Nowa TDM FM: Full Moon Fever

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
0
Brak głosów
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
0
Brak głosów
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
2
100%
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Nowa TDM FM: Full Moon Fever

Post autor: Flavia »

Tytuł: Full Moon Fever
Typ: TDM
Autor: Spoonman
Data wydania: 14.05.2016

Opis: Włam do posiadłości, której właściciel podczas pogłębiania piwnic dokopał się do starożytnej krypty, potem oszalał i zamknął się w swoich komnatach... tydzień temu. Wszyscy powoli zaczynają uważać go za zmarłego, więc musimy zając się majątkiem, zanim reszta rodziny upomni się o spadek.

Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/tdm/fms/fever.pk4
http://darkmod.taaaki.za.net/fms/fever.pk4
http://www.fidcal.com/darkuser/missions/fever.pk4

Wątek na forum TTLG
Wątek na forum TDM
Strona TDM
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa TDM FM: Full Moon Fever

Post autor: Flavia »

Opis misji wydawał się obiecujący: jak The 7th Crystal, tylko doprowadzone do końca. Niestety jak T7C, tak i FMF okazało się rozczarowujące. Tzn. z technicznego punktu widzenia jest ok: mamy dużą, ładną posiadłość, kawałek krypt, wszystko w miarę standardowe ale ok. Gorzej z fabułą, której tu prawie nie ma; zadania to proste znalezienie fantów, notatki można policzyć na palcach, a już o zadaniach czy wątkach pobocznych w ogóle szkoda gadać. Najgorzej jednak z rozwiązaniem Mrocznego Sekretu: po uwolnieniu Bestii, która okazała się podświetlonym szczurem strażnicy pozamieniali się w zombie. Uzbrojeni w brakujący klucz uciekamy do krypt, gdzie odnajdujemy Tajemniczy Artefakt, którym jest... Księga Tajemnic. Dum dum duuuum! I nagle ożywają wszystkie mijane wcześniej szkielety. Nie wiedząc już, czy się śmiać czy płakać uciekamy do wyjścia. The End.

W skrócie: przewidywalność, bolesny wręcz brak oryginalności i fabuła cienka jak sik pająka. Niby można zagrać, bo jak mówiłam, posiadłość jest całkiem ładna, ale w ostateczności nie ma po co.

A, i w sumie to rozgrywka też mnie zirytowała, ale to już chyba wina samego DarkModa. Zaalarmowanie jednego strażnika kończyło się tym, że zaraz zwalało się ich dziesięciu, z drugiego końca mapy, z wyższych pięter, wuj wie skąd. Raz nawet przyleciał jedyny na mapie służący, którego poprzednio widziałam chyba pół godziny wcześniej. Dafuq? A, no i oczywiście jak już nas zobaczyli, to ni wuja nie dało się ukryć - biegli za nami przez pół posiadłości, bez chwili wahania wypatrując nas w nawet najciemniejszych kątach. Ja wiem, że TDm to mod dla hardkorowych graczy, ale to już zakrawa o absurd.

No i odgłosy postaci są żenujące. Strażnicy mówią z przekonaniem Miecia spod monopolowego, któremu ktoś zaproponował pieniądze zamiast flaszki. Służący przypomina obcego, który nie do końca nauczył się imitować ludzkie emocje. A postaci kobiece to już w ogóle dno - NIGDY nie mogę rozkminić, kiedy zamierzają uciec, a kiedy zaatakować, bo w obu sytuacjach brzmią identycznie nijako. Jedynym pozytywnym aspektem jest (Yabba) dabba doo zombiaków, ale chyba i tak twórcom nie do końca o taki efekt chodziło :roll:
(Tak, wiem, to nie do końca o tej misji, ale gdzieś się musiałam wyżalić, a w sumie dopiero po niej się porządnie zirytowałam).
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Nowa TDM FM: Full Moon Fever

Post autor: NiRa »

► Pokaż Spoiler
Wizualnie ładna, w sumie cały TDM jest w miarę ładny, jak dla mnie ok do pyknięcia wieczorem.
Część z kryptami mnie zawiodła, nic ciekawego :roll:
ODPOWIEDZ