Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:Zawsze możemy wyjść z założenia strategicznego jak Dania. Ona posiada siły zbrojne po to, aby wynegocjowac jak najkorzystniejszy ukłąd kalpitulacyjny. W 1940 roku zadziałało.
nasz armia nastawiona na obronę w 1939 nie.
Doktryna polska:duńska
0:1
Trzeba by porównać geopolityczne położenie Danii i Polski, wydaje mi się, że taka Dania zawsze będzie mogła wynegocjować korzystniejszy układ.

Mnie osobiście oczywiście bliższa jest doktryna duńska, jak mam wybierać efektowne samobójstwo zwane bohaterstwem, a podejście zdroworozsądkowe, to wybieram zdrowy rozsądek i filozofię przetrwania. Jak się tak popatrzy, to te "tchórzliwe" i pragmatyczne narody wyszyły z wojny w lepszym stanie niż te bojowe, bohaterskie i honorowe.

W ogóle mi się nie uśmiecha umierać za jakieś abstrakcje, wolę żyć i żreć, chociaż życie generalnie jest bez sensu.
► Pokaż Spoiler
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

BodomChild pisze:Jak się tak popatrzy, to te "tchórzliwe" i pragmatyczne narody wyszyły z wojny w lepszym stanie niż te bojowe, bohaterskie i honorowe.
Chociaż uważam, że jestem honorowy, to jednak na trzeźwo nie jestem w stanie działać pro-polsko, prędzej na odwrót.
BodomChild pisze:W ogóle mi się nie uśmiecha umierać za jakieś abstrakcje, wolę żyć i żreć, chociaż życie generalnie jest bez sensu.
Moim zdaniem bez sensu chociażby dlatego, że ten najbardziej rozumny podobno gatunek nie potrafi żyć w stanie Zaniedbywalnego starzenia się.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... -Kaczynska

Czyli Lech krzyżuje się z Jadwigą - "dobrą linię ma nasza partia"
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2016/11/62 ... 5678ac.jpg

a tak naprawdę, to nie wiem czy jest się z czego śmiać. Nie rozumiem do końca tej całej trumpowej histerii ("sprzeda Polskę Putinowi!!!!!111one"), ale nie rozumiem też z czego niektóre gimby się cieszą, że biała Ameryka, że zwycięstwo nad lewactwem, WTF? Kiedyś może też bym się cieszył, dzisiaj widzę, że "lewactwo" to w dużej mierze był zdrowy rozsądek, a znienawidzona poprawność polityczna to też czasami były zasady dobrego wychowania.

To jest skok w czarną dziurę i nie wiadomo co będzie po drugiej stronie, Polska musi być teraz bardzo rozważna jeśli chodzi o stosunki z Ameryką, Rosją i chyba jednak co najważniejsze z Europą. Niestety, z tego co zdążyliśmy zauważyć, w ostatnich wyborach daliśmy władzę ludziom, którzy zachowują się jak banda butnych, niekompetentnych półgłówków i tak też ich postrzega świat. Widać cwaniaczki od ośmiorniczek to nie była jeszcze najgorsza opcja, pytanie tylko czy wszystkim tym, którzy się dali kupić za 500 zł nie jest teraz głupio?

Chociażby z powodu działalności tego gościa?:

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58CE84C9

Opozycja nie lepsza, mądralom z PO i Nowoczesnej nadal zdarza się wieszać psy na Trumpie. W telewizji chyba tylko stary komuch Leszek Miller wykazał się rozsądkiem i trzeźwo zauważył, że jest duża szansa, że będzie to kolejny prezydent USA (co się stało) i polscy politycy powinni być bardziej powściągliwi w ocenianiu go na forum publicznym.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: TricksieThiefsie »

Obrazek

Podsumowuje historyjki typu http://puu.sh/sdhdc/9d6e2188a6.png

Ach ci słynni źli, bogaci, uprzywilejowani biali ludzie. Po wygranej Trumpa wreszcie mogli wyjść z ukrycia i nękać biednych, nic nie winnych kolorowych członków amerykańskiego społeczeństwa. No i te zapchane linie pomocy dla samobójców :))
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

Oj Bodom, trochę spłaszczyłeś temat.

Patrząc od strony globalnej wybory te zwiększyły prawdopodobieństwo na bezpieczną przyszłość. Od pewnego czasu polityka zagraniczna prowadzona przez Stany Zjednoczone w dużej mierze polega na wzniecaniu lokalnych konfliktów oraz prężenie muskułów przed Chinami przy jednoczesnych cięciach w armii. Taka strategia bardzo łatwo może doprowadzić do większego konfliktu. Zapobiec mu można poprzez potężne wzmocnienie sił zbrojnych i zdolności operacyjnych albo poprzez uznanie państwa środka za równorzędnego gracza na arenie międzynarodowej. Którykolwiek by z tych scenariuszy nie wybrać, Trump wydaje się być bardziej skłonny do takich działań.

Wynik wyborów ważny jest jeszcze pod jednym względem. Była to bowiem wygrana retoryki "Ten kraj upada. Trzeba go uratować!" z retoryką "Nic się nie martwcie. Wszystko jest w porządku". Problem w tym, że nie jest w porządku i cieszy fakt, że ludzie to zauważyli, że ani media, ani celebryci nie skłonili ich do głosowania na kogoś kto miał ogromny wpływ na działania rządu i który współodpowiedzialny jest za to, że USA znajduje się w takiej sytuacji. Nie oszukujmy się, napływ Meksykanów czy islamistów nie wpływa pozytywnie na to państwo. Tak samo jak upadający przemysł i ogromny dług publiczny.

Krótko mówiąc, zarówno lepiej dla większości państw jak i dla samej Ameryki, żeby Stany zjednoczone zmieniły swoją politykę. Nie wiem czy Trump do tego doprowadzi, ale z nim przynajmniej są jakieś szanse.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Daweon pisze: Nie oszukujmy się, napływ Meksykanów czy islamistów nie wpływa pozytywnie na to państwo.
A tak dokładniej to dlaczego ten napływ źle wpływa?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Tak reagują muzułmanie mieszkający w Szwecji na choinkę bożonarodzeniową. Przecież, to jest bliżej małpy niż szympans :?

Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:
Daweon pisze: Nie oszukujmy się, napływ Meksykanów czy islamistów nie wpływa pozytywnie na to państwo.
A tak dokładniej to dlaczego ten napływ źle wpływa?
Zapytaj się strażników granicznych, którzy ich masowo wyłapują. Albo przedstawicieli państw, którzy nie chcą ich z powrotem. Jeśli chodzi o konkrety to imigranci latynoscy charakteryzują się stosunkowo niskim poziomem edukacji, dużym udziałem w przestępczości zorganizowanej no i co druga imigrantka to samotna matka z dziećmi na które trzeba wydać państwowe pieniądze.

Co do Muzułmanów. Jest ich tam znaczni mniej, więc nie stwarzają tyle problemów. Jednak w sytuacji w której tak dużo rzeczy dzieje się na bliskim wschodzie i w której państwo islamskie wysyła swoich ludzi do różnych zachodnich państw, przyjmowanie muzułmańskich imigrantów jest dosyć ryzykowne.

Generalnie w USA z demografią jest całkiem w porządku, więc przypływ emigrantów nie rozwiązuje ich problemów, za to może zacząć je tworzyć w sprawach bezpieczeństwa czy finansów. Oczywiście możesz powiedzieć, że ich wnuki się całkowicie zasymilują i będą jak każdy inny obywatel tego państwa. Mógłby to być słuszny argument 20 lat temu, ale obecnie Stany Zjednoczone znajdują się w zbyt newralgicznej sytuacji by pozwolić sobie na takie "inwestycje".
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Ocenimy Trumpa po jakimś czasie, na razie to jest wielka niewiadoma co on zrobi. USA wyraźnie traci wpływy, nie jest już w stanie ogarniać całego świata i widocznie było zapotrzebowanie na takiego prezydenta, który się w kampanii wprost odwoływał do izolacjonizmu amerykańskiego. W mediach było trochę za dużo histeryzowania, "sprzedanie Polski" Putinowi to nie jest znowu taka prosta sprawa, Polska jest w zupełnie innej sytuacji niż w roku 1945 czy nawet 1990, ale dłuższa perspektywa mnie martwi, przynajmniej z Kaczyńskim u steru. Pewna formuła ładu światowego się wyczerpała i "nowa Jałta" na pewno jest lepszym pomysłem niż III wojna światowa, tylko jak my po tym skończymy? Unia Europejska dała dupy, bo nie zdołała wytworzyć na tyle silnych struktur by postawić się silnym graczom na świecie, a żadne państwo europejskie samo sobie nie poradzi. Pewne elementy idei Międzymorza były dobrym pomysłem, ale w tym momencie już chyba każdy zdrowo myślący człowiek widzi, że to jest mrzonka, związanie się Polski z państwami Europy Zachodniej w ramach silnej UE to jedyna sensowna droga, nawet jeśli ktoś nie przepadał za UE i jej wartościami powinien to zrozumieć. Dziwi mnie zaślepienie Kaczyńskiego, człowieka ponoć inteligentnego, który z uporem maniaka pcha nas w przegraną sprawę, nigdy nie mieliśmy na zachodzie serdecznych przyjaciół, ale teraz mamy już prawie wrogów i coraz bardziej się oddalamy. Za to zbliżamy się do Rosji, co może nie byłoby takie złe, gdyby to był normalny kraj (dzisiaj to jest niestety bandycki, skorumpowany Mordor).

Rosja jest w ogóle fenomenem, problemy mają praktycznie ze wszystkim, z gospodarką, z demografią, z sąsiadami, armię nie tak znowu potężną jak się ją przedstawia, a mimo to wszyscy przed nimi drżą i gadają jak z supermocarstwem. Oczywiście obecna siła Rosji wynika ze słabości USA, ale jest to też zasługa Putina, który jest na swój sposób geniuszem i potrafił z gówna ukręcić bicz. Myślę, że zgrywanie supermocarstwa w końcu się na Rosji zemści, tak jak to zawsze u nich było, ale w międzyczasie mogą sporo napsuć.

Imigranci? Zawsze będą problemem, to jest normalne, ludzie mają w genach niechęć do obcych i bardzo ciężko to wykorzenić, tym bardziej jeśli uprzedzenia się potwierdzają. W temacie Meksykanów i USA się nie będę wypowiadał, bo w ogóle nie siedzę w temacie, za to napływ imigrantów do Europy pokazuje jak bardzo idealistyczna polityka Unii Europejskiej zderzyła się z brutalną rzeczywistością. Problem nie tkwi w tym, że to są muzułmanie, tylko w tym, że to są ludzie z zupełnie innego świata, o innej wrażliwości, czy w Polsce mamy jakiś problem np. z Tatarami? Ja nie słyszałem, są z nami od dawna i są nasi.
Uchodźcy wojenni to mniejszość, którą bez problemu można przyjąć. Te tłumy to nie są Syryjczycy, chyba, że mieszkała tam nadzwyczaj liczna czarna populacja. To jest przede wszystkim ucieczka przed biedą, to jest skutek rosnących nierówności, ludność trzeciego świata zdecydowała, że życie w dobrobycie też im się należy, więc przychodzą, z tym, że nie do końca wiedzą jak się ten zachodni dobrobyt buduje, bo pochodzą z kultury zupełnie innej niż zachodnia, często podchodzą do tej zachodniej kultury z wrogością, co widać na filmiku od Maverala. Do tego nawet wyludniona Europa nie jest w stanie przetrawić takiej masy ludzi.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Daweon pisze:Zapytaj się strażników granicznych, którzy ich masowo wyłapują. Albo przedstawicieli państw, którzy nie chcą ich z powrotem.
Nie pomyliły ci się kontynenty, tak żdziebko?
Daweon pisze: Jeśli chodzi o konkrety to imigranci latynoscy charakteryzują .......
No tak, a Polacy to złodzieje, Francuzi tchórzę, Włosi leniw itp. A tak konkretnie to ilu znasz Meksykanów
Daweon pisze: no i co druga imigrantka to samotna matka z dziećmi na które trzeba wydać państwowe pieniądze.
Chyba znów nie ten kraj, nie ten kontynent. A przy okazji, to jak oceniasz 500+?

Fragment o muzułmanach powinienem pominąć milczeniem, ale nie. To znów typowy ksenofobiczny bełkot, pełen jadu dla każdego obcego. Brakuje tylko podsumowania : nasi emigranci są ok, inni stwarzają problemy. My jesteśmy wykształceni,tylko pracujemy poniżej naszych kwalifikacji, inni niedouczeni. My niesiemy naszą religię miłości, oni boga wojny.
Przecież w stosunku do naszych emigrantów ludzie zagranicą mają uprzedzenia i stereotypy, my wobec innych działamy racjonalnie i logicznie, oceniamy ich na podstawie doświadczenia i swoich kontaktów. Ilu znasz muzułmanów, żydów/Żydów, innowierców? Kiedy ostatnio rozmawiałeś z kimś spoza twojego szałasu?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:
Daweon pisze:Zapytaj się strażników granicznych, którzy ich masowo wyłapują. Albo przedstawicieli państw, którzy nie chcą ich z powrotem.
Nie pomyliły ci się kontynenty, tak żdziebko?
Nie, co roku pół miliona Meksykan przekracza nielegalnie granice z czego zatrzymywanych jest 61% (info z angielskiej wiki) . Polecam zobaczyć jak to wygląda. W pewnych wyjątkowo aktywnych miejscach na granicy są już mury i drony, które latają w nocy by je wyszukać.

Co do mojego drugiego zdania to faktycznie było to zasłyszane, więc nie mam dowodu, ale nie uważam, że oznacza od razu, że jest nieprawdziwe.
timon pisze:No tak, a Polacy to złodzieje, Francuzi tchórzę, Włosi leniw itp. A tak konkretnie to ilu znasz Meksykanów
Obawiam się, że nawet gdybym znał 100 to powiedziałbyś, że za mało danych. Obawiam się także, że nie akceptujesz faktu, że niektóre zjawiska w pewnych grupach społecznych występują częściej. To akurat była informacja od Amerykanina, ale statystki chyba są bardziej przeoknujące. Może zacznę od zapomóg i edukacji, bo to najłatwiej udowodnić:

http://www.amren.com/features/2015/10/w ... -whos-not/

http://cis.org/articles/2001/mexico/labor.html

Z przestępczością zorganizowaną nie udało mi się znaleźć odpowiednich statystyk, ale to, że największą wojnę z mafiami narkotykowymi prowadzi się w Meksyku oraz, że największe kartele to te meksykańskie wskazuje, że faktycznie tak jest.
timon pisze:A przy okazji, to jak oceniasz 500+?
Pomysł głupi i szkodliwy, który może przynieść jakiś pożytek, ale za zbyt wysoką cenę.
timon pisze:Fragment o muzułmanach powinienem pominąć milczeniem, ale nie. To znów typowy ksenofobiczny bełkot, pełen jadu dla każdego obcego.
Po pierwsze, nie do każdego obcego. Wschodni i południowi Azjaci są moim zdaniem w porządku. Wraz z Europą to będzie połowa ziemskiej populacji, a to jeszcze nie wszyscy!

W ciągu dwóch ostatnich lat w Stanach Zjednoczonych odbyło się 10 zamachów z czego 8 z nich popełnionych zostało przez islamistów (zginęły w sumie 74 osoby). Przywódcy ISIS mówili, że będą wysyłać swoich wojowników do zachodnich krajów - to jest fakt. Mimo że słowa te zostały wypowiedziane w kontekście Europy, ale masakra w Orlando potwierdziła, że USA również nie oszczędzą.
timon pisze:Brakuje tylko podsumowania : nasi emigranci są ok, inni stwarzają problemy. My jesteśmy wykształceni,tylko pracujemy poniżej naszych kwalifikacji, inni niedouczeni. My niesiemy naszą religię miłości, oni boga wojny.
Dalej, wciskaj mnie do szablonu, które sam sobie stworzyłeś i wpychaj w moje usta słowa, których nie powiedziałem.
timon pisze:My niesiemy naszą religię miłości, oni boga wojny.
Nie wiem skąd u ciebie przekonanie, że obwiniam inne religie o złe uczynki ich wyznawców. Akurat to jest grupa, którą cechuje wyjątkowa aktywność w zamachach, ale nie wiem jaki jest tego powód.
timon pisze:Ilu znasz muzułmanów, żydów/Żydów, innowierców? Kiedy ostatnio rozmawiałeś z kimś spoza twojego szałasu?
Myślę, że nawet jakbym rozmawiał z pięcioma tysiącami spokojny i miłujących każde życie islamistów nie zmieni to faktu, że to oni są odpowiedzialni są za te zamachy.

Generalnie, nie uważam, że każdy muzułmanin, latynos czy murzyn to tylko szkodliwe pasożyty. Z pewnością wśród nich znajdują się pożyteczni dla państwa ludzie, ale moim zdaniem przyjmowanie ich się po prostu Stanom nie opłaca. Możesz sądzić inaczej, masz do tego prawo.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Daweon pisze:Obawiam się, że nawet gdybym znał 100 to powiedziałbyś, że za mało danych.

Nie interesuje mnie „ilu byś znał” ale ilu znasz, to drobna różnica, ale znacząca.
Daweon pisze:Obawiam się także, że nie akceptujesz faktu, że niektóre zjawiska w pewnych grupach społecznych występują częściej.

Np. wg brukowców niemieckich złodziejstwo samochodów wśród Polaków. Kolejny stereotyp.
Daweon pisze:Pomysł głupi i szkodliwy, który może przynieść jakiś pożytek
Nie wiem co chciałeś powiedzieć jestem zbyt głupi na to. Albo szkodliwe albo pożyteczne.
Daweon pisze:Myślę, że nawet jakbym rozmawiał z pięcioma tysiącami spokojny i miłujących każde życie islamistów nie zmieni to faktu, że to oni są odpowiedzialni są za te zamachy.
Tak, samo jak chrześcijanie, żydzi i inne 5.000 grupy nie szanujące ludzkiego życia. Może rozmowa z kimkolwiek z tej grupy pięciu tysięcy pozwoliło by ci to pojąć. Ale tak naprawdę to wątpię w zmianę. Z nienawiści trudno się wyleczyć.
Daweon pisze:Nie wiem skąd u ciebie przekonanie, że obwiniam inne religie o złe uczynki ich wyznawców
Np. z tego zdania
Daweon pisze:Myślę, że nawet jakbym rozmawiał z pięcioma tysiącami spokojny i miłujących każde życie islamistów nie zmieni to faktu, że to oni są odpowiedzialni są za te zamachy.
lub
Daweon pisze:Co do Muzułmanów. Jest ich tam znaczni mniej, więc nie stwarzają tyle problemów.
lub
Daweon pisze:napływ Meksykanów czy islamistów nie wpływa pozytywnie na to państwo
No i podsumowanie.
Daweon pisze:Dalej, wciskaj mnie do szablonu, które sam sobie stworzyłeś i wpychaj w moje usta słowa, których nie powiedziałem.

Jeszcze jedno takie zdanie i mógłbym pomyśleć, że nie lubisz stereotypów i szablonów, ale wiem że je uwielbiasz, myślisz nimi. Zatem ty nie lubisz ich tylko wtedy gdy dotyczą CIEBIE, twoje o innych są dobre bo wynikają z „prawdy”.

Dobry szablon? Mało bolesny? Mogę dorzucić parę pustych osądów.

Tak, jestem skurwielem, liberałem, żydem, masonem, islamofilem i sprawcą wszelkich problemów.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

A 'propos muzułmanów napływających do Europy. Tak się zastanawiam: dlaczego akurat oni? Pomijam faktycznych uchodźców, których jest garstka w porównaniu do wszystkich przybyłych w przeciągu 2 lat. Tak, wiem że to Niemcy ich sprowadzili, bo potrzebują aby ktoś robił na ich starzejące się społeczeństwo. Tylko dlaczego nie sprawdzili sobie Chińczyków? Lepsza dzietność, są mniej konfliktowi, o wiele bardziej pracowici i bardziej cywilizowani. Same plusy. Zamiast tego przyszła do Europy roszczeniowa banda, wśród której chlubne wyjątki to pewnie jakieś 10% tej masy.

Pytanie już za miliard punktów, bo tego już w ogóle nie mogę ogarnąć - jakim prawem cała horda ludzi przeszła bez konsekwencji przez całą UE i sobie koczuje na jej terenie? Każdy normalny kraj bronił by swoich granic.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Leming »

Maveral pisze:Pytanie już za miliard punktów, bo tego już w ogóle nie mogę ogarnąć - jakim prawem cała horda ludzi przeszła bez konsekwencji przez całą UE i sobie koczuje na jej terenie? Każdy normalny kraj bronił by swoich granic.
Opanuj się kolego! Zważaj na swoje słowa i uczynki. Chcesz być ksenofobem, islamofobem, nazistą, faszystą i rasistą? Nie? No właśnie, władze każdego "normalnego kraju" też nie chcą.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:Nie interesuje mnie „ilu byś znał” ale ilu znasz, to drobna różnica, ale znacząca.
Dobra, nie znam ani jednego. Co z tego?
timon pisze:Np. wg brukowców niemieckich złodziejstwo samochodów wśród Polaków. Kolejny stereotyp.
Nie za bardzo rozumiem co to za argument. Stereotyp i co? To jakieś magiczne słowo które sprawia, że wszystkie domniemania, iż pewne grupy społeczne mają skłonności do konkretnych rzeczy są z góry fałszywe ? Chcesz, żebym przyznał, że wśród Polaków jest więcej złodziei niż wśród Niemców? Przyznaję i w żaden sposób mnie to nie uraża.
timon pisze:Nie wiem co chciałeś powiedzieć jestem zbyt głupi na to. Albo szkodliwe albo pożyteczne.
Faktycznie, wyraziłem się niejasno. Krótko mówiąc, bardzo ucierpi budżet, troszeczkę poprawi demografię. Mimo, że zwiększony przyrost naturalny to pozytywny skutek, to jednak zbyt drogi by stwierdzić, że to był dobry pomysł.
timon pisze:Tak, samo jak chrześcijanie, żydzi i inne 5.000 grupy nie szanujące ludzkiego życia.
Jeśli chcesz uważać, że chrześcijanie i żydzi mordują tak samo często jak muzułmanie to sobie w to wierz. W świetle zamachów z ostatnich lat dosyć ciężko będzie ci udowodnić tą tezę.
timon pisze:
Daweon pisze: Nie wiem skąd u ciebie przekonanie, że obwiniam inne religie o złe uczynki ich wyznawców
Np. z tego zdania
Daweon pisze: Myślę, że nawet jakbym rozmawiał z pięcioma tysiącami spokojny i miłujących każde życie islamistów nie zmieni to faktu, że to oni są odpowiedzialni są za te zamachy.
lub
Daweon pisze: Co do Muzułmanów. Jest ich tam znaczni mniej, więc nie stwarzają tyle problemów.
lub
Daweon pisze: napływ Meksykanów czy islamistów nie wpływa pozytywnie na to państwo
Problem polega na tym, że z przytoczonych przez ciebie cytatów wcale to nie wynika. Widzisz, to że jakaś grupa odpowiedzialna za jakieś zjawisko posiada pewną cechę, nie oznacza, że powodem jest ta właśnie cecha. Dla przykładu:

Niemcy są europejczykami. Prawie wyłącznie europejczycy mają niebieskie oczy. Niemcy w czasie wojny mordowali Żydów.

Nie zaprzeczysz, że te wszystkie zdania są prawdziwe. Jednak stwierdzenie, że to niebieski odcień oczu odpowiada za zbrodnie przeciwko Żydom jest absurdalne. Mówienie, że obwiniam islam za zamachy jest zarzucaniem mi właśnie takiego sposobu myślenia.
timon pisze:Jeszcze jedno takie zdanie i mógłbym pomyśleć, że nie lubisz stereotypów i szablonów, ale wiem że je uwielbiasz, myślisz nimi.
Hahaha, no to ci się udało. Wiesz co? Masz rację! Niestety mam taką cechę przydarzającą się najczęściej umysłom ścisłym (tak wiem, znowu szablony), że lubię lubię analizować i segregować wszystko co się da. Nawet pojedynczych ludzi ustawiam w jakiejś kategorii (enneagram i mbti to piękne narzędzia), bo widzę, że często jakieś cechy występują wspólnie, chociaż przyznaję, że czasami się przez to pomylę. Z grupami społecznymi jest tak samo, z tą różnicą że jest łatwiej, co potwierdzają statystyki.
timon pisze:Zatem ty nie lubisz ich tylko wtedy gdy dotyczą CIEBIE, twoje o innych są dobre bo wynikają z „prawdy”.
No niestety jest różnica. Zamachy czy ciągniecie kasy z socjalu to są fakty. Żadnej osobie nic nie zarzucam. Moja opinia bazuje na truizmie, że jeśli jakaś grupa ludzi robi coś złego, to jeżeli grupa powiększy się o tych samych ludzi, to więcej ludzi będzie robić coś złego. To coś innego niż wmawianie komuś, że myśli inaczej niż myśli i wyciąganie błędnych wniosków z tego co powiedział.
timon pisze:Tak, jestem skurwielem, liberałem, żydem, masonem, islamofilem i sprawcą wszelkich problemów.
W porządku, fajnie wiedzieć.

I na koniec
timon pisze:Ale tak naprawdę to wątpię w zmianę. Z nienawiści trudno się wyleczyć.
Myślę, że właśnie dlatego się nie rozumiemy. Ja nie nienawidzę. Staram się nie wykazywać w tej sprawie żadnych uczuć, natomiast twoje posty są nimi naładowane. Z resztą widać to po twoich argumentach. "Z iloma rozmawiałeś?" To pytanie nie podważa niczego co napisałem, bo nie jest to twoim zamiarem, a raczej przemówienie do emocji. Tylko, że uczucia są w tej sytuacji są całkowicie zbędne, bo jedyne co tutaj mogą to zaburzyć obiektywny osąd.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Wychodzi, że cenisz stereotyp i obiektywny osąd - piękne i zacne ale trochę nie pasujące do siebie.
Analityk dokonujący segregacji bez materiału porównawczego (nie znasz i nie chcesz znać) - jeszcze lepiej.

Ps
Analiza twych trzech zdań (niebieskie oczy i ich skutek) i wniosków z nich wyciągniętych zajmie mi co najmniej eon czasu więc pomijam ten fragment.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

timon pisze:Wychodzi, że cenisz stereotyp i obiektywny osąd - piękne i zacne ale trochę nie pasujące do siebie.
Nie stereotyp tylko statystyka.
timon pisze:Analityk dokonujący segregacji bez materiału porównawczego (nie znasz i nie chcesz znać) - jeszcze lepiej.
Wiesz ile wynosi próba reprezentacyjna dla 100 milionowego narodu? Nie znam tylu ludzi w ogóle, a co dopiero obcokrajowców pochodzących z innego państwa. I uwierz mi chciałbym znać tych ludzi, ale nie mam żadnej możliwości. Jeśli za każdym osądem musiałaby stać rzetelne zebranie własnego materiału to nic nie mógłbym osądzić. Na szczęście robią to inni ludzie i publikują jako dane statystyczne.
timon pisze:Ps
Analiza twych trzech zdań (niebieskie oczy i ich skutek) i wniosków z nich wyciągniętych zajmie mi co najmniej eon czasu więc pomijam ten fragment.
Całkiem możliwe, że w internecie źle tłumaczę proste rzeczy, więc wspomogę się filmem. Chodzi o fragment z 19 minuty.



Jak widzisz są aż cztery interpretacje przyczynowości tej korelacji.

Zdanie "Muzułmanie są sprawcami zamachu" jest przykładem wykazania korelacji.

Zdanie "Muzułmanie są sprawcami zamachu, bo wyznają islam" to już wskazanie na przyczynowość. Jednej z czterech możliwych.

Za każdym razem wskazywałem na korelację, ale nigdy nie mówiłem o przyczynowości.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mamy dziś 17 listopada 2016 roku.


To żadna rocznica, ale tak zaczęty post brzmi poważniej :)

:sword:
Dziewczyny i chłopaki, chciałbym naprawdę serdecznie pogratulować. Wam wszystkim wysokiego poziomu kultury. Każdy z nas ma inne poglądy, często są to przeciwstawne bieguny. Mimo to w tym temacie, który jest najbardziej zapalny i niebezpieczny, nie widzę od paru lat żadnej prawdziwej dramy. To niesamowite. Przebywajac teraz na innych forach jestem świadkiem lub ofiarą czasami naprawdę paskudnych sytuacji, gdzie wręcz dokonuje sie linczy na użytkowników za ich... idee, filozofię itd. Thief Forum zawsze było miejscem dla gentlemenów.

To niesamowite.
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

SPIDIvonMARDER pisze:linczy
Linczów ;)

Spidi, zawsze tutaj tak było. Zdarzały się czasem czarne owieczki, ale raczej same szybko się ewakuowały, gdy zauważyły, że tu kulturą słowa nie pasują ;) Bywały czasem spory, ale bez wycieczek osobistych - o to w końcu chodzi w normalnej dyskusji. W naszym forum fajne zawsze było to, że w zasadzie obywało się one bez kar dla użytkowników. Admini nigdy nie mieli tu za dużo pracy :)

Masz rację, że coraz rzadszy to widok w internecie. Jak się wejdzie na taki Onet, to aż oczy płoną od patrzenia na te komentarze.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Właśnie dlatego chciałem przypomnieć o największym atucie naszego forum. Zawsze czułem się tutaj... bezpiecznie... nawet jak powiem, że Bierut jest dla mnie autorytetem, a Thief TDP to fatalna gra, to nie spotkałby mnie hejt. Dlatego byłem w prawdziwym szoku w 2008 roku,kiedy przesiadłem się tutaj z board.enemyterritory.pl To dlatego zaczałem od publikacji ksiażki, bo chciałem wkupić się w Wasze łaski :D

PS: robi się offtop, ale spokojnie. Piszcie na niego, a potem podzielę tematy.
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: TricksieThiefsie »

Na niszowych, poświęconych głównie jednej rzeczy forach z reguły panuje lepsza kultura. Ludzie mają taką świadomość, że jak zepsują atmosferę, to i populacja społeczności się zmniejszy. A po co? Szczególnie, kiedy w tym przypadku seria Thief sama w sobie jest bardzo inteligentna i interesująca. Tylko szkoda, że ludzi nie przybywa.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Zaratul »

TricksieThiefsie pisze:Tylko szkoda, że ludzi nie przybywa.
Jak sam przed chwilą powiedziałeś.Forum jest poświęcone jednej rzeczy,dlatego taki Facebook cieszy się dużą popularnością bo tam masz wszystko.Możesz tam jednocześnie przejrzeć strony o tematyce na przykład gier,książek z jednego konta.

Do tego Thief 4 okazał się niewypałem a młodzi gracze nie mają skąd się dowiedzieć o starych Thiefach...zresztą tak naprawdę to interesują ich współczesne gry tylko.

No i jeszcze jedna rzecz,szkoda że jednym topiców w którym jest najwięcej postów ostatnio jest właśnie ten temat o polityce.Ja wiem że jak najbardziej macie do tego prawo tylko jestem rozczarowany tym że Dishonored 2 wyszło+dużo FMek a ludzie zamiast o tym wolą o naszym politycznym szambie rozmawiać.

To były moje 3 grosze,oczywiście się za bardzo tym nie sugerujcie,to było tak zwane IMHO. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Daweon »

Zaratul pisze:zresztą tak naprawdę to interesują ich współczesne gry tylko
Niekoniecznie. W muzyce czy kinematografii jest podobnie. Wiadomo, że największą popularność zdobywa to nowe, ładniejsze, bardziej przystępne. Ale raz na jakiś czas trafi się człowiek, który zainteresowany jest sztuką przez duże "S" i spróbuję jakiegoś starego, co przez koneserów uważane jest za klasyk. Inna sprawa, że gdy patrzy się na wymierające forum, które swoje najlepsze lata miało dawno za sobą to odechciewa się udzielania się w nim. Trochę głupio odgrzebywać tematy sprzed 3 lat i pisać swoją opinię, która i tak niewiele różni się od tego co zostało już napisane.
Zaratul pisze:Ja wiem że jak najbardziej macie do tego prawo tylko jestem rozczarowany tym że Dishonored 2 wyszło+dużo FMek a ludzie zamiast o tym wolą o naszym politycznym szambie rozmawiać.
Chciałbym sobie porozmawiać o Dishonored, ale priorytety sprawiają, że grę kupuję średnio raz na rok (a dzięki Denuvo nie zostaje poddawany pokusie), więc wypowiem się o tym tytule nieco później. Pewnie nie jestem sam, dużo ludzi nie ma na czym (wymagania są dosyć spore) albo za co grać.

Z FanMisjami jest tak, że fanem ich nie jestem. Owszem, w parę zagrałem, pewnie w parę jeszcze zagram, ale mam wrażenie, że przez te lata utrwaliła się pewna konwencja, która stawia nie do końca na to co lubię. Poza tym, tyle gier jest jeszcze do ogrania, że trochę żal spędzać kolejną setkę godzin na tym samym tytule.

Dyskusje światopoglądowe natomiast, zawsze były dla mnie fajną rozrywką :)
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Ja nie mam za dużo czasu na gry (Fallout 4 pewnie skończę za rok :)) ), nie mam nawet za dużo czasu na kłótnie o polityce :( .

Jak dobrze, że jestem przegrywem i nie mam dziewczyny, bo już w ogóle na nic bym nie miał czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

A na deser:

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ