się FMsel - FM loader z paroma dodatkowymi funkcjami i usprawnioną strukturą folderów dla fanmisji, dzięki której pliki różnych projektów ze sobą nie kolidują.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: dario »

Juliusz pisze:
dario pisze:Z całym szacunkiem, ale o chu*ja rozbić te Wasze rozpiski...
Ooops! Frustracja sięga zenitu, a to tylko gra...
No tak, myślałem, że mnie krew zaleje. Nigdy nie miałem z tym problemu, zawsze wszystko fajnie śmigało a tu taki klops. Koniec końców problem rozwiązany. Dzięki za pomoc i szybką odpowiedź. Poradnik do poprawki. W krótki, szybki i łatwy sposób wyjaśniłeś jak sobie poradzić z instalacją. Jednak thief normalnie mi się nie uruchamia jak powinien. Albo muszę go uruchamiać w trybie zgodności z Windowsem 95 albo poprzez kartę graficzną zintegrowaną (przez GTX 960 nie idzie). Nie wiem teraz czy jest sens instalować tekstury od Mixthoora czy pozostać przy tym "standardzie" co jest.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

1) Tak jak Juliusz napisał: Do uruchomienia TG i TMA w dzisiejszych czasach potrzebujesz NewDark. Dla TG jest częścią łatki TFIX, dla TMA jest częścią łatki TafferPatcher. (linki w I poście zaktualizowałem).

2) Do uruchamiania FM masz 2 loadery: stary DL i nowy FMSel. Twój wybór. I post odpowiednio zaktualizowałem.

3) Dodatki pokroju Necro lub HDMod wprowadzają mnóstwo nowych rzeczy (głównie grafika). Te duże zmiany jak i inne duperele (mniejsze dodatki pokroju EP, modele pająków, modele wody, lepszej jakości dźwięki) wpakowałem do MMP. Instalujesz to, co Ciebie interesuje.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Czy na chwilę obecną najbardziej powszechne programy do uruchamiania FM to fmsel i new dark loader?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Zaratul »

Mixthoor pisze:Czy na chwilę obecną najbardziej powszechne programy do uruchamiania FM to fmsel i new dark loader?
Tak,większość ludzi tego używa.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Mixthoor »

Zmianiłem pierwszy post. Zostawiłem jedynie NewDarkLoader, resztę wyrzuciłem.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Tharna »

Mam problem z uruchomieniem Catacombs of Knoss. Pojawia się menu, wybór trudności, potem ładuje oryginalną misję z Bazylem i na koniec wywala korki do windowsa. Co jest nie halo? :|
.............
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poradnik: Uruchamianie FM-ek

Post autor: Marzec »

https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=149369
Before playing these missions, please take the following into account:
  • If you are using Darkloader, please update to NewDarkloader or use FMSel. Darkloader is outdated, unsupported and doesn’t work correctly with NewDark Thief 1 missions.
  • Remember that ALL these missions are for THIEF 1/GOLD. As such, do not load them with Thief 2!
  • It is REQUIRED that you update to TFix/TFix Lite 1.26a or later, as at least one mission will be completely broken under older versions.
  • It is highly recommended you disable all the optional features it contains (e.g. T2 textures, T2 skies and so on).
  • It is highly recommended you do not use the Enhancement Pack and/or HD texture packs either.
Fanmisje konkursowe można uruchamiać tylko NewDarkloaderem lub FMSelectorem. Misje muszą być uruchamiane w Thief GOLD z użyciem TFix 1.26a (lub wyżej).

Czy wszystkie te warunki są spełnione?
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
ODPOWIEDZ