Na jakie gry czekacie??

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Hattori »

Ja nie, ale bardzo fajna sprawa :o Czekam na więcej :sword:
dzqu
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:24

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: dzqu »

Warcarafta 4.
Suma sumarum ale jeśli chodzi o tego typu biznesy to muszęprzyznać że musici nad tym pomyśleć. Ja będąc na statku https://kontener.pl/transport-morski i działając w transporcie morskim to grałem na telefonie bo nie było internetu dlatego warto się nad tym wszystkim 10 razy zastanowić.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2018, 13:12 przez dzqu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Leming »

Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Leming »

Jeszcze nikt nie wspomniał o Cywilizacji 6. Nikt nie czeka? Ja także nie czekam. To co twórcy robią z tą serią zastanawia mnie. Na przeciekach z gry eksponują do granic możliwości popierdółki, że niby to nowe, lepsze i ciekawsze opcje nas czekają (owszem, dystrykty wyglądają na ciekawą mechanikę), ale zwykły gracz widzi na tych filmikach, że wycinane jest coraz to więcej rzeczy, które stanowiły o tej serii. Twórcy chyba chcą odwrócić uwagę od tego procederu wycinania, wypuszczając co kilka dni nowy filmik.

Cywilizacja 6 zapowiada się na fajną grę... na tablety, dla szybkiego rozrywkowego przeklikania tur. Zapewne przemawia za tym nowy styl, kolorowy i kreskówkowy. Miłośnik poważnej strategii nie znajdzie tutaj nic dla siebie. Po jednej jednostce każdego typu na erę: piechotę, konnicę/pancerny, antykonnice/ppanc, wsparcie ostrzał, artyleria, okręt. Oczywiście we współczesności jest tego więcej, gdyż z zasady współczesność jest erą docelową, w której najwięcej się dzieje. Ograniczenie liczby technologii. Co prawda są dwa drzewka teraz, ale i nawet sumując jest tego mało. Dystrykty i ich mechanika wydają się ciekawe, ale przez to mapy wydają się ciasne. Tak, jakby twórcy chcieli stworzyć grę, w której gracze na początku "bunkrują się" w 3-4 miastach, a potem papier/nożyce/kamień i wzajemne wykańczanie się na kolejnych polach jak w warcabach. Chyba nie da się rozbudować nacji do większego zasięgu, większej liczby miast (na gameplayach widziałem, że gracze posiadali jedynie po kilka z nich). Ciekawe czy mapa "gigantyczna" przekroczy maksymalnie rozmiar 100 na 100 hexów?

Pewnie znów będzie ten sam schemat co zwykle, że dopiero po dwóch dodatkach (pierwszym mniejszym, drugim większym), gra stanie się grywalna i zostaną dodane te wszystkie rzeczy tak skrzętnie powycinane.

Herosi 7 okazali się porażką. Zbytnie ograniczanie możliwości gry i próba dostosowania jej do "nowego odbiorcy" spowodowała odpływ starych fanów, a tym samym finansową klapę produkcji.
Być może i Cywilizacja podzieli ten sam los.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Mikeal
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 28 lutego 2016, 20:31

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Mikeal »

Jako tru-fan CRPG-ów czekam na wszelkie niszowe, niepowiązane z wielkim biznesem gry. Ostatnio na moim celowniku znajdują się:
A Post Nuclear RPG ATOM - czyli rosyj... to znaczy radziecka odpowiedź na Fallouty. Za sajusz kamrad.
Vigilantes - gra osadzona w uniwersum neo-noir, w której stajemy do walki z gangami gnębiącymi Reiker City.
i
Dungeons Rats - dungeon crawler w uniwersum "Age of Decadence" z nutką "Gothica".
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »


Nowy Styx zapowiada się naprawdę dobrze.Jedynka była świetną grą z kilkoma wadami,fajnie by było gdyby w kontynuacji je poprawili.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Również wyczekuję nowej części Styxa bo jedynka bardzo przypadła mi do gustu. Oprócz tego odkryłem niedawno grę na którą jako wielki fan Commandosów (1-3) czy Desperados też czekam z niecierpliwością. Panie i panowie oto Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Premiera już na początku grudnia a gra zapowiada się naprawdę miodnie :-D
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

Ale to dobrze wygląda.Właściwie to jest po prostu Commandos w średniowiecznej Japonii.Nie wiedziałem o tym wcześniej,miło że o tym wspomniałeś. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Maveral »

Leming pisze:Jeszcze nikt nie wspomniał o Cywilizacji 6. Nikt nie czeka? Ja także nie czekam.
Ja też nie czekam. Taki wierny fan(atyk) i nie czeka. Coś bardzo złego stało się z tą serią od 5 części. To całe przeniesienie rozgrywki na heksy, jedna jednostka na jednym polu, uproszczenie drzewka technologicznego i jeszcze dopakowanie gry dopiero po wszystkich dodatkach. Wywaliłem 200zł na wersję premierową Civ5, by dowiedzieć się, że to w sumie niepełna gra - resztę dostanę w DLC, jeśli je kupię. I co z tymi dodatkami? Dodali religię, która nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla rozgrywki, dodano kilka nacji i to chyba tyle większych zmian. Civ5 mnie zniesmaczyła, ale jeszcze nie na tyle, żebym nie pyknął sobie czasami partyjki.

Potem dostaliśmy Beyond Earth, o której można wiele powiedzieć, ale prawie niczego dobrego, więc nie będą się szerzej nad nią rozwodził.

To co robią teraz z Civ6, to już jest jakaś kpina. Ok, gra jeszcze nie wyszła, ale informacje medialne śledzę i mogę napisać, że na 99%, to będzie gniot... znowu rozwleczony na kilka drogich DLC, tak że cała gra kosztować będzie pewnie z 300zł, jak nie lepiej.

Tymczasem najlepszą częścią nadal pozostaje Civ4 :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Flavia »



Grał już ktoś? Wygląda ciekawie (może trochę za bardzo op), ale w komentarzach napisali, że nie można skakać, więc się waham :|
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

Grałem trochę w "próbną" wersję przed zakupem i jakoś się odbiłem od tej gry.Bardzo mocno wkurza brak zapisu w dowolnym momencie gdzie jak się nie uda trzeba powtarzać naprawdę spory kawał planszy.Do tego samo skradanie jest...jakieś takie dziwne,brak przenoszenia ciał i inne pomniejsze rzeczy
irytowały mnie niemiłosiernie.Brak skoku rekompensowany jest odpowiednikiem blinka z Dishonored.

Jak ktoś chce zawsze może tak zwane "demo" wypróbować tak jak ja i zobaczyć czy mu się to spodoba.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Flavia »

Albo jestem ślepa, albo demka już nie ma ;)
Ale dzięki za opinię, chyba sobie poczekam aż będzie 90% taniej.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

Na pm poszło. :) A co do dobrych skradanek do w piątek Dishonored 2 będzie.A w przyszłym roku Styx 2.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Flavia »

Dzięki. No niby wiem, ale klimat Aragami mi się spodobał, wreszcie coś innego. Szkoda, że rozgrywka nie dorównuje...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Ja również byłem zainteresowany Aragami, ale Zaratul ochłodził mój entuzjazm. Szkoda, bo liczyłem na coś w stylu starego dobrego Tenchu :cry: ... Swoją drogą, aż dziw, że od dawna nie pojawiła się żadna dobra skradanka w klimatach samurajów i ninja - przecież to wręcz idealna epoka na taką grę.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Zaratul »

@Demonax Widać inspirację Tenchu w tej grze...ale ona sama jest cieniem Tenchu w żadnym wypadku niedorównującym jej.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

To raczej z gatunku na co już nie czekam, nowy ME: Andromeda zapowiada się fatalnie...
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Twórcy kontrowersyjnego Hatred zapowiedzieli nową grę - Ancestors, czyli RTS osadzonego w X-XII wieku z Wikingami, Słowianami itd. Trailer nijak ma się do gry RTS, ale w mojej opinii jest bardzo dobry i klimatyczny, a końcówka zaskakująca. Tutaj można zobaczyć też kilka screenów. Wygląda całkiem interesująco.
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: demonax »

Wybaczcie dwa posty pod rząd, ale tą wiadomością muszę się podzielić :-D ! Producent filmu „Thief” zapewnia, że powstaje także nowa gra
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: Maveral »

demonax pisze:Wybaczcie dwa posty pod rząd, ale tą wiadomością muszę się podzielić :-D ! Producent filmu „Thief” zapewnia, że powstaje także nowa gra
Informacja pierwszorzędna :ok Oby tylko tego nie spierdolili jak ostatniej części, choć szanse na to widzę marne, bo dziś trzeba przecież zadowolić wszystkich i wypuścić grę na wszystkie możliwe konsole... co zawsze kończy się jak w powiedzeniu "jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" ;) Pozostaje trzymać kciuki za cud, mając nadzieję, że tak nie będzie :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
kierame
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 09:39

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: kierame »

Ja chyba czekam, tak jak wszyscy fani gier na PS4 na Uncharted 5, tzn. DLC-eka do 4 :) Zaginione Dziedzictwo. Mam duży niedosyt po kresie złodzieja, ale już kupiłam w przedsprzedaży i myślę, że będzie sztos, szczególnie że to Indie mój ulubiony kraj <3
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: bob »

Gra Ultima Underworld 2 bazuje na silniku DOS czy innym?
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: BodomChild »

Oglądaliście te materiały z Fallout 76? Co to (pip) ma być? :shock: Jak zobaczyłem te scenki z polowaniem na zmutowanego nietoperza, albo ludków grających na instrumentach, to uświadomiłem sobie jak bardzo daleko od klasycznego Fallouta odeszła Bethesda i przy okazji chyba się tam pogubiła. Fallout 3 i 4 jeszcze akceptowałem, ale to już jest dla mnie za dużo: "graj online z kumplami, znajdź kody do silosów nuklearnych (w kieszeni u jakiegoś ghula) i wyślij bomby atomowe na innych graczy!" :roll: Przecież to jest totalne zaprzeczenie klimatu Fallouta! W pierwszej i drugiej części (a nawet w nieco lżejszym New Vegas i dodatku Lonesome Road) broń jądrowa była trochę mitem, trochę tabu, jeśli się pojawiała to tylko pod koniec w kluczowych momentach, świat był rzeczywiście POSTnuklearny i ciężki ze szczyptą czarnego humoru, tu są śmieszki, miniatomówki i źle pojęta komiksowość. W ogóle dlaczego świat gry jest taki zielony i nienaruszony, skoro to ma być krótko po wojnie, ale po co ja pytam? Fallout 4 wyraźnie pokazał gdzie Bethesda ma lore znane z oryginalnych odsłon.

Na szczęście humor poprawił mi Cyberpunk 2077, na razie to było raczej takie przedstawienie świata gry bez konkretów, ale ja jestem zachwycony, ponoć wybrani, którzy widzieli demo też wyrażają się o grze bardzo pozytywnie. Oczywiście już niektórzy kręcą nosem, że za kolorowo i brak mroku, ale kto powiedział, że tu mają być depresyjne klimaty Blade Runnera i Deus Ex? Tym bardziej, że uniwersum Cyberpunka 2020 to trochę coś innego, chociaż podejrzewam, że sceny takie jak w pierwszym teaserze też będziemy mieli okazję zobaczyć. Czekam na więcej informacji!
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: darkonia »

Kiedy oglądałam zwiastun Cyberpunka metaforycznie krwawiły mi oczy... od zbyt dużej ilości fps-ów (Czy jestem jedyną osobą, którą 60fps po prostu odrzuca i niepokoi?). Generalnie rzeczą, do której mogłabym się tu przyczepić to takie ujęcia kamery a'la GTA, poza tym zapowiada się ciekawie.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekacie??

Post autor: peter_spy »

Bethesda will Bethesda, większość ich gier ledwo trzyma się kupy i leci na udawaniu, że coś się dzieje i że ktoś coś robi. Wydaje mi się (z naciskiem na wydaje mi się), że ostatnią grą, która trzymała ówczesny poziom był Morrowind, później było już tylko słabiej. Doceniam ich za rzemieślniczą robotę i drobiazgowe przenoszenie dwuwymiarowych sprite'ów z F1 i F2 do świata 3d, tym niemniej w tym wybrakowanym, kalekim, kukiełkowatym świecie ciężko było znaleźć coś oprócz prób przywołania dawnego klimatu.

Dopiero New Vegas od Obsidian pokazało, że nawet na tym kalekim silniku można coś wskórać, jeżeli ma się dobre pomysły, które wywodzą się ponoć z anulowanego F3 / Van Burena, jeszcze za czasów Black Isle.

Ale to by było na tyle z nowej ery Falloutów, potem Bethesda znowu wzięła sprawy w swoje ręce, F4 był tragicznie zubożony nawet względem trójki, stawiający na czysty FPS, crafting, budowanie baz i tym podobne pierdoły. Tyle że najwyraźniej wyrosło pokolenie graczy, które dało im wyraźny sygnał – tak trzymać, bo mimo spadku jakości sprzedaż jest wysoka lub rośnie.

Cyberpunk wygląda świetnie, tylko dla mnie za bardzo a la GTA, to słoneczko i w ogóle ;) Grywałem ze znajomymi w papierową wersję, za starych dobrych czasów. Nigdy żadna z przygód nie działa się w dzień, tylko zazwyczaj w mroczną deszczową noc ;)
ODPOWIEDZ